Niestety, ta okazja już wygasła
wiertarkowkrętarka 12V (10.8V) - lidl
314° Zakończono

wiertarkowkrętarka 12V (10.8V) - lidl

169złLidl Okazje
49
314° Zakończono
wiertarkowkrętarka 12V (10.8V) - lidl
sty 2. 2018

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

dla zainteresowanych - mała wiertarkowkrętarka 12V (w rzeczywistości 10.8 V) znów będzie dostępna w lidlu za 169zł od 13.01
Aktualizacje społecznościowe
Lidl OkazjeLidl gazetka
Najlepsze komentarze
Zawsze się zlatują tacy "szpece" (od słowa "szpecić") przy takich okazjach, aż zęby bolą od czytania tych bredni...

Mam taką wkrętarkę Parkside z Lidla, kupiona chyba jeszcze taniej, zdaje się że za około 130zł. Miłośnikom konsumenckich modeli Boscha czy innej Makity spieszę donieść, że w odróżnieniu od tych ich "porządnych, markowych" sprzętów ten Parkside jest robiony w Niemczech, a nie w Chinach (wiem, to nie jest ostateczny wyznacznik jakości, ale taka ciekawa sprawa :p). Tym mistrzom co pisali, że wkrętarka jest za słaba nawet żeby przykręcić śrubkę w plastiku albo żeby wywiercić otwór w miękkim materiale - po pierwsze to trzeba wiedzieć do czego dany sprzęt się nadaje, taka mała poręczna wkrętarka nie została zaprojektowana jako wół roboczy, a po drugie niedawno szwagier pożyczył ją ode mnie bo na szybko trzeba było zrobić naprawę na dachu budynku gospodarczego po orkanie (pozrywane pokrycie) i spokojnie kręcił nią wkręty farmerskie przez parę godzin, nawet się za bardzo nie zagrzała, mocy nie brakowało, bateria wytrzymała, sprzęt lekki i poręczny, więc czego chcieć więcej do takiej roboty...

W mieszkaniu mam różne materiały w ścianach, różne cegły, trochę betonu, na tym regipsy, wierciłem nią bez problemu nawet głębokie otwory 8-10, odpuściłem dopiero jak trafiłem na jakieś twarde zaprawy z kamykami otoczakami (stara kamienica, takie uroki XD) i pożyczyłem od sąsiada wielką ciężką Makitę z udarem i cudami, żeby nie katować Parkside rzeczami do jakich nie jest przeznaczony. Potem i tak resztę wierciłem Parksidem bo mniejszy i lżejszy Stara cegła pełna idzie bez problemu, a to względnie twardy materiał, dlatego jak widzę miauczenie, że ten sprzęt nie daje rady z jakimś miękkim drewienkiem czy czymś podobnej twardości to mi się śmiać chce. Polecam się zaopatrzyć w przyzwoite wiertła, a nie jechać na jakichś wynalazkach po dziadku.

Dodatkowo niektórzy piszą generalizując strasznie - to że komuś jakaś multiszlifierka Parkside padła to nie znaczy automatycznie, że ta wkrętarka jest kiepska.

Co do zalet to mogę dodać jeszcze szybkie ładowanie w niecałą godzinę, poza tym rzeczy oczywiste dla każdego co ma ten sprzęt, a ciężkie do ogarnięcia dla internetowych mędrków, czyli świetna jakość wykonania niczym nie odstająca od tych wspaniałych "markowych" sprzętów, uczciwie podane parametry pracy (obroty i moment) i świetny stosunek cena/jakość, praktycznie nie do pobicia. Z wad wymieniłbym słabiutkie bity dołączone w zestawie (na szczęście tylko dwa (cheeky)) - pozrywałem na byle wkręcie, brak drugiej baterii w zestawie albo jakiejś sensownej możliwości dokupienia - podobno można kupić, ale chyba do tych większych wkrętarek Parkside, z tą trzeba szukać baterii, ale w razie czego zawsze można pomajsterkować i wymienić ogniwa jak już padnie. Walizeczka i ładowarka też mogłyby troszkę bardziej dopracowane być, choć ogólnie są w porządku. Najfajniejsza sprawa to bateria, która trzyma ładunek bardzo długo leżąc nieużywana - nie ma nic gorszego niż stare wkrętarki, które gdy były potrzebne w domu to okazywało się, że bateria rozładowana i czekanie na drobną naprawę która się akurat zdarzyła, bo najpierw ładowanie baterii... Tutaj zupełnie nie ma tego problemu, więc do domu znacznie wygodniejsza sprawa niż jakieś wielkie krowy na starych Ni-Mh.

Podsumowując - jak ktoś potrzebuje czegoś co jest wygodne i poręczne, wykorzystywane do typowego majsterkowania w domu, to nie widzę lepszego sprzętu w niskiej cenie. Zielone Bosche czy inne podobnej klasy nie są absolutnie w niczym lepsze, a droższe są 2-3-4 krotnie. Profesjonalne sprzęty są z kolei wielokrotnie droższe, więc jeśli ktoś nie pracuje takim narzędziem po X godzin dziennie tylko od czasu do czasu to wg mnie nie ma sensu przepłacać. Tę wkrętarkę z czystym sumieniem polecam
stfpl02/01/2018 20:34

Mam, polecam! Ps. Faktycznie jest 3*3.6V, czyli 10.8V.


Przy pełnym naładowaniu 3 x 4.2, czyli 12.6V Różnie się podaje, ciągle nie wiem, który zapis jest poprawny, aczkolwiek 3.6V wydaje się prawilniejszy.

@nRx666 Co Ty z tym sprzętem robisz? U mnie wszystkie zabawki w domu Parkside'a i połowa warsztatu w pracy. Nawet kolega ich nie spierniczył. A on ma talent. Jak mu dasz dwie metalowe kulki, to jedną zgubi, a drugą zepsuje.
Może forsujesz te narzędzia za mocno? Pamiętaj, że każde urządzenie jest zaprojektowane na inne obciążenia.
Mam chyba 2 elektronarzędzia z serii Parkside...
Wkrętarka - za słaba nawet na przykręcenie śrubki w tworzywie sztucznym.
Multiszlifierka - ostatnia przyjechała z reklamacji z Niemiec - właśnie będzie do niemiec wracać;
Nie warte tych pieniędzy...
saidalisty 2. 2018

Pierwsze są do pracy zarobkowej


Używam Parkside w pracy. Nikt tego nie sprawdza
49 Komentarzy
Mam chyba 2 elektronarzędzia z serii Parkside...
Wkrętarka - za słaba nawet na przykręcenie śrubki w tworzywie sztucznym.
Multiszlifierka - ostatnia przyjechała z reklamacji z Niemiec - właśnie będzie do niemiec wracać;
Nie warte tych pieniędzy...
Mam, polecam!
Ps. Faktycznie jest 3*3.6V, czyli 10.8V.
Również polecam, nawet porotherm się poddaje
stfpl02/01/2018 20:34

Mam, polecam! Ps. Faktycznie jest 3*3.6V, czyli 10.8V.


Przy pełnym naładowaniu 3 x 4.2, czyli 12.6V Różnie się podaje, ciągle nie wiem, który zapis jest poprawny, aczkolwiek 3.6V wydaje się prawilniejszy.

@nRx666 Co Ty z tym sprzętem robisz? U mnie wszystkie zabawki w domu Parkside'a i połowa warsztatu w pracy. Nawet kolega ich nie spierniczył. A on ma talent. Jak mu dasz dwie metalowe kulki, to jedną zgubi, a drugą zepsuje.
Może forsujesz te narzędzia za mocno? Pamiętaj, że każde urządzenie jest zaprojektowane na inne obciążenia.
Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ten sprzęt. Wiesz, że biednego nie stać na tanie zakupy. Makita czy Bosch będzie używane przez 5 lat a Parksida wsadzisz głęboko do szuflady.
nRx666sty 2. 2018

Mam chyba 2 elektronarzędzia z serii Parkside...Wkrętarka - za słaba nawet …Mam chyba 2 elektronarzędzia z serii Parkside...Wkrętarka - za słaba nawet na przykręcenie śrubki w tworzywie sztucznym.Multiszlifierka - ostatnia przyjechała z reklamacji z Niemiec - właśnie będzie do niemiec wracać;Nie warte tych pieniędzy...


Nie ma co generalizować. Mam wkrętarkę małą z taką zdejmowaną główką. Chodzi ponad rok ma montażu mebli i potrafi 6 godzin na baterii skręcać i nawet się nie zagrzeje.
Wiertarkę z udarem pneumatycznym ich mam, i co prawda nie robi na budowie ale do przydomowych prac to jest aż za mocna.
Wszystko śmiga aż miło.
JimmyDsty 2. 2018

@nRx666 Co Ty z tym sprzętem robisz? U mnie wszystkie zabawki w domu …@nRx666 Co Ty z tym sprzętem robisz? U mnie wszystkie zabawki w domu Parkside'a i połowa warsztatu w pracy. Nawet kolega ich nie spierniczył. A on ma talent. Jak mu dasz dwie metalowe kulki, to jedną zgubi, a drugą zepsuje.Może forsujesz te narzędzia za mocno? Pamiętaj, że każde urządzenie jest zaprojektowane na inne obciążenia.


Multiszlifierka - pierwsza padła przy szlifowaniu... podstawek na kubki z miękkiego drewna... latem... na świeżym powietrzu.... po 10 sztukach ... przestała się kręcić...
Druga sztuka gwarancyjna - nie idzie zmienić końcówki - uszkodził się przycisk blokujący...
Wkrętarka - ... a co można robić wkrętarką? wkręca się śrubeczki :P
Jeżeli mam wydać 169 za to coś na 12v a 199 zł za 20v to jestem na NIE to taka pozorna oszczędność i nie ma sensu.
pepper.pl/pro…345
Goldmansty 2. 2018

Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ten sprzęt. Wiesz, że biednego nie stać …Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ten sprzęt. Wiesz, że biednego nie stać na tanie zakupy. Makita czy Bosch będzie używane przez 5 lat a Parksida wsadzisz głęboko do szuflady.


Każdy potrzebuje do czegoś innego.
Miałem właśnie profesjonalną Makitę. Kupiłem ją w 2012 roku. Niezbyt często używałem bo była dla mnie za ciężka. Tę z owej okazji używam prawie że częściej niż śrubokręt, a Makitę sprzedałem i jestem jeszcze do przodu z kasą
Blackorangesty 2. 2018

Jeżeli mam wydać 169 za to coś na 12v a 199 zł za 20v to jestem na NIE to t …Jeżeli mam wydać 169 za to coś na 12v a 199 zł za 20v to jestem na NIE to taka pozorna oszczędność i nie ma sensu.https://www.pepper.pl/promocje/wiertarko-wkretarka-parkside-w-lidl-od-301217-64345Jak potrzebujesz małej wkrętarki to kupno dużej to żadna oszczędność.
Blackorange02/01/2018 20:42

Jeżeli mam wydać 169 za to coś na 12v a 199 zł za 20v to jestem na NIE to t …Jeżeli mam wydać 169 za to coś na 12v a 199 zł za 20v to jestem na NIE to taka pozorna oszczędność i nie ma sensu.https://www.pepper.pl/promocje/wiertarko-wkretarka-parkside-w-lidl-od-301217-64345


Tu nie chodzi o oszczędności, ta jest mała I lżejsza, bardzo ważne przy pracy w specjalnych warunkach. Ogólnie nigdy bym nie kupił niczego innego niż firmowe ale każdy ma inne podejście. Wszystko mam dewalt ostatnio gwarancja zrealizowana w ciągu 3 dni z bezpłatną przesyłką bez pytań... Choć zdziwiło mnie że musiałem w ogóle reklamować!
osobiście mam i mogę polecić, oczywiście 12V to tylko marketing (w rzeczywistości to 10.8V a 12V ma tylko zaraz po wyciągnięciu z ładowarki, sprawdziłem z starszym modelem sygnowanym jako 10.8V i baterie działają zamiennie pomijając troszkę inny kształt baterii), w tej cenie trudno o coś podobnej klasy i mocy (może einhell ale z nim nie mam doświadczenia)
Edytowane przez: "EdekKowaslki248" sty 2. 2018
nRx666sty 2. 2018

Mam chyba 2 elektronarzędzia z serii Parkside...Wkrętarka - za słaba nawet …Mam chyba 2 elektronarzędzia z serii Parkside...Wkrętarka - za słaba nawet na przykręcenie śrubki w tworzywie sztucznym.Multiszlifierka - ostatnia przyjechała z reklamacji z Niemiec - właśnie będzie do niemiec wracać;Nie warte tych pieniędzy...


bo Parkside od kilku lat to marketowy badziew i polecam trzymać się zdala od tej marki.
Goldmansty 2. 2018

Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ten sprzęt. Wiesz, że biednego nie stać …Moim zdaniem szkoda pieniędzy na ten sprzęt. Wiesz, że biednego nie stać na tanie zakupy. Makita czy Bosch będzie używane przez 5 lat a Parksida wsadzisz głęboko do szuflady.


dla profesjonalistów - szkoda
dla amatorów (co sprzęt użyją kilka razy w roku) - nie szkoda

Chłopy nie mierzcie jedną miarą sprzętów. Te z Lidla są dla amatorów i jako takie nadają się idealnie.
Dla profesjonalistów są profesjonalne narzędzia ....kilka razy droższe (co jasne) i kilka razy wytrzymalsze (codzienny długotrwały uzytek)
Edytowane przez: "mmxv" sty 2. 2018
Rownież posiadam i polecam. Daje rade. Jestem z niej bardzo zadowolony.
Niektórzy chyba mylą zastosowania sprzętu jak makita, niebieski Bosch, DeWalt itp a takich jak Parside. Pierwsze są do pracy zarobkowej, a lidlowski do okazjonalnego majsterkowania w domu.
chcezary02/01/2018 20:46

Tu nie chodzi o oszczędności, ta jest mała I lżejsza, bardzo ważne przy pra …Tu nie chodzi o oszczędności, ta jest mała I lżejsza, bardzo ważne przy pracy w specjalnych warunkach. Ogólnie nigdy bym nie kupił niczego innego niż firmowe ale każdy ma inne podejście. Wszystko mam dewalt ostatnio gwarancja zrealizowana w ciągu 3 dni z bezpłatną przesyłką bez pytań... Choć zdziwiło mnie że musiałem w ogóle reklamować!


W firmie której pracuje królowały Bosche ale sypały się niemiłosiernie, no może poza wiertarkami, co do dewalta to trochę zniechęciła nas magnesowa frezarko/wiertarka kosztowała kilka lat wstecz chyba z 8000 a magnes trzymał kiepsko,zaś zamówiony trzpień z uchwytem za kilka stówek nie wchodził , za to wszedł uchwyt za 30 zł. Jak się zepsuła po gwarancji nie potrafili jej naprawić. Przez jakiś czas królowało milwaukee z fabryki w Szwajcarii, nawet szlifierze nie potrafili ich popsuć przez kilka miesięcy ale miały kiepskie włączniki które się wycierały i był problem z serwisem. Obecnie wróciliśmy do Boscha ale tylko dlatego, że taki był kaprys szefa, kable są takie cienkie jak w marketowych sprzętach. Może przetestujemy jeszcze te dewalty.
Edytowane przez: "Blackorange" sty 2. 2018
Ja potrzebuję wiertarki raz do roku, to po co mam kupować profesjonalną za kilka stów.
Ktoś poleca też jakieś wiertła do cegły i drewna do niej?
saidalisty 2. 2018

Pierwsze są do pracy zarobkowej


Używam Parkside w pracy. Nikt tego nie sprawdza
Mam kilka narzędzi parkside. Multiszlifierka dno, wymieniana juz 2 razy, pomijając jakość- wibracje takie, że urywa ręce. Wkrętarka "20v"- bicie wrzeciona po kilku wkrętach w drewno, kultura pracy jak młot udarowy. Wkrętarka "16v" jako tako działa, jednak nie polecam nikomu. Za każdym razem chciałem testować tą "super jakość dla domu. Lepiej poczekac na cykliczną oferte Boscha z udarem i dwoma aku za 260zl.
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od EdekKowaslki248. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst