Niestety, ta okazja już wygasła
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Xenic GRB-AR, o/os 0zł (Warszawa)
173° Zakończono

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Xenic GRB-AR, o/os 0zł (Warszawa)

5zł25zł-80% 9,99zł Media Markt Okazje
12
173° Zakończono
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Xenic GRB-AR, o/os 0zł (Warszawa)
wrz 24. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Chroni sprzęt RTV przed wyładowaniami piorunowymi. Do montażu bezpośrednio przy antenie. Zabezpieczenie nie wpływa na jakość sygnału. Posiada możliwość podłączenia uziemienia oraz złącze typu F.

Parametry techniczne:
Zakres częstotliwości: 5~2150 MHz
Tłumienność: 1dB max
Powrót straty: >20dB
Tłumienie prądu: 750amps
Czas reakcji: 1nsec
Napięcie zapłonu: 90V
RFI: 120dB
301950.jpg
Aktualizacje społecznościowe
12 Komentarzy
"ejnoder lewel acziwed"
Ale bzdura. Żadnych danych technicznych umożliwiających dowiedzenia się, przed czym konkretnie to niby zabezpiecza. A najlepszy tekst z opakowania to: "możliwość podłączenia uziemienia" Czyli co niby robi z energią przepięcia związanego z wyładowaniem atmosferycznym jak nie jest uziemione? Bo tłumik warystorowy to raczej niewiele pomoże.
Mam tylko jedno pytanie: kto to plusuje?
Mr.24/09/2020 22:20

Mam tylko jedno pytanie: kto to plusuje?


Ludzie którzy myślą, że to coś zabezpiecza :P

Ludzie dobry sprzęt przepięciowy ZAWSZE ma podane dane techniczne. Zobaczcie np. jeden z lepszych producentów tego typu sprzętu nie boi się pokazać w zarysie nawet co w środku siedzi i jakie wywiera tłumienie na sygnał przechodzący przez ogranicznik przepięć: dehn.pl/pl/…687

Tyle że taki ogranicznik nie kosztuje 5zł tylko ok 500zł
jak by ktoś się zastanawiał że by kupić, polecam dać 7zł więcej dipol.com.pl/zab…htm używam ich w skrzynkach przy instalacjach multi i dwa razy zdarzyło mi się po burzy wymieniać, więc chyba działają, raczej nie trafienia bezpośrednio pioruna ale napięć wyindukowanych z instalacji odgromowej
VipeRsan24/09/2020 22:31

Ludzie którzy myślą, że to coś zabezpiecza :PLudzie dobry sprzęt przep …Ludzie którzy myślą, że to coś zabezpiecza :PLudzie dobry sprzęt przepięciowy ZAWSZE ma podane dane techniczne. Zobaczcie np. jeden z lepszych producentów tego typu sprzętu nie boi się pokazać w zarysie nawet co w środku siedzi i jakie wywiera tłumienie na sygnał przechodzący przez ogranicznik przepięć: https://www.dehn.pl/pl/4086/32639/Familie-html/32639/DEHNgate–ogranicznikidopołączeńkoncentrycznych.bin?pid=5839682&sid=5839687Tyle że taki ogranicznik nie kosztuje 5zł tylko ok 500zł


Patrz ten Twój taki drogi a ma tłumienność wyższa niż ten z oferty. Nic tylko brać ile się da ten z media markt (ironia)
Najlepsze zabezpieczenie to jest gumka tzw. PRE czyli przed piorunem, a jeśli już wpadnie to można łatwo wyrzucić i założyć kolejną. . polecam axing szu 6-02 Szwajcarski produkt zawsze to bezpieczniej. Im droższy tym lepszy
Edytowane przez: "Pepperion" wrz 25.
Mr.24/09/2020 22:20

Mam tylko jedno pytanie: kto to plusuje?Ci, którzy noszą czapki z folii aluminiowej chroniące przed 5G i mieszkańcy Kraśnika.


5145578-K0kNa.jpg
Gawon24/09/2020 22:33

jak by ktoś się zastanawiał że by kupić, polecam dać 7zł więcej https:/ …jak by ktoś się zastanawiał że by kupić, polecam dać 7zł więcej https://www.dipol.com.pl/zabezpieczenie_przeciwprzepieciowe_tv-sat_wtyk_f-_gniazdo_f_signal_R48602.htm używam ich w skrzynkach przy instalacjach multi i dwa razy zdarzyło mi się po burzy wymieniać, więc chyba działają, raczej nie trafienia bezpośrednio pioruna ale napięć wyindukowanych z instalacji odgromowejTeż je używam, i podobne mam odczucia. Że coś tam na przy indukowanym napięciu pomagają, pioruna bezpośrednio raczej nie przeżyją + reszta sprzętu TV:P
VipeRsan24/09/2020 22:15

Ale bzdura. Żadnych danych technicznych umożliwiających dowiedzenia się, pr …Ale bzdura. Żadnych danych technicznych umożliwiających dowiedzenia się, przed czym konkretnie to niby zabezpiecza. A najlepszy tekst z opakowania to: "możliwość podłączenia uziemienia" Czyli co niby robi z energią przepięcia związanego z wyładowaniem atmosferycznym jak nie jest uziemione? Bo tłumik warystorowy to raczej niewiele pomoże.


Abstrahując od tego szajsu ze wstawki, który słusznie zjechałeś: Czy każde zabezpieczenie ma uziemienie? Myślę, że np takie wkładki przepięciowe poddałby to w wątpliwość, gdyby umiały mówić.
Edytowane przez: "Mr_Vexorus" wrz 25.
Gawon24/09/2020 22:33

jak by ktoś się zastanawiał że by kupić, polecam dać 7zł więcej https:/ …jak by ktoś się zastanawiał że by kupić, polecam dać 7zł więcej https://www.dipol.com.pl/zabezpieczenie_przeciwprzepieciowe_tv-sat_wtyk_f-_gniazdo_f_signal_R48602.htm używam ich w skrzynkach przy instalacjach multi i dwa razy zdarzyło mi się po burzy wymieniać, więc chyba działają, raczej nie trafienia bezpośrednio pioruna ale napięć wyindukowanych z instalacji odgromowej


Mam te same w każdej instalacji
Mr_Vexorus25/09/2020 09:15

Abstrahując od tego szajsu ze wstawki, który słusznie zjechałeś: Czy każde …Abstrahując od tego szajsu ze wstawki, który słusznie zjechałeś: Czy każde zabezpieczenie ma uziemienie? Myślę, że np takie wkładki przepięciowe poddałby to w wątpliwość, gdyby umiały mówić.


Prawie każde, a przynajmniej każde, które ma chronić przed wyładowaniami atmosferycznymi. Owszem, ochrona przepięciowa oparta o warystory, czy transile nie potrzebuje może uziemienia, ale jest to ochrona raczej typu 3 czyli ochrona ODBIORNIKA przed szybkimi impulsami przepięciowymi o stosunkowo małej mocy, czyli to co się prześliźnie przez typ 1 i typ 2 lub jak wyżej piszą wyindukuje na instalacji i dlatego montuje się je nie dalej niż 10m od odbiornika (gniazda, listwy zasilające etc).

Aha no i typ 3 to ochrona stricte przepięciowa jak nazwa wskazuje filtruje przepięcia napięciowe, Typ 1 i 2 zwykle potrafi uporać się w pewnym zakresie (patrz dane znamionowe ochronników) z impulsami prądowymi.
Edytowane przez: "VipeRsan" wrz 26.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst