Niestety, ta okazja już wygasła
Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550W
575° Zakończono

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550W

319zł359zł-11%Proline Okazje
53
wrz 8. 2019

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dzisiaj 40zł taniej jeden z lepszy zasilaczy z Goldem. 10 Lat gwarancji realizowanej w kraju. Opis:

Inżynierowie firmy Seasonic stworzyli całkowicie od postaw nową serię zasilaczy łączącą w sobie zaawansowane technologie opracowane przez lata intensywnej pracy, oraz ekonomię skali Seasonic pozwalającą zaoferować ją za rozsądne pieniądze. W rezultacie powstał zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold o mocy 550W i sprawności potwierdzonej certyfikatem 80Plus Gold.

Najważniejsze cechy
 • Sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold
 • Moc ciągła wynosząca 550W
 • Pozłacane końcówki przewodów
 • W pełni modularna konstrukcja i płaskie okablowanie
 • Wsparcie dla konfiguracji z wieloma kartami graficznymi
 • Potężna linia +12V o obciążalności 45A (540W)
 • Topologia bezkablowa dla lepszej niezawodności
 • Ścisła 3% regulacja napięć dla linii 3.3V, 5V, 12V
 • Zaawansowany układ hybrydowej pracy wentylatora
 • Cichy i niezawodny wentylator 120mm z łożyskiem FDB
 • Możliwość pracy półpasywnej układu chłodzenia zasilacza
 • Długowieczne kondensatory aluminiowo elektrolityczne 105°C
 • Zwarta konstrukcja o długości 140mm pasuje do każdej obudowy ATX
 • Najwyższa jakość wykonania potwierdzona 10 latami gwarancji
 • Zabezpieczenia OPP / OVP / UVP / SCP / OCP / OTP
 • Topologia “full bridge” LLC oraz konwertery DC-DC

Seasonic Focus Plus Gold 550W to ultra cicha jednostka, wyposażona w tryb pół pasywnej pracy. Zasilacz posiada odpinane płaskie okablowanie. Kod producenta SSR-550FX.

185100.jpg
Wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold
Większa trwałość zasilacza, cichsza praca i oszczędność Seasonic był prekursorem podwyższania sprawności zasilaczy komputerowych i pierwszą firmą, która zaprojektowała pierwszy na rynku zasilacz z certyfikatem 80Plus Gold. Od tamtego czasu Seasonic zaprezentował rodzinę popularnych zasilaczy G-Series, o dużym zakresie mocy oraz nienaganną wydajnością i sprawnością. Wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold gwarantuje sprawność na poziomie 87%, 90% i 87% przy obciążeniu zasilacza wynoszącym odpowiednio 20%, 50%, 100%. Wyraźną zaletą zakupu zasilacza z certyfikatem 80Plus Gold jest fakt, że mniej energii ulega zmarnowaniu podczas konwersji energii, przekładając się na niższe koszty użytkowania komputera.

185100.jpg
Kompaktowe wymiary zasilacza Seasonic Focus Plus Gold 550W
Dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji nowa seria zasilaczy Seasonic Focus Gold mieszczą się w niewielkiej obudowie o długości wynoszącej jedynie 140mm. Innowacyjna topologia elektroniki zasilaczy Focus Gold zapewnia wysoką gęstość mocy, co przekłada się na małą objętość jego obudowy. Z tego powodu są to idealne zasilacze zarówno do dużych jak i małych obudów.

Niezawodne łożysko Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Wentylatory o wysokiej wydajności stosowane w zasilaczu Seasonic Focus Plus Gold 550W wyposażone zostały w wytrzymałe i niezawodne łożyska FDB (Fluid Dynamic Bearing). Cechą charakterystyczną łożysk FDB jest wykorzystanie doskonałych właściwości absorbowania drgań i uderzeń przez olej. Są one niezwykle niezawodne i generują znacznie mniej hałasu, i ciepła niż łożyska kulkowe. Smarowanie powierzchni łożyska olejem zmniejsza tarcie i wibracje, a tym samym obniża całkowite zużycie energii. Dzięki niskiemu tarciu, cichej pracy i solidnej konstrukcji, ta niezawodna technologia wentylatora znacznie zwiększa jego żywotność.

185100.jpg
Zasada działania łożyska FDB w zasilaczach Seasonic
Kiedy trzpień wentylatora obraca się, olej pod wysokim ciśnieniem przemieszcza się wzdłuż rowków płaszcza łożyska, tworząc cienki film olejowy pomiędzy płaszczyznami tocznymi. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej wzrasta ciśnienie oleju podnosząc trzpień w łożysku. Rozwiązanie to zapewnia równe i płynne obracanie się łopatek wentylatora, redukując hałas. Nacięcia w kształcie jodełki pomagają kierować olej w prawidłową stronę i zapobiegają wyciekom oleju z łożyska. Poniższy rysunek przedstawia najważniejsze cechy wentylatorów FDB w zasilaczu Seasonic Focus Plus Gold 550W.

Hybrydowa cicha kontrola obrotów F3FC
Pierwszy w branży, opatentowany, zaawansowany trój-fazowy system kontroli obrotów S3FC zapewnia optymalną równowagę między ciszą i chłodzeniem w zależności od obciążenia zasilacza komputerowego. Układ F3FC może pracować w trzech trybach: pasywnym, cichym i chłodzenia. W zależności od obciążenia elektronika zasilacza dba o to, aby zasilacz do 30% obciążenia pracował pasywnie, do 50% obciążenia pozostaje w trybie cichym, powyżej 50% zasilacz zwiększać obroty wentylatora w zależności od obciążenia.


185100.jpg
Zalety wykorzystania układu S3FC w Seasonic Focus Plus Gold 550W
 • Obniżenie poziomu hałasu bez wzrostu temperatury
 • Wydłużona żywotność wentylatora dzięki mniejszej liczbie obrotów wentylatora
 • Optymalne rozpraszanie ciepła w każdych warunkach

Niedościgniona cisza podczas pracy w trybie pasywnym
Zasilacz Seasonic Focus Plus Gold 550W został wyposażony w przełącznik pozwalający na przełączenie trybu pracy systemu kontroli obrotów z S3FC (tryby: pasywny, cichy i chłodzenia) na S2FC (tryb cichy i chłodzenia). W przypadku systemów umieszczonych w obudowach o słabej wentylacji, wyłączenie pasywnego trybu pracy może pomóc nieco obniżyć temperaturę wewnątrz komputera.

Ścisła regulacja napięć
Zaawansowany układ stabilizacji zastosowany w zasilaczach Seasonic Focus Plus Gold 550W gwarantuje udoskonaloną stabilność napięć, zapewniając mniejsze wahania ich wartości niezależnie od obciążenia zasilacza. Przekłada się to na większą stabilność komputera i długowieczność zamontowanych w nim podzespołów.

185100.jpg
Wnętrze zasilaczy wolne od przewodów
Inżynierowie Seasonic zaimplementowali w zasilaczach serii Focus Gold nowatorskie rozwiązanie zapewniające wyższą sprawność i lepszą stabilność oraz niezawodność. Zamiast tradycyjnych przewodów łączących PCB zasilacza i segment odpinanego okablowania z tyłu zasilacza, zasilacze Focus Gold korzystają ze sztywnej miedzianej płyty.


Dziesięć (10) lat gwarancji na zasilacze Focus Gold 550
Jako potwierdzenie najwyższej jakości i trwałości rozwiązań zastosowanych w zasilaczach komputerowych Seasonic Focus Gold, zostały one objęte dziesięcioma latami gwarancji.
Aktualizacje społecznościowe
Proline OkazjeProline wyprzedaże

Grupy

Najlepsze komentarze
Na francuskim Amazonie jest dostępny 650W niewiele drożej ~80e:

2802650.jpg
Edytowane przez: "skorup" wrz 8. 2019
Chyba najlepszy zasilacz gdy myślimy o dobrej konstrukcji, bezawaryjności, realnej sprawności i latach spokoju

Wystarczy praktycznie do 99% konfiguracji opartych o rtx 2080 super itp
Edytowane przez: "mrowka" wrz 8. 2019
Fajny opis
53 Komentarze
Fajny opis
polecam, szczególnie ze względu na bardzo fajne, miękkie kable, które bezproblemowo się układa
Opis jest bardzo stronniczy opisuje same zalety a gdzie wady zasilacza chyba nie chcecie mi powiedziec ze zasilacz tej klasy nie posiada wad
Chyba najlepszy zasilacz gdy myślimy o dobrej konstrukcji, bezawaryjności, realnej sprawności i latach spokoju

Wystarczy praktycznie do 99% konfiguracji opartych o rtx 2080 super itp
Edytowane przez: "mrowka" wrz 8. 2019
micha.stych08/09/2019 09:59

Opis jest bardzo stronniczy opisuje same zalety a gdzie wady zasilacza …Opis jest bardzo stronniczy opisuje same zalety a gdzie wady zasilacza chyba nie chcecie mi powiedziec ze zasilacz tej klasy nie posiada wad


Jakieś na pewno, ale on jest o tyle dobry i można mu zaufać przez fakt, że firma robi bebechy dla innych markowych producentów, a oni tylko brandują swoje produkty
Ja mam i narzekać nie mogę, ale czekam na promo wersji 750W
Zasilacz ma niewielkie rozmiary jak na modularny, co pozwoliło mi go wpasować w moją kompaktową obudowę. Cena bez szału, ale jak ktoś pilnie potrzebuje, to na chwilę obecną raczej taniej nie znajdzie tego modelu.
antoni.konecko08/09/2019 09:55

polecam, szczególnie ze względu na bardzo fajne, miękkie kable, które bez …polecam, szczególnie ze względu na bardzo fajne, miękkie kable, które bezproblemowo się układa


Vicious irony detected. To chyba jedyna wada. Ale ten model bywa taniej o 2-3 dyszki, więc minus.
DaFawn08/09/2019 10:35

Vicious irony detected. To chyba jedyna wada. Ale ten model bywa taniej o …Vicious irony detected. To chyba jedyna wada. Ale ten model bywa taniej o 2-3 dyszki, więc minus.


nie no w porównaniu z kablami z mojego corsaira hx850, te są zdecydowanie mniej sztywne
@bieruch@DaFawn

Spojrzałem poprzednie okazję i jakoś nie widziałem tańszej ceny z POLSKIEJ dystrybucji. Fajnie jakbyście podeslali skoro to taka słaba promocja
Kurczę, brałbym bo modularny i wogóle. Myślicie że ile mogę wziąć za używany 1,5 roku Vero L2 600W?
Na francuskim Amazonie jest dostępny 650W niewiele drożej ~80e:

2802650.jpg
Edytowane przez: "skorup" wrz 8. 2019
Zipp08/09/2019 10:44

Kurczę, brałbym bo modularny i wogóle. Myślicie że ile mogę wziąć za używan …Kurczę, brałbym bo modularny i wogóle. Myślicie że ile mogę wziąć za używany 1,5 roku Vero L2 600W?


Odejmij 40-50% od obecnej ceny i znajdziesz kupca. Czekam na promo na wersje 750 aby sprzedać mojego 1.5 rocznego Seasonica 550
@tttttt Faktycznie z polskiej nie było. Ja kupiłem miesiąc temu na amazon.de 650W za 330 PLN z wliczoną wysyłką.
tttttt08/09/2019 10:42

@bieruch @DaFawn Spojrzałem poprzednie okazję i jakoś nie widziałem tań …@bieruch @DaFawn Spojrzałem poprzednie okazję i jakoś nie widziałem tańszej ceny z POLSKIEJ dystrybucji. Fajnie jakbyście podeslali skoro to taka słaba promocja


Proline to zdaje sie oficjalny partner SS, tam regularnie są promocje na ich zasilacze, no i regularnie widywałem po 299 zł, polecam regularnie sprawdzać te promocje headshot.
antoni.konecko08/09/2019 10:40

nie no w porównaniu z kablami z mojego corsaira hx850, te są zdecydowanie …nie no w porównaniu z kablami z mojego corsaira hx850, te są zdecydowanie mniej sztywneNo to nadinterpretowałem, Mi sie ciężko układało w tym seasonicu, a sztywność kabli jest podnoszona zawsze jako minus tego modelu. Gdzieś widziałem też, że zasilacz ma problemy ze współpracą z którąś kartą graficzną ale zabijta, nie pamiętam którą. Swoją drogą Corsair to czasem nie kupuje od Seasonica właśnie?
Kupiłem wczoraj za 349zl w proline, a dzisiaj zrobili promocje...
(już zamontowałem w obudowie)
MatQ08/09/2019 11:10

Kupiłem wczoraj za 349zl w proline, a dzisiaj zrobili promocje...(już z …Kupiłem wczoraj za 349zl w proline, a dzisiaj zrobili promocje...(już zamontowałem w obudowie)


Napisz do nich, czasem sklepy naliczają rabat w takich sytuacjach, żeby nie zwracać w 14 dni.
DaFawn08/09/2019 11:13

Napisz do nich, czasem sklepy naliczają rabat w takich sytuacjach, żeby n …Napisz do nich, czasem sklepy naliczają rabat w takich sytuacjach, żeby nie zwracać w 14 dni.


Napisałem, dzięki
Zipp08/09/2019 10:44

Kurczę, brałbym bo modularny i wogóle. Myślicie że ile mogę wziąć za używan …Kurczę, brałbym bo modularny i wogóle. Myślicie że ile mogę wziąć za używany 1,5 roku Vero L2 600W?


Myślę że dasz radę nawet za 150zł. Z jakiegoś powodu jest to bardzo rozchwytywany model jeśli chodzi o używane zasilacze.
Mam i polecam. Seasonic postarał się z tym modelem. Co pokazują testy (np. purepc) Jest praktycznie niesłyszalny. W konfiguracji z 1x GPU obsłuży wszystko bo ma naprawdę spoko sprawność + 10 Lat gwarancji. Kupujesz coś takiego i masz spokój na lata.
Jaki zasilacz ogarnie kręconego R5 2600 + kręcone rx590/GTX 1660 Ti. Nie zamierzam zmieniać zasilacza przy jakimś upradzie.

Myślałem nad tym z wstawki tylko nie jestem przekonany co do mocy bądź silentium pc supremo M2.
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Aerk768. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
  Tekst