Niestety, ta okazja już wygasła

Whisky Palikot Selekcja 50%/0,7 Browar Tenczynek

lip 30. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

okazja raczej kolekcjonerska, opis więcej niż zachęcający, cena niestety odrzuca ... dalszy opis ze strony producenta:

Blended Malt Scotch Whisky, Alc. 50% vol., 700 ml,
wysyłka po 20 sierpnia.

"Przedsprzedaż trwa do 31 lipca. Limitowana partia. Każda butelka posiada swój unikatowy numer i odręczny podpis Janusza Palikota.

Na pierwszym planie znajdziemy nuty wanilii i karmelu, przeplatane orzechami i prażonymi migdałami, z odrobiną nut ziołowych. W drugiej fazie na podniebieniu ujawniają się mocniejsze nuty torfowe, smoliste. Długi dębowy finisz. Nad całością unosi się delikatny ton dymu, wodorostów, z akcentami jodowymi w tle.

Whisky Palikot jest w całości produkowana, dojrzewana oraz butelkowana w Szkocji. To blended malt, czyli mieszanka single malts wytwarzanych w dwóch renomowanych destylarniach w prestiżowych regionach produkcji whisky: Linkwood (Speyside) oraz Caol Ila (wyspa Islay). Produkt jest w całości słodowy i destylowany w alembikach ze słodu jęczmiennego, a więc nie posiada śladu whisky zbożowej z aparatów kolumnowych. Whisky Palikot nie jest również poddawana filtracji na zimno; zachowanie części kwasów tłuszczowych i innych związków sprawia, że produkt posiada większe walory smakowe, jak i aromatyczne. Nie barwimy jej karmelem, a kolor jest efektem tylko i wyłącznie dojrzewania w beczkach. Butelkowana z mocą 50%, dzięki czemu whisky jest pijalna bez potrzeby rozcieńczania jej, równocześnie jest na tyle mocna, by zachować akcenty aromatyczno-smakowe.'
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
70 Komentarzy
Prześlij Komentarz