Niestety, ta okazja już wygasła
Selgros ekspres do kawy Bosch TIS30129RW
171° Zakończono

Selgros ekspres do kawy Bosch TIS30129RW

1.499,37zł1.899zł-21%Selgros Okazje
20
171° Zakończono
Selgros ekspres do kawy Bosch TIS30129RW
wrz 5. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Nowa gazetka selgros. Ceneo podpowiada że najtaniej 1899. W momencie wrzucania okazji cena w sklepie internetowym selgros24 2000zl.

Z internetów:
Moc: 1300 W
Spieniacz do mleka
typ automatyczny; ciśnieniowy
pojemność zbiornika na wodę: 1.4 l
Wymiary: 378 x 247 x 420 mm
Waga: 7.106 kg
Ciśnienie: 15 bar
Pojemność zbiornika na kawę: 250 g
Dystrybutor kawy i dysza spieniająca mleko z regulacją wysokości: do 15 cm
Prosta obsługa urządzenia, szybkie czyszczenie dzięki drzwiom otwieranym od frontu
Automatyczne szybkie czyszczenie przy włączeniu, wyłączeniu
Wyjmowana końcówka do spieniania mleka nadaje się do mycia w zmywarce
Wyjmowany pojemnik na skropliny i resztki kawy nadaje się do mycia w zmywarce
W pełni automatyczny system odkamieniania i czyszczenia Calc’nClean
Aktualizacje społecznościowe
20 Komentarzy
Słabo ten ekspres wygląda. Niby Bosch a zbiornik na wodę wysoki i umieszczony z tyłu. Jak go ustawić na blacie pod szafkami, to uzupełnianie jest mega niewygodne. Spieniacz... zwykla rurka. Zbiornik na kawę bez uszczelki, wiec kawa szybciej będzie tracić aromat jeżeli nasypiesz więcej. Wykonanie dozownika z plastiku nieudolnie udającego metal.
ketrap05/09/2020 09:40

Słabo ten ekspres wygląda. Niby Bosch a zbiornik na wodę wysoki i um …Słabo ten ekspres wygląda. Niby Bosch a zbiornik na wodę wysoki i umieszczony z tyłu. Jak go ustawić na blacie pod szafkami, to uzupełnianie jest mega niewygodne. Spieniacz... zwykla rurka. Zbiornik na kawę bez uszczelki, wiec kawa szybciej będzie tracić aromat jeżeli nasypiesz więcej. Wykonanie dozownika z plastiku nieudolnie udającego metal.

A dlaczego spieniacz w postaci karafki miałby być lepszy?
Pan.Demonium05/09/2020 09:52

A dlaczego spieniacz w postaci karafki miałby być lepszy?


A dlaczego spieniacz w postaci rurki jest tylko w najtańszych ekspresach?
ketrap05/09/2020 10:22

A dlaczego spieniacz w postaci rurki jest tylko w najtańszych ekspresach?


Nie jest xD
Pan.Demonium05/09/2020 10:29

Nie jest xD


Wszystkie lepsze konstrukcje maja albo pojemnik na mleko albo jeszcze lepiej rurke, ktora wklada sie do kartonika z mlekiem. Przy robieniu duzej ilosci kaw np. w biurze to ostatnie jest najprostsze do utrzymania czystosci.
Edytowane przez: "Pepino" wrz 5.
Za jakieś 150 więcej był w Selgrosie Delonghi 22.360. Myślę, że odrobinę fajniejszy
ketrap05/09/2020 10:22

A dlaczego spieniacz w postaci rurki jest tylko w najtańszych ekspresach?a dlaczego w kawiarniach spieniają za pomocą "rurki"? Są ekspresy z "rurką" które kosztują kilka tysięcy. Przeznaczenie takich ekspresów jest różne, jak ktoś pije tylko czarną kawę - okazjonalnie mleczną - to po .... mu automatyczny system spieniania mleka?
Sam używam z dyszą spieniającą, 7 filiżanek czarnej+2 mleczne/dziennie. Testowałem rożne warianty domowego ekspresu i taki z dyszą spieniającą jest najbardziej funkcjonalny - w moim przypadku. Dla "pijaków" mlecznych kaw, o dużym dziennym zapotrzebowaniu, pewnie lepszym będzie inny system spieniania.
Wesoły_Romek05/09/2020 20:27

a dlaczego w kawiarniach spieniają za pomocą "rurki"? Są ekspresy z "r …a dlaczego w kawiarniach spieniają za pomocą "rurki"? Są ekspresy z "rurką" które kosztują kilka tysięcy. Przeznaczenie takich ekspresów jest różne, jak ktoś pije tylko czarną kawę - okazjonalnie mleczną - to po .... mu automatyczny system spieniania mleka? Sam używam z dyszą spieniającą, 7 filiżanek czarnej+2 mleczne/dziennie. Testowałem rożne warianty domowego ekspresu i taki z dyszą spieniającą jest najbardziej funkcjonalny - w moim przypadku. Dla "pijaków" mlecznych kaw, o dużym dziennym zapotrzebowaniu, pewnie lepszym będzie inny system spieniania.


W kawiarniach to maja kilka oddzielnych naczyn, ktore brudza, zeby zrobic ci jedno late.
Edytowane przez: "Pepino" wrz 6.
Pepino06/09/2020 10:48

W kawiarniach to maja kilka oddzielnych naczyn, ktore brudza, zeby zrobic …W kawiarniach to maja kilka oddzielnych naczyn, ktore brudza, zeby zrobic ci jedno late.To ma być argument? Trochę słaby, ja robię w jednym naczyniu.
Wesoły_Romek06/09/2020 19:07

To ma być argument? Trochę słaby, ja robię w jednym naczyniu.


W domowych warunkach jest to zwyczajnie malo wygodne. Trzeba uzywac schlodzonego mleka i non stop operowac filizanka/kubkiem zeby dysza byla na odpowiednim poziomie i jeszcze adekwatnie kontrolowac jej moc pokretlem. No, chyba ze masz jakis prosty patent to sie podziel :P
Edytowane przez: "Pepino" wrz 6.
A czy wie ktos jak wyglada sytuacja z zakupami w Selgrosie? Z tego co się orientuje to trzeba było mieć kartę która była wystawiana tylko jeżeli proawdziło się działalność. Czy nadal tak jest czy znieśli to?
Pepino06/09/2020 21:01

W domowych warunkach jest to zwyczajnie malo wygodne. Trzeba uzywac …W domowych warunkach jest to zwyczajnie malo wygodne. Trzeba uzywac schlodzonego mleka i non stop operowac filizanka/kubkiem zeby dysza byla na odpowiednim poziomie i jeszcze adekwatnie kontrolowac jej moc pokretlem. No, chyba ze masz jakis prosty patent to sie podziel :PNie wiem o jakim ekspresie piszesz.

"Trzeba uzywac schlodzonego mleka" - gdzie/kto używa "ciepłego" mleka? Mleko jest przechowywane zazwyczaj w lodówce.

"Trzeba (...) non stop operowac filizanka/kubkiem zeby dysza byla na odpowiednim poziomie i jeszcze adekwatnie kontrolowac jej moc pokretlem." - jak pytałem powyżej w jakim ekspresie takie "cuda" musisz robić?

Mam możliwość używania - z racji wykonywanej "profesji" - ekspresu z dowolnym systemem spieniania mleka a parzę kawę takim.5049658-o60Il.jpg
Oszczędność czasu, min. czynności konserwacyjno-obsługowych. Pijemy łącznie 9-10 kaw, kobieta 2 mleczne a ja pozostałe czarne. Gdyby zapotrzebowanie na mleczne było większe - min. 6 dziennie - to pewnie używałbym z coś przystawką spieniającą (cappuccinatorem).

Idę o zakład, że 2 mleczne kawy zrobię szybciej - na tym - niż na ekspresie z automatycznym systemem spieniania.
Edytowane przez: "Wesoły_Romek" wrz 8.
@Wesoły_Romek

Dziękuję za odzew. Cyknij proszę fotkę jak spieniasz to mleko, a nie jak już lejesz do niego kawę.
Pepino08/09/2020 23:43

@Wesoły_RomekDziękuję za odzew. Cyknij proszę fotkę jak spieniasz to mlek …@Wesoły_RomekDziękuję za odzew. Cyknij proszę fotkę jak spieniasz to mleko, a nie jak już lejesz do niego kawę.Normalnie wlewam 2-3cm mleka, naciskam przycisk pary, kubeczek z mlekiem "pod dyszę", odkręcam zawór pary/wody i patrzę jak "rośnie". Zamykam zawór, wyłączam parę, podstawiam pod wylewkę i naciskam kawę - gdy leci kawa zdejmuję dyszę ze spieniacza i płuczę "pod kranem". Jak kawa jest gotowa to podsuwam pod wylewkę kawy "dyżurną" filiżankę i zapominam o ekspresie - samowyłączenie ustawione mam na 15 min.
Wesoły_Romek09/09/2020 20:41

Normalnie wlewam 2-3cm mleka, naciskam przycisk pary, kubeczek z mlekiem …Normalnie wlewam 2-3cm mleka, naciskam przycisk pary, kubeczek z mlekiem "pod dyszę", odkręcam zawór pary/wody i patrzę jak "rośnie". Zamykam zawór, wyłączam parę, podstawiam pod wylewkę i naciskam kawę - gdy leci kawa zdejmuję dyszę ze spieniacza i płuczę "pod kranem". Jak kawa jest gotowa to podsuwam pod wylewkę kawy "dyżurną" filiżankę i zapominam o ekspresie - samowyłączenie ustawione mam na 15 min.


I jak wstawiasz kubeczek z mlekiem pod dyszę to stawiasz go na jakieś tacy czy jednak musisz go trzymać ręką w powietrzu, żeby dysza trafiła w miejsce między dno, a górną powierzchnie mleka?
Trzymam go "na dłoni" żeby "czuć" temperaturę - pianę widzę, temperaturę czuję. Nie ma żadnego czyszczenia obwodów spieniania mleka, ekspres sam się przepłucze i sam wyłączy po 15 minutach. Jak jest impreza to przestawiam samowyłaczenie na 3 godziny - cały czas jest gotowy do robienia kawy.
Wesoły_Romek09/09/2020 21:11

Trzymam go "na dłoni" żeby "czuć" temperaturę - pianę widzę, temperaturę cz …Trzymam go "na dłoni" żeby "czuć" temperaturę - pianę widzę, temperaturę czuję. Nie ma żadnego czyszczenia obwodów spieniania mleka, ekspres sam się przepłucze i sam wyłączy po 15 minutach. Jak jest impreza to przestawiam samowyłaczenie na 3 godziny - cały czas jest gotowy do robienia kawy.


Czyli jak napisałem "operujesz" kubkiem w jednej dłoni, drugą sterujesz ręcznie zaworem, gdzie na wyczucie musisz dobierać moc i czas. No, ale spoko - tobie to odpowiada, dla mnie zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest wężyk, którego wpuszcza się do kartonika z mlekiem. No, ale co kto lubi.
Pozdrawiam.
Pepino09/09/2020 21:22

Czyli jak napisałem "operujesz" kubkiem w jednej dłoni, drugą sterujesz rę …Czyli jak napisałem "operujesz" kubkiem w jednej dłoni, drugą sterujesz ręcznie zaworem, gdzie na wyczucie musisz dobierać moc i czas. No, ale spoko - tobie to odpowiada, dla mnie zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest wężyk, którego wpuszcza się do kartonika z mlekiem. No, ale co kto lubi.Pozdrawiam.


Obie ręce mam zaangażowane przez 2 sekundy - naciskam parę, otwieram zawór + zamykam zawór, naciskam parę. Zysk jest taki, że po zrobieniu kawy zabieram ją i piję - cappuccinator trzeba umyć/przepuścić wodę przez układ spieniania mleka a kawa czeka. Dodatkowo mam realny wpływ na temperaturę i "strukturę" spienianego mleka. Nie namawiam nikogo do "dyszy" ale u mnie są dziennie tylko 2 mleczne a reszta to czarne ~7-8. Gdyby było odwrotnie to zmieniłby na jakąś Jurę One Touch.
Ps. Mam ekspresy - z których mógłbym korzystać - z wszystkimi możliwymi systemami spieniania mleka.
czy wie ktos jak wyglada sytuacja z zakupami w Selgrosie? Z tego co się orientuje to trzeba było mieć kartę która była wystawiana tylko jeżeli proawdziło się działalność. Czy nadal tak jest czy znieśli to?
Bitu10/09/2020 15:33

czy wie ktos jak wyglada sytuacja z zakupami w Selgrosie? Z tego co się …czy wie ktos jak wyglada sytuacja z zakupami w Selgrosie? Z tego co się orientuje to trzeba było mieć kartę która była wystawiana tylko jeżeli proawdziło się działalność. Czy nadal tak jest czy znieśli to?


Kartę wyrabiasz przy pierwszych zakupach czy to on line czy na miejscu. Nie trzeba mieć działalności
Edytowane przez: "Imperatywkategoryczny" wrz 12.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst