Tani solidny Dysk SSD Intel 530 120GB SATA3
72°Zakończono

Tani solidny Dysk SSD Intel 530 120GB SATA3

22
lis 21. 2015
Od wczoraj na wyprzedaży w morelach jest solidny, bezproblemowy dysk SSD Intel 530 120GB SATA3 (SSDSC2BW120A4K5)
montowałem takich kilka i sprawują się bez zarzutu.

W sprzedaży są dwie wersje dysków 530 120GB: SSDSC2BW120A4K5, SSDSC2BW120A401, gdzieś kiedyś wyczytałem, że różnią się kontrolerem, ale nie znalazłem jasnej konkretnej informacji który lepszy, miałem obie wersje i obie sprawują się bardzo dobrze od dłuższego już czasu.
Aktualizacje społecznościowe
22 Komentarze
Parametry dobre jak za tą cenę.
Skoro 4 razy większe pojemności pojawiają się za jedyne 2 razy więcej, to chyba jednak tanio nie jest.
MolibdenowyMateuszlis 22. 2015

Skoro 4 razy większe pojemności pojawiają się za jedyne 2 razy więcej, to c …Skoro 4 razy większe pojemności pojawiają się za jedyne 2 razy więcej, to chyba jednak tanio nie jest.


ale może ktoś nie chce wydawać 2 razy więcej?
Testujelis 22. 2015

ale może ktoś nie chce wydawać 2 razy więcej?


No tak, żal dopłacić 2 stówki... Przecież to nie jest majątek, a większa pojemność robi swoje, bo paramenty też są lepsze przy większych pojemnościach. Ba, nawet nie trzeba dopłacać 2 stówek, bo za 350 zł mamy SSD o pojemności 250 GB.
TomdeXlis 22. 2015

No tak, żal dopłacić 2 stówki... Przecież to nie jest majątek, a większa p … No tak, żal dopłacić 2 stówki... Przecież to nie jest majątek, a większa pojemność robi swoje, bo paramenty też są lepsze przy większych pojemnościach. Ba, nawet nie trzeba dopłacać 2 stówek, bo za 350 zł mamy SSD o pojemności 250 GB.


Jak ktoś chce taki, a nie inny to dlaczego ma dopłacać chociażby 50zł?
Gdyby ktoś chciał kupić poloneza, to zaczniesz mu polecać mercedesa?
Nie tędy droga.
Testujelis 22. 2015

Jak ktoś chce taki, a nie inny to dlaczego ma dopłacać chociażby 50z … Jak ktoś chce taki, a nie inny to dlaczego ma dopłacać chociażby 50zł?Gdyby ktoś chciał kupić poloneza, to zaczniesz mu polecać mercedesa?Nie tędy droga.


Wiedziałem, że ktoś wyskoczy z porównaniem samochodów... No tak, bo poloneza kupisz za 250 zł, a mercedesa za 350 zł... Jak ktoś chce na upartego taki dysk to sobie kupi, ja po prostu stwierdziłem, że nie warto i tyle, moja opinia.
Autor
Dla jednych liczy się ilość dla innych jakość, akurat te dyski intela są bezproblemowe a z innymi tanimi SSD'kami bywa różnie, Ponadto to co dobrze ktoś zauważył to nie dysk do przechowywania 350GB filmów i zdjęć a dysk np dla kogoś kto ma 3-5 letniego laptopa i chce go znacząco przyśpieszyć, a jednocześnie owy ktoś niema zaśmieconego dysku setkami GB, znam wielu którzy mają po 40-70GB po kilku latach użytkowania więc po co im tanie 480GB SSD niewiadomego producenta, lepiej chyba kupić o te 200zł taniej tego intela. TA OFERTA NIE JEST DLA PASJONATÓW którzy patrzą tylko na benchmarki i się tym podniecają.
żadna okazja taki sam w mall. pl bez promocji
80PLN i jest 240GB . Wg. mnie jak już przesiadać się na SSD to takie 240GB przy obecnych systemach to takie minimum.
@FotX tylko taka głupia siódemka po 2-3 latach użytkowania waży ci jakieś 60 GB.
40-70GB można mieć chyba jak się użytkuje z 20min dziennie + jedynie co przeglądasz sobie neta i nic nie robisz. powiedzmy sobie szczerze takie rozwiązanie polece emerytowi lub osobie, która nie zna się na komputerze i nic na nim nie robi.
n00 To ja chyba jakoś źle korzystalem z komputera. 4 lata bez żadnego czyszczenia 45gb win 7. Oczywiscie non stop wszelkiej maści gry muzyka itp
Ja mam 120gb ssd i żyję bez problemów a emerytem nie jestem Nie mam zainstalowanych wielu gier tylko jedną-dwie, w które gram a nie "czekają na swoją kolej", nie ściągam rzeczy na zapas "bo mogę". Filmy i seriale bezpośrednio przed obejrzeniem a potem kasuję i tyle

@Quaard Co ma muzyka do tego?? Lub gry, no chyba że lol'a zainstalujesz na C:
Jakiego emulatora androida używasz?
Jakiego antywirusa?
Jakiego programu do adaware/spyware/malware/etc ??
Jakie oprogramowanie do zgrywania i obróbki zdjęć ?? Niestety każdy producent, każe instalować swoje:/
Jakie engine masz do myszy,klawiatury zakładając że nie jest ona za 15PLN.
SVN, biblioteki, cisco i masę innych zbędnych rzeczy zakładam że także nie masz??:>

@Moonlight Czytaj wyżej. Dla mnie właśnie ściąganie sobie kilku gier i filmów to zachowanie typowe dla emeryta. Ważne co się robi, jeżeli tylko marnuje czas tak jak obejrzenie filmu to można na streamie. Co do grania to większość gier i tak zostawi co najwyżej po sobie save'a. Mowa o tutaj jakiejś pracy typu nie wiem grafika 3d, obróbka zdjęć cokolwiek no jakieś aktywniejsze używanie.. no ludzie głupi emulator androida andy zajmie min 5 gb.. przecież to 1/24 miejsca tego dysku. Odpowiednie biblioteki do niektórych standardów... nawet FF z nakładkami ...
No proszę - nie wiedziałam, że jak ktoś nie pracuje w grafice i emulatorach androida, to automatycznie jest emerytem
Autor
Niektórym ciężko wyjść poza swój wąski horyzont dyskusja dość jałowa, jedni mają 10GB danych zgromadzone przez 5 lat i są zadowoleni (nie emeryci, a 30-40 latkowie), inni w ciągu roku nie wystarcza 5TB, każdy na swój sposób korzysta z komputera, a mnie cieszy zachwyt ludzi którym wymieniłem dysk 500GB zajęty w 15% na SSD 120GB w ich starym laptopie który po takim remoncie dostaje drugie życie i to zaledwie za 259zł
@FotX

"W sprzedaży są dwie wersje dysków 530 120GB: SSDSC2BW120A4K5, SSDSC2BW120A401, gdzieś kiedyś wyczytałem, że różnią się kontrolerem"


Bzdura. Jeden to OEM, a drugi to BOX. Kontroler (archaiczny Sandforce) i kości (Intel MLC 20nm) są takie same.
@FotX


Intel BF29A41BB0 to SandForce z firmware napisanym przez Intela. Niestety miernej wydajności softem się nie da naprawić.
Autor
https://www.pepper.pl/profile/michael.michalski/overview > No to co kupić? zależy mi przede wszystkim na niezawodności, drugorzędna jest wydajność, bo wydajność każdego SSD jest kilka razy większe niż jakiegokolwiek magnetycznego HDD, sam mam i znajomym montowałem oraz polecałem intele 530 i 730 (swego czasy było je można bardzo tanio kupić - wersje 240GB) jaki inny jest lepszy ?
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy