Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
130°
Opublikowano 2 dni temu

Wzmacniacz hi-fi Rotel C8+ Multiroom z 8 kanałami

3 999zł
44,95zł ·
Opublikowane przez
fosge
Dołączył w 2022
3
344

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

wzmacniaczu C8+ klasy AB firmy Rotel, który oferuje 8 kanałów doskonałej jakości dźwięku o mocy 150 W na kanał lub 300 W w układzie mostkowym przy 4 omach, wykorzystując opatentowaną technologię wzmacniaczy Rotel.

Ponadwymiarowy transformator toroidalny, produkowany we własnym zakresie, dostarcza 32 komponenty wyjściowe dla bezwysiłkowej, kontrolowanej reprodukcji basów. Dla maksymalnej elastyczności instalacji, C8+ posiada 4 wejścia analogowe i 4 wejścia cyfrowe, które mogą być kierowane do wszystkich stref, podczas gdy wyświetlacz i elementy sterujące na panelu przednim umożliwiają wybór źródła oraz indywidualne ustawienia głośności, tonów niskich i wysokich. Integracja z systemami sterowania jest możliwa za pośrednictwem interfejsów IP i RS232, a także 12-woltowego wyzwalacza do łatwego sterowania zasilaniem. Obudowa 2 U nie wymaga miejsca nad ani pod urządzeniem w przypadku montażu w szafie rack.
iBOOD Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika filkor
  Panie, to juz wisi
  Awatar użytkownika fosge
  Autor
  Nie to mocniejsza wersja ta co "wisiała" już wyprzedana
 2. Awatar użytkownika Cebularz_1_50
  tak z ciekawości przy instalacji takiego sprzętu się ciągnie 20-40m kabla od wzmacniacza do głośnika ? czy trzeba tak umieścić by odległości były sensowne
  Awatar użytkownika fosge
  Autor
  W większości przypadków nie należy przekraczać długości 15 metrów dla każdego z kanałów. Należy przy tym pamiętać o odpowiedniej średnicy. W przypadku głośników o impedancji 4 Ohmów i mocy do 100 W, kupując kabel o długości 15 metrów, trzeba wybrać wersję o średnicy 2,5 mm2.

  Najważniejszym parametrem fizycznym, jaki należy wziąć pod uwagę przy rozpatrywaniu kwestii długości połączenia między wzmacniaczem a zespołami głośnikowymi, jest rezystancja.

  Jednak nawet ona, w typowych połączeniach nieprzekraczających 10 metrów, utrzymuje niskie wartości - także przy użyciu przewodu o przekroju 2,5mm^2, w zakresie dziesiątej części oma. Przy takich wartościach spadek napięcia na przewodzie wywoła pomijalne dla brzmienia obniżenie poziomu w granicach dziesiątej części decybela.
  Nieco ciekawsze jest obniżenie lotów współczynnika tłumienia, który wpływa na "kontrolę" basu - jeżeli np. amplituner miał ten współczynnik na poziomie kilkunastu (wartość niemianowana), to i razem z kablem (umownie uznając kabel za część amplitunera) nadal będzie go miał w tym zakresie, ale jeżeli była to potężna końcówka mocy o współczynniku tłumienia kilkaset, to zostanie on zdegradowany do poziomu kilkudziesięciu, co może już słyszalnie pogorszyć jakość najniższych częstotliwości - ale tylko w przypadku kolumn o bardzo dobrych "wyjściowych" charakterystykach impulsowych.

  Stąd też grube kable, przynajmniej ze względu na rezystancję, mają sens, gdy połączenie jest rzeczywiście na tyle długie, że cieńszy kabel wprowadziłby do układu znaczącą rezystancję wobec wysokiego współczynnika tłumienia wzmacniacza. Natomiast używanie "węży ogrodowych" do łączenia amplitunerów z kolumnami na dystansach kilku metrów jest przerostem formy nad treścią...