Niestety, ta okazja już wygasła
Wykrywacz ruchu/ludzi SONOFF
155° Zakończono

Wykrywacz ruchu/ludzi SONOFF

10
paź 2. 2018

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Nie znalazłem info, czy można sprytnie połączyć to cudo z innymi sonoffami (np tymi ze światłem lub tymi najprostszymi kontowanymi bezpośrednio do kabla).

Jeśli tak - kolejny krok w temacie automatyzacji domu.
Jeśli nie - standardowy alarm jakich dużo za 7.99usd

Wykrywanie po:
- ruchu
- temperaturze

Kąt wykrywania: 110*
Zasilanie 2x AA
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

10 Komentarzy
jakby ktoś szukał a nie chciał zakładać pierdyiland kont to na gear też jest po 29,98 zł.
Drobna uwaga - sensor działa na częstotliwości 433MHz a nie po WiFi. Wymagany więc będzie albo Sonoff Bridge albo Arduino+RFLink.
Poza tym dość drogo, na pierwszy rzut oka nie różni się od tanich czujników ruchu 433MHz, które na eBayu można kupić za 4-5 USD
Edytowane przez: "pawel753" paź 2. 2018
Przecież to nieopłacalne. Tylko dlatego, że Sonoff nie warto przepłacać. To jest zwykły sensor ruchu po RF, który w marketach w zestawie 2 sensory, kontaktron, centralka i pilot są sprzedawane po 40-60 zł.
Jakoś w ubiegłym tygodniu widziałem to w Kauflandzie, więc jak ktoś musi, to w cenie tych dwóch będzie miał jeszcze czujnik otwarcia drzwi, centralkę z syreną i pilota.
Czy ktoś wie czy wspomniany Sonoff Bridge jest wpierany przez oprogramowanie SUPLA?
marek.marcinkowski28 min

Czy ktoś wie czy wspomniany Sonoff Bridge jest wpierany przez …Czy ktoś wie czy wspomniany Sonoff Bridge jest wpierany przez oprogramowanie SUPLA?


not yet, ktoś tam próbuje to spiąć z Suplą, ale na razie bez efektów
a) to jest glupi czujnik, ktory nie wykrywa ani temperatury ani ruchu. Wykrywa ruch obiektow o innej temperaturze niz otoczenie (tak, to ma znaczenie)
b) wszystkie czujniki nadaja ten sam kod, co moze i sie sprawdza w przypadku bardzo prymitywnego alarmu, ale nie do automatyki domowej. Bo co z tego, ze wiemy, ze jest ruch, skoro nie wiemy, ktora czujka dala o tym znac?
c) nawet w przypadku alarmu mamy problem, bo jak sasiad ma taki sam czujnik, to bedziecie sie nawzajem wyzwalac
Kupiłem teściowej. Nic nie wykrył
rychu1215 g, 7 min

Kupiłem teściowej. Nic nie wykrył


Może jest zmiennocieplna?
Mam Sonoff Bridge. Co lepiej kupić? Ten czujnik, czy ten: aliexpress.com/sto…Baz
g6839775paź 2.

a) to jest glupi czujnik, ktory nie wykrywa ani temperatury ani ruchu. …a) to jest glupi czujnik, ktory nie wykrywa ani temperatury ani ruchu. Wykrywa ruch obiektow o innej temperaturze niz otoczenie (tak, to ma znaczenie)b) wszystkie czujniki nadaja ten sam kod, co moze i sie sprawdza w przypadku bardzo prymitywnego alarmu, ale nie do automatyki domowej. Bo co z tego, ze wiemy, ze jest ruch, skoro nie wiemy, ktora czujka dala o tym znac?c) nawet w przypadku alarmu mamy problem, bo jak sasiad ma taki sam czujnik, to bedziecie sie nawzajem wyzwalac


Mam 2 takie czujniki + sonoff bridge na tasmota. Sygnały z czujników różnią się polem Data np czujka 1:{"RfReceived" "Sync":12450,"Low":420,"High":1210,"Data":"E52E9E","RfKey":"None"}} czujka 2: {"RfReceived" "Sync":12420,"Low":420,"High":1210,"Data":"E453AE","RfKey":"None"}}
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst