Niestety, ta okazja już wygasła

TNF Ventrix M

maj 5. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Ventrix - jeden z materiałów TNF'a który robi robotę zgodnie z reklamą. Jeżeli potrzebujesz kurtki, która sprawi, że nie będzie się z Ciebie lało podczas wysiłku przy temperaturze 3 stopni (w samej bieliźnie), lub będziesz leciał do pracy w zimę z językiem po kolana, zaraz po wyjściu z pod prysznica, to jest to idealna kurtka dla Ciebie.

Kurtka posiada grubość porządniejszej bluzy oraz lepszą oddchalność niż bawełniana koszulka, przez co bez problemu może służyć jako midlayer gdy temperatura spadnie poniżej 0. Osobiście posiadam wersję Hybrid (z panelami na bokach) i nie udało mi się jej zapocić w temp. poniżej 10 stopni, chyba, że była niezwykle wysoka wilgotność powietrza, a nawet wtedy jedyne co robiła, to lekko się zbijała, ale uczucie przewiewności nie znikało.

Kurtka powinna się spokojnie nadawać do spacerów w okolicy 7 stopni lub może nawet mniej, przy słonecznej pogodzie, ze względu na czarny kolor. Do tego nieodparte wrażenie, że ma się na sobie "kołderkę" tylko podnosi uczucie komfortu.

Do czego się kurta nie nadaje? Do postojów. Kurtka lubi ruch, a to, że jest syntetyczna oraz przewiewna nie sprzyja trzymaniu przez nią ciepła, więc dość szybko się wychładza. Ponadto kurtka zewnętrzna warstwa jest wykonana z delikatnego, materiału, przez co lepiej obchodzić się z nią delikatnie. Dodatkowo w miarę łatwo się on brudzi, na szczęście równie szybko się czyści.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie gruba warstwa DWR, która skutecznie ochroniła mnie oraz kurtkę przed w miarę porządnym deszczem, dzięki czemu praktycznie nie namokła po pół h marszu. Jednak nie radzę korzystać z tego regularnie

Podsumowanie :
+ Niezwykły stosunek termoizolacji do wagi
+ Drugiej tak oddychającej kurtki nie znajdziecie
+ Będziecie mogli dłużej spędzać jesienne poranki w łózko, jeżeli tylko ją założycie.
+ Bardzo dobry DWR
+ Długie, szerokie rękawy, przyjemnie nachodzą na dłonie/rękawiczki.
- Łatwo się brudzi
- Sprawia wrażenie niezwykle delikatnej.
* Szybko się wychładza

UWAGA!
Kurtka jest bardzo specyficzna, więc pomyśl dwa razy, czy jest tym, czego potrzebujesz.

Skąd wrzuta? Jest to najniższa cena tej kurtki jaką kiedykolwiek widziałem, a do tego w najpopularniejszym rozmiarze. Swoją wersję Hybrid, której cena katalogowa jest ok. 150zł niższa od tej, po roku czatowania dopadłem za ~450 zł w podejrzanym sklepie.

PS. Jest to moja ulubiona pozycja w szafie, która skutecznie przekonała mnie o tym,m by zdecydowanie rzadziej ubierać hardshella. W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiem w komentarzach, bo pewnie o czymś ważnym dla kogoś nie wspomniałem
Aktualizacje społecznościowe
10 Komentarzy
Prześlij Komentarz