72°
Zakończono
Tani solidny Dysk SSD Intel 530 120GB SATA3
Tani solidny Dysk SSD Intel 530 120GB SATA3
KomputeryOkazje Morele

Tani solidny Dysk SSD Intel 530 120GB SATA3

Od wczoraj na wyprzedaży w morelach jest solidny, bezproblemowy dysk SSD Intel 530 120GB SATA3 (SSDSC2BW120A4K5)
montowałem takich kilka i sprawują się bez zarzutu.

W sprzedaży są dwie wersje dysków 530 120GB: SSDSC2BW120A4K5, SSDSC2BW120A401, gdzieś kiedyś wyczytałem, że różnią się kontrolerem, ale nie znalazłem jasnej konkretnej informacji który lepszy, miałem obie wersje i obie sprawują się bardzo dobrze od dłuższego już czasu.

22 Komentarze

Parametry dobre jak za tą cenę.

Skoro 4 razy większe pojemności pojawiają się za jedyne 2 razy więcej, to chyba jednak tanio nie jest.

MolibdenowyMateuszLis 22. 2015

Skoro 4 razy większe pojemności pojawiają się za jedyne 2 razy więcej, to chyba jednak tanio nie jest.


ale może ktoś nie chce wydawać 2 razy więcej?

TestujeLis 22. 2015

ale może ktoś nie chce wydawać 2 razy więcej?


No tak, żal dopłacić 2 stówki... Przecież to nie jest majątek, a większa pojemność robi swoje, bo paramenty też są lepsze przy większych pojemnościach. Ba, nawet nie trzeba dopłacać 2 stówek, bo za 350 zł mamy SSD o pojemności 250 GB.

TomdeXLis 22. 2015

No tak, żal dopłacić 2 stówki... Przecież to nie jest majątek, a większa pojemność robi swoje, bo paramenty też są lepsze przy większych pojemnościach. Ba, nawet nie trzeba dopłacać 2 stówek, bo za 350 zł mamy SSD o pojemności 250 GB.


Jak ktoś chce taki, a nie inny to dlaczego ma dopłacać chociażby 50zł?
Gdyby ktoś chciał kupić poloneza, to zaczniesz mu polecać mercedesa?
Nie tędy droga.

TestujeLis 22. 2015

Jak ktoś chce taki, a nie inny to dlaczego ma dopłacać chociażby 50zł?Gdyby ktoś chciał kupić poloneza, to zaczniesz mu polecać mercedesa?Nie tędy droga.


Wiedziałem, że ktoś wyskoczy z porównaniem samochodów... No tak, bo poloneza kupisz za 250 zł, a mercedesa za 350 zł... Jak ktoś chce na upartego taki dysk to sobie kupi, ja po prostu stwierdziłem, że nie warto i tyle, moja opinia.

Autor

Dla jednych liczy się ilość dla innych jakość, akurat te dyski intela są bezproblemowe a z innymi tanimi SSD'kami bywa różnie, Ponadto to co dobrze ktoś zauważył to nie dysk do przechowywania 350GB filmów i zdjęć a dysk np dla kogoś kto ma 3-5 letniego laptopa i chce go znacząco przyśpieszyć, a jednocześnie owy ktoś niema zaśmieconego dysku setkami GB, znam wielu którzy mają po 40-70GB po kilku latach użytkowania więc po co im tanie 480GB SSD niewiadomego producenta, lepiej chyba kupić o te 200zł taniej tego intela. TA OFERTA NIE JEST DLA PASJONATÓW którzy patrzą tylko na benchmarki i się tym podniecają.

żadna okazja taki sam w mall. pl bez promocji

80PLN i jest 240GB . Wg. mnie jak już przesiadać się na SSD to takie 240GB przy obecnych systemach to takie minimum.

@FotX tylko taka głupia siódemka po 2-3 latach użytkowania waży ci jakieś 60 GB.
40-70GB można mieć chyba jak się użytkuje z 20min dziennie + jedynie co przeglądasz sobie neta i nic nie robisz. powiedzmy sobie szczerze takie rozwiązanie polece emerytowi lub osobie, która nie zna się na komputerze i nic na nim nie robi.

n00 To ja chyba jakoś źle korzystalem z komputera. 4 lata bez żadnego czyszczenia 45gb win 7. Oczywiscie non stop wszelkiej maści gry muzyka itp

Ja mam 120gb ssd i żyję bez problemów a emerytem nie jestem Nie mam zainstalowanych wielu gier tylko jedną-dwie, w które gram a nie "czekają na swoją kolej", nie ściągam rzeczy na zapas "bo mogę". Filmy i seriale bezpośrednio przed obejrzeniem a potem kasuję i tyle

@Quaard Co ma muzyka do tego?? Lub gry, no chyba że lol'a zainstalujesz na C:
Jakiego emulatora androida używasz?
Jakiego antywirusa?
Jakiego programu do adaware/spyware/malware/etc ??
Jakie oprogramowanie do zgrywania i obróbki zdjęć ?? Niestety każdy producent, każe instalować swoje:/
Jakie engine masz do myszy,klawiatury zakładając że nie jest ona za 15PLN.
SVN, biblioteki, cisco i masę innych zbędnych rzeczy zakładam że także nie masz??:>

@Moonlight Czytaj wyżej. Dla mnie właśnie ściąganie sobie kilku gier i filmów to zachowanie typowe dla emeryta. Ważne co się robi, jeżeli tylko marnuje czas tak jak obejrzenie filmu to można na streamie. Co do grania to większość gier i tak zostawi co najwyżej po sobie save'a. Mowa o tutaj jakiejś pracy typu nie wiem grafika 3d, obróbka zdjęć cokolwiek no jakieś aktywniejsze używanie.. no ludzie głupi emulator androida andy zajmie min 5 gb.. przecież to 1/24 miejsca tego dysku. Odpowiednie biblioteki do niektórych standardów... nawet FF z nakładkami ...

No proszę - nie wiedziałam, że jak ktoś nie pracuje w grafice i emulatorach androida, to automatycznie jest emerytem

Autor

Niektórym ciężko wyjść poza swój wąski horyzont dyskusja dość jałowa, jedni mają 10GB danych zgromadzone przez 5 lat i są zadowoleni (nie emeryci, a 30-40 latkowie), inni w ciągu roku nie wystarcza 5TB, każdy na swój sposób korzysta z komputera, a mnie cieszy zachwyt ludzi którym wymieniłem dysk 500GB zajęty w 15% na SSD 120GB w ich starym laptopie który po takim remoncie dostaje drugie życie i to zaledwie za 259zł

@FotX

"W sprzedaży są dwie wersje dysków 530 120GB: SSDSC2BW120A4K5, SSDSC2BW120A401, gdzieś kiedyś wyczytałem, że różnią się kontrolerem"


Bzdura. Jeden to OEM, a drugi to BOX. Kontroler (archaiczny Sandforce) i kości (Intel MLC 20nm) są takie same.

@FotX


Intel BF29A41BB0 to SandForce z firmware napisanym przez Intela. Niestety miernej wydajności softem się nie da naprawić.

Autor

michael.michalski > No to co kupić? zależy mi przede wszystkim na niezawodności, drugorzędna jest wydajność, bo wydajność każdego SSD jest kilka razy większe niż jakiegokolwiek magnetycznego HDD, sam mam i znajomym montowałem oraz polecałem intele 530 i 730 (swego czasy było je można bardzo tanio kupić - wersje 240GB) jaki inny jest lepszy ?

Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst