Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Teatr Lalka - Legendy warszawskie, czyli baśniowe dzieje miasta online
752°

Teatr Lalka - Legendy warszawskie, czyli baśniowe dzieje miasta online

13
752°
Teatr Lalka - Legendy warszawskie, czyli baśniowe dzieje miasta online
lis 8. 2020
Teatr Lalka przestawia Legendy warszawskie Artura Oppmana - lalkowe przedstawienia internetowe dla dzieci i dorosłych... dzieci umieszczone na portalach YouTube lub Vimeo.

Rodzime i bliskie sercu baśnie napisane są piękną polszczyzną. Pozwolą dzieciom z klas podstawowych i ich nauczycielom zachwycić się językiem i sposobem narracji oraz przypomnieć nasycone cudownością opowieści po części prawdziwe, po części zmyślone.

***
W lochach starego zamczyska czeka na śmiałków zaklęta w złotą kaczkę królewna. Strzeże ona skarbów, jakich nikt na świecie nie ma. Czy odważny, mały szewczyk Lutek zostanie wielkim panem? Czy spełni trudne warunki, jakie postawi przed nim złota pani i zazna szczęścia w bogactwie? Dobrze znaną legendę przypomną aktorzy, którzy animują przedmioty codziennego użytku, odkrywając przed nami ich zaskakujące możliwości.

***
Młynarz i młynarzowa niczego bardziej nie pragną niż dziecka. Ich marzenie może się spełnić pod jednym wszak warunkiem: w dowód wdzięczności za wysłuchane modlitwy zostanie przez nich wzniesiona nad Wisłą świątynia Panny Marii. Choć kościół dobrze znany jest pokoleniom warszawiaków, nie wszyscy bodaj wiedzą, że jego baśniowa historia ma związek z… mąką.

Aby nie było, nie jest to jakaś genialna promocja a tylko informacja na temat ciekawego materiału dla dzieciaków, rodziców i każdego chętnego mającego ochotę na kontakt z kulturą online :-)
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
13 Komentarzy
Prześlij Komentarz