Niestety, ta okazja już wygasła
Wypożyczalnia elektrycznych samochodów od ING i Tauron w Katowicach!
1933° Zakończono

Wypożyczalnia elektrycznych samochodów od ING i Tauron w Katowicach!

0,50złING Okazje
AvatarUsunięty85677135
1933° Zakończono
Wypożyczalnia elektrycznych samochodów od ING i Tauron w Katowicach!
gru 7. 2018Dostępność Ogólnopolska

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Aktualizacja 22 grudnia: już 50 groszy.

Nie wiem jak oni to zrobili ale płacimy TYLKO 24 gr za minutę to jest niecałe 15 zł za godzinę, żadnych dodatkowych opłat!

To jest taniej niż Traficar gdzie mamy 80 gr za km + 50 gr za minutę! A możemy pobawić się elektrykami!

Jest obecnie 20 samochodów: VW e-Golf, Nissan LEAF, BMW i3 i RENAULT ZOE (obecnie 10 a od niedzieli kolejne 10).

Nigdzie oficjalnie o tym nie piszą ale jednoślad wychodzi jak Traficar, więc moim zdaniem ceny utrzymają się do końca COP24 a potem podskoczą.

Oficjalne info:

Mieszkańcy Katowic mogą już korzystać z usługi wypożyczenia samochodów elektrycznych na minuty. TAURON udostępnił w poniedziałek w stolicy Górnego Śląska dziesięć samochodów elektrycznych, od niedzieli natomiast z kolejnych dziesięciu e-aut mogą korzystać uczestnicy szczytu klimatycznego COP 24.

Chętni na wypróbowanie pojazdów mają do dyspozycji aplikację testową eCar od TAURONA, która pozwala wypożyczyć, uruchomić i oddać samochód. Aplikacja dostępna jest na stronie tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/carsharing

Cała flota 20 samochodów elektrycznych marek – VW e-Golf, Nissan LEAF, BMW i3 i RENAULT ZOE - będzie dostępna dla mieszkańców Katowic pod koniec roku.

W listopadzie TAURON oddał do użytku sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych składającej się z czterech szybkich stacji ładowania (DC) oraz 19 przyspieszonego ładowania (AC). Stacje usytuowane są w centrum miasta m.in. przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Hotelu Vienna House (dawniej Hotel Angelo) przy ulicy Sokolskiej, a także w poszczególnych dzielnicach Katowic: os. Witosa, Ligocie, BogucicachPiotrowicach-Ochojec czy Giszowcu. Ze wszystkich terminali kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać bezpłatnie.

Projekt w Katowicach to dla TAURONA początek budowy oferty dotyczącej elektromobilności. System ładowarek i sprzężona z nim usługa car-sharingu traktowane są jako pilotaż kompetencyjny. Grupa chce zebrać doświadczenia zarówno z zakresu obsługi floty samochodów elektrycznych, jak i przetestować oprogramowanie służące do zarządzania infrastrukturą oraz procesem ładowania.

W Katowicach będą testowane samochody czterech najpopularniejszych w Polsce marek samochodów elektrycznych, a także ładowarki różnych producentów. Taki układ umożliwi sprawdzenie funkcjonowania całego systemu w różnych konfiguracjach, a ponadto pozwoli na ocenę wpływu wykorzystania samochodów elektrycznych na pracę sieci elektroenergetycznych w rzeczywistych warunkach.

Za prowadzenie działań w obszarze elektromobilności w Grupie TAURON odpowiedzialna jest spółkaMagenta Grupa TAURON. Spółka ta powstała w 2016 roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
135 Komentarzy
Prześlij Komentarz