Niestety, ta okazja już wygasła

Whisky Jack Daniel's Gentleman Jack 40% 0,7L @Delikatesy Centrum

cze 10. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Prezentowany Jack Daniel’s w wersji Gentleman Jack jest wyjątkowym przedstawicielem amerykańskiej destylarni. Po raz pierwszy na rynku pojawił się w 1988r, a jego twórcą jest Lincoln Henderson, uznany mistrz destylacji koncernu Brown- Forman. Niepowtarzalność tego trunku polega na dwukrotnym procesie filtracji przez trzy metrową warstwę klonowego węgla drzewnego.

Pierwsza filtracja odbywa się przed dojrzewaniem destylatu w ręcznie robionych dębowych beczkach, druga zaś tuż przed rozlaniem gotowej whiskey do pięknych kwadratowych butelek. Taki proces produkcji sprawia, że uzyskany trunek urzeka wyjątkowo aksamitnym smakiem wanilii i toffi z lekkim posmakiem klonowego dymu i aromatem grzanek z delikatnie zarysowanym akcentem miodu i orzechów.

Gentleman Jack charakteryzuje się złoto-bursztynowym kolorem oraz następującymi cechami:

  • Zapach: Mniej węglisty i dębowy niż standardowy Jack, z większą ilością kremowej wanilii. Ognisko w lesie. Więcej kremu i dojrzałych bananów.
  • Smak: Gładki i miękki. Soczyste i mięsiste owoce połączone ze sztywnością standardowej edycji, ukrytą gdzieś pod spodem.
  • Finisz: Korzenny.

405210.jpg
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
28 Komentarzy
Prześlij Komentarz