tablet Kiano Intelect Wifi za 299zł lub wersja z 3G za 399zł @MediaExpert
11°Zakończono

tablet Kiano Intelect Wifi za 299zł lub wersja z 3G za 399zł @MediaExpert

Pepper 3
mar 14. 2015
MediaExpert obniżył cenę tabletu Kiano 8 w dwóch wersjach: Wifi, którą kupimy już za 299zł oraz Wifi+3G za 399zł! Każdy z modeli w innych sklepach kosztuje aktualnie przynajmniej 100zł więcej.

Dodatkowo w zestawie z tabletem otrzymamy:
  • pakiet Microsoft Office 365
  • etui
  • słuchawki nauszne HP

Specyfikacja:
• Ekran dotykowy: 8 cali, pojemnościowy
• Rozdzielczość ekranu: 1280 x 800 pikseli
• Procesor: Intel Atom Z3735G, 1.33 - 1.83 GHz
• Pojemność: 16 GB
• Pamięć RAM: 1024 MB
• Modem: nie
• System operacyjny: Windows 8.1 32 bit

3 Komentarze

Nie idą te tablety to i są w promocjach. Możecie mi wierzyć - interesuję się tematem i już miałem w domu dwa tego typu tablety z 16GB - dla Windows 8.1 to jest stanowczo za mało. Takie urządzenie przyda się tylko z dodatkową kartą pamięci do przeglądania netu, słuchania muzyki i czytania ebooków, ewentualnie przechowywania zdjęć. Nic więcej z nim nie zrobicie. Kiedy wyjmiecie sprzęt z pudełka i system pobierze wszystkie aktualizacje systemu z Windows Update - dla Was jako użytkowników zostaje 1,5-2GB wolnego miejsca, co powoduje, że nie zainstalujecie praktycznie żadnej większej aplikacji czy gry z Windows Store (nie da się zmienić lokalizacji instalowanych plików na kartę - muszą być w pamięci urządzenia). Dla Windy 8.1 min. pamięci to 32GB - obecnie mam HP 7 Stream, który ma właśnie tę pojemność, a ze sklepu online Microsoft w UK czy w Irlandii można je kupić za ok 400 zł (w jednym kosztuje 75 funtów w drugim 99 euro - wysyłka do Polski gratis i sprzęt idzie 2-3 dni).

Budniu,
jak najbardziej da się zainstalowac appki na karte pamięci. Trzeba tylko kartę sformatować na NTFS i zmienić katalog docelowy w rejestrze.
Cała procedura opidana w linku (EN):
howtogeek.com/136…...

Moim znadniem ciekawa oferta szczególnie z 3G.
Pozdrawiam

Mówiłem o rozwiązaniu domyślnym, a nie kombinowaniu. Poza tym do tej lokalizacji będzie leciało wszystko co instalujesz, a niektóre aplikacje muszą siedzieć na dysku systemowym. Ponadto, kartę którą dokupisz musi mieć co najmniej Class10 uhsI i to nie wiem czy styknie w 100% i nie będzie generowało błędów. No i jeszcze jedno - nie wiemy jaki system ma ten tablet, ale zakładam, że jak 99% urządzeń z tą ilością pamięci - ma tzw. skompresowany system, który na bieżąco korzysta z partycji recovery, która w zwyczajnych desktopach służy tylko do odzysku systemu. Tu jest inaczej - system na bieżąco pobiera i umieszcza na niej pliki w trakcie zwyczajnego działania, a nazywa się to WimBoot. Jeżeli masz WimBoot to zdaje się możesz zapomnieć o tym rozwiązaniu, tak jak o stawianiu Windows 10 Technical Preview na tym sprzęcie - nie obsługuje urządzeń ze skompresowanym systemem (sam Microsoft o tym pisze). Mają się pojawić późniejsze edycje wspierające WimBoot, ale póki co zapomnij. A usuwanie recovery przy aktywnym WimBoot jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem - urządzenia nie postawisz już w pełni na nogi w warunkach domowych. Musiałbyś wygenerować sobie instalkę systemu pod WimBoot (da się, ale dla każdego modelu urządzenia trzeba to zrobić oddzielnie i ręcznie się z tym bawić) IMO gra nie warta świeczki - lepiej za 100 zł drożej kupić już z 32GB pamięci i się nie martwić.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst