Niestety, ta okazja wygasła 9 lutego 2023.
276°
14
Opublikowano 8 lutego 2023

Dysk SSD Lexar NS100 1TB 2,5'' SATA3 darmowa dostawa

249zł
Darmowa dostawa · Media Expert Okazje
Awatar użytkownika Soark
Opublikowane przez Soark
Dołączył w 2018
58
2.231

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

mediaexpert.pl/kom…ssd
Dysk SSD Lexar NS100 1TB 2,5'' SATA3 darmowa dostawa
Solidny budżetowy SSD NS100 w wersji o pojemności 1TB Lexara (nie mylić ze znacznie gorszym NQ100).
Jeden z najbardziej wydajnych, o ile nie najbardziej wydajny, SSD w kategorii bez DRAM - według testu na IT Hardware ("Wielki test dysków SSD SATA III. Co kupić, a czego lepiej unikać?"):
ithardware.pl/tes…tml
Na pokładzie kontroler Lexar DM918 (rebrandowany Silicon Motion SM2259XT - taki jak np. w Crucial BX500) i pamięci 3D TLC. Dysk nieźle znosi zapełnienie; transfery trzymają przyzwoity poziom.
Cytat z wymienionego wyżej testu:

Lexar NS100 512 GB - podsumowanie

Lexar NS100 512 GB okazał się naprawdę miłą niespodzianką, szczególnie w zestawieniu z kiepskim NQ100. Tym razem otrzymujemy bowiem nie tylko dobrze wykonany dysk z funkcjonalnym oprogramowaniem, ale przede wszystkim całkiem wydajny (jak na swoją klasę), który potrafi miejscami wymieniać ciosy z najmocniejszymi zawodnikami w tym zestawieniu, w tym nawet Samsungiem 870 Evo. Wynika to głównie z bardzo dużego bufora SLC. Pierwszy spadek wydajności w HD Tune Pro widoczny jest dopiero po zapisaniu ok. 160 GB, gdzie prędkość zmniejsza się do 250 MB/s, by po przekroczeniu ok. 230 GB ostatecznie ustabilizować się na poziomie blisko 150 MB/s (to prawie trzykrotnie lepiej niż w NQ100). Z tego też tytułu dysk najlepiej poradził sobie z zapisem największej paczki danych i dobrze wypadł w testach wielozadaniowości, które dla wielu testowanych tu SSD okazały się zabójcze.

Lexar NS100 512 GB nie ma też problemów z przegrzewaniem, a najlepsze jest to, że ten model jest tylko minimalnie droższy od NQ100 (w niektórych sklepach różnica w cenie to zaledwie 10 zł) i w takim kontekście trudno znaleźć jakiekolwiek uzasadnienie dla zakupu słabszego pod każdym względem nośnika. NS100 oferuje zdecydowanie lepszą wydajność, do tego zapewnia nieco większą pojemność, a także odrobinę mniej nagrzewa się pod obciążeniem. To zdecydowanie jedna z najlepszych w tym zestawieniu propozycji w zakresie stosunku ceny do wydajności, dlatego też Lexar NS100 512 GB otrzymuje wysoką ocenę i rekomendację.


EDIT: Ktoś z Media Expert chyba musi śledzić peppera (ba, nie: chyba, lecz: na pewno), bo widzę, że oto poprawili błąd, który wytknąłem im w opisie jednej z wcześniej wrzucanych dziś okazji (BX500 480GB) - polegający na niezbyt logicznym wyświetlaniu bieżącej promocyjnej ceny jako "najniższej z 30 dni przed promocją", co niewątpliwie wprowadzało w błąd. Podobny błąd miał x-kom; ciekawe, czy też poprawili...
Media Expert Więcej szczegółów na Media Expert
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Whizzo
  Plus za treściwy opis
  Awatar użytkownika Soark
  Autor
  Dzięki. Wrzucałem na szybko i z braku czasu trochę wykorzystałem opis okazji wrzuconej przez kolegę Soark sprzed 2 miesięcy, który wtedy bardziej się postarał. Przekażę mu słowa uznania.
 2. Awatar użytkownika Grzegoor
  Jakaś promka na wersję 2 TB była w ostatnim czasie?
 3. Awatar użytkownika Przmn
  Polecacie jakiś dobry dysk 2tb w miarę rozsądnej cenie?
 4. Awatar użytkownika aSqu
  Dubel
  Awatar użytkownika Soark
  Autor
  Dubel? Okazje były z innego sklepu.

  @Pepper Dlaczego je scalono?
  Może w końcu jakieś jasne zasady zapisane w regulaminie, co jest dublem a co nie? Bo nijak nie widzę zasady, którą tutaj zastosowaliście, uznając moją okazję jako dubel okazji kolegi aSqu. Jest to tym bardziej niedorzeczne, że w tym wypadku popularniejszą i lepiej opisaną okazję, opublikowaną równolegle (2 minuty różnicy w czasie) wcielono arbitralnie (na podstawie czego?) do tej mniej popularnej, o znacznie uboższym opisie.
 5. Awatar użytkownika bocian_b
  Chciałbym go kupić tylko w sumie mi nie potrzebny
  Awatar użytkownika Soark
  Autor
  Zwalcz pokusę, bo jeszcze podkupisz komuś, dla kogo byłby potrzebny.
 6. Awatar użytkownika Chester
  Warto jako dysk na giereczki?
  Awatar użytkownika Przemyslaw_R
  Pewnie! Jeśli nie chcesz go używać 10 lat w trybie intensywnym to bierz
 7. Awatar użytkownika xHamster
  Wyprzedany
  Awatar użytkownika Soark
  Autor
  OK, dzięki za zgłoszenie. Kończymy zatem.
 8. Awatar użytkownika r.d.k
  Kontroler to nie jest rebrand Silicon Motion SM2259XT tylko Maxio MAS0902
Awatar użytkownika