Waga bluetooth w Lidlu w atrakcyjnej cenie (w UK £100)
77°Zakończono

Waga bluetooth w Lidlu w atrakcyjnej cenie (w UK £100)

27
lis 14. 2015
Mam wagę tej firmy z poprzedniej gazetki (model USB). Ma pomiary tkanek i wody. Fajny soft. Teraz model z bluetooth. Jest to model SBF 70. Wagi te są także robione pod marką Breuer. Polecam.
Aktualizacje społecznościowe
Lidl OkazjeLidl gazetkaDom i ogród
27 Komentarzy
Mam pewne wątpliwości, @Konrad w tej cenie ta waga autentycznie daje rade z dokładnym pomiarem tkanki tłuszczowej?
Autor
A co w tym skomplikowanego? To przesłanie impulsu elektrycznego z jednej elektrody do drugiej i na podstawie czasu jaki na to jest potrzebny obliczane są te trzy składowe. Pomiary +/- zgadzają mi się z pomiarami na dużym automacie w aptece.
Wszystkie wagi, które oferują pomiar tkanki tłuszczowej to ściema ^_^

Waga nie rozpozna ci twojej budowy ciała, ani w jaki sposób rozkłada ci się tłuszcz.
Autor
@n00 wybacz ale pleciesz. Oczywiście wyniki mogą być zafałszowane przez różne czynniki ale po to się ma instrukcję obsługi by ich unikać. Jeśli wykonujesz pomiary rano o tej samej porze to masz pogląd z granicą błędu rzędu 4%
Więcej: LINK
Głupoty opowiadasz jak czteroletnie dziecko.

I rozumiem że z rana waga lepiej rozpozna twoj brzuszek piwny niż wieczorem ??:>
Uśmiać się można. To że w wadze masz do wprowadzenia dane typu wiek, wzrost, etc etc .. nawet chcą aby wprowadzać sprawność fizyczną co jest o tyle śmieszne jest to uśredniona rzecz i tak naprawdę słabo odwzorowuje cokolwiek.

Jakby ci Konrad mamusia ubrań nie kupowała to byś się dowiedział, że taka głupia koszula ma czasami kilka wartości. Jakbyś miał kobietę, to także byś wiedział, że czasami jak spodnie wejdą na tyłek to nie zawsze w udzie przejdą :P i odwrotnie.

Przykro mi ale waga nie da ci prawdziwej wartości tkanki tłuszczowej czy innych danych, które uzależnione są od budowy ciała, sylwetki, aktywności fizycznej. Waga ci nie rozpozna, że ważysz tyle bo masz oponę od piwska, czy jesteś fanatykiem siłki i pochłaniasz kilka kilo białka aby zwiększyć masę mięśni.

Oczywiście jak mieścisz się w standardach wagi i jesteś nijaki prawdopodobnie może cie ona w jakiś sposób odwzorowywać , ale ogólnie takie rzeczy to pic na wodę fotomontaż.
Kupiłem i oddałem po godzinnej walce z połączeniem przez BT. Jeśli macie telefon z Androidem to szanse na poprawne działanie i sparowanie znikome. Z ciekawości sprawdziłem kod QR z kompatybilnymi urządzeniami - o ile iPhone'y są w większości zgodne, to z Zielonym ludkiem wymieniono chyba 5-6 modeli (kilka Samsungów, Nexus 5 i jeden LG). Bez tego urządzenie wskazuje jedynie wagę, inne parametry dopiero po połączeniu z telefonem i aplikacją, na którą jest więcej skarg niż pochwał.

Szkoda, bo zapowiadało się ciekawie...
Autor
@n00 no widzisz jak szybko Twoja niewiedza przerodziła się w bezczelność. Co Ty piszesz o członkach mojej rodziny jak nie masz pojecia do kogo piszesz i jaki ma stan osobowy w domu. Tyle o tym wiesz co i o zasadzie działania takich wag. Wszyscy producenci i inżynierowie to debile i naciągacze. Tyle lat badań w medycynie sportowej to blaga. Aż ciężko czyta się te Twoje bzdety. Powiem tak, zrzuciłem 11kg, nabrałem masy mięśniowej i dokładnie to pokazują mi dane z wagi oraz z profesfonalnego dużego automatu. Mógłbym się zniżyć do Twojego poziomu i napisać co dzisiaj mama powinna zrobić Ci dzisiaj przed snem a czego tatuś zdecydowanie powinien Ci oszczędzić bo to może nie być legalne ale sobie odpuszczę.
Autor
@Yoss zdradzisz jaki telefon? W poniedziałek z ciekawości wytestuje na kilku telefonach i dam znać.
Z mi4 działa znakomicie
@Konrad Z twojej wypowiedzi wiemy tyle, że bardzo łatwo naciągnąć cie i wierzysz w marketingowe chwyty. Oczywiście zapomniałeś dodać że oprócz tych 11kg, po każdej wizycie w toalecie odbywa się ważenie, a po nim twój okrzyk na cały dom "dieta cud". Dodatkowo zdradziłeś nam, że masz trudne dzieciństwo, a na urodziny otrzymałeś poduszkę z promocji jd w kształcie kupy, która zrobiła furorę na wykopie. Współczuje ci, może zamiast inwestowania w wage z BT, zainwestuj w żarówkę ledową z BT, zawsze to przynajmniej zaimponujesz jakiejś rówieśniczce.

Wracając do tematu, nie ma żadnych badań co by pokazywały wiarygodność takich wag z rzeczywistością bo jest ona wykluczona. Po drugie generalizując i pisząc o jakiś inżynierach, jeżeli nie masz zielonego pojęcia w ogóle jak taka waga jest zbudowana.
Dodatkowo wyjaśnij mi w jaki sposób "Bioelektryczna Impedancja" zmierzy ci gęstość kości ?? Zlokalizuje ci tłuszcz i w jaki sposób się rozkłada. W ogóle wiesz co ten termin oznacza , czy tak strzelasz i wierzysz głupio w hasło marketingowe.
Dzieci się kłócą a ja tymczasem napiszę, że chyba się już wyprzedała. Byłem dzisiaj w kilku Lidlach w Wawie i okolicy i były maks. 1-2 sztuki, oczywiście wybebeszone z pudełek i porozrzucane tak, że nawet nie było możliwe sprawdzić, czy są kompletne. Ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup...
Nie trolować! Na pewno pomiar jest wykonywany z dużym przybliżeniem, tak jak w przypadku informacji o spalaniu kalorii w pulsometrach, a tym bardziej w aplikacjach smartfonowych. Po co się kłucić, przecież to nie labolatorium, nikt tej wagi w profesjonalnym sporcie nie będzie stosował.
Autor
@n00 "oprócz tych 11kg, po każdej wizycie w toalecie odbywa się ważenie, a po nim twój okrzyk na cały dom "dieta cud", "zdradziłeś nam, że masz trudne dzieciństwo, a na urodziny otrzymałeś poduszkę z promocji jd w kształcie kupy" "zaimponujesz jakiejś rówieśniczce"
Jak widać rozpaczliwa potrzeba akceptacji popycha ludzi do trolowania jednak uwierz mi że jesteś w tym naprawdę słaby. Napisz jeszcze więcej bzdur na mój temat (podkreślam, nie mając BLADEGO POJĘCIA do kogo piszesz. Na te Twoje quasi wywody nawet nie ma sensu odpowiadać bo sam się orasz w każdym zdaniu. No choćby to z lokalizowaniem tłuszczu. Po co waga ma lokalizować tłuszcz i jego rozkład (mindfuck). Ważne że stwierdzi jego obecność oraz przybliżoną ilość. Ja wiem że dla takiego ćwierćinteligenta to muszą być jakieś czary ale wiedz że ludzie nie takie rzeczy tworzą by po iluś latach to zastosować, by po kolejnych latach wprowadzić to pod strzechy. Niestety nie zawsze wychodzi to ludzkości na dobre, vide Ty+internet. Kończę z Tobą smutny człowieku. Wiemy tyle że potrzebujesz uwagi i akceptacji. Ja dałem Ci ich aż nadto. Nie schodzę więcej do Twojego brodzika intelektualnego bo nie było jeszcze promo na kalosze.
@Dario To jest to co piszę od początku i co jest poparte załączonym przeze mnie linkiem. Chciałem tylko "n00b'om" i innym "n00 life'om" uświadomić że pisanie "ściema" jest nie na miejscu. Niestety daremny trud.
jaka gęstość kości? mam podobną wagę z aldi bez Bluetooth ,podaje wagę ,tłuszcz ,mięśnie oraz wagę kości .Oczywiście w przybliżeniu jednak podobne wyniki mam z urządzeń od dietetyka więc cos tam działa a co dziwnecu każdego tlusciocha pokazuje duży poziom tłuszczu u miesniaka pokazuje duzacwage mięśni
3
Edytowane przez: "frugal7" lip 5. 2016
Autor
@frugal7 to skoro jesteś tak obeznany w temacie to napisz nam czym się technicznie różni pomiar w wadze za 100zł od pomiaru robionego profesjonalnym sprzętem przez dietetyków czy lekarzy sportowych? Chyba że sam fakt pomiaru tkanek uważasz za jakieś herezje, to już wtedy nie mamy o czym gadać
Konradlis 14. 2015

@Yoss zdradzisz jaki telefon? W poniedziałek z ciekawości wytestuje na k …@Yoss zdradzisz jaki telefon? W poniedziałek z ciekawości wytestuje na kilku telefonach i dam znać.


LG G2
Kupiłem i nie łączy mi się z telefonem :-|
Konradlis 15. 2015

@frugal7 to skoro jesteś tak obeznany w temacie to napisz nam czym się t …@frugal7 to skoro jesteś tak obeznany w temacie to napisz nam czym się technicznie różni pomiar w wadze za 100zł od pomiaru robionego profesjonalnym sprzętem przez dietetyków czy lekarzy sportowych? Chyba że sam fakt pomiaru tkanek uważasz za jakieś herezje, to już wtedy nie mamy o czym gadać


W profesjonalnych warunkach badanie przeprowadza się stosując tzw. ważenie hydrostatyczne lub pomiar z zastosowaniem dwuwiązkowej absorpcji rentgenowskiej. Badanie impulsem elektrycznym to zabawka dla dzieci i młodzieży

@Konrad

Biedaczek nawet nie potrafi porządnie zacytować. Szkoda mi ciebie chłopcze bo się ośmieszasz. Mówisz że nie mam bladego pojęcia, jak na razie to ty nam nie odpowiedziałeś, o jakich badaniach mówiłeś bo nie podałeś do nich żadnego źródła ani nie zacytowałeś. Dodatkowo o jakich inżynierach wspominasz, można nazwisko konstruktora co ten sprzęt zaprojektował ??:> Podałeś linka do bloga, którego nawet nie przeczytałeś, i który w żaden sposób nie podpiera się żadnymi informacjami.
Porównałeś dwie wagi o takiej samej zasadzie stojących w różnych miejscach... to nie jest zbyt bystre porównanie....
Jakby porównywać rzeczy wypisywane na takich blogach, można stwierdzić że twoja rodzicielka przeczytała że coca-cola ma właściwości antykoncepcyjne... i dlatego się urodziłeś. Mogę podawać więcej przykładów, ale już cie wystarczająco życie skrzywdziło.. samą sytuacją w rodzinie a także tym jakże naiwnym człowiekiem jesteś.

@pbb


Googlnij sobie. Jakbyś miał wykonywany pomiar gęstości kości (waga kości wtedy jest bardzo różna bo uzależniona od tego parametru ) to byś wiedział.

@gurken


gratuluje hahahaxD
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy