Wyprzedaż do 80% + darmowy prezent
98°Zakończono

Wyprzedaż do 80% + darmowy prezent

13
maj 11. 2016
Do zgarnięcia 80% znizki na aminokwasy i kapsułki

Zaoszczędź nawet do 80% na Aminokwasach i innych produktach w kapsulkach.

NA DODATEK wydaj 300zl i dostaniesz DARMOWY PILL BOX! Produkt automatycznie znajdzie się w Twoim koszyku.
Oferta ważna do północy ósmej rano 13,5,2016
Aktualizacje społecznościowe
13 Komentarzy
Kolejna ogromna promocja z tego sklepu, a ceny po obniżce jak u konkurencji.
A po ile ruskie sterydy?
Dariomaj 11. 2016

A po ile ruskie sterydy?


Lepsza czeska meta :P

mivealmaj 11. 2016

Kolejna ogromna promocja z tego sklepu, a ceny po obniżce jak u …Kolejna ogromna promocja z tego sklepu, a ceny po obniżce jak u konkurencji.Jestem trochę w temacie więc może pokażesz nam przykładowo kilogram czystych BCAA w proszku za 65zł ?
270 tabletek czystych BCAA (ok 800g) za 53zł ?
Dalej nie chce mi się nawet liczyć. Nie brałem nigdy niczego z tej firmy, pytam z ciekawości, gdyż ceny chyba nader atrakcyjne ...
Wystarczy zwykłe WPC w którym jest już BCAA, szkoda kasy na dodatkowe samo BCAA.
piekło.kotmaj 11. 2016

Wystarczy zwykłe WPC w którym jest już BCAA, szkoda kasy na dodatkowe samo …Wystarczy zwykłe WPC w którym jest już BCAA, szkoda kasy na dodatkowe samo BCAA.


Czy Ty wiesz do czego służy koncentrat białka a do czego endogenne aminokwasy bcaa ? Bo chyba nie bardzo...
piekło.kotmaj 11. 2016

Wystarczy zwykłe WPC w którym jest już BCAA, szkoda kasy na dodatkowe samo …Wystarczy zwykłe WPC w którym jest już BCAA, szkoda kasy na dodatkowe samo BCAA.


BCAA warto stosować razem z kreatyną i węglami prostymi o wysokim IG - zwiększają efektywność wchłaniania kreatyny. Ale fakt, aktualnie odchodzi się od stosowania samych aminokwasów rozgałęzionych. Wynika to między innymi z tego, iż podane pojedynczo (leucyna, izoleucyna i walina) działają słabiej niż gdy występują razem z innymi aminokwasami, na przykład w koncentracie białka serwatkowego.
Ale o czym Ty piszesz? Ja pytam o zasadniczą różnicę a Ty mi jakieś teorie snujesz. Piszesz bzdury, że nie warto stosować bcaa bo wystarczy koncentrat białka co jest zwykłym kłamstwem bo oba suplementy służą zasadniczo do czego innego mając zupełnie inne wartości odżywcze...
nowartmaj 12. 2016

Ale o czym Ty piszesz? Ja pytam o zasadniczą różnicę a Ty mi jakieś teorie …Ale o czym Ty piszesz? Ja pytam o zasadniczą różnicę a Ty mi jakieś teorie snujesz. Piszesz bzdury, że nie warto stosować bcaa bo wystarczy koncentrat białka co jest zwykłym kłamstwem bo oba suplementy służą zasadniczo do czego innego mając zupełnie inne wartości odżywcze...


Naucz się czytać. Zostało napisane, że w białku WPC są już zawarte aminokwasy BCAA a kolega wyżej ładnie wyjaśnił jak te produkty się uzupełniają.
Nie teorie a zalecenia i wytyczne między innymi Australijskiej Federacji Sportu poparte badaniami. I czy służą czemu innemu - tu się nie zgodzę. Celem i odżywki białkowej i BCAA jest dostarczenie aminokwasów. Odżywka białkowa działa bardziej kompleksowo z racji na bardziej obszerny aminogram, natomiast BCAA bardziej wybiórczo i przede wszystkim szybciej (co jest raczej oczywiste, bo szybciej się wchłaniają). Kolejną różnicą jest to, że odżywka białkowa (w zależności od tego czy jest to WPC, WPI, WPH ich wartość jest różna) dostarcza różne "bonusy", np tłuszcz, czego w BCAA nie uświadczysz. Jednak jak już wspominałem wiele badań świadczy o tym, że aminokwasy rozgałęzione lepiej działają, gdy są podawane z innymi, na przykład w postaci odżywki białkowej. Nie neguję jednak istoty stosowania BCAA, na przykład jako zabezpieczenia energetycznego (działają antykatabolicznie, gdyż zalicza się je do tak zwanych aminokwasów "energetycznych") w czasie treningu. Wiele zależy oczywiście od rodzaju uprawianej dyscypliny sportu. A skoro piszę kłamstwa, to uświadom mnie proszę jakie jest INNE działanie aminokwasów rozgałęzionych BCAA dostarczonych w odżywce białkowej, a tych dostarczonych w postaci "czystego" suplementu składającego się z: leuzycny, izoleucyny i waliny. Może jeszcze aminokwasy rozgałęzione BCAA dostarczane z pokarmem też działają jeszcze inaczej?

Swoją drogą aminokwasy rozgałęzione BCAA to nie tak jak piszesz aminokwasy endogenne, a aminokwasy EGZOGENNE.
Damian.j, naprawdę szkoda mi czasu na tłumaczenie takich podstaw. Wujek google, "bcaa a odżywka białkowa", pierwszy link z brzegu. Tam pewnie znajdziesz różnice.
bodymania.pl/sup…yce
To powiedz mi tak na szybko jaka jest różnica w działaniu BCAA dostarczonym z odżywką białkową, a tymi z "czystej" odżywki zawierające tylko leucynę, izoleucynę i walinę? Oczywiście poza szybkością wchłaniania bo to jest tak oczywiste, że nie trzeba o tym wspominać. Zresztą cytat z "artykułu" (choć dla mnie czyjejś opinii bo brak tam źródeł naukowych), który podesłałeś:

"Wiele osób mówiło mi, że podwyższenie spożycia białka za pomocą odżywki proteinowej zaowocowało większymi i lepszymi przyrostami niż przy użyciu samego BCAA raz dziennie (po przebudzeniu) lub przy braku owej odżywki – stąd może się to okazać wyborem właściwym na masie."

Na moje to potwierdzenie mojej wcześniejszej wypowiedzi. Do tego również z podesłanego przez Ciebie artykułu:

"Przy ograniczonych funduszach najlepszym wyborem będzie odżywka białkowa WPC – jeśli z czasem możemy sobie pozwolić na połączenie WPC z BCAA, to polecam (np. BCAA po przebudzeniu i przed treningiem, a odżywka białkowa w formie koncentratu po treningu)."

Co również potwierdza moją oraz poniekąd https://www.pepper.pl/profile/piek%C5%82o.kot opinii, że ważniejsza (bardziej podstawowa, choć to oczywiście zależy od uprawianej dyscypliny sportu i celu treningowego) jest odżywka białkowa.

Ja na szybko polecam coś o aminokwasach egzogennych, czyli podstawy o między innymi BCAA oraz wspomniane zalecane przez Australian Sports Commission (według ich badań, te które działają w 100%) suplementy. Jak sam widzisz nie ma w nich BCAA jest natomiast whey protein. Nie chcę się kłócić co jest lepsze, sam stosuje i odżywki białkowe i BCAA, ale nie zarzucaj mi proszę kłamstwa, a jeśli ja i wymienione źródła się mylimy, to napisz proszę czym różni się działanie waliny, izoleucyny i leucyny podanej w odżywce białkowej (razem z innymi aminokwasami) i tej podanej w postaci suplementu zawierającego tylko BCAA (walinę, leucynę i izoleucynę). I nie chodzi mi o szybkość działania, bo na tym poziomie dyskusji myślę, że wszyscy są świadomi tego, że odżywki oparte tylko na aminokwasach szybciej wchłaniają się do krwiobiegu niż te zawierające całe peptydy ergo odżywki białkowe.
Chłopie, czy Ty naprawdę nie rozumiesz czytanych tekstów czy tak się przekomarzasz na złość?? Ćwiczysz, zażywasz suplementy i nie znasz ich podstawowych różnic? Bardziej stawiałbym na opcję drugą bo czytasz, cytujesz a nadal nie rozumiesz. Mianowicie piszesz:
"I nie chodzi mi o szybkość działania, bo na tym poziomie dyskusji myślę, że wszyscy są świadomi tego, że odżywki oparte tylko na aminokwasach szybciej wchłaniają się do krwiobiegu niż te zawierające całe peptydy ergo odżywki białkowe."
... po czym prosisz nadal się wykłucasz, że kompleksowa odżywka mająca w składzie bcaa jest tym samym co czyste bcaa w stosunku 2;1;1. Gdybyś nie pisał w tak kulturalny i rzeczowy sposób to już dawno skończyłbym tę bezsensowną polemikę.
Skoro ćwiczysz - pewnikiem sporty siłowe, których jestem instruktorem od ok 20 lat - to nie obce powinny być Tobie pojęcia jak zmęczenie ośrodkowe w sportach wytrzymałościowych, również siłowych, bilans energetyczny (słowa kluczowe tryptofan, zabezpieczenie energetyczne itd). Dalej kaloryczność - jeśli przyjdzie Tobie kiedyś robić redukcję, o ketozie nie wspominając, czy rzecz najważniejsza, którą jakoś pomijasz i bagatelizujesz - szybkość wchłaniania czystych amino stanowiących ok 35% budulca naszych mięśni, bez całej tej otoczki tłuszczowo-białkowej spowalniającej owe wchłanianie. Nie wspomnę o całym szeregu możliwych dolegliwości żołądkowo-jelitowych mogących wystąpić przy stosowaniu odżywek...
Naprawdę na więcej nie mam siły, nie będę na siłę przekonywał kogoś, kto stara się mi wytłumaczyć, że 2+2 to 5. Rozmowa równie bezsensowna, jakbyś próbował mi wmówić, że frakcje białka, koncentrat, izolat, serwatka itd itp niczym się nie różnią bo mają w sobie białko i amino to musi być to samo.
Zdrówka i sukcesów w sporcie życzę Miłego !
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Izabela.Cyl. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy