Szybkowar Tesco 7L
127°Zakończono

Szybkowar Tesco 7L

5
gru 16. 2015
Obecnie w Tesco jest dostępny szybkowar firmy Korona 7L za 35zł.

Posiada dwa zawory. Można używać na kuchenkach z płytą ceramiczną, z palnikami gazowymi i palnikami elektrycznymi. Nie nadaje się do kuchenek indukcyjnych. Wykonany ze stali 18/0 (18% chromu, 0% niklu)


Cena takiego naczynia jest zwykle dwa razy większa i zazwyczaj zwykłe garnki o podobnej pojemności są droższe.
Jest również wersja 5L w tej samej cenie (dlatego być może jest to błąd cenowy).
Aktualizacje społecznościowe
5 Komentarzy
Ja bym się bał, że nie wytrzyma ciśnienia. Blacha pewnie cienka jak papier, a uszczelka wali gumą na kilometr. :-)
Dariogru 16. 2015

Ja bym się bał, że nie wytrzyma ciśnienia. Blacha pewnie cienka jak pap …Ja bym się bał, że nie wytrzyma ciśnienia. Blacha pewnie cienka jak papier, a uszczelka wali gumą na kilometr. :-)


Kupiłem. W szybkowarze z tego rodzaju zamykaniem uszczelka nie występuje. Garnek o dziwo nie jest wykonany z "cienkiej jak papier blachy" w dotyku sprawia wrażenie solidnego, nie ugina się przy manualnych próbach. Dno jest pogrubione, ma grubość tak na oko minimum 1 cm. Zamykanie takie jakiego nigdy nie widziałem. Pokrywa wykonana jest z elastycznej blachy, którą wkłada się pod wewnętrzną krawędź góry garnka, naciąga wajchą w górę, zakleszcza. Wstępnie myślę, że pierwsze co ewentualnie będzie mogło się zepsuć to plastikowa wajcha, ale kij wie jakiego sortu (na pewno nie komunistycznego i lobbystycznego hue hue hue) jest ten plastik. Moim zdaniem warto kupić w takiej cenie przynajmniej dla samego solidnego i głębokiego, wysokiego gara. BTW zero ostrych kantów w środku garnka, więc relaksująco się kręci gąbką z płynem do mycia naczyń w środku xD

Błąd cenowy to raczej nie jest tylko wyprzedaż, bo przy garnku była metka na półce z przekreśloną starą ceną. Obok były pięcio litrowe, bez podanej ceny.
Autor
Ja kupiłem takowy szbkowar w tesco w Warszawie i żadna wersja nie miała podanej ceny :P Dowiedziałem się o niej ze sprawdzacza cen na sklepie i bardzo się zdziwiłem, że obie wersje kosztują tyle samo.

Też uważam, że gar wydaje się dość solidny. Posiada uszczelkę pod zawiniętą krawędzią blachy - w miejscu, które jest od dołu dociskane przez pokrywkę.

Szybkowar po zakupie przetestowałem - nie eksplodował, zadziałał, jak należy. Natomiast miał nieco nieszczelne zawory, które trochę bąbelkowały podczas gotowania, ale i tak trzymał ciśnienie. Być może wystarczy je dokręcić.
Ja dla odmiany polecam wolnowar - świetne urządzenie.
Cena początkowa tego szybkowaru to 139,99 pln, więc chyba warto
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst

    Najlepsi sprzedawcy