Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
394°
0
Opublikowano 18 marca 2023

XVI edycja „Bliżej Nauki” >>> udział w wykładzie jest bezpłatny

Stacjonarnie: Małopolskie
Awatar użytkownika Hunt
Opublikowane przez
Hunt
Dołączył w 2015
1.534
1.701

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Jak wyglądałaby współczesna medycyna bez zastosowania w niej odkryć z dziedziny fizyki? W jaki sposób fizycy mogą poprawić jakość życia społeczeństwa? - odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas cyklu wykładów z fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Wykłady popularyzujące wiedzę o fizyce organizuje dwa razy w miesiącu, we wtorki o godzinie 17.00, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) w Krakowie. „W czasie pandemii wykłady odbywały się w formie streamingu, od najbliższego wtorku wracamy do trybu stacjonarnego” - poinformowała Anna Małgorzata Gawlik z Biura Promocji Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ w Krakowie.

Spotkania kierowane są do wszystkich pasjonatów nauki, a udział w nich jest bezpłatny.

Na pierwszym wykładzie, we wtorek 14 marca br., prof. dr hab. Wojciech Gawlik opowie o kwantach i spinach dla lekarza i pacjenta. We wtorek 28 marca dr hab. inż. Zenon Nieckarz, prof. UJ wygłosi wykład "Powietrze – TymOddycham.uj.edu.pl".

11 kwietnia wykład wygłosi dr hab. Bartosz Such, prof. UJ - tematem będzie tarcie w skali nanometrycznej. We wtorek 25 kwietnia prof. dr hab. Franciszek Krok opowie o zdumiewającym świecie nanotechnologii.

Przedostatni wykład odbędzie się 16 maja pod hasłem "Obwarzanki z elektronów", a wygłosi go dr hab. Wojciech Brzezicki. Ostatni wykład zaplanowano na 30 maja - wówczas prof. dr hab. Andrzej Magiera będzie mówił o przyjaznej fizyce jądrowej.

Wszystkie wykłady z cyklu odbędą się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11 w Krakowie.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

0 Komentarzy

Pytania? Opinie? Sugestie?