Wyprzedaż - któtkie terminy przydatności @ Apteka Olmed
78°Zakończono

Wyprzedaż - któtkie terminy przydatności @ Apteka Olmed

Pepper 9
sty 19. 2016
W internetowej aptece Olmed znajdziemy dział z kosmetykami i lekami, które mają krótkie terminy przydatności.

Nie sprawdzałam wszystkich, ale te zamieszczone poniżej mają ceny bardzo konkurencyjne:

Koszty wysyłki od 6,90zł.
Odbiór osobisty gratis (Łódź).
Aktualizacje społecznościowe
ModaDom i ogród
Najlepsze komentarze
A po tym terminie magicznie Preventan ulotni się? Zamieni się w coś innego? Nagle z dnia na dzień stanie się trutką na szczury?
9 Komentarzy
I termin 31-01-2016

Np. preventan 30 tabletek, jedna dziennie no to rzeczywiście oszczędność ...
A po tym terminie magicznie Preventan ulotni się? Zamieni się w coś innego? Nagle z dnia na dzień stanie się trutką na szczury?
Autor Pepper
@drake nie, dlatego się opłaca
No właśnie, trochę rozwagi - skoro apteka przecenia i ktoś czegoś potrzebuje, warto. Kilka miesięcy po dacie ważności nic nie zmienia. Po upłynięciu jej lek może być minimalnie słabszy, ale nie zamieni się w trutkę... Polecam poczytać o skutkach daty ważności leków i że tak na prawdę ma ona niewielkie znaczenie (gdzieś było badanie na Aspirynie podawanej żołnierzom USA - 10 lat po terminie ważności był to dokładnie ten sam związek chemiczny, a jedynie stracił 1/50 swojej "mocy").
Przecież z jedzeniem jest podobnie, w zależności od rodzaju oczywiście, często długo po terminie jest jeszcze dobre, to zabezpieczenie żeby rzeczywiście ktoś się nie zatruł itp.
Każdy lek ma okres karencji, w czasie którego można go bezpiecznie używać po upływie terminu przydatności z opakowania. Oczywiście mowa o lekach prawidłowo przechowywanych (nie na słońcu, w cieple itd). Niektóre mają krótszy termin, inne dłuższy. Najpowszechniejszy to pół roku po upływie terminu przydatność z opakowania.
Tak więc może i terminy na wylocie, ale mimo to można kupić i śmiało używać. Apteka natomiast nie może takich leków sprzedawać, stąd wyprzedaż po cenie zakupu, z minimalną marżą lub nawet ze stratą.
I dla kilku złotych oszczędności kupicie Państwo z premedytacją to dla dziecka?
To nie herbata czy kawa, która co najwyżej zwietrzeje po terminie. No ale to nie moje dzieci więc już pozostawiam to bez dalszego komentarza.
Kasiksty 20. 2016

I dla kilku złotych oszczędności kupicie Państwo z premedytacją to dla dzie …I dla kilku złotych oszczędności kupicie Państwo z premedytacją to dla dziecka? To nie herbata czy kawa, która co najwyżej zwietrzeje po terminie. No ale to nie moje dzieci więc już pozostawiam to bez dalszego komentarza.


Sól kamienna też ma "termin przydatności" na opakowaniu, pomimo iż leżała w ziemi tysiące lat. Jest niewiele leków których termin przydatności trzeba wyjątkowo restrykcyjnie przestrzegać. W tym przypadku ich nie ma - pozostałych dotyczy wspomniany okres karencji. Mimo wszystko okazja bardziej dla kogoś kto akurat potrzebuje i zużyje w krótkim czasie.
Autor Pepper
tak jak pisze @Rooblow - jak ktoś akurat potrzebuje i szybko zużyje, nie widzę nic złego.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy