Niestety, ta okazja już wygasła
1426° Zakończono
98

Ser Gouda w kawałku Światowid 1kg. Biedronka

11,99zł
Avatar
Endrju911
Dołączył w 2019
568
2.128
Zaktualizowano cze 17. 2020 (Opublikowano kwi 22. 2020)

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W Biedronce ser gouda w kawałku 1kg w cenie 11,99 od 12.06 do 17.06
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj
Najlepsze komentarze
Avatar
kub4czyk22/04/2020 16:07

ale syf, może to wam uświadomi,Przybliżony przelicznik to 1 kilogram sera z …ale syf, może to wam uświadomi,Przybliżony przelicznik to 1 kilogram sera z 10 litrów mleka. W przypadku serów prasowanych, półtwardych i twardych, dojrzewających – z 10 l mleka można uzyskać nieco mniej niż kilogram sera.Rolnik za 1litr mleka dostaje około 1,30zł. czyli 10 litrów to 13zł dla rolnika co daje więcej niż 1kg tego sera... wnioski wyciągnijcie sami.


To powiedz Pani w Biedronce żeby sprzedała Ci za 50 zł ten ser i od razu będziesz miał poczucie że kupiłeś coś naprawdę ekstra eko i bez laktozy.
Avatar
kub4czyk22/04/2020 16:07

ale syf, może to wam uświadomi,Do produkcji 1 kg sera (np. typu gouda) p …ale syf, może to wam uświadomi,Do produkcji 1 kg sera (np. typu gouda) potrzeba od 7 do 9 litrów mleka.Rolnik za 1litr mleka dostaje około 1,30zł. czyli 9 litrów to 11,30zł dla rolnika co daje mniej-więcej tyle co cena tego sera... wnioski wyciągnijcie sami.


Wyciągam wnioski. 9x1.30= 11.70zł,a nie 11.30zł.
Z mleka od rolnika ok. 5,5 % tłuszczu zrobią masło i śmietanę ktore sprzedadzą, a z częściowo odtluszczonego mleka ok 1,5 % zrobią ser żółty. Z serwatki mogą zrobić ser ricotta lub inne wyroby. Ot cała tajemnica.
Avatar
dinogal22/04/2020 14:54

Jak poprosisz Panią Jadzie przy kasie i się uśmiechniesz to na pewno Ci cz …Jak poprosisz Panią Jadzie przy kasie i się uśmiechniesz to na pewno Ci część odgryzie


Kiedyś może tak teraz w maseczce nie da rady
Avatar
Ser obleśny. To nie jest nawet ser, nie wiem dlaczego tak napisane. Ten "ser" się nie topi, robi się guma, dopóki jest gorący, koloru i zapachu sera nie ma, jest bardziej bialy niż żółty. Nie polecam. Lepiej trochę mniej a lepiej zjeść, niż takie coś.
98 Komentarzy
  1. Avatar
    Trzeba kupić cały kawałek czy pokroją na mniejsze kawałki ?
    Ale cena spoko nie powiem więc leci plusik
  2. Avatar
    Autor
    Dzięki, trzeba cały, on jest tak pakowany jak na obrazku I taka kostka waży ok. kilograma więc cena może się różnić o pare groszy względem tej 11,99
    Edytowane przez: "Endrju911" kwi 22. 2020
  3. Avatar
    Jack-Burbon22/04/2020 14:39

    Trzeba kupić cały kawałek czy pokroją na mniejsze kawałki ?Ale cena spoko n …Trzeba kupić cały kawałek czy pokroją na mniejsze kawałki ?Ale cena spoko nie powiem więc leci plusik



    Jak poprosisz Panią Jadzie przy kasie i się uśmiechniesz to na pewno Ci część odgryzie
  4. Avatar
    dinogal22/04/2020 14:54

    Jak poprosisz Panią Jadzie przy kasie i się uśmiechniesz to na pewno Ci cz …Jak poprosisz Panią Jadzie przy kasie i się uśmiechniesz to na pewno Ci część odgryzie


    Kiedyś może tak teraz w maseczce nie da rady
  5. Avatar
    skad wy bierzecie te gazetki jak jeszcze na stronie nie ma?
  6. Avatar
    ale syf, może to wam uświadomi,

    Do produkcji 1 kg sera (np. typu gouda) potrzeba od 7 do 9 litrów mleka.

    Rolnik za 1litr mleka dostaje około 1,30zł. czyli 9 litrów to 11,30zł dla rolnika co daje mniej-więcej tyle co cena tego sera... wnioski wyciągnijcie sami.
    Edytowane przez: "kub4czyk" kwi 22. 2020
  7. Avatar
    kub4czyk22/04/2020 16:07

    ale syf, może to wam uświadomi,Przybliżony przelicznik to 1 kilogram sera z …ale syf, może to wam uświadomi,Przybliżony przelicznik to 1 kilogram sera z 10 litrów mleka. W przypadku serów prasowanych, półtwardych i twardych, dojrzewających – z 10 l mleka można uzyskać nieco mniej niż kilogram sera.Rolnik za 1litr mleka dostaje około 1,30zł. czyli 10 litrów to 13zł dla rolnika co daje więcej niż 1kg tego sera... wnioski wyciągnijcie sami.


    To powiedz Pani w Biedronce żeby sprzedała Ci za 50 zł ten ser i od razu będziesz miał poczucie że kupiłeś coś naprawdę ekstra eko i bez laktozy.
  8. Avatar
    drogopanie22/04/2020 16:19

    To powiedz Pani w Biedronce żeby sprzedała Ci za 50 zł ten ser i od razu bę …To powiedz Pani w Biedronce żeby sprzedała Ci za 50 zł ten ser i od razu będziesz miał poczucie że kupiłeś coś naprawdę ekstra eko i bez laktozy.


    Uważaj o co prosisz, jeszcze tam Pani z życzliwości nasmarka i będzie z glutenem
  9. Avatar
    drogopanie22/04/2020 16:19

    To powiedz Pani w Biedronce żeby sprzedała Ci za 50 zł ten ser i od razu bę …To powiedz Pani w Biedronce żeby sprzedała Ci za 50 zł ten ser i od razu będziesz miał poczucie że kupiłeś coś naprawdę ekstra eko i bez laktozy.



    wtedy siada stosunek jakości do ceny. Tu nie chodzi o bio eko tylko o smak.
    Proszę bardzo jedz sobie ser po 12zł/kg (który jest syfem już przy normalnej niepromocyjnej cenie)
    Przecież ten ser w ogóle nie pachnie.
    Edytowane przez: "kub4czyk" kwi 22. 2020
  10. Avatar
    kub4czyk22/04/2020 16:51

    wtedy siada stosunek jakości do ceny. Tu nie chodzi o bio eko tylko o …wtedy siada stosunek jakości do ceny. Tu nie chodzi o bio eko tylko o smak.Proszę bardzo jedz sobie ser po 12zł/kg (który jest syfem już przy normalnej niepromocyjnej cenie) Przecież ten ser w ogóle nie pachnie.



    Nie jestem złośliwy, ale tak humorystycznie poradzę że możesz położyć przy nim znoszone skarpetki i będzie śmierdzieć jak trzeba...
  11. Avatar
    Jeden z lepszych tanich serów w Biedronce, pozostałe tanie to melasa
  12. Avatar
    Tymo22/04/2020 17:17

    Jeden z lepszych tanich serów w Biedronce, pozostałe tanie to melasa


    Czyli dobre ulepszacze dodali
  13. Avatar
    kub4czyk22/04/2020 16:07

    ale syf, może to wam uświadomi,Do produkcji 1 kg sera (np. typu gouda) p …ale syf, może to wam uświadomi,Do produkcji 1 kg sera (np. typu gouda) potrzeba od 7 do 9 litrów mleka.Rolnik za 1litr mleka dostaje około 1,30zł. czyli 9 litrów to 11,30zł dla rolnika co daje mniej-więcej tyle co cena tego sera... wnioski wyciągnijcie sami.


    Wyciągam wnioski. 9x1.30= 11.70zł,a nie 11.30zł.
    Z mleka od rolnika ok. 5,5 % tłuszczu zrobią masło i śmietanę ktore sprzedadzą, a z częściowo odtluszczonego mleka ok 1,5 % zrobią ser żółty. Z serwatki mogą zrobić ser ricotta lub inne wyroby. Ot cała tajemnica.
  14. Avatar
    Dar.mada22/04/2020 16:58

    Nie jestem złośliwy, ale tak humorystycznie poradzę że możesz położyć przy …Nie jestem złośliwy, ale tak humorystycznie poradzę że możesz położyć przy nim znoszone skarpetki i będzie śmierdzieć jak trzeba...



    napisałem "nie pachnie", a nie "śmierdzi". Twoje znoszone skarpetki pachną ?
  15. Avatar
    Zawsze to samo przy takich okazjach ;/ Mind fuck w głowie :/ z jednej strony promka jest spoko, spora obniżka, do tosta zawsze można wrzucić ale z drugiej strony, ludzie przecież to największy seropodobny wyrób który jest syfem i zapychaczem bez żadnych wartości ;/
    Odwieczny dylemat pepperka - promka na coś słabego i to czy dać plusa bo dobra promka czy minusa/nie oceniać bo syf. Pozdro
  16. Avatar
    Wilkumis22/04/2020 17:47

    Wyciągam wnioski. 9x1.30= 11.70zł,a nie 11.30zł. Z mleka od rolnika ok. 5, …Wyciągam wnioski. 9x1.30= 11.70zł,a nie 11.30zł. Z mleka od rolnika ok. 5,5 % tłuszczu zrobią masło i śmietanę ktore sprzedadzą, a z częściowo odtluszczonego mleka ok 1,5 % zrobią ser żółty. Z serwatki mogą zrobić ser ricotta lub inne wyroby. Ot cała tajemnica.


    5,5% tłuszczu w mleku krowim nie jest prawie spotykane 4,5% jest wynikiem dobrym. 1.3zł to jest średnio, na Podlasiu średnio 1,4, a w łódzkim 1,1. Ale mleko gorszej kategorii jest również kupowane z Litwy poniżej 1zl - nie wiem kto produkuje akurat ten wyrób, ale może być różnie.

    Jedno jest pewne kilogram sera da się zrobić za mniej nie niż 10zl, ale doliczając podatek i marże sklepu może wyjść 12zl. Ser z bardzo dobrej jakości mleka nie sprzeda sklep poniżej 15zl za kilogram.
  17. Avatar
    Ktoś wie kto to produkuje?
  18. Avatar
    Wilkumis22/04/2020 17:47

    Wyciągam wnioski. 9x1.30= 11.70zł,a nie 11.30zł. Z mleka od rolnika ok. 5, …Wyciągam wnioski. 9x1.30= 11.70zł,a nie 11.30zł. Z mleka od rolnika ok. 5,5 % tłuszczu zrobią masło i śmietanę ktore sprzedadzą, a z częściowo odtluszczonego mleka ok 1,5 % zrobią ser żółty. Z serwatki mogą zrobić ser ricotta lub inne wyroby. Ot cała tajemnica.


    Mleko u rolnika ma zwykle około 4% tłuszczu. Nie, nie zrobisz sera, masła, śmietany i serwatki z 1 litra mleka to bzdura. Możesz zrobić ser a to co zostanie to ewentualnie na serwatkę, ceny za mleko wachają się przeciętnie od 1,3 do 1,7zl. Większość płaci około 1,5zl, co i tak jest żenująca kwota, 15lat temu też były takie ceny przy wyraźnie niższych kosztach utrzymania.
    Edytowane przez: "Blissx" kwi 22. 2020
  19. Avatar
    HotShotGG22/04/2020 19:40

    Zawsze to samo przy takich okazjach ;/ Mind fuck w głowie :/ z jednej …Zawsze to samo przy takich okazjach ;/ Mind fuck w głowie :/ z jednej strony promka jest spoko, spora obniżka, do tosta zawsze można wrzucić ale z drugiej strony, ludzie przecież to największy seropodobny wyrób który jest syfem i zapychaczem bez żadnych wartości ;/Odwieczny dylemat pepperka - promka na coś słabego i to czy dać plusa bo dobra promka czy minusa/nie oceniać bo syf. Pozdro


    Sam jesteś seropodobny...
    Jest to zwykły ser podpuszczkowy tylko na potrzeby klienta czyli niskiej ceny za krótko dojrzewający dlatego smakiem nie zachwyca.
  20. Avatar
    Adam_c22/04/2020 20:04

    Sam jesteś seropodobny...Jest to zwykły ser podpuszczkowy tylko na p …Sam jesteś seropodobny...Jest to zwykły ser podpuszczkowy tylko na potrzeby klienta czyli niskiej ceny za krótko dojrzewający dlatego smakiem nie zachwyca.


    Nie tylko. Teraz wszystkie nie dojrzewają zbyt długo, za dużo by kosztowały. Tzn te markowe z pewnością dłużej.
    Edytowane przez: "Blissx" kwi 22. 2020
Prześlij Komentarz
Avatar