Niestety, ta okazja już wygasła
1061° Zakończono
55

The Hunter: Call of The Wild w promocji (gra oraz DLC)

17,27zł71,99zł-76%
Darmowa dostawa Steam Okazje
Avatar
Zapomniany
Dołączył w 2019
11
5.552
Zaktualizowano lip 8. 2020 (Opublikowano cze 18. 2020)

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

The Hunter: Call of the Wild to symulator łowiecki, w którym wcielamy się w bohatera i przemierzamy ogromne, wielokilometrowe zróżnicowane tereny, polując na łosie, niedźwiedzie, zające, lisy i wiele innych gatunków zwierząt.

Kilka porad od weterana dla początkujących:
- podstawowa wersja gry zapewni Ci setki godzin dobrej zabawy, pod warunkiem że lubisz skradankowe symulatory i jesteś bardzo cierpliwy
- jeżeli nie chcesz kupować wszystkich DLC, poczytaj moje rekomendacje niżej
- wykonuj misje na tyle, na ile będziesz w stanie. W podstawowej wersji masz dwa biomy (Europa i Ameryka) - przełączaj się pomiędzy nimi (koniecznie z poziomu mapy - przycisk H; nie rób tego z poziomu menu!) i staraj się odkrywać sekrety zaznaczone na mapie i wykonywać pierwsze misje. Za każdy sekret czy misję otrzymasz trochę expa i gotówkę
- nie wydawaj gotówki na zbędną amunicję - na początku skup się na tej darmowej i na polowaniu na mniejszą zwierzynę (sarny oraz mulaki, ewentualnie drobniejsza zwierzyna jeżeli będziesz w stanie w nią wycelować). Olej łosie, niedźwiedzie i inne muskularne zwierzęta - z podstawową bronią nie dasz sobie z nimi rady, a tylko spłoszysz wszystko wokół
- nie biegaj, staraj się chodzić normalnie, jak wyczujesz zwierzę, przykucnij lub nawet się połóż. Wysłuchuj odgłosów wokół i gdy tylko usłyszysz - zatrzymaj się, skieruj bohatera w kierunku odgłosu i na kucaku staraj się podejść bliżej
- pierwsza broń, w jaką powinieneś zainwestować, to sztucer 7mm. Będziesz mógł z nią iść już na jelenie, a przy odrobinie szczęścia poradzisz sobie z łosiem.
- nie inwestuj w broń krótką i łuki - zostaw to sobie, gdy opanujesz już zasady gry (jakieś pierwsze 80 godzin zabawy)
- nie buduj podestów, szkoda kasy, a efekt marny. Jeśli Cię stać, zainwestuj w DLC Tripod (poniżej moje rekomendacje)
- gdy już kupisz sztucer 7mm, zainwestuj w wabiki - skup się jednak na początku na tych dźwiękowych
- nie wydawaj kasy na apteczki (dopóki nie kupisz Safari), po zakupie sztucera 7mm, możesz zainwestować w eliminator zapachu
- staraj się polować za dnia - nocne polowanie jest okrutnie trudne, choć możesz sobie ułatwić zakupując noktowizor (DLC)
- nie zrażaj się misjami - w podstawce (Europa i Ameryka) są one cholernie trudne, ale pierwsze powinieneś wykonać w ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin gry. Misje w płatnych rezerwatach są już nieco łatwiejsze.

Jeżeli masz pytania co do gry - pisz, postaram się odpowiedzieć

Produkcja nie jest oczywiście idealna - ma parę bugów, ale większość z nich jest sukcesywnie usuwana przez producenta. I właśnie dlatego warto się tą pozycją zainteresować - świetne społeczeństwo i rewelacyjna opieka producenta nad bugami i nowymi ficzerami.

Jeżeli chodzi o DLC to (ceny w obecnej promocji):

MUST HAVE:
- Treestand & Tripod Pack (8,69 PLN) - będziesz mógł stawiać wysokie tripody, dzięki czemu staniesz się prawie niezauważalny wśród zwierzyny. Oczywiście nadal zwierzyna będzie Cię czuła!
- High-Tech Hunting Pack ((8,69 PLN) - nocne polowanie będzie o wiele łatwiejsze, ponieważ otrzymasz noktowizor. Co jeszcze lepsze, otrzymasz specjalny celownik do łuku, który pokaże Ci gdzie trafi strzała - rewelacyjna sprawa!
- Medved-Taiga (10,72 PLN) - nowy rezerwat, który powinieneś odwiedzić jako pierwszy spośród płatnych - rewelacyjne, zapierające dech w piersiach widoki i przystępny poziom trudności. Jeżeli chcesz, warto rozważyć rozpoczęcie przygody z grą własnie od tego rezerwatu!
- Backpacks (FREE) - plecaki, dzięki którym możesz zapakować więcej sprzętu. Staniesz się jednak głośniejszy w krzakach
- Shooting Range (FREE) - strzelnica (dodana w Europie), na której możesz poćwiczyć strzelanie z posiadanych broni, bez zużycia amunicji
- TruRacs (FREE) - improvement generujący losowe poroża dla wszystkich zwierząt (z porożami :P)


NICE TO HAVE:
- Tents & Ground Blinds (7,10 PLN) - namioty standardowe i maskujące, które możesz rozłożyć w dowolnym miejscu. Te pierwsze umożliwią Ci szybką zmianę broni (z magazynu) czy zakup amunicji oraz możliwość snu, a drugie sprawią że staniesz się mniej widoczny dla zwierzyny
- ATV SABER 4x4 (5,36 PLN) - DLC, które wprowadza szybkie pojazdy, dzięki którym eksploracja jest szybka i łatwiejsza. Niestety pojazdy te są cholernie głośne - płoszą zwierzynę nawet do 1km!
- Wszystkie inne rezerwaty - kolejne rezerwaty, każdy da od 10 do 50 godzin gry, o ile będziemy wykonywać misje

DLA WETERANÓW:
- paczki z bronią, domek do trofeów - nie kupuj tego od razu, pewnie za parę miesięcy wpadnie na to jeszcze promocja, więc zdążysz kupićPROTIPY:
- rozważ zakup "2019 EDITION" - za 59 PLN otrzymasz od razu paczkę większości DLC z rezerwatami (przejrzyj listę na Steam i porównaj do moich rekomendacji)
- przygotuj sobie trochę miejsca na dysku i czasu na pobranie gry - całość obecnie waży około 40GB (a Steam nie ma najlepszych serwerów, jeśli chodzi o pobieranie takich ilości danych)
- nie przejmuj się sprzętem - gra wygląda bajecznie na dobrym sprzęcie i najwyższych ustawieniach, ale jest dość dobrze zoptymalizowana pod niskie ustawienia graficzne (choć nie wygląda już tak rewelacyjnie)
- obecnie trwa też darmowy weekend (inna okazja na Pepperku była o tym chyba), więc sprawdź grę przed zakupem - sprawdź czy będziesz miał tyle cierpliwości! Pierwszego zwierzaka (poza tym pierwszym z misji) ubijesz pewnie dopiero po 3 czy 5 godzinach polowania. Potem jest już z górki, wystarczy nauczyć się dobrze grać i pozostawać niezauważonym, bezwonnym i bezszelestnym


Nie bój się pytać - chętnie odpowiem.
Zajrzyj też na forum społeczności na Steam.
Nie sugeruj się do końca recenzjami - większość była publikowana 2 lata temu, gdy gra faktycznie walczyła z ogromną ilością bolączek. Teraz jest już w pełni grywalna i miodna! Polecam gorąco
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj
Najlepsze komentarze
Avatar
Avatar
Autor
Damian_R18/06/2020 22:31

Super opis, gra faktycznie fajna. Irytują trochę misję (jestem na początku …Super opis, gra faktycznie fajna. Irytują trochę misję (jestem na początku gry). Tropienie niedźwiedzi sobie daruje (próbowałem). Po Twojej analizie gry, warto chyba jednak skupić się na mniejszej zwierzynie (póki co).


Misje w podstawce są naprawdę trudne, choć odkąd dodali Tripoda i DLC z tech-packiem, można sobie nieco pomóc przy nich Nimi się nie zrażaj - próbuj, przełączaj się między rezerwatami, na pewno jakieś misje będą powoli wpadać. W DLC są już nieco łatwiejsze.

Zdecydowanie olej największe zwierzaki, jeżeli nie masz odpowiedniej broni, odpowiedniej amunicji i przy niektóych również odpowiedniej ilości apteczek Niedźwiedzie są akurat jeszcze dość proste (mając odpowiednią broń), ale żubry czy lwy wymagają już dobrego skilla, oprócz broni.

Promocje niestety są dość rzadko, więc jeżeli już wiesz że gra Cię wciąga, to warto kupić te rzeczy z mojej rekomendacji "must have". Tajga to czysta przyjemność i wciąż chyba najlepszy rezerwat Misje przyjemne (główny wątek niezbyt długi), zwierzaki przyjemne, poziom trudności odpowiedni, widoki takie że aż gęsiej skórki można dostać od zimna No i jest to najłatwiejszy rezerwat (zrobisz 100% misji), więc próg wejścia na pewno jest niższy niż przy podstawce lub innych płatnych biomach.

Jeszcze cenny protip - jak trafisz zwierzę to nie biegaj za nim, bo możesz biegać przez 50km. Zostań na miejscu, mając wabik dźwiękowy, próbuj przywabiać. I weryfikuj mapę - gdy pojawi się czerwony ślad, wtedy idź - zwierzak będzie niedaleko, bez zbędnego biegania przez pół mapy za śladami krwi Jeżeli ślad się do minuty/dwóch nie pojawi to znaczy że zwierzak przeżył.
Edytowane przez: "Zapomniany" cze 18. 2020
Avatar
Zapomniany18/06/2020 22:36

Misje w podstawce są naprawdę trudne, choć odkąd dodali Tripoda i DLC z tec …Misje w podstawce są naprawdę trudne, choć odkąd dodali Tripoda i DLC z tech-packiem, można sobie nieco pomóc przy nich Nimi się nie zrażaj - próbuj, przełączaj się między rezerwatami, na pewno jakieś misje będą powoli wpadać. W DLC są już nieco łatwiejsze. Zdecydowanie olej największe zwierzaki, jeżeli nie masz odpowiedniej broni, odpowiedniej amunicji i przy niektóych również odpowiedniej ilości apteczek Niedźwiedzie są akurat jeszcze dość proste (mając odpowiednią broń), ale żubry czy lwy wymagają już dobrego skilla, oprócz broni. Promocje niestety są dość rzadko, więc jeżeli już wiesz że gra Cię wciąga, to warto kupić te rzeczy z mojej rekomendacji "must have". Tajga to czysta przyjemność i wciąż chyba najlepszy rezerwat Misje przyjemne (główny wątek niezbyt długi), zwierzaki przyjemne, poziom trudności odpowiedni, widoki takie że aż gęsiej skórki można dostać od zimna No i jest to najłatwiejszy rezerwat (zrobisz 100% misji), więc próg wejścia na pewno jest niższy niż przy podstawce lub innych płatnych biomach.Jeszcze cenny protip - jak trafisz zwierzę to nie biegaj za nim, bo możesz biegać przez 50km. Zostań na miejscu, mając wabik dźwiękowy, próbuj przywabiać. I weryfikuj mapę - gdy pojawi się czerwony ślad, wtedy idź - zwierzak będzie niedaleko, bez zbędnego biegania przez pół mapy za śladami krwi Jeżeli ślad się do minuty/dwóch nie pojawi to znaczy że zwierzak przeżył.


Widać, że gra Cie pochłonęła - i dobrze Prawdziwych fanów i pasjonatów od razu się pozna. Gra na prawdę fajna, ale i mega czasochłonna. Ma to oczywiście swoje plusy. Nie można odpierniczyć na szybko, tylko trzeba się przyłożyć. Jest tyle fajnych gier, gdyby tylko człowiek miał więcej czasu... Teraz jak na złość (całkiem inna bajka) na stół wszedł Desperados III
Avatar
Ale sie kolega napracowal, szacunek
55 Komentarzy
 1. Avatar
  Gra dla mniej nerwowych, ale również polecam
 2. Avatar
 3. Avatar
  Super opis, gra faktycznie fajna. Irytują trochę misję (jestem na początku gry). Tropienie niedźwiedzi sobie daruje (próbowałem). Po Twojej analizie gry, warto chyba jednak skupić się na mniejszej zwierzynie (póki co).
 4. Avatar
  Autor
  Damian_R18/06/2020 22:31

  Super opis, gra faktycznie fajna. Irytują trochę misję (jestem na początku …Super opis, gra faktycznie fajna. Irytują trochę misję (jestem na początku gry). Tropienie niedźwiedzi sobie daruje (próbowałem). Po Twojej analizie gry, warto chyba jednak skupić się na mniejszej zwierzynie (póki co).


  Misje w podstawce są naprawdę trudne, choć odkąd dodali Tripoda i DLC z tech-packiem, można sobie nieco pomóc przy nich Nimi się nie zrażaj - próbuj, przełączaj się między rezerwatami, na pewno jakieś misje będą powoli wpadać. W DLC są już nieco łatwiejsze.

  Zdecydowanie olej największe zwierzaki, jeżeli nie masz odpowiedniej broni, odpowiedniej amunicji i przy niektóych również odpowiedniej ilości apteczek Niedźwiedzie są akurat jeszcze dość proste (mając odpowiednią broń), ale żubry czy lwy wymagają już dobrego skilla, oprócz broni.

  Promocje niestety są dość rzadko, więc jeżeli już wiesz że gra Cię wciąga, to warto kupić te rzeczy z mojej rekomendacji "must have". Tajga to czysta przyjemność i wciąż chyba najlepszy rezerwat Misje przyjemne (główny wątek niezbyt długi), zwierzaki przyjemne, poziom trudności odpowiedni, widoki takie że aż gęsiej skórki można dostać od zimna No i jest to najłatwiejszy rezerwat (zrobisz 100% misji), więc próg wejścia na pewno jest niższy niż przy podstawce lub innych płatnych biomach.

  Jeszcze cenny protip - jak trafisz zwierzę to nie biegaj za nim, bo możesz biegać przez 50km. Zostań na miejscu, mając wabik dźwiękowy, próbuj przywabiać. I weryfikuj mapę - gdy pojawi się czerwony ślad, wtedy idź - zwierzak będzie niedaleko, bez zbędnego biegania przez pół mapy za śladami krwi Jeżeli ślad się do minuty/dwóch nie pojawi to znaczy że zwierzak przeżył.
  Edytowane przez: "Zapomniany" cze 18. 2020
 5. Avatar
  Zapomniany18/06/2020 22:36

  Misje w podstawce są naprawdę trudne, choć odkąd dodali Tripoda i DLC z tec …Misje w podstawce są naprawdę trudne, choć odkąd dodali Tripoda i DLC z tech-packiem, można sobie nieco pomóc przy nich Nimi się nie zrażaj - próbuj, przełączaj się między rezerwatami, na pewno jakieś misje będą powoli wpadać. W DLC są już nieco łatwiejsze. Zdecydowanie olej największe zwierzaki, jeżeli nie masz odpowiedniej broni, odpowiedniej amunicji i przy niektóych również odpowiedniej ilości apteczek Niedźwiedzie są akurat jeszcze dość proste (mając odpowiednią broń), ale żubry czy lwy wymagają już dobrego skilla, oprócz broni. Promocje niestety są dość rzadko, więc jeżeli już wiesz że gra Cię wciąga, to warto kupić te rzeczy z mojej rekomendacji "must have". Tajga to czysta przyjemność i wciąż chyba najlepszy rezerwat Misje przyjemne (główny wątek niezbyt długi), zwierzaki przyjemne, poziom trudności odpowiedni, widoki takie że aż gęsiej skórki można dostać od zimna No i jest to najłatwiejszy rezerwat (zrobisz 100% misji), więc próg wejścia na pewno jest niższy niż przy podstawce lub innych płatnych biomach.Jeszcze cenny protip - jak trafisz zwierzę to nie biegaj za nim, bo możesz biegać przez 50km. Zostań na miejscu, mając wabik dźwiękowy, próbuj przywabiać. I weryfikuj mapę - gdy pojawi się czerwony ślad, wtedy idź - zwierzak będzie niedaleko, bez zbędnego biegania przez pół mapy za śladami krwi Jeżeli ślad się do minuty/dwóch nie pojawi to znaczy że zwierzak przeżył.


  Widać, że gra Cie pochłonęła - i dobrze Prawdziwych fanów i pasjonatów od razu się pozna. Gra na prawdę fajna, ale i mega czasochłonna. Ma to oczywiście swoje plusy. Nie można odpierniczyć na szybko, tylko trzeba się przyłożyć. Jest tyle fajnych gier, gdyby tylko człowiek miał więcej czasu... Teraz jak na złość (całkiem inna bajka) na stół wszedł Desperados III
 6. Avatar
  Autor
  Damian_R18/06/2020 22:44

  Widać, że gra Cie pochłonęła - i dobrze Prawdziwych fanów i pasjonatów o …Widać, że gra Cie pochłonęła - i dobrze Prawdziwych fanów i pasjonatów od razu się pozna. Gra na prawdę fajna, ale i mega czasochłonna. Ma to oczywiście swoje plusy. Nie można odpierniczyć na szybko, tylko trzeba się przyłożyć. Jest tyle fajnych gier, gdyby tylko człowiek miał więcej czasu... Teraz jak na złość (całkiem inna bajka) na stół wszedł Desperados III


  A widzisz, przez to wszystko nawet mnie ominęła premiera, bo też czekałem
 7. Avatar
  Zabawa zaczyna się jak odblokujesz neutralizator zapachów.
 8. Avatar
  Polecam gierke , najbardziej cieszy jak zdobedziesz zwierzyne z medalem Diament , jak narazie 3 mam takie a lvl 50 ...
 9. Avatar
  Ale sie kolega napracowal, szacunek
 10. Avatar
  W gęstych lasach to potrafię chodzić godzinę i nic nie zobaczyć 🙃
 11. Avatar
  Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba mieć?
 12. Avatar
  mastha212_19/06/2020 08:50

  Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba m …Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba mieć?


  1070/1070Ti powinno dac sobie rade, i5/r5 do tego i bedzie smigac;)
 13. Avatar
  bardzo dobra gra polecam
 14. Avatar
  bigb18/06/2020 23:06

  Zabawa zaczyna się jak odblokujesz neutralizator zapachów.


  what? masz to od początku gry
 15. Avatar
  Autor
  mastha212_19/06/2020 08:50

  Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba m …Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba mieć?


  Ja mam 1070 i mocniejszą i5 i daje radę na ultra na QHD bez żadnych problemów
  Edytowane przez: "Zapomniany" cze 19. 2020
 16. Avatar
  Dzięki. Kupiona podstawka, jak dobrze podejdzie pomyśli się o DLC
 17. Avatar
  mastha212_19/06/2020 08:50

  Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba m …Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba mieć?


  Ja mam GTX 1660 Super z Ryżem 5 2600 i ogarnia.
 18. Avatar
  Myślałem, że może RX 470 podoła, ale widzę, że za wysokie progi
 19. Avatar
  lkdahfja19/06/2020 09:05

  what? masz to od początku gry


  Nie no. Bardzo wysoki poziom trzeba. Najpierw trzeba się nastrzelać poprawnie.
  Ale później to podchodzą na centymetry bez względu na wiatr.
 20. Avatar
  mastha212_19/06/2020 08:50

  Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba m …Jak wygląda kwestia wymagań? Max detale w FHD i QHD to jakie GPU trzeba mieć?


  RTX 2070 max detale i FHD wyciągam 100 fps.
Prześlij Komentarz
Avatar