Niestety, ta okazja już wygasła
Telewizor TCL 55DP660
132° Zakończono

Telewizor TCL 55DP660

2.499zł2.699zł-7%Komputronik Okazje
25
kwi 11. 2018

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Fajny telewizorek prawdopodobnie na matrycy VA (napisałem do TCL żeby się upewnić na 100%)

Zalety:
- android tv 7.0
- na 99% matryca VA
- aluminiowa obudowa
- bardzo wąskie ramki
- szeroka paleta barw (podobnie jak w serii C70)

Wady:
- matryca 60Hz
- brak upłynniacza

Zniżki -200zł szukamy w sekcji "Promocje dla produktu"

Jeśli ktoś chce mniejszy wariant 50dp660 to też może kupić z rabatem -100 czyli za 2299zł: komputronik.pl/pro…tml
Aktualizacje społecznościowe
Jeśli klikniesz w linki zamieszczone na Pepper lub za ich pomocą sfinalizujesz zakup produktu, możemy od danego sprzedawcy otrzymać pieniądze. Nie ma to jednak wpływu na to, które okazje są publikowane.

Grupy

25 Komentarzy
Avatar
Usunięty24386
fajny ten telewizorek
55 cali bez uplynniacza na 60hz?? Nie sprawdziło się to w poprzednim modelu. Nie wróżę sukcesu i w tym przypadku zwłaszcza w przypadku gorszej jakości sygnału.
masz na myśli p60 czy c70? czy we wszystkich seriach jest problem z płynnością?
Juri11/04/2018 21:06

55 cali bez uplynniacza na 60hz?? Nie sprawdziło się to w poprzednim m …55 cali bez uplynniacza na 60hz?? Nie sprawdziło się to w poprzednim modelu. Nie wróżę sukcesu i w tym przypadku zwłaszcza w przypadku gorszej jakości sygnału.

Czy do Netflixa będzie ok?
Wiele opini o słabych uplynniaczach można wyczytać na temat wszelakiej konkurencji w tej półce cenowej. Ze słabe. Ze tną. Ten tv się właśnie tym brakiem broni. Obraz bez ścianek. Płynność najważniejsza.
Edytowane przez: "DeEscapist" kwi 11. 2018
TCL najjasniejsze sa 65 cali wszystkie inne sa na ciemniejsze, chyba ze cos sie zmienilo w nowych modelach.

Produkcja PL
Android wymiata.
mateusz44611/04/2018 21:37

Czy do Netflixa będzie ok?


Kupujesz telewizor tylko zeby ogladac seriale na Netflixie?
ratajsonkwi 12. 2018

Kupujesz telewizor tylko zeby ogladac seriale na Netflixie?


A co w tym dziwnego? Często TV jest używany (przynajmniej wśród moich znajomych) wyłącznie do konsoli i Netfliksa.
I czasem może jakiś sport z naziemnej.
ratajsonkwi 12. 2018

Kupujesz telewizor tylko zeby ogladac seriale na Netflixie?


Nie no ja to netflix, plex, kodi, youtube i xone

Ale szukam dla siostry i ona tylko netflix, ewentualnie youtube.
pawlos23kwi 11. 2018

masz na myśli p60 czy c70? czy we wszystkich seriach jest problem z …masz na myśli p60 czy c70? czy we wszystkich seriach jest problem z płynnością?


P60. Miałem. Odesłałem. Wnioski wypisałem pod jedną z okazji. Niestety matryce 60hz są kiepskie z natury, wiec jeśli w parze nie idzie dobra obróbka obrazu to efekt jest bardzo kiepski. C70 nie testowałem.
DeEscapistkwi 11. 2018

Wiele opini o słabych uplynniaczach można wyczytać na temat wszelakiej ko …Wiele opini o słabych uplynniaczach można wyczytać na temat wszelakiej konkurencji w tej półce cenowej. Ze słabe. Ze tną. Ten tv się właśnie tym brakiem broni. Obraz bez ścianek. Płynność najważniejsza.


Tyle ze tej płynności to nie ma
Widocznie masz za wysokie wymagania. Powinieneś uderzyć w wyższą półkę cenowa i matrycę 100hz. Tylko w tej cenie teraz nie dostaniesz. Nawet w nieco wyższej. Ja mam 50hz i nic nie klatkuje. Bez upłynniaczy. To jak 30 klatek i 60 w grach. Moim oczom 30 kompletnie nie przeszkadza, ale są osoby z wyższego levelu. Cóż trzeba dopłacać za lepszy sprzęt albo zrobić coś z oczami.
Edytowane przez: "DeEscapist" kwi 12. 2018
DeEscapist12/04/2018 11:54

Widocznie masz za wysokie wymagania. Powinieneś uderzyć w wyższą półkę ceno …Widocznie masz za wysokie wymagania. Powinieneś uderzyć w wyższą półkę cenowa i matrycę 100hz. Tylko w tej cenie teraz nie dostaniesz. Nawet w nieco wyższej. Ja mam 50hz i nic nie klatkuje. Bez upłynniaczy. To jak 30 klatek i 60 w grach. Moim oczom 30 kompletnie nie przeszkadza, ale są osoby z wyższego levelu. Cóż trzeba dopłacać za lepszy sprzęt albo zrobić coś z oczami.


Nie zrozumieliśmy się. Nie pisałem o klatkowaniu, tylko o braku płynności w tych TV, a ten jest bardzo widoczny. Jeśli nie miałeś okazji porównać bezpośrednio obrazu z tv na 100hz to po prostu nie wiesz jak powinna zostać prawidłowo wyświetlona dynamiczna scena. Do tego dochodzi słaby upscaling (a właściwie jego brak) i wszystko co poniżej 4k ze źródła wygląda gorzej na takiej matrycy. Mój 5 letni FHD z 100hz generuje dużo ładniejszy obraz od tych wciskanych na siłę 4k i hdr (którego nota bene nie ma w tej półce cenowej). Zdaje sobie sprawę, że jesteśmy dymani przez producentów i za takie pieniądze nie dostanę 100hz co nie znaczy, że nie warto poszukać czegoś z dobrym softem, który choć trochę zamaskuje braki słabej matrycy. Przy dobrej okazji różnica w cenie może być nieduża, a obraz już tak. Po prostu przestrzegam przed słabym produktem.
Juri12/04/2018 13:06

Nie zrozumieliśmy się. Nie pisałem o klatkowaniu, tylko o braku płynności w …Nie zrozumieliśmy się. Nie pisałem o klatkowaniu, tylko o braku płynności w tych TV, a ten jest bardzo widoczny. Jeśli nie miałeś okazji porównać bezpośrednio obrazu z tv na 100hz to po prostu nie wiesz jak powinna zostać prawidłowo wyświetlona dynamiczna scena. Do tego dochodzi słaby upscaling (a właściwie jego brak) i wszystko co poniżej 4k ze źródła wygląda gorzej na takiej matrycy. Mój 5 letni FHD z 100hz generuje dużo ładniejszy obraz od tych wciskanych na siłę 4k i hdr (którego nota bene nie ma w tej półce cenowej). Zdaje sobie sprawę, że jesteśmy dymani przez producentów i za takie pieniądze nie dostanę 100hz co nie znaczy, że nie warto poszukać czegoś z dobrym softem, który choć trochę zamaskuje braki słabej matrycy. Przy dobrej okazji różnica w cenie może być nieduża, a obraz już tak. Po prostu przestrzegam przed słabym produktem.


Właśnie z tym obrazem na 4k ze źródła nie 4k. Obecnie takich źródeł jak na lekarstwo. A telewizorów wręcz przeciwnie. Na siłę musimy brać coś niby lepszego. Chociaż zastanawiam się czy obraz na takim 4k ze źródła nie 4k ma szansę byc gorszy niż na starym poczciwym 720. Szukam teraz czegoś i wszędzie wlepiają 4K na których nic nie obejrze obecnie w faktycznie lepszej jakości, a przez skalowanie to wyższej rozdzielczości dodatkowo otrzymam obniżoną jakość obrazu względem FHD. Żenada.
Edytowane przez: "DeEscapist" kwi 12. 2018
Avatar
Usunięty44514
DeEscapist12/04/2018 13:15

Właśnie z tym obrazem na 4k ze źródła nie 4k. Obecnie takich źródeł jak na …Właśnie z tym obrazem na 4k ze źródła nie 4k. Obecnie takich źródeł jak na lekarstwo. A telewizorów wręcz przeciwnie. Na siłę musimy brać coś niby lepszego. Chociaż zastanawiam się czy obraz na takim 4k ze źródła nie 4k ma szansę byc gorszy niż na starym poczciwym 720. Szukam teraz czegoś i wszędzie wlepiają 4K na których nic nie obejrze obecnie w faktycznie lepszej jakości, a przez skalowanie to wyższej rozdzielczości dodatkowo otrzymam obniżoną jakość obrazu względem FHD. Żenada.


Gusła jak dawniej. Kiedyś prawili, że póki można będę siedział jak pradziad na kineskopie. Potem jak dziad na plazmie. A teraz nie tknę 4k, bo HD lepsze.

Sam netflix jest dostateczną rekomendacją dla 4K. Już w tej chwili jest mnóstwo treści, a stworzone w przyszłości pewnie nie zejdą poniżej tej jakości. Że tylko Netflix. Jak się trochę poogląda, to widać biedę polskich produkcji i nie ma się ochoty na tradycyjną tv.
Usunięty4451412/04/2018 14:03

Gusła jak dawniej. Kiedyś prawili, że póki można będę siedział jak pradzia …Gusła jak dawniej. Kiedyś prawili, że póki można będę siedział jak pradziad na kineskopie. Potem jak dziad na plazmie. A teraz nie tknę 4k, bo HD lepsze.Sam netflix jest dostateczną rekomendacją dla 4K. Już w tej chwili jest mnóstwo treści, a stworzone w przyszłości pewnie nie zejdą poniżej tej jakości. Że tylko Netflix. Jak się trochę poogląda, to widać biedę polskich produkcji i nie ma się ochoty na tradycyjną tv.


Tych treści jest mało. Realnie istnieją na jakimś marginesie. Netflix nie daje żadnego 4K. Wiesz ile to danych do przesłania na pewno. I Nie ten net. Obniżają wartości, bitrate. Telewizja to już w ogóle w tyle, nawet z FHD mają problemy. Przy standardowym użytkowaniu (pewnie jakieś 99% użytkowania TV) yutubowo-konsolowo-netflixowo-telewizjocyfrowym to po prostu nie ma sensu teraz czy za rok. Obiektywnie TV FHD na obecne czasy wyświetli najlepszy obraz, bo przynajmniej można mieć nadzieje, że dostanie ze żródła FHD, a 4K? Fajny Mercedes kupiony do lasu, który będzie wyświetlał gorszą jakość obrazów na swojej mega wielkiej pixelowej matrycy.
Edytowane przez: "DeEscapist" kwi 12. 2018
Avatar
Usunięty44514
DeEscapistkwi 12. 2018

Tych treści jest mało. Realnie istnieją na jakimś marginesie. Netflix nie d …Tych treści jest mało. Realnie istnieją na jakimś marginesie. Netflix nie daje żadnego 4K. Wiesz ile to danych do przesłania na pewno. I Nie ten net. Obniżają wartości, bitrate. Telewizja to już w ogóle w tyle, nawet z FHD mają problemy. Przy standardowym użytkowaniu (pewnie jakieś 99% użytkowania TV) yutubowo-konsolowo-netflixowo-telewizjocyfrowym to po prostu nie ma sensu teraz czy za rok. Obiektywnie TV FHD na obecne czasy wyświetli najlepszy obraz, bo przynajmniej można mieć nadzieje, że dostanie ze żródła FHD, a 4K? Fajny Mercedes kupiony do lasu, który będzie wyświetlał gorszą jakość obrazów na swojej mega wielkiej pixelowej matrycy.


Szanuję prawo do pozostania w XIX w. W końcu kiedyś też byli tacy co na widok parowozu zaprzęgami konie do wyścigu.
Przecież nie oceniam samego postępu. Po prostu postęp poszedł tylko w TV, a treści zostały w tyle. Jak można obecnie zmienić TV FHD na 4K i samemu się spisać na słabszą jakość. Odpowiedź czemu jest prosta. Kasa dla producentów. A Tobie szerokiej drogi Mercedesem na leśnych ścieżkach. I nie zapomnij za 2 lata kupić TV 8k, bo już w 2020 będzie jeden materiał w tej rozdzielczości.
Edytowane przez: "DeEscapist" kwi 12. 2018
Uwielbiam takie popadanie w skrajność. Różnica jest zauważalna. Nikt tego nie kwestionuje. Ale jak kolega zauważył dostęp do treści 4k jest mizerny. Jest taka fajna strona na której można sobie sprawdzić czy film został w ogóle nagrany w 4k i się nagle okazuje ze większość nie jest. Jedynie podbita do 4k. Także ten Netflix koło prawdziwego 4k tez nawet nie stał W związku z tym ze miałem możliwość obejrzeć te samo źródło na 4k 50hz i Fhd 100hz i uwierz mi ze różnica jest spora i idę o zakład że po takim porównaniu wolałbyś porządne FHD.
Avatar
Usunięty44514
DeEscapist12/04/2018 14:41

Przecież nie oceniam samego postępu. Po prostu postęp poszedł tylko w TV, a …Przecież nie oceniam samego postępu. Po prostu postęp poszedł tylko w TV, a treści zostały w tyle. Jak można obecnie zmienić TV FHD na 4K i samemu się spisać na słabszą jakość. Odpowiedź czemu jest prosta. Kasa dla producentów. A Tobie szerokiej drogi Mercedesem na leśnych ścieżkach. I nie zapomnij za 2 lata kupić TV 8k, bo już w 2020 będzie jeden materiał w tej rozdzielczości.


Ale to są opowieści z krypty. Inżynierowie wiedzą, że tv nie pracują tylko na 4K. Do tego jest upscaling. To że sobie założyłeś, że będzie działał źle, nie znaczy, że tak jest w każdym przypadku. Dorabiasz ideologię do prostych rzeczy, spiskowe teorie, że jakiś anonimowy rząd światowy ma plan cofnięcia nas na drzewo (tylko ty pewnie nie wierzysz w ewolucjonizm, a w płaską ziemię). Ja tam na upscaling nie narzekam, nie widzę spadku jakości, jest co najmniej tak samo dobrze, jeśli nie lepiej. Natomiast widzę dużą różnicę na plus w 4K (i nie obchodzi mnie to czy jest to 3/4 4K czy 7/9 4K - ważne że coś lepszego niż HD). W imię jakiegoś ślepego założenia, że HD nie będzie tak dobre na 4K niż na zwykłym HD, mam rezygnować z 4K? Mam rezygnować z 4K bo starsze produkcję nie są w 4K, ale współczesne już w dużej części tak, a przyszłe już w 4K będą wszystkie (i nie mówię tu o teorii, ale o kilkuletnim życiu tv).

Droga wolna, siedź sobie na HD, oglądaj kiepskie filmy w naziemnej telewizji, skoro jesteś fanatykiem. Ja tam mam oczy (i gust) i nawet na budżetowym 4K, nawet na wg. ciebie nieprawdziwym 4K z Netflixa, widzę różnicę ( i w jakości obrazu, i w jakości treści).

Jeszcze do niedawna siedziałem na telewizyjnym drzewie tak ty. A po co mi nowy tv, a po co Smart, a po co 4K, a Netflix to dla dzieci. Spróbowałem i zmieniłem zdanie. Według mnie warto kupić 4K choćby dla Netflixa - a nie wierzę, żeby jakkolwiek premiera nie była już w 4K. Szybko zmienił mi się model korzystania z Tv. Bardzo mało zwykłej tv, a po zasmakowaniu 4K, nie tęsknię też za jakimiś kiepskim źródłami, aby tylko obejrzeć. No i jeszcze raz podkreślam, że do głowy mi nawet nie przyszło, że obraz HD na 4K jest gorszy. Może różnica w praktyce jest niezauważona (mam tylko własne oczy a nie laboratorium), a może mam przyzwoity upscaling.
Edytowane przez: "Usunięty44514" kwi 12. 2018
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst