Niestety, ta okazja wygasła 12 minut temu.
86°
Opublikowano 7 marca 2024

TAWANTINSUYU - gra planszowa

100zł114zł-12%
8,90zł
Opublikowane przez
bananowy_karzel
Dołączył w 2021
10
711

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej Planszówki

Znajdź więcej okazji Planszówki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

boardgamegeek.com/boa…ire 7.4 BGG


Tawantinsuyu: Imperium Inków to zaawansowana strategiczna gra euro Dávida Turcziego (Tekhenu, Anachrony), oferująca mechanikę rondla, zarządzanie robotnikami i wariant solo. Staniecie na czele inkaskich plemion, które będą zbierać zasoby, budować i walczyć z sobą o przejęcie schedy po legendarnym władcy, Pachacutecim. To kolejna gra, obok takich tytułów jak Teotihuacan czy Tzolkin, bazująca na klimatach starożytnych plemion Ameryki Południowej
806542_1.jpgKról przemówiłWielki Sapa Inka Pachacutec zwrócił się do swego potomstwa, rozkazując mu wyruszyć na podbój czterech stron świata. Tak daleko, jak wędrują lamy, będzie się rozciągać imperium Inków. W jego stolicy, Cuzco, wznosi się Coricacha, Świątynia Słońca. Oddawanie czci bogom jest chwalebne, ale trzeba w końcu zejść ze świątynnego wzgórza na jego niższe poziomy, trzeba budować tarasy, zbierać kukurydzę, kamień, ziemniaki i złoto. Trzeba walczyć.
806542_1.jpgMechanika rondlaW Tawantinsuyu nie posiadacie własnego koloru meepli, ale dobieracie je ze wspólnej puli. Określone kolory mówią o ich specjalizacji i dodatkowych funkcjach. Meeple rozstawiamy na planszy, wybierając pole oznaczone symbolem jednego z bogów, by pozyskać graniczące z nim zasoby albo wykonać jedną z akcji głównych. Położenie robotnika na polu o odpowiadającym mu kolorze albo zestawienie z innymi tego samego koloru zapewnia więcej zasobów i akcji.
Akcje główne Budując schody otrzymacie łatwiejszy dostęp do bogatszych w akcje i zasoby niższych tarasów. Postawione Budynki zapewnią Wam stałe dobra w chwili wykonania określonej akcji. Z kupionych Tkanin będziemy tworzyć Gobeliny, uruchamiając mechanikę set collection. Z kolei postawione Posągi zwiększą waszą efektywność w rozstawianiu Robotników i umożliwią zwycięstwo w wyścigu na Torze Świątyni.

Akcje poboczneZamiast stawiać Robotnika na planszy, możecie wykonać dwie z kilku dostępnych akcji pobocznych. Dzięki Szkoleniu dobierzecie karty Armii, za pomocą których podbijecie cztery różnotematyczne obszary. Zniszczenie Posągu Boga przesunie Wasz znacznik na Torze Świątynnym, a poruszenie Arcykapłana uruchomi różne akcje zbiorowe. Z kolei w Wiosce możecie kupić nowych Robotników. Jeżeli ich pula tam się wyczerpie, rozpoczyna się Festiwal, czyli faza punktowania.
806542_1.jpg

TawantinsuyuDlaczego polubisz Tawantinsuyu?

 • Strategiczna gra Davida Turcziego (Anachrony, Tekhenu: Obelisk Słońca)
 • Osadzony w świecie starożytnych Inków rozbudowany tytuł euro z krótką kołderką
 • Zarządzanie wspólnymi robotnikami połączone z mechaniką rondla i dodatkowy wariant solo


Opis ze strony portalu
806542_1.jpg
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

9 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Exathil
  Polecam!
 2. Awatar użytkownika Luki
  Jakieś porównanie do Teotihuacan czy Tzolkin, ktoś coś?
  Awatar użytkownika parafialny
  Zupełnie inna, autor jest mistrzem automy i projektuje takie rozwiązania dla wielu gier. Sama gra na początku wydaje się trudna do ogarnięcia ze względu na ikonografie. Jednak po kilku rozgrywkach właśnie ta ikonografia okazuje się bardzo pomocna i intuicyjna. Z tego względu gra zaskoczy ale nie przy pierwszej czy drugiej rozgrywce ale dopiero przy kolejnych. Genialna zabawa do solo, polecam
 3. Awatar użytkownika Marek_Szulc
  Awatar użytkownika parafialny
  jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie
  "Tawantinsuyu na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie suchego, przytłaczającego euro. Jednak już po chwili okazuje się, że daje nam ogromną satysfakcję z planowania kolejnych akcji. Łańcuch decyzji, który zbliży nas do zwycięstwa, może być zarówno bardzo przystępny, zostawiający miejsce na losowość, jak i w największych szczegółach zaplanowany. Cechą, która bez wątpienia może deklasować wiele tytułów z tej średniozaawansowanej półki trudności, jest to, że każdy z graczy może podążać do zwycięstwa swoją, zupełnie inną ścieżką. Polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne rozgrywki!"
  dicelandblog.pl/rec…yu/
Awatar użytkownika