Niestety, ta okazja już wygasła
Stolemë - gra planszowa o zabawnych olbrzymach
389° Zakończono

Stolemë - gra planszowa o zabawnych olbrzymach

35zł119zł-71% 12,30zł
9
389° Zakończono
Stolemë - gra planszowa o zabawnych olbrzymach
gru 16. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Gra planszowa o zabawnych olbrzymach, dla dzieci i dorosłych. Polscy twórcy i polska produkcja. Mega cena i gratis podkładka pod kubek!
Aktualizacje społecznościowe
Opis gry:
Zadaniem każdej 4-osobowej Stolemowej rodziny jest, za pomocą celnie wymierzonego głazu, przekonanie członków pozostałych rodzin o słuszności swoich argumentów.
Każdy ze Stolemów posiada unikatową umiejętność, dodatkowo na początku rundy każdemu z nich przydzielany jest jeden z żetonów Rodziny, który może pozwolić mu rzucać lub poruszać się dalej, użyć jako pocisku większego głazu czy, dzięki wełnianej czapce, być odpornym na pierwsze trafienie.
W każdej rundzie wybieramy jednego z naszych Stolemów i wykonujemy nim wybraną akcję. Może to być Rzut Głazem w jednego z przeciwników, Ruch naszego Stolema albo zwrócenie się do bogów z „donosem” na to jak nasi przeciwnicy, nie zważając na nic, zmieniają krajobraz krainy, co zapewne wywoła ich słuszny gniew.
Gdy trafimy wrogiego Stolema głazem, jego kartę odwracamy na drugą stronę, zaś jego cechy zmieniają się – nie zawsze na gorsze. Czasami trafiony Stolem staje się groźniejszym przeciwnikiem niż był jeszcze przed chwilą.
Po każdym rzucie głazem, nie ważne czy celnym czy też nie, decydujemy w jaki sposób zmienił się teren na którym głaz wylądował, kładąc na planszy żetony jezior, wzgórz, rzek, czy polan.
Zwycięzcą zostanie ta Stolemowa rodzinka która, za pomocą celnie wymierzonych rzutów, jako pierwsza „przekona” odpowiednią ilość członków innych Stolemowych rodzin, że nie warto się już kłócić lub też ta, która najskuteczniej będzie przekonywała bogów, że to nie ona jest winna całego zamieszania.
Autor mechaniki gry: Grzegorz Arabczyk
Ilustracje: Paulina Wiczanowska

Na stronie można jeszcze znaleźć inne gry/książki. Jak ktoś ma fana naszej mitologii polecę zestaw Ślady Leszego – zestaw trzech tomów I, II i III za 105 zł (sam kupiłem na prezent - twarda oprawa i dodatkowo dorzucili kilka pocztówek).
9 Komentarzy
Prześlij Komentarz