W Roku Smoka - Gra Planszowa
79°Zakończono

W Roku Smoka - Gra Planszowa

2
lut 3.
5zł wysyłka do kiosku ruchu, lub od 89zł wysyłka za darmo

+3% cashback z planetplus

Ten kto nie zważa na szczegóły, będzie ślepy na obraz całości. Konfucjusz, 551 - 479 p.n.e. Akcja W Roku Smoka toczy się w roku 1000 n.e. Gracze wcielają się w chińskich szlachciców pragnących zwiększyć dobrobyt i prestiż swoich prowincji. Do pomocy w tym przedsięwzięciu zatrudnią cały szereg dworzan o różnorakich specjalizacjach, od uczonych i mnichów, po wojowników i rzemieślników. Ci wierni poddani użyczą swych umiejętności i spróbują uchronić pana przed katastrofalnymi skutkami złego losu, który miesiąc po miesiącu będzie nawiedzać kraj. Nieważne czy to będzie susza, zaraza, czy inwazja Mongołów. Tylko przezorność i planowanie uratują szlachtę i ich poddanych od zguby. Im lepiej poradzą sobie gracze z niekończoncą się falą nieszczęść, tym więcej punktów będą mieć na koniec rozgrywki. To wydanie W Roku Smoka zawiera dodatki Wielki Mur Chiński oraz Wielkie Wydarzenia. Stefan Feld (ur. 1970) to niemiecki autor znany z charakterystycznych euro-gier o niewielkim poziomie losowości i dużym poziomie emocji w trakcie rozgrywki. Jego najbardziej znane gry, takie jak W Roku Smoka czy Zamki Burgundii zdobyły uznanie graczy na całym świecie.
Aktualizacje społecznościowe
Merlin OkazjeMerlin Kupony

Grupy

2 Komentarze
Nie mogą się pozbyć z magazynu. Na muve i cdp cena od kilku miesięcy podobna. Lepszym tytułem tego samego autora są Zamki Burgundii, które niedługo mają wyjść jako odnowiona edycja deluxe.
Rewelacyjna cena za bardzo dobrą grę, choć trudną i bez wodotrysków jeśli chodzi o wygląd, przy tym zmuszającą do intensywnego planowania i myślenia, może dlatego nie aż tak popularną wśród graczy, którzy na ogół preferują lżejsze, bardziej imprezowe czy klimatyczne pozycje.

Gra wysoko oceniana na BGG.
1905020-MqCof.jpg
Ode mnie plus (choć w grudniu z promką masterpassa w Merlinie zdołałem kupić "W roku smoka" jeszcze taniej, obecna cena i tak jest znakomita - w większości sklepów ta gra jest za około 100 zł i więcej), dzięki.
Edytowane przez: "Soark" lut 3.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst