Niestety, ta okazja już wygasła

Starter Play 15GB na start (tylko Żabka)

sie 13. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Poza Plus i Orange kolejny starter dostępny tylko w Żabkach (kolejny 15GB).

Dostępność w zależności od sklepu (czasem dokładnie sprawdzać jeśli schowane np. za kratkami z piwem...).

Taryfa na starterze, to Play Internet, środki ważne 7 dni - tyle też ważny jest ten bonus internetowy.

Po wykorzystaniu transferu, da się potem zmigrować przez *163# na Formuła Play, a potem na OdNowa dla dłuższej ważności konta. Sprawdziłem.
Nie trwa to 24h, tylko minutę, SMS z potwierdzeniem zmiany dostaniecie dopiero przy OdNowie jeśli w ogóle (nie zawsze). Do tego czasem w Play24 aktualna taryfa pokazuje się z opóźnieniem, ale po ok. 15 min. pokazuje się dobra.

Środki będą ważne długo, czyli na zasadach OdNowy:
"cykl rozliczeniowy zaczyna się w dniu aktywacji i trwa miesiąc
jeśli w cyklu nie wykonasz żadnej płatnej aktywności, Play pobierze 3 zł
jeśli masz na koncie 0 zł, Play odłączy Stan Darmowy
jeśli przez 12 miesięcy nie wykonasz żadnej płatnej aktywności,
Twoje konto zostanie dezaktywowane, a niewykorzystane środki przepadną."

Można też przejść na Rok Ważności Konta i aktywować potem usługę kodem *111*692*1# (0 zł)., ale z Play OdNowa musicie najpierw wrócić na Play Formuła i dopiero na RWK. Wiedzcie tylko, że w RWK jest limit transferu 7.2mb/s.


Ogólny wykaz taryf Play ze stawkami:
play.pl/pom…tml

Jeśli Internet komuś wolno działa, polecam włączyć i wyłączyć tryb samolotowy, lub ew. na Androidzie wejść w menu serwisowe *#*#4636#*#* (nowsze Samsungi mają inne kody), i ustawić tam opcję LTE Only (odcina połączenia wychodzące i przychodzące, nie wiem jak z SMSami, więc uwaga przy aktywowaniu usług w Play24). Reset sieci raz na kilka godzin wskazany (bo inaczej potrafi zrzucić pobieranie np. do 1.5 z 2.5MB/s. Im niższe -db, tym lepszy zasięg i lepszy transfer. To bardziej precyzyjny pomiar od kresek zasięgu, które potrafią pokazywać czasem jedną, ale tranfer jest dobry, niż gdybyście położyli telefon w innym miejscu z gorszym odczytem zasięgu w tym menu.

Jeśli ktoś ma problem, że niektóre strony się komuś nie lądują, to niektóre telefony mają też ogólnie drobne problemy z zasięgiem, i niektóre potrafią lepiej go łapać, jak telefon jest obrócony do góry nogami. Na Androida polecam wtedy do obrócenia ekranu aplikację rotation.
W niektórych skrajnych przypadkach można ściągnąć też jakiegoś VPNa.

Nie polecam zmieniać sieć w ustawieniach na jakąś inną (np. T-Mobile się u mnie da) bo prędkość może być wolniejsza i może nie być LTE. Do tego sieć może znikać co jakiś czas, do momentu, aż nie włączymy trybu samolotowego. Także VPN jest lepszą opcją w takim przypadku. W dodatku od tej pory telefon mimo wyłączenia roamingu może sam przerzucać się na roaming, co skrajnie potrafi nawet zerwać na stałe połączenie z Internetem, a wyłączenie automatycznego wyszukiwania sieci może sporadycznie powodować błąd nieznalezienia sieci.


Należy też mieć na uwadze, że po zalogowaniu się na stare konto mailowe Play24, używając nowej karty, możemy natknąć się na problem, w którym kod autoryzacyjny do aktywacji usługi nie przychodzi na nasz aktualny numer, ale na stary, na który jesteśmy w tej chwili zalogowani. Nie wykonywać też więcej niż 3-5 prób aktywacji usługi, bo konto zostanie zablokowane na ok. 15-30 min. Błąd ten mogłem też mieć przez aktywację LTE Only, ale nie mam pewności tak do końca.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
54 Komentarze
Prześlij Komentarz