Storczyk jednopędowy - Auchan (Swadzim)
407°Zakończono

Storczyk jednopędowy - Auchan (Swadzim)

5zł19zł-74%Auchan Okazje
12
lut 23.Lokalnie
Storczyk jednopedowy w okazyjnej cenie, nie wiem czy lokalnie. Spotkany w Auchan Swadzim koło Poznania. Było około 8 szt. Większe storczyki również w obniżonych cenach.
Aktualizacje społecznościowe
Auchan OkazjeAuchan gazetka

Grupy

12 Komentarzy
.
dobrze że tak daleko
dobrze że moja tego nie widzi bo już parapet się ugina
Proponuję zapoznać się z chorobami storczyków. Często idzie dzięki takim promocjom przyprowadzić do domu wełnowca który błyskawicznie przeniesie się na pozostałe storczyki. Z wełnowcem jest nierówna walka ale do wygrania, koszt chemii będzie podobny jakbyśmy kupili z pewnego źródła storczyk.
Przecinają to co jeszcze stoi ale już pada. Nie polecam.
kpisieklut 24.

Proponuję zapoznać się z chorobami storczyków. Często idzie dzięki takim pr …Proponuję zapoznać się z chorobami storczyków. Często idzie dzięki takim promocjom przyprowadzić do domu wełnowca który błyskawicznie przeniesie się na pozostałe storczyki. Z wełnowcem jest nierówna walka ale do wygrania, koszt chemii będzie podobny jakbyśmy kupili z pewnego źródła storczyk.


Moja kobieta dostała dwa 'chore' storczyki, wyglądało jakby miały pleśń, myślała że je odratuje, ale zamiast tego po kilku dniach padł trzeci, który miała od dawna i był zdrowy, a później też i czwarty z tego co kojarzę... Teraz wyglądają tak:
1997810.jpg1997810.jpg1997810.jpg
PS. Dzięki za dodaną ofertę pojadę dziś pewnie pojadę kupić, moja od kilku dni mi suszyła głowę, bo zobaczyła w Lidlu niebieskie.
Edytowane przez: "Jasq" lut 24.
Jasq13 min

Moja kobieta dostała dwa 'chore' storczyki, wyglądało jakby miały pleśń, my …Moja kobieta dostała dwa 'chore' storczyki, wyglądało jakby miały pleśń, myślała że je odratuje, ale zamiast tego po kilku dniach padł trzeci, który miała od dawna i był zdrowy, a później też i czwarty z tego co kojarzę... Teraz wyglądają tak: [Obrazek] [Obrazek] [Obrazek] PS. Dzięki za dodaną ofertę pojadę dziś pewnie pojadę kupić, moja od kilku dni mi suszyła głowę, bo zobaczyła w Lidlu niebieskie.


Ten ostatni to akurat wygląda na zdrowy. Utnij pęd trochę poniżej suchej końcówki, puści nowy bokiem.
Rooblow55 s

Ten ostatni to akurat wygląda na zdrowy. Utnij pęd trochę poniżej suchej ko …Ten ostatni to akurat wygląda na zdrowy. Utnij pęd trochę poniżej suchej końcówki, puści nowy bokiem.


Dzięki za podpowiedź
Jasq2 g, 36 min

Dzięki za podpowiedź


Nie do końca. Jeśli wszedł w okres spoczynku to nie puści. A stymulowanie do ponownego kwitnienia też nie jest dobre, można wykończyć roślinę.

Mam storczyki, które po zakupie zrzuciły wszystko co miały, pędy uschły, parę lsici również. Po ponad 14 miesiącach tak wywaliły do góry że podpórki łamly się od ilości pąków. A liście są większe od otwartej męskiej dłoni. Okres wiosenny w pl bardzo często dla storyczkow jest właśnie okresem spoczynku.
Piotr.Zet3 g, 39 min

Nie do końca. Jeśli wszedł w okres spoczynku to nie puści. A stymulowanie d …Nie do końca. Jeśli wszedł w okres spoczynku to nie puści. A stymulowanie do ponownego kwitnienia też nie jest dobre, można wykończyć roślinę.Mam storczyki, które po zakupie zrzuciły wszystko co miały, pędy uschły, parę lsici również. Po ponad 14 miesiącach tak wywaliły do góry że podpórki łamly się od ilości pąków. A liście są większe od otwartej męskiej dłoni. Okres wiosenny w pl bardzo często dla storyczkow jest właśnie okresem spoczynku.


Jak utnie na zdrowej części to puści, bez obaw. Wszystkie moje storczyki zrzucają regularnie kwiaty (co do sztuki, czasem w ciągu dwóch dni), po czym pęd zaczyna usychać - po ucięciu puszcza odnogę, trochę poniżej. Ten na zdjęciu ma ponad 5 lat, przycinany tak jak wszystkie. Jak go kupiłem miał jeden pęd - teraz ma 5. Czasem któryś uschnie całkiem i pojawia się nowy. 1999458-SLizk.jpg
Rooblow2 g, 49 min

Jak utnie na zdrowej części to puści, bez obaw. Wszystkie moje storczyki zr …Jak utnie na zdrowej części to puści, bez obaw. Wszystkie moje storczyki zrzucają regularnie kwiaty (co do sztuki, czasem w ciągu dwóch dni), po czym pęd zaczyna usychać - po ucięciu puszcza odnogę, trochę poniżej. Ten na zdjęciu ma ponad 5 lat, przycinany tak jak wszystkie. Jak go kupiłem miał jeden pęd - teraz ma 5. Czasem któryś uschnie całkiem i pojawia się nowy. [Obrazek]


No widzisz i masz po 2-3 kwiotki na odroscie.
2000049-3nsq3.jpgMarketowy storczyk z wyprzedaży. Po ok roku nieingerowania w pędy kwiatowe i liście. Podlewany co 2 tygodnie dostaną wodą. Zawita około maja, kwiaty ma do grudnia/stycznia.
Edytowane przez: "Piotr.Zet" lut 24.
Jasq9 g, 58 min

Moja kobieta dostała dwa 'chore' storczyki, wyglądało jakby miały pleśń, my …Moja kobieta dostała dwa 'chore' storczyki, wyglądało jakby miały pleśń, myślała że je odratuje, ale zamiast tego po kilku dniach padł trzeci, który miała od dawna i był zdrowy, a później też i czwarty z tego co kojarzę... Teraz wyglądają tak: [Obrazek] [Obrazek] [Obrazek] PS. Dzięki za dodaną ofertę pojadę dziś pewnie pojadę kupić, moja od kilku dni mi suszyła głowę, bo zobaczyła w Lidlu niebieskie.


1 zdjęcie jest nadzieja - witaminy + najlepszy preparat na mszyce+wełnowiec BROS
2 do bioodpadów
3. będzie jeszcze.

dlatego warto popatrzeć, czy nie ma coś co przypomina pleśń bo to będzie wełnowiec! jeżeli mamy nawet same pajęczynki bez tego ustrojstwa, to w szczelinach liści są larwy żerujące które i tak przeistoczą się w dorosłego osobnika
2000250-uumxe.jpg

niestety 2 miesiące systematycznego opryskiwania i kolejne 2 miesiące wegetacji , wymiana kory i storczyk wróci do formy
Edytowane przez: "kpisiek" lut 24.
Piotr.Zet1 g, 17 min

No widzisz i masz po 2-3 kwiotki na odroscie.[Obrazek] Marketowy storczyk …No widzisz i masz po 2-3 kwiotki na odroscie.[Obrazek] Marketowy storczyk z wyprzedaży. Po ok roku nieingerowania w pędy kwiatowe i liście. Podlewany co 2 tygodnie dostaną wodą. Zawita około maja, kwiaty ma do grudnia/stycznia.


Zdjęcie dotyczyło puszczania pędów po cięciu. Kwiaty właśnie zrzuca.
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od Baej_Blige. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst