Niestety, ta okazja już wygasła

Whisky Macallan The Red Collection (Bottled 2020) | 71YO (41,6%) | 74YO (42,6%) | 78YO (42,2%) | 0,7L Każda. Dom Whisky

cze 20. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dobry wieczór Państwu.

Rok temu gdy ta seria debiutowała w Polsce zestaw kosztował 1 560 000 zł.
Chyba się zbyt dobrze nie sprzedaje bo można obecnie troszeczkę przycebulić i nabyć tą wyjątkową kolekcję 240000zł taniej

Przedstawiam Państwu:

The Red Collection
A Dream Of Old

W październiku 2020 roku Macallan Distillery niebezpiecznie przyspieszyła bicie serca kolekcjonerów whisky wydaniem „The Red Collection”.
Składa się ona z sześciu Macallanów, najmłodszy 40 years old, najstarszy zaś 78 years old.
Czerwona barwa ma szczególne znaczenie w historii Macallana, począwszy od nazwiska założyciela, Alexandra Reida (słowem „Reid” Szkoci określają rudowłosych), poprzez Rodericka Kempa, który w 1903 roku wydał serię „Choice Old” i aby podkreślić jej unikatowość pakował ją w kartony z czerwonym nadrukiem (standardowa whisky Macallan była pakowana w kartony opatrzone drukiem czarnym), po Allana Shiach, który w 1980 roku z podobnych przyczyn ozdobił czerwoną wstążką rzadkie edycje vintage 1938, 1940 i 1950.
Każda butelka w nowej kolekcji prezentowana jest w skrzyneczce wykonanej z hiszpańskiego dębu, tego samego, w którym starzony jest Macallan, wyściełanej czerwoną szkocką skórą pochodzącą od producenta artykułów luksusowych, Bridge of Weir Leather.THE MACALLAN 71 YEARS OLD, THE RED COLLECTION / 41,6%
420 000ZŁ | 0,7L


Prezentowany tu Macallan 71 years old nosi podpis Sary Burgess, dzierżącej tytuł „Lead Whisky Maker for the Macallan”. (Nota pani Burgess.).

AROMAT: słodko-pikantne otwarcie wypełnione pikanterią wydobytą z dębu, miękki imbir, gałka muszkatołowa i skórka pomarańczowa; druga fala przynosi wanilię i crème brûlée, nuty melona spadziowego i fig.
SMAK: słodko-pikantne nuty lądują na podniebieniu w postaci imbirowego biszkoptu, kremu waniliowego i flan pâtissier. Finalny akord należy do herbaty lapsang souchong serwowanej z tartą z melasy.
FINISZ: średnio długi, wypełniony dymem z drewnianych polan, brzoskwiniami i orzechami laskowymi.

546531_1.jpg


THE MACALLAN 74 YEARS OLD, THE RED COLLECTION / 42,6%
440 000ZŁ | 0,7L


Prezentowany tu Macallan 74 years old nosi podpis Sary Burgess, dzierżącej tytuł „Lead Whisky Maker for the Macallan”. (Nota pani Burgess.)

AROMAT: owocowa słodycz w najwyższym wymiarze; soczyste pieczone śliwki w cudownej unii z olejkiem pomarańczowym i wanilią. Przywołujący wspomnienia zapach antycznej dębowej komody w starciu ze spoczywającą na niej tacą dojrzałych owoców i gałązką rozmarynu.
SMAK: aromatyczny torf pojawia się pierwszy i przeplata później z pozostałymi smakami; karmelizowana gruszka z prażonymi orzechami laskowymi, goździki, wreszcie trufle poprószone kakao, a wszystko w asyście wonnego torfu.
FINISZ: długi, wypełniony wonnym torfem, ciemnym toffi i subtelnym posmakiem cytrusów.

546531_1.jpg


THE MACALLAN 78 YEARS OLD, THE RED COLLECTION / 42,2%
460 000ZŁ | 0,7L


Prezentowany tu nestor, Macallan 78 years old, najstarsza whisky wszechczasów, nosi podpis Sary Burgess, dzierżącej tytuł „Lead Whisky Maker for the Macallan”. (Nota pani Burgess.)

AROMAT: koktajl owocowy, jabłka, brzoskwinie i winogrona, limonka i odrobina werbeny. Nuty antycznego dębu i wysokiej klasy skóry przeplatają się z gorzką czekoladą i suszonymi owocami, daktylami i rodzynkami; za nimi wkracza wonny tort waniliowy.
SMAK: rozgrzewające nuty imbiru i gałki muszkatołowej szykują się do odparcia ofensywy rodzynek, daktyli, suszonych śliwek i migdałów; dąb w roli rozjemcy, jednak słodycz toffi i pieczonych jabłek osłabia nieco jego pozycję.
FINISZ: długi i refleksyjny, reminiscencja wszystkich aromatów i smaków. Niezwykłe przeżycie.

546531_1.jpg
Aktualizacje społecznościowe

85 Komentarzy