Niestety, ta okazja już wygasła
Spektakl teatru Capitol "Gracjan Pan. Musical" do obejrzenia online za darmo
-440° Zakończono

Spektakl teatru Capitol "Gracjan Pan. Musical" do obejrzenia online za darmo

30
-440° Zakończono
Spektakl teatru Capitol "Gracjan Pan. Musical" do obejrzenia online za darmo
lis 13. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Pokaz rozpocznie się 23ciego listopada o godzinie 20tej na profilu Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje


Opis spektaklu z artykułu przedpremierowego
"Spektakl „Gracjan Pan” nową premierą Capitolu. – Natchnieniem dla twórców, ich muzą i głównym bohaterem musicalu jest Gracjan Roztocki, jeden z najsłynniejszych polskich youtuberów – podkreślają organizatorzy spektaklu. Jak dodają, to artysta totalny, który jest w swojej twórczości nieskrępowany.


Gracjan Roztocki jest znany z charakterystycznej blond grzywki i zawsze, nawet w zimie, chodzi w krótkich spodenkach. Nie umie wymówić litery R. Jego najpopularniejszymi piosenkami są: „Kupa” i „Paulina”.

Pogodną muzyczną opowieść o Gracjanie i jego świecie wyreżyserował Cezary Tomaszewski, reżyser, choreograf i performer. – Jest on znany z błyskotliwych i przewrotnych interpretacji muzycznej klasyki. To jedna z najciekawszych postaci polskiego współczesnego teatru – można przeczytać w opisie wydarzenia.

– Ma wspaniałą wyobraźnię muzyczną, rytmiczną, umie spajać najodleglejsze od siebie materie, z wysokich i z niskich kręgów kultury. I ma coś nie do przecenienia w naszym teatrze sensatów i smutasów: gargantuiczne poczucie humoru – tak krytyk teatralny Jacek Sieradzki uzasadniał jego nominację do Paszportu Polityki w 2017 roku.

Autorką scenariusza musicalu jest Natalia Fiedorczuk – kompozytorka, wokalistka, instrumentalistka, pisarka, a także animatorka kultury, która śpiewa i pisze dla grupy Happy Pill. Ta scenarzystka występuje solo jako Nathalie and The Loners. Za swoją debiutancką powieść „Jak pokochać centra handlowe” otrzymała Paszport Polityki.

Scenografię, kostiumy, rekwizyty i projekcje tworzą Bracia, czyli Aga Klepacka i Maciej Chorąży, którzy współpracowali z Cezarym Tomaszewskim przy wielu spektaklach (m.in. „Turnus mija, a ja niczyja”, „Cezary idzie na wojnę”, czy „Arcytrudno dojechać na Bródno”). – To „artyści trashowi”, bezpretensjonalnie łączący sztukę wysoką, niską, kicz i popkulturę w spójną i funkcjonalną teatralną plastykę – można przeczytać w zapowiedzi wydarzenia.

Muzykę do spektaklu napisał aktor Capitolu Tomasz Leszczyński.To wokalista i kompozytor muzyki teatralnej, który zajął się aranżacją utworów Gracjana Roztockiego, i jest też kierownikiem muzycznym spektaklu.

W musicalu wystapią aktorzy Capitolu: Justyna Antoniak, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Tomasz Leszczyński, Michał Szymański, Mikołaj Woubishet oraz gościnnie: Paulina Jeżewska (absolwentka Studium Musicalowego Capitol) i Rafał Derkacz (aktor Teatru Lalka w Warszawie, finalista Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 37. i 40. PPA)."
źródło: tuwroclaw.com/wia…tml
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
30 Komentarzy
Prześlij Komentarz