Niestety, ta okazja już wygasła

Whisky Grant's Master Blender 0,7 l - Biedronka

mar 24. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Zapożyczone z FB. Biedronka Słupsk. Whisky Grant's Master Blender w cenie 44,99 zł przy zakupie 2 szt. Normalna cena 59,99 zł.

Grant’s Master Blender’s Edition to whisky przygotowana specjalnie na polski rynek. Jest to blended whisky komponowana przez master blendera Briana Kinsmana. Whisky składa się aż z 35 destylatów (m. in. Glenfiddich, Kininvie, Girvan, Balvenie), w odróżnieniu od klasycznej Grant’s Family’s Reserve, gdzie kompozycja oparta jest na 25 whisky single malt i grain.

Kolor: miodowy
Zapach: karmel, mleczna czekolada, po dodaniu wody pojawiają się nuty miodu, wanilii, niestety na końcu aromat świeżego alkoholu
Smak: dość słodki i kremowy z akcentami miodu i banana
Finisz: średnio długi, alkoholowy i rozgrzewający

Podsumowanie: Kompozycja jest całkiem udana, whisky ma dość kremowy i karmelowy charakter. Mocno czuć toffi w aromacie. Niestety na końcu pojawia się nieco alkoholowy zapach. Co ciekawe jest to wyraźny zapach świeżego alkoholu i jest on akceptowalny – nie ma tam nut lakieru czy acetonu. Grant’s Master Blender’s Edition wyraźnie zyskuje po dodaniu wody. Aromat staje się bardziej intensywny, pojawiają się nuty miodowe i waniliowe. Warto dodać wody, ale odrobinę, bardzo łatwo przesadzić i pomimo nieco większej mocy whisky sprawi wrażenie mocno rozwodnionej. Rekomenduję zatem tylko kilka kropel.

Uwagę zwraca zawartość alkoholu w tej whisky – tutaj na poziomie 43%. W przypadku single malt wyższa moc zwykle kojarzy się brakiem filtracji na zimno lub z delikatniejszą filtracją. Ma to swoje konsekwencje: smak i aromat jest bogatszy, stąd też cenię sobie wyższą moc w whisky. W przypadku tego Grants’a korzyści z wyższej mocy nie ma aż tak wiele jak w przypadku single malt, choć wyższe ABV jest na pewno na plus i pewnym sensie wyróżnia ten blend na sklepowej półce.

Grant’s Master Blender’s Edition to whisky ciekawa i dobrze skomponowana. Jestem w stanie ją pić samodzielnie (bez coli czy lodu) z pewną przyjemnością. Whisky ma swego rodzaju kremowość, która jest dość rzadka na tym poziomie cenowym. Aromat whisky, szczególnie po dodaniu odrobiny wody jest intensywny. Najsłabszą stroną tej whisky jest finisz, który co prawda nie jest wcale taki krótki, ale za to jest alkoholowy i średnio przyjemny.

Pamiętajmy, że w tej cenie dostępne są najtańsze markowe blendy oraz whisky dyskontowe. Tutaj mamy whisky od renomowanego producenta, dobrze skomponowaną z bardzo miłym akcentem w postaci zawartości alkoholu na poziomie 43%. W dzisiejszych czasach nie wiele podstawowych whisky single malt ma ABV wyższe niż 40%, już nie mówiąc o budżetowych blendach.

Whisky dostępna jest dość szeroko w Polsce, ale głównie w wybranych marketach i dyskontach. Może stanowić ciekawszą alternatywę podstawowej wersji Grant’s Family Reserve. Jeśli szukacie whisky do 50 zł to Grant’s Master Blender’s Edition stanowi bardzo ciekawą pozycję do spróbowania.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
25 Komentarzy
Prześlij Komentarz