Niestety, ta okazja już wygasła
Whisky Dewar's White Label 0,7l


E.Leclerc Wodzisław Śląski
172° Zakończono

Whisky Dewar's White Label 0,7l E.Leclerc Wodzisław Śląski

44,99zł62zł-27%Leclerc Okazje
14
lip 11.Dostępność Ogólnopolska

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Szkocka whisky typu blended.Wyjątkowy proces produkcji (tzw. double aged) sprawia, że whisky Dewar’s jest określana przez koneserów jako „bardziej czysta i łagodniejsza od innych”. Aromat balansuje między wonią skóry i miodu z delikatnym dodatkiem gruszki i dębu, w smaku jest delikatna, waniliowo-miodowa z lekko wzbierającą nutą dymną, finiszującą w pełni z tonami miodu.

Twórca marki, John Dewar, rozpoczął swą działalność w 1846 roku w Perth. Zaczynał od skupowania destylatów, kupażowania, a swój trunek oferował w butelkach. Był jednym z pierwszych producentów whisky, który oferował butelkowany produkt. To w dużej mierze przyczyniło się do wielkiego sukcesu firmy. W 1883 roku Dewarowie zostali mianowani dostawcami whisky na dwór królowej Wiktorii, a od 1902 roku firma Dewar oficjalnie zaopatruje rodzinę królewską w ten wytworny trunek. Abrefeldy mimo modernizacji pozostaje bardzo tradycyjnym zakładem produkcji whisky, gdzie nadal używa się drewnianych kadzi fermentacyjnych. Do wytwarzania szlachetnego trunku jakim jest whisky Dewar’s nie stosuje się komputeryzacji i wykorzystuje alembiki o bardzo szerokich szyjkach.
Aktualizacje społecznościowe
Leclerc Okazje

Grupy

14 Komentarzy
"wonią skóry" ? 😁
Dobra cena!
W Lidlu 1l za 57 jakoś.
Jak to ma być dla kogoś pierwsza butelka w życiu to sugeruję zacząć od czegoś innego (żeby się nie zrazić)
Słaba łycha. Za taką cenę można trafić o wiele lepsze.
CuoreRosso11/07/2019 20:11

Słaba łycha. Za taką cenę można trafić o wiele lepsze.


Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. Ale proszę o rozwinięcie
Podzielam zdanie CuoreRosso, piłem czystą na lodzie, z wodą, z colą i mocno mi nie smakowała... Robiłem podejście 3 razy (różne butelki)
Oczywiście to dosyć subiektywne odczucia, komuś może smakować
Mi smakuje.
CuoreRosso11/07/2019 21:36

Pierwszy przykład z brzegu: …Pierwszy przykład z brzegu: https://www.pepper.pl/promocje/tesco-johnnie-walker-blenders-batch-red-rye-finish-07l-2-szklanki-166676


Nie przekonałeś mnie. Czerwony Jasiek to nie jest dobra whisky, a tym bardziej ta wersja, która ze szkocką nie ma absolutnie nic wspólnego. Whisky leżakowana w beczkach po burbonie, o smaku burbona? Przypomina mi to radlera, ani to piwo, ani oranżada. Mi nie podeszło. Ale powtarzam jeszcze raz, ile osób tyle gustów. Tobie smakuje, a mi nie.

Z blendów szkockich w podobnej cenie mogę polecić: VAT69, Black & White, Famous Grouse, Lauder's.

Jeżeli zaś polecasz tego Jaśka, a jest on w mojej ocenie bardzo łagodny, to może podejdą Ci irlandzkie produkty, które są 3x destylowane.
Dariusz_C.12/07/2019 21:37

Nie przekonałeś mnie. Czerwony Jasiek to nie jest dobra whisky, a tym b …Nie przekonałeś mnie. Czerwony Jasiek to nie jest dobra whisky, a tym bardziej ta wersja, która ze szkocką nie ma absolutnie nic wspólnego. Whisky leżakowana w beczkach po burbonie, o smaku burbona? Przypomina mi to radlera, ani to piwo, ani oranżada. Mi nie podeszło. Ale powtarzam jeszcze raz, ile osób tyle gustów. Tobie smakuje, a mi nie. Z blendów szkockich w podobnej cenie mogę polecić: VAT69, Black & White, Famous Grouse, Lauder's. Jeżeli zaś polecasz tego Jaśka, a jest on w mojej ocenie bardzo łagodny, to może podejdą Ci irlandzkie produkty, które są 3x destylowane.


90% szkockiej leżakuje w beczkach po bourbonie. Jeżeli mówimy o tanich blendach, to możemy zaryzykować stwierdzenie, że na 100% używane były tego typu beczki.
Oksymoron16/07/2019 11:50

90% szkockiej leżakuje w beczkach po bourbonie. Jeżeli mówimy o tanich bl …90% szkockiej leżakuje w beczkach po bourbonie. Jeżeli mówimy o tanich blendach, to możemy zaryzykować stwierdzenie, że na 100% używane były tego typu beczki.


Może nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie. Fakt, whisky często leżakuje w beczkach po burbonie. Ale w tym przypadku jest dla mnie niezrozumiałe leżakowanie w świeżych beczkach po burbonie, a potem leżakowanie w beczkach po amerykańskiej whisky, aby nadać jak twierdzi producent: amerykański smak szkockiej whisky. Amerykański smak szkockiej whisky. Kupując szkocką, chcę smaku szkockiej, a nie amerykańskiego słodkiego lepu.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst