Niestety, ta okazja już wygasła
Zabawki rozwojowe dla dzieci z AliExpress
1516° Zakończono

Zabawki rozwojowe dla dzieci z AliExpress

Darmowa dostawa DarmowaAliExpress Okazje
51
1516° Zakończono
Zabawki rozwojowe dla dzieci z AliExpress
cze 16. 2020Dostawa z: Chiny

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Często rodzice moich małych pacjentów pytają o zabawki, które sprzyjają rozwojowi, żeby nie tworzyć z dziecka
. Proponuję więc zestawienie co bardziej interesujących ofert z Ali. Podaję ceny bez kodów, w złotówkach. Ciut taniej jak zwykle revolutem.
Wzmacnianie mięśni dłoni za pomocą gumek o różnym naciągu - dobre do terapii ręki i przygotowania się do pisania - 3,20 zł
Rysik z tablicą ścieralną z kuponem sprzedawcy wychodzi 43 zł. Dobra alternatywa dla kartki i tabletów/smartfonów. Ma jedną funkcję - rysowania - i nie rozprasza dziecka, mimo atrakcyjnej formy. (miesiąc temu kupiłem za 6,92$, aktualnie nieco drożej)
Misie lub zajączki drewniane - trwałe, do dowolnego mieszania. Dobre w kształtowaniu świadomości własnego ciała, poznawaniu ubrań i kolorów (zwiększanie słownika dziecka). Można dać już poniżej 2 r. ż. Cena 50,92 zł
Liczby i zegar to wyzwania rozwojowe dla 6-latków. Można powoli wprowadzać. Cena 50,56
Pierwsze układanki dla kształtowania postrzegania wzrokowego i koordynacji oko-ręka. Do tego zwierzątka i ćwiczenie naśladownictwa dźwięków sprzyjające rozwojowi mowy. Po 2 r. ż. dzieci sobie z nimi powinny radzić. Cena 3,24 zł
Rybki w połączeniu z drewnianymi szczypcami kuchennymi z Flying Tiger (aktualnie 2 zł) i miską z wodą to świetna zabawa - wyciąganie rybek kształtuje koordynację oko-ręka, mięśnie dłoni (zacisk szczypiec), do tego nauka kolorów i sto innych pomysłów na zabawę rybkami. 10,28 zł za 10 rybek
Tablice manipulacyjne czy kącik zabawy z kaloryfera, lodówki, ściany zrobimy z pomocą rzepów samoprzylepnych (2,72 zł/metr) lub taśmy magnetycznej (3,56 zł/metr)
W odpieluchowaniu czy przesiadaniu się na sedes pomoże rodzicom uatrakcyjnienie kibelka światełkami. 9,72 zł
Gniotki (stymulacja fakturami, też wzrokowa, ćwiczenie mięśni dłoni, rąk, ale czasem też przedmiot do przekierowania agresji, tzw. antystresory): banan za 7,56przeciskanie myszy przez ser za 14,99 złkura z jajem 4,68 złcieknące jajo 6,20 złDinozaury za 9,52
Układanie pałeczkami lub łyżeczkami kulek w wyznaczonym wzorze. Bomba dla dzieci, które pozornie nie mogą usiedzieć w miejscu. Poprawia koncentrację uwagi. Tą Układanką można ćwiczyć naprzemienność w zabawie (czyli zasady) i współpracę. Rodzaj gry bez przegrywania, czyli bez frustracji. I świetne we wzmacnianiu ręki (przygotowanie do pisania, ruchów precyzyjnych). 67,14 zł (warte każdej złotówki)
Wyciąganie robali magnetyczną różdżką. Z Chin 11,83, z Polski 3 razy drożej. Do ćwiczenia koordynacji oko-ręka.
Wodne żółwie do wanny wymagają nakręcania, czyli skrętnego ruchu palców/nadgarstków. Są też rybki, syreny, kraby, koniki morskie itd. Ceny od 5,08 zł za zestaw 3 zabawek.
Story cubes od 11,91 zł. Opowiadanie historii, słuchanie historii, rozwijanie wyobraźni, mowy opowieściowej. Obowiązkowe dla każdego przedszkolaka, a świetna zabawa dla całej rodziny. Mnóstwo różnych zestawów na Ali (mam chyba z 5 różnych kompletów)
Gwieździste niebo może stanowić obiekt przejściowy między usypianiem w ramionach rodzica/z rodzicem, a przechodzeniem do usypiania obok rodzica, a w końcu umiejętności samodzielnego zasypiania. Wg terapeutów z Instytutu Zaburzeń Snu dziecko jest gotowe nauki do samodzielnego usypiania od 2 msc. życia, a do przesypiania nocy po 8 msc. życia. Są tańsze lampki, lecz polecam tą. 47,60 zł.
Super Mario na lodówkę za ok 3,20 zł za część to alternatywa dla tabletu. Manipulacja drobnymi przedmiotami, odgrywanie zabawy i zabawa wyobrażeniowa rozwijają bardziej niż smarowanie palcem po ekranie.
Samolot za 5,32 zł pozwoli ćwiczyć zamachy (to akurat jedyna z zabawek poza mieszkaniem)
Fajka do ćwiczeń oddechowych za 11,23 zł/12 sztuk i bańki mydlane to zestaw świetnych ćwiczeń oddechowych wspierających
273058.jpg prawidłowy rozwój mowy u najmłodszych.
273058.jpg273058.jpg273058.jpg

Aktualizacja 22.06.20 i nowe oferty:
Układanki lewopółkulowe zazwyczaj zalecają logopedzi pracujący z dziećmi z SLI / afazją, żeby postymulować struktury mózgu w sąsiedztwie tych, które odpowiadają za umiejętności językowe. Tutaj znalazłem takie z kostkami, dodające do ćwiczeń element zabawy i interakcji. Cena 42,52 zł
Puzzle magnetyczne ze szczegółowymi elementami twarzy pozwolą skupić uwagę na bardzo wielu częściach mimiki. Świetna okazja do wspierania nauki czytania emocji. Cena 63,85 zł.
Tablica motywacyjna to podstawowe narzędzie, żeby wprowadzić nowe, może niezbyt atrakcyjne dla dziecka, umiejętności. Sprzątanie, próbowanie nowych potraw itd. W ofercie dużo elementów i najważniejsze: nie ma tzw. "minusów", czyli najgorszego, co niektórzy pseudospecjaliści do takich tablic dodają. 74,20 zł
Ok 66 zł zapłacimy za puzzle magnetyczne z róznorodną tematyką. Mnóstwo do wyboru. Zabawka trwała, dobra okazja do naśladowania historii z książeczek, ćwiczenia mowy opowieściowej, kreatywności.
Co mam w środku? Świetna układanka edukacyjna. Plus przyczynek do rozmowy o różnicach fizycznych między płciami. Ok 60 zł.
Książeczki sensoryczne przyjazne najmłodszym, ale i przedszkolakom uczącym się zegarka czy wiązania bucików. Mnóstwo podobnych do kupienia w Polsce. Tu ok 13 zł (czasami jest opłata za wysyłkę, czasami znika).

Większość tych zabawek (tych, które sprawdziłem) dostępna do kupienia w Polsce, ale w innych cenach. Proszę traktować ten zbiór jako inspirację, jeśli zależy wam na CE.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
51 Komentarzy
Prześlij Komentarz