Niestety, ta okazja już wygasła
Telewizor LG OLED55C9
-198° Zakończono

Telewizor LG OLED55C9

8.999zł9.999zł-10%RTV Euro AGD Okazje
16
-198° Zakończono
Telewizor LG OLED55C9
lip 4. 2019

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Najniższa cena jak dotąd za nowego oleda od LG

* cena obowiązuje do 05.07.2019 do godz. 05:00. Kod nie łączy się z innymi kodami rabatowymi
Aktualizacje społecznościowe
16 Komentarzy
Hmm dobrze wiedzieć, że nowa seria się pojawiła.

Ale czy to taka okazja jest to nie wiem, na szybko znalazłem przez skąpca za 7 897,00 zł:
rtvmax.pl/Skl…htm

co i tak jest bardzo drogo porównując do serii 8 (OLED55C8).

Moim zdaniem nie opłaca się płacić podatku od nowości, lepiej poczekać na spadek cen. Seria 9 z tego co wiem jakichś rewolucji nie wnosi (no może jest trochę zmian dla graczy).
Edytowane przez: "kolo" lip 4. 2019
Do tv dorzucają gratis chyba LG v40
LG OLED55C8 w neonet za 4999,00 zł
Link do ulotki: ulotka
Avatar
Usunięty176470
Żadna okazja nawet jak odrzucają smartfon. Za miesiąc ta nowość będzie tysiąc tansza
I coraz gorzej wybrać coś dobrego, szczególnie, że za prawdziwe 100hz trzeba zapłacić co najmniej 6-7k 😣
Bartlomiej_Osiak05/07/2019 01:25

I coraz gorzej wybrać coś dobrego, szczególnie, że za prawdziwe 100hz trz …I coraz gorzej wybrać coś dobrego, szczególnie, że za prawdziwe 100hz trzeba zapłacić co najmniej 6-7k 😣


????
O prawdziwych 100hz to się dyskutowało w 2007r. Kto jeszcze sprawdza ściemy ile to hz ma tv?

Wybór jest banalnie prosty dzisiaj.
Jeżeli tv ma służyć do oglądania treści - filmy, seriale, sport i nie będzie używany w ekstremalnie jasnym pomieszczeniu, to najlepszym wyborem jest OLED. Najlepiej nie starszy modelowo niż 2017r. (wtedy LG wprowadziło matryce, które bez większych usprawnień są i w tegorocznych modelach, a LG dostarcza wszystkim innym producentom). Wybór potem sprowadza się już tylko do budżetu.

Jeżeli tv będzie służył głównie do gier, czy będzie używany w bardzo jasnym pomieszczeniu, to trzeba coś z LCD wybrać - QLED od Samsunga, czy coś od Sony. Tu już wybór trudniejszy, bo cena robi większą różnicę niż w OLED (gdzie wszystkie LG od najniższego modelu serii 7 oferują zbliżoną, referencyjną jakość obrazu).

Jak ktoś planuje w czasie weekendowej imprezy załączyć Spotify na tv i zostawić na 5 godz. to też tylko LCD wchodzi w grę '

Tak czy inaczej - "100hz" to ostatnie na co trzeba zwrócić uwagę w tv. Zresztą wszystkie parametry podawane przez producentów można sobie podarować. Można się kierować jedynie praktycznymi testami przeprowadzonymi przez wiarygodne portale - avforums, hdtvtest.co.uk, hdtvpolska.

Wracając do tematu - kupowanie 55" C9 w cenie 65" C8 nie ma najmniejszego sensu. To jest oferta dla osób, które chcą mieć tv nie większy niż 55" i mają gdzieś ile za niego zapłacą.
Jest tylko 1 argument za taką dopłatą - nowe porty HDMI i możliwość grania w 4k120hz (seria C8 też ma taką możliwość w teorii, ale stare HDMI nie przyjmie takiego sygnału) czy używania VFR. Ale to dla graczy, dla których OLED może i tak nie być najlepszym wyjściem, a VFR to melodia przyszłości i konsol nowej generacji.
Edytowane przez: "krzysztof.nowaczyk" lip 5. 2019
krzysztof.nowaczyk05/07/2019 07:51

Jak ktoś planuje w czasie weekendowej imprezy załączyć Spotify na tv i zos …Jak ktoś planuje w czasie weekendowej imprezy załączyć Spotify na tv i zostawić na 5 godz. to też tylko LCD wchodzi w grę


Dlaczego? Włącza się automatycznie screen saver.
kolo04/07/2019 22:32

Hmm dobrze wiedzieć, że nowa seria się pojawiła.Ale czy to taka okazja jes …Hmm dobrze wiedzieć, że nowa seria się pojawiła.Ale czy to taka okazja jest to nie wiem, na szybko znalazłem przez skąpca za 7 897,00 zł:http://www.rtvmax.pl/Sklep/OLED55C9,2,0,947,18166.htmco i tak jest bardzo drogo porównując do serii 8 (OLED55C8).Moim zdaniem nie opłaca się płacić podatku od nowości, lepiej poczekać na spadek cen. Seria 9 z tego co wiem jakichś rewolucji nie wnosi (no może jest trochę zmian dla graczy).


to nie takiaking podatek jak się wydaje. to pierwszy tv który ma/dostanie pełne hdmi 2.1 ze wszystkimi wodotryskami. O ile ta nowina jest warta ceny to jak wszystkie nowości będzie tanieć .W tym momencie wychodzi dużo aktualizacji oprogramowania ale 120hz 4k z portu hdmi ma być bliżej końca roku.
Edytowane przez: "dealcombo" lip 5. 2019
krzysztof.nowaczyk05/07/2019 07:51

???? O prawdziwych 100hz to się dyskutowało w 2007r. Kto jeszcze sprawdza ś …???? O prawdziwych 100hz to się dyskutowało w 2007r. Kto jeszcze sprawdza ściemy ile to hz ma tv?Wybór jest banalnie prosty dzisiaj. Jeżeli tv ma służyć do oglądania treści - filmy, seriale, sport i nie będzie używany w ekstremalnie jasnym pomieszczeniu, to najlepszym wyborem jest OLED. Najlepiej nie starszy modelowo niż 2017r. (wtedy LG wprowadziło matryce, które bez większych usprawnień są i w tegorocznych modelach, a LG dostarcza wszystkim innym producentom). Wybór potem sprowadza się już tylko do budżetu.Jeżeli tv będzie służył głównie do gier, czy będzie używany w bardzo jasnym pomieszczeniu, to trzeba coś z LCD wybrać - QLED od Samsunga, czy coś od Sony. Tu już wybór trudniejszy, bo cena robi większą różnicę niż w OLED (gdzie wszystkie LG od najniższego modelu serii 7 oferują zbliżoną, referencyjną jakość obrazu).Jak ktoś planuje w czasie weekendowej imprezy załączyć Spotify na tv i zostawić na 5 godz. to też tylko LCD wchodzi w grę 'Tak czy inaczej - "100hz" to ostatnie na co trzeba zwrócić uwagę w tv. Zresztą wszystkie parametry podawane przez producentów można sobie podarować. Można się kierować jedynie praktycznymi testami przeprowadzonymi przez wiarygodne portale - avforums, hdtvtest.co.uk, hdtvpolska.Wracając do tematu - kupowanie 55" C9 w cenie 65" C8 nie ma najmniejszego sensu. To jest oferta dla osób, które chcą mieć tv nie większy niż 55" i mają gdzieś ile za niego zapłacą.Jest tylko 1 argument za taką dopłatą - nowe porty HDMI i możliwość grania w 4k120hz (seria C8 też ma taką możliwość w teorii, ale stare HDMI nie przyjmie takiego sygnału) czy używania VFR. Ale to dla graczy, dla których OLED może i tak nie być najlepszym wyjściem, a VFR to melodia przyszłości i konsol nowej generacji.


To jaki tv w takim polecasz razie polecasz, jeśli chcę powiesić na ścianie tv w rozmiarze powyżej 55", a pokój jest mniej więcej od strony południowo-wschodniej, głównie do tv naziemnej (bo cyfrowej nie opłaca mi się zakładać, ze względu na sporadyczne oglądanie w ciągu dnia), ale również do grania w ps'a (fifa, strzelanki, wyścigi)?
krzysztof.nowaczyk05/07/2019 07:51

???? O prawdziwych 100hz to się dyskutowało w 2007r. Kto jeszcze sprawdza ś …???? O prawdziwych 100hz to się dyskutowało w 2007r. Kto jeszcze sprawdza ściemy ile to hz ma tv?Wybór jest banalnie prosty dzisiaj. Jeżeli tv ma służyć do oglądania treści - filmy, seriale, sport i nie będzie używany w ekstremalnie jasnym pomieszczeniu, to najlepszym wyborem jest OLED. Najlepiej nie starszy modelowo niż 2017r. (wtedy LG wprowadziło matryce, które bez większych usprawnień są i w tegorocznych modelach, a LG dostarcza wszystkim innym producentom). Wybór potem sprowadza się już tylko do budżetu.Jeżeli tv będzie służył głównie do gier, czy będzie używany w bardzo jasnym pomieszczeniu, to trzeba coś z LCD wybrać - QLED od Samsunga, czy coś od Sony. Tu już wybór trudniejszy, bo cena robi większą różnicę niż w OLED (gdzie wszystkie LG od najniższego modelu serii 7 oferują zbliżoną, referencyjną jakość obrazu).Jak ktoś planuje w czasie weekendowej imprezy załączyć Spotify na tv i zostawić na 5 godz. to też tylko LCD wchodzi w grę 'Tak czy inaczej - "100hz" to ostatnie na co trzeba zwrócić uwagę w tv. Zresztą wszystkie parametry podawane przez producentów można sobie podarować. Można się kierować jedynie praktycznymi testami przeprowadzonymi przez wiarygodne portale - avforums, hdtvtest.co.uk, hdtvpolska.Wracając do tematu - kupowanie 55" C9 w cenie 65" C8 nie ma najmniejszego sensu. To jest oferta dla osób, które chcą mieć tv nie większy niż 55" i mają gdzieś ile za niego zapłacą.Jest tylko 1 argument za taką dopłatą - nowe porty HDMI i możliwość grania w 4k120hz (seria C8 też ma taką możliwość w teorii, ale stare HDMI nie przyjmie takiego sygnału) czy używania VFR. Ale to dla graczy, dla których OLED może i tak nie być najlepszym wyjściem, a VFR to melodia przyszłości i konsol nowej generacji.Jedyne co można sobie darować to czytanie Twoich wywodów gdzie przeczysz sam sobie - gdybyś czytał te testy wiedziałbyś, że nie ma dobrego tv do np sportu bez 100hz - koniec kropka. Następna kwestia granie czy oglądanie materiałów z większym niż 60hz odświeżanie - Tobie może wystarcza ale świat poszedł do przodu - a kto raz zasmakował ten już nie będzie wracał chętnie do starego..
BTW - W telefonach pojawia się już wyższe odświeżanie a TY dalej tkwisz mentalnie w średniowieczu.. lub kierujesz się marketingiem, który upycha Ci to samo od dekad a Ty się z tego cieszysz..
Bartlomiej_Osiak05/07/2019 10:16

To jaki tv w takim polecasz razie polecasz, jeśli chcę powiesić na ścianie …To jaki tv w takim polecasz razie polecasz, jeśli chcę powiesić na ścianie tv w rozmiarze powyżej 55", a pokój jest mniej więcej od strony południowo-wschodniej, głównie do tv naziemnej (bo cyfrowej nie opłaca mi się zakładać, ze względu na sporadyczne oglądanie w ciągu dnia), ale również do grania w ps'a (fifa, strzelanki, wyścigi)?


Nie wiem, pewnie jakiś względnie tani LCD. Nic więcej zdaję się nie potrzebujesz.
Namtih05/07/2019 11:56

Jedyne co można sobie darować to czytanie Twoich wywodów gdzie przeczysz sa …Jedyne co można sobie darować to czytanie Twoich wywodów gdzie przeczysz sam sobie - gdybyś czytał te testy wiedziałbyś, że nie ma dobrego tv do np sportu bez 100hz - koniec kropka. Następna kwestia granie czy oglądanie materiałów z większym niż 60hz odświeżanie - Tobie może wystarcza ale świat poszedł do przodu - a kto raz zasmakował ten już nie będzie wracał chętnie do starego.. BTW - W telefonach pojawia się już wyższe odświeżanie a TY dalej tkwisz mentalnie w średniowieczu.. lub kierujesz się marketingiem, który upycha Ci to samo od dekad a Ty się z tego cieszysz..


Głupszej rzeczy już dzisiaj nie przeczytam... A to sztuka w Internecie.
Mam nadzieję, że nikt tego nie przeczyta albo chociaż nie weźmie na poważnie.

2528835-gyhQy.jpg
Siła Twoich argumentów poraża.. wiedza zapewne też
Zgadza się
Będziesz tak pierdzielił - czy uargumentujesz swoje tezy i udowodnisz nam, że znasz np tv 50hz ponadprzeciętny do sportu - podasz listę wybitnych tv o tej częstotliwości niezależnych testów ( może być wyróżnionych w kategorii obraz w danym roku)
Albo przyjmiesz w końcu do wiadomości, że szybsza matryca danego typu to lepszy obraz w dynamicznych momentach i zastosowaniach (gry w stylu wyścigi,fpsy)
W każdym tv za wyjątkiem plazm jest tzw. efekt smużenia. OLED miał to poprawić, ale tego nie zrobił i tzw. rozdzielczość ruchu, bez "polepszaczy" typu de-blur, de-judder wynosi (w testowych materiałach 1080p)i w dobrych LCD i OLEDach jakieś 300/1080 - plazmy mają 1080/1080.

OLED, którego posiadam (LG C8) ma natywnie 120hz matrycę, ale niewiele to zmienia. Filmy są robione w 24 klatkach, a sport jest nadawany w 50/60hz, więc i tak tv może co najwyżej sztucznie podwyższyć ilość klatek na sekundę żeby była taka jak odświeżanie matrycy.
Jak ustawię tryb 1080p/120hz to wszystko ma tzw. efekt opery mydlanej, czyli filmy i seriale wyglądają bardzo nienaturalnie.

Tak, do gier matryca 100/120hz będzie oczywiście lepsza - o ile mamy sprzęt, który pozwoli uruchomić tytuły w co najmniej 100-120 kl/s i wypuści taki obraz do tv.

W moim wpisie nie chodziło o to, że matryca 100hz nie jest lepsza od tej 50hz. Chodziło o to, że parę lat po debiucie technologii LCD w tv, przestało to mieć znaczenie, bo wszyscy producenci najczęściej mają 50hz matryce, a w materiałach promocyjnych piszą bzdury o 100, 200, 800 czy 1600hz (powołując się na programowe metody upłynniania obrazu a nie hardware).

W OLEDach płynność jest związana z szybkością reakcji pikseli i wprowadzaniem czarnej klatki.

Nie ważne jaką będziesz miał matrycę (za wyjątkiem plazmy) - bez programowego ulepszania, zawsze będzie efekt smużenia. Tak niestety jest w praktyce, bo i ultra szybko reagujące piksele w OLEDach i te wolne w matrycach LCD smużą.
Niemniej w nowoczesnych tv, efekt ten jest raczej mało zauważalny i nie przeszkadza.

Natomiast w telefonach to zupełnie co innego, bo wyższe odświeżanie sprawia, że ruch na ekranie w aplikacjach i w UI wygląda płynniej. Tak czy inaczej w Netflixie czy podobnych apkach i tak matryca wraca do 60hz.

Podsumowując - OLEDy w tv od jakiegoś czasu mają matryce 120hz (nie wiem jak było z pierwszymi generacjami bo już nie pamiętam). A LCD w telewizorach mają 50 lub 100hz.
Ale nie jest to obecnie parametr, którym możemy czy powinniśmy się przejmować przy wyborze tv. Na szybkość reakcji piksela i smużenie będzie to i tak miało marny wpływ. Poza tym tak jak napisałem OLEDy mają 120hz matryce, a producenci LCD wypisują bzdury o 800hz, więc można to po prostu olać.

Jeżeli dla kogoś smużenie jest widoczne i mu przeszkadza, to jedyne co może zrobić to poczytać o efektywności trików zawartych w oprogramowaniu danego producenta. Ja i tak zawsze wyłączam wszelkie ulepszacze, bo zawsze wprowadzają artefakty w obrazie i nienaturalność ruchu (mniejszą czy większą). Niemniej jedni robią to lepiej, inni dużo gorzej, więc jak ktoś chce tego używać to trzeba zrobić research przed zakupem.

Jeszcze raz podkreślę - w grach sytuacja wygląda inaczej. Tam można się pewnie pokusić o poszukiwania 100hz matrycy LCD. Albo kupić 120hz OLEDa.
Dodam tylko byś nie zapomniał o youtubie i filmach nagrywanych np telefonami lub dronami z większą ilością klatek na sekundę.
Nie zgodzę się, że nie widać różnicy między dobrym tv 50 a 100hz - wystarczy puścić sobie hokej, tenis ziemny, piłkę nożną i skupić się na piłce czy krążku by zaobserwować "kometę" ciągnącą się za nimi na wolniejszej matrycy - tego soft nie zrobi bo nie przeskoczy fizyki i na szybszej matrycy efekt ten będzie zauważalnie lepszy..
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst