Żarówki LED E27 Philips w Carrefour
454°Zakończono

Żarówki LED E27 Philips w Carrefour

23
lis 6. 2016
Aktualizacje społecznościowe
Carrefour OkazjeCarrefour gazetka

Grupy

23 Komentarze
lokalna?
Autor
Wawa, powstancow slaskich. Nie wiem czy lokalna.
Mrugają...

Osram 806lm (jedyne Made in Germany) nie mrugają, ale za to szybko siadają.
Najtańsze w 2paku z Ikei nie mrugają i są tanie.
Te droższe z Ikei najładniej świecą (Ra87/Ra90), ale za to... mrugają.

Tu pierwszy z brzegu przykład "mrugania" (flicker):


W nowszych monitorach LED stosuje się układy zasilające "Flicker-Free" (bez PWM):
Edytowane przez: "pwil" lis 6. 2016
pwillis 6. 2016

Mrugają...Osram 806lm (jedyne Made in Germany) nie mrugają, ale za to s …Mrugają...Osram 806lm (jedyne Made in Germany) nie mrugają, ale za to szybko siadają.Najtańsze w 2paku z Ikei nie mrugają i są tanie.Te droższe z Ikei najładniej świecą (Ra87/Ra90), ale za to... mrugają.Tu pierwszy z brzegu przykład "mrugania" (flicker):[Video] W nowszych monitorach LED stosuje się układy zasilające "Flicker-Free" (bez PWM):[Video]

A czy z tym mruganiem to nie jest kwestia wlacznika z podswietleniem? U mnie wystarczylo odlaczyc podswietlenie i ledowe zarowki przestaly robic dyskoteke. Czytalem tez, ze mozna stosowac kondensator we wlaczniku wlasnie i sprawe rozwiazuje.
TomTomlis 6. 2016

A czy z tym mruganiem to nie jest kwestia wlacznika z podswietleniem? U …A czy z tym mruganiem to nie jest kwestia wlacznika z podswietleniem? U mnie wystarczylo odlaczyc podswietlenie i ledowe zarowki przestaly robic dyskoteke. Czytalem tez, ze mozna stosowac kondensator we wlaczniku wlasnie i sprawe rozwiazuje.


ale są 2 rodzaje mrugania, to które opisujesz to "błyskanie" i dotyczy WYŁĄCZONYCH LEDówek nie przeznaczonych do pracy ze ściemniaczem - przyu podłączeniu w instalacji ze ściemniaczem lub podświetleniem wyłącznika (stsosując LEDówki przeznaczone dla ściemniaczy ten problem nie występuje)

a to o czym wyżej pisze @pwil to mruganie - "migotanie" i dotyczy komfortu świetlnego pracującej LEDówki (zwykłe żarówki nie mają tego efektu dzięki bezwładności cieplnej żarnika) te dobre mają w środku przetwornicę zasilającą diody LED z częstotliwością rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy Hz, natomiast te o biednej konstrukcji (tylko rezystory + dioy prostownicze + diody LED) migotają w zależności od konstrukcji 50 lub 100x na sekundę czyli 50Hz lub 100Hz (co oko jest w stanie zauważyć i jeśli ktoś to widzi to naprawdę jest to męka)
dzieki za cenna uwage, nigdy tego nie dostrzeglem. Byc moze dlatego, ze zarowki ktore kupowalem byly z wyzszej polki, albo moje niesprawne oko nie dostrzeglo. Zwroce na to uwage, pozdro!
Daje minusa, bo na emag.pl można znaleźć taniej. Przypominam, że do końca roku jest darmowa dostawa. Link: emag.pl/pol…BM/
Wrzucam także przelicznik lumen/moc żarówki
116634-c1A03.jpg
Ludzie, radzę się zawsze dobrze zastanowić przed zakupem jakichkolwiek źródeł światła. Sprawdzone i dobre jakościowo są tylko lampy LED, a nie żadne tam "żarówki LED". Zresztą nie ma czegoś takiego - albo LED, albo żarnik. Zwykle chińscy lub słabi jakościowo producenci używają takich nazw, aby tylko nie musieć spełniać jakichś tam wymogów dla lamp LED i tym samym omijają przepisy i normy jakości. Ale klient jak widzi "LED" w nazwie to rzuca się jak gołąb suchy chleb
szopenlis 6. 2016

ale są 2 rodzaje mrugania, to które opisujesz to "błyskanie" i dotyczy WY …ale są 2 rodzaje mrugania, to które opisujesz to "błyskanie" i dotyczy WYŁĄCZONYCH LEDówek nie przeznaczonych do pracy ze ściemniaczem - przyu podłączeniu w instalacji ze ściemniaczem lub podświetleniem wyłącznika (stsosując LEDówki przeznaczone dla ściemniaczy ten problem nie występuje)a to o czym wyżej pisze @pwil to mruganie - "migotanie" i dotyczy komfortu świetlnego pracującej LEDówki (zwykłe żarówki nie mają tego efektu dzięki bezwładności cieplnej żarnika) te dobre mają w środku przetwornicę zasilającą diody LED z częstotliwością rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy Hz, natomiast te o biednej konstrukcji (tylko rezystory + dioy prostownicze + diody LED) migotają w zależności od konstrukcji 50 lub 100x na sekundę czyli 50Hz lub 100Hz (co oko jest w stanie zauważyć i jeśli ktoś to widzi to naprawdę jest to męka)

​Nie jestem znawcą żarówek LED ale nie wmowisz mi że oko jest w stanie wychwycić migotanie 100Hz.
muminek89lis 6. 2016

Daje minusa, bo na emag.pl można znaleźć taniej. Przypominam, że do końca r …Daje minusa, bo na emag.pl można znaleźć taniej. Przypominam, że do końca roku jest darmowa dostawa. Link: http://www.emag.pl/polux-zarowka-led-a55-banka-e27-9w-810lm-pc-alum-ciepla-smdww-pl-1030199-302359/pd/DK8TKMBBM/Wrzucam także przelicznik lumen/moc żarówki [Obrazek]

​Polux to są dobre żarówki LED? Nie mrugają, nie padają szybko? Jedną sztukę zamówiłem...
W Leroy Merlin są żarówki LEXMAN dla przykładu E27 10W 960lm Ciepłe. - 8,95zł z gwarancją 5 lat
SLinelis 6. 2016

​Polux to są dobre żarówki LED? Nie mrugają, nie padają szybko? Jedną sztuk …​Polux to są dobre żarówki LED? Nie mrugają, nie padają szybko? Jedną sztukę zamówiłem...


Używam ich chyba od 2 lat i bez problemu więc nie widzę problemu
epollis 6. 2016

​Nie jestem znawcą żarówek LED ale nie wmowisz mi że oko jest w stanie wych …​Nie jestem znawcą żarówek LED ale nie wmowisz mi że oko jest w stanie wychwycić migotanie 100Hz.Nie wmówię Ci, że Twoje oko jest w stanie wychwycić migotanie 100Hz. Jednak niektórzy mają bardziej wyczulony wzrok i to zauważają. Co więcej nie musisz tego widzieć, żeby odczuwać negatywne efekty. Były robione badania z których wynikło, że PWM poniżej 200Hz może powodować szybsze męczenie wzroku, a nawet objawy takie jak bóle głowy. Jak znajdę linka załączę.

eizo.pl/baz…em/
eizo.pl/och…ed/
W międzyczasie, powyżej link do strony EIZO dot. tematu podświetlenia LED.
Edytowane przez: "pwil" lis 6. 2016
pwillis 6. 2016

Nie wmówię Ci, że Twoje oko jest w stanie wychwycić migotanie 100Hz. Jed …Nie wmówię Ci, że Twoje oko jest w stanie wychwycić migotanie 100Hz. Jednak niektórzy mają bardziej wyczulony wzrok i to zauważają. Co więcej nie musisz tego widzieć, żeby odczuwać negatywne efekty. Były robione badania z których wynikło, że PWM poniżej 200Hz może powodować szybsze męczenie wzroku, a nawet objawy takie jak bóle głowy. Jak znajdę linka załączę.http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/10-sposobow-na-ochrone-oczu-podczas-pracy-z-ekranem/#06http://www.eizo.pl/ochrona-oczu/zmeczenie-oczu-podswietlenie-led/W międzyczasie, powyżej link do strony EIZO dot. tematu podświetlenia LED.mówi się też że lepiej korzystać z 2700k a nie 3000k.
Jedna "żarówka" do jednego pomieszczenia (4x4m) powinna mieć minimum 1600lm, no chyba że ktoś lubi półmrok
muminek89lis 6. 2016

Daje minusa, bo na emag.pl można znaleźć taniej. Przypominam, że do końca r …Daje minusa, bo na emag.pl można znaleźć taniej. Przypominam, że do końca roku jest darmowa dostawa. Link: http://www.emag.pl/polux-zarowka-led-a55-banka-e27-9w-810lm-pc-alum-ciepla-smdww-pl-1030199-302359/pd/DK8TKMBBM/Wrzucam także przelicznik lumen/moc żarówki [Obrazek]są tam też mocniejsze w przybliżonej cenie:-)
TomTomlis 6. 2016

dzieki za cenna uwage, nigdy tego nie dostrzeglem. Byc moze dlatego, ze …dzieki za cenna uwage, nigdy tego nie dostrzeglem. Byc moze dlatego, ze zarowki ktore kupowalem byly z wyzszej polki, albo moje niesprawne oko nie dostrzeglo. Zwroce na to uwage, pozdro!Bardziej prawdopodobne jest to drugie, bo niestety producenci żarówek, nawet Ci więksi, dostosowują sprzęt do oczekiwań klienta - a ten zwykle chce jak najwięcej lm światła z jak najmniejszej mocy nominalnej i jak najlepszy współczynnik lm/W. (10x bardziej oszczędne od tradycyjnej żarówki). Zasilanie DC ma odrobinę mniejszą sprawność i jest bardziej skomplikowane. Zarówki OSRAM są w większości "Made in China" (sprawdziłem kilka modeli w sklepie i wszystkie migotały) i tylko dwie serie (mleczna i przejrzysta) 806lm były "Made in Germany" i te nie migotały. Kupiłem na Aliexpress jakąś żarówkę NoName, gdzie w opisie była mowa o braku mogotania i faktycznie tak było (padła po pół roku...).

Tak samo żaden producent nie wychyla się z parametrem Ra>80 (odwzorowanie kolorów względem światła słonecznego). Tylko te droższe z Ikei mają Ra>80 (86-90%). Widocznie zależy im na tym, by umeblowane u nich mieszkania wyglądały jak najprzyjemniej stąd jako jedyne mają odcień wpadający w róż, nie w zieleń (jak np.tanie chińskie) lub żółty(np.Osramy). Halogen ma Ra100, dlatego najlepiej sprawdza się w łazience, co by nie był zdziwienia "po umalowaniu" i wyjściu na zewnątrz ;-)
Tanie LEDy miały długo Ra70, a czy teraz mają faktycznie Ra80 jak na opakowaniach to nie byłbym pewien.

Póki co jako oświetlenie do czytania polecam wszystkie żarówki z Ikei sprzedawane w 2pakach. Do dekorowania mieszkania te droższe z Ikei. Osramy 806lm niestety mi padły w ilości 6 z 12-15 sztuk w ciągu roku (z Ikei na 30 sztuk żadna!). Może taka seria. Na klatce na osiedlu mam jakąś chińską egzotyczną LEDową, która o dziwo nie migocze i świeci ze 2 lata.

Jestem skłonny zapłacić i po 50pln/szt za LEDowe, ale z Ra90 lub więcej i świecące idealnie jednostajnym przyjemnym ciepłym światłem. Świetlówki nieraz najtańsze mają Ra60 (!, np. oznaczone 640=Ra60 i 4000K), Zmieniłem takie na 954 (Ra95) i światło o wiele przyjemniejsze.

Aha, są różne stopnie migotania. Są żarówki, których światło od razu zwraca uwagę, że coś nie tak - wyraźny efekt stroboskopowy. Są takie w które trzeba się przyglądać (kątem oka), by to zauważyć. Bezbłędny jest aparat w trybie video, by na szybko sprawdzić w sklepie. Kupiłem z ciekawości z Aliexpress żarówkę typu filament-LED (pręciki) i to wygląda na 50Hz max. Sama "elektronika" mieści się w trzonku i nie może mieć więcej, niż 1cm3 objętości, więc normalny kondensator się nie mieści.

BTW Po co malować ściany na pięknie, starannie dobrane kolory; dobierać narzuty i firanki, rolety, abażury by pięknie współgrały tonalnie, a na koniec oświetlić to wszystko światłem, które sprawi, że wszystko włącznie z ludźmi będzie wyglądać jak w kostnicy?
Edytowane przez: "pwil" lis 7. 2016
Dymeklis 6. 2016

mówi się też że lepiej korzystać z 2700k a nie 3000k.Jedna "żarówka" do jed …mówi się też że lepiej korzystać z 2700k a nie 3000k.Jedna "żarówka" do jednego pomieszczenia (4x4m) powinna mieć minimum 1600lm, no chyba że ktoś lubi półmrokTo prawda. W domu optymalnie jest mieć oświetlenie 2700K (kiedyś kupiłem żarówkę 2500K, ale to już wyglądało na zachód słońca...), by było cieplej, przyjemniej, łatwiej zasnąć przez mniejszą dawkę niebieskiego światła. A w biurze 4000K, które pozwala lepiej się skupić na pracy, powoduje mniejszą senność (niebieskie światło).

W kuchni na suficie mam 1200lm świecące w podłogę, nie po ścianach i jest bardzo ok. W pokoju obok mam łącznie ~1500lm, ale światło jest rozproszone, odbija się bardziej od ścian i bardziej razi. Planuję to zmienić. Może ściany przemaluję przy okazji na ciemniejszy odcień i wtedy i 2000lm będzie ok.
Edytowane przez: "pwil" lis 7. 2016
pwillis 7. 2016

To prawda. W domu optymalnie jest mieć oświetlenie 2700K (kiedyś kupiłem ża …To prawda. W domu optymalnie jest mieć oświetlenie 2700K (kiedyś kupiłem żarówkę 2500K, ale to już wyglądało na zachód słońca...), by było cieplej, przyjemniej, łatwiej zasnąć przez mniejszą dawkę niebieskiego światła. A w biurze 4000K, które pozwala lepiej się skupić na pracy, powoduje mniejszą senność (niebieskie światło).ja używam 3000k :-/ mam nadzieje że za X lat będę miał nadal dobry wzrok i ogólnie zdrowie.
Dymeklis 7. 2016

ja używam 3000k :-/ mam nadzieje że za X lat będę miał nadal dobry wzrok i …ja używam 3000k :-/ mam nadzieje że za X lat będę miał nadal dobry wzrok i ogólnie zdrowie.Między 2700K, a 3000K nie ma aż takiej wielkiej różnicy. 4000K też nie jest istotnie szkodliwsze, co najwyżej trudniej usnąć później.
Mam podobną, Philips ekwiwalent 60W ale pobiera nie 9.5W a 8W. Wygląda identycznie, nie mruga, Ra>80.
Ogólnie, jakie polecacie dobre, firmowe żarówki LED?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst