Niestety, ta okazja już wygasła

Seramis Zamiennik Ziemi Do Roślin Doniczkowych, Zielonych, Kwitnących i Ziół, 7,5 l

sty 12. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

30 dniowy okres próbny 𝗔𝗺𝗮𝘇𝗼𝗻 𝗣𝗿𝗶𝗺𝗲 (dający darmową dostawę) aktywujecie tutaj -> pl.dea.ls/uelQB
Z Prime darmowa dostawa
Najtaniej u nas 44,99 zł.

SERAMIS® to rewolucyjne podłoże specjalistyczne dla domowych roślin doniczkowych!
SERAMIS® jest rewolucją w dziedzinie specjalistycznych podłoży dla wrażliwych roślin domowych, które nie tolerują przelania. W większości powszechnie dostępnych gotowych podłoży dominuje torf, który jest bardzo chłonny. Po podlaniu na długo zatrzymuje wodę, a kiedy ta zalega, blokuje korzeniom dostęp do powietrza. Brak wentylacji sprawia, że korzenie gniją, cała roślina choruje, a w konsekwencji zamiera. Nawet największemu miłośnikowi roślin domowych z pewnością zdarzyło się ich przelanie. Istnieje rewelacyjne rozwiązanie tego problemu, oparte na precyzyjnych wyliczeniach naukowców. Żadne z powszechnie dostępnych na rynku podłoży nie daje tak wyjątkowych właściwości. Sekret skuteczności opatentowanej formuły bryłek seramisu tkwi w ich niezwykłej strukturze.

Jak SERAMIS® działa w praktyce?Między granulkami seramisu stale znajduje się powietrze. Po podlaniu cząsteczki powietrza wypierają wodę aż do uzyskania optimum.Zatem granule seramisu gwarantują, że gospodarka powietrzno–wodna rośliny nie zostanie zakłócona. Po włożeniu palca nawet do świeżo podlanego podłoża, będziesz czuł, że jest ono co najwyżej wilgotne. Kiedy granule wchłoną wodę podłoże będzie wydawało się suche, a mimo to ciągle będzie zawierało ilość wody, optymalną do życia rośliny. Dzięki powietrzu między bryłkami korzenie pozostaną dobrze wentylowane i zaopatrzone w tlen. Nawet po obfitym podlaniu granule wchłaniają wodę tylko w takiej ilości jaka będzie potrzebna dla rośliny. Nadmiar natychmiast odpływa do podstawki lub na dno osłonki. Powietrze jest także ciągle obecne w drobnych porach granulek podłoża. Przy tak dużej ilości powietrza w obrębie korzeni, nie ma praktycznie żadnego ryzyka inicjacji procesów gnilnych. Woda nigdy nie przekracza progu optimum potrzebnego do oddychania korzeni. Niemożliwe jest przelanie nawet najbardziej wrażliwych roślin w podłożu seramis. Przekonaj się sam!
Podłoże SERAMIS® w porównaniu do marketowej gotowej mieszanki dla roślin
  • Gotowe mieszanki dla roślin, dostępne w marketach składają się głównie z torfu. Torf jest również porowaty w początkowym stadium uprawy, ale po kilku miesiącach jest już zbity i zamiast przepuszczać powietrze, blokuje je. W mieszankach różnych materiałów poszczególne frakcje wraz z podlewaniem ubijają się od siły grawitacji, a drobniejsze ziarna (np. piasek) zatykają pory między grubszymi frakcjami. W seramisie porowatość jest stabilna, a gospodarka powietrzno–wodna rośliny nie zostanie zakłócona.
  • Dominujący w mieszance torf na długo zatrzymuje wodę, która zalega, generując wysokie ryzyko przelania. Natomiast granule seramisu wchłaniają wodę tylko w takiej ilości, jaka będzie potrzebna roślinie, reszta odpływa. Brak zatem możliwości przelania rośliny w podłożu SERAMIS®
  • Zalegająca woda, w gotowej mieszance torfowej, blokuje korzeniom dostęp do powietrza, co sprawia, że korzenie gniją i zamierają. Korzenie pozostaną dobrze wentylowane i zaopatrzone w tlen, dzięki powietrzu zarówno między, jak i w samej strukturze granulek seramisu.


Te rośliny wybrałyby podłoże SERAMIS®Innowacyjne granulki stworzą odpowiednie warunki roślinom doniczkowym, preferującym wilgotne podłoże, ale jednocześnie nietolerującym nadmiaru i zastoju wody. Szczególnie wrażliwe na zalanie są alokazje, ceropegie, draceny, hoje, odmiany o dużej ilości tkanek bezchlorofilowych np. epipremnum 'N'joy' i ‘Happy Leaf’, filodendrony–zwłaszcza ‘Prince of Orange’, monstera 'Monkey Mask', peperomia zwisająca i 'Pepperspot', Senecio rowleyanus. Podłoże SERAMIS® ma odczyn 5,7, czyli optymalny dla większości roślin doniczkowych.

Przesadzaj rośliny o dowolnej porze roku! Podlewanie nigdy nie było takie proste!Gliniane granule są proste, czyste i szybkie w aplikacji. Bezpieczne w użyciu podłoże Seramis dzięki obróbce termicznej, nie brudzi, jest wolne od szkodników, grzybów, czy pleśni. Unikalna formuła znacznie upraszcza pielęgnację zieleni w mieszkaniach. Instrukcja przesadzania rośliny do podłoża SERAMIS® dostępna jest TUTAJ.
W porównaniu z tradycyjnym podłożem doniczkowym, podlewanie roślin jest znacznie prostsze. Przy ustaleniu odpowiedniego momentu na kolejne podlewanie, pomocny będzie wskaźnik wilgotności podłoża SERAMIS®. Przesadzanie domowych roślin jest możliwe w dowolnym momencie, niezależnie od ich wieku i wielkości. Ponadto granulki roślinne są lekkie, nie starzeją się ani nie zbrylają. W rezultacie struktura podłoża jest luźna i dobrze wentylowana. SERAMIS® można stosować jako samodzielne podłoże lub dodatek do mieszanek. Ponadto granule są produktem naturalnym, są zatem odpowiednie dla alergików.

Skład podłoża SERAMIS®100% surowej gliny o skrupulatnie dobranej granulacji i porowatości zapewniającej opisane właściwości absorpcji wody

Sposób przechowywania podłoża i środki ostrożnościPodłoże zaleca się przechowywać w chłodnym, suchym, zamkniętym i chronionym przed słońcem miejscu. Unikaj wdychania pyłu. Zalecamy używanie rękawic do prac ogrodniczych i mycie rąk po ich zakończeniu.

Seramis zawiera pył, którego nadmiar może podsuszać korzenie niektórych gatunków roślin. Dlatego przed użyciem rekomendujemy przepłukanie podłoża i wymoczenie go przez ok. 24h.
Poradnik zakupowy Amazon możecie znaleźć tutaj -> pl.dea.ls/udXDb
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
44 Komentarze
Prześlij Komentarz