Niestety, ta okazja już wygasła
Sheltered za darmo w Epic Games Store do 16 września
1619° Zakończono

Sheltered za darmo w Epic Games Store do 16 września

ZA DARMO9złEpic Games Okazje
1619° Zakończono
Sheltered za darmo w Epic Games Store do 16 września
wrz 2. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Do odebrania za darmo od 9 września, 17.00 do 16 września, 17.00

432247_1.jpg
Sheltered
Osadzona w ponurej, postapokaliptycznej rzeczywistości survivalowa gra strategiczna, w której naszym celem jest ochrona życia i zdrowia rodziny, ukrywającej się w podziemnym atomowym schronie. Gra jest debiutanckim projektem 3-osobowego studia Unicube, zrealizowanym dzięki wsparciu kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

432247_1.jpg
Fabuła gry przedstawia ponurą wizję świata po katastrofie nuklearnej. Ukrywający się w podziemnych schronach ludzie cierpią z powodu ograniczonych zasobów pożywienia i wody, a każde wyjście na zewnątrz może skończyć się śmiercią z ręki wygłodniałych, zmutowanych bestii bądź innych ludzi – gotowych zrobić nieomal wszystko dla przetrwania. Na dodatek długotrwałe przebywanie w odosobnieniu nie wpływa najlepiej na psychikę, budząc w człowieku uczucie osamotnienia, nasilając lęk, podejrzliwość oraz skłonność do gwałtownych reakcji. W takich okolicznościach główny bohater gry musi zaopiekować się czteroosobową rodziną, starając się zapewnić jej bezpieczeństwo i zadbać o podstawowe życiowe potrzeby.

432247_1.jpg432247_1.jpg

Zabawa rozpoczyna się tuż przed uderzeniem pierwszych bomb, które wywołały katastrofę. W przeciągu kilku minut musimy zgromadzić w supermarkecie zapasy na pierwsze tygodnie życia pod ziemią. W dalszym toku rozgrywki – już w schronie – będziemy musieli monitorować szereg istotnych danych, mówiących m.in. o stanie zgromadzonych zasobów czy chorobach poszczególnych członków rodziny. Musimy też zadbać o stan techniczny schronu, który wymaga regularnych przeglądów i konserwacji. Awaria któregoś z podstawowych systemów może bowiem skończyć się dla naszych bliskich tragicznie. Zapasy wody i pożywienia, niezbędne medykamenty oraz inne przydatne przedmioty zdobędziemy, opuszczając bezpieczne schronienie – początkowo sami, a w późniejszych etapach gry w towarzystwie innych ocalałych. Na powierzchni zaś nierzadko przyjdzie nam stawić czoła rozmaitym przeciwnikom. Na tę okoliczność autorzy przygotowali ciekawy system walki, wymagający strategicznego myślenia i uzależniony od indywidualnych cech poszczególnych członków rodziny.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
25 Komentarzy
Prześlij Komentarz