Niestety, ta okazja już wygasła
Sekwencjonowanie całego genomu (WGS 30x) od Dante Labs
962° Zakończono

Sekwencjonowanie całego genomu (WGS 30x) od Dante Labs

653zł1.600zł-59% Darmowa dostawa Darmowa
128
lis 11. 2019Dostawa z: Włochy

Ta okazja wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Obniżka Black Friday

€169 - 17 € = 152 €

(z kodem YFULL10 jest 17 euro taniej, dzięki @ajr !!!)

Oferta szczególnie atrakcyjna dla osób które podejrzewają, że ich problemy ze zdrowiem są jakoś uwarunkowane genetycznie, lub nawet diagnozują się w tym kierunku, ale nadal nie otrzymały diagnozy (na NFZ w Polsce można zbadać tylko niektóre geny i to trwa bardzo długo)

Samemu skorzystałem w zeszłym roku i z otrzymanymi wynikami poszedłem do poradni genetycznej na NFZ. Lekarz powiedział, że odwaliłem za niego cała robotę ;-) Wyszedłem już zdiagnozowany i z zaleceniami, bo akurat te wyniki które otrzymałem wyjaśniały moje objawy.

Bardzo niska cena za odczytanie całego naszego DNA. Rok temu była 169 €: pepper.pl/pro…647 (poczytajcie komentarze do tej starszej okazji)


Czeka się 2 miesiące (możliwe opóźnienia, rok temu czekało się realnie 4 miesiace, możliwe że już jest szybciej). Dostajemy pliki VCF i kilka PDF (na życzenie też BAM i FASTQ)

Po zakupie kurier przywozi zestaw po pobrania śliny. Gdy już go napełnimy, nadajemy paczkę (jest załączona etykieta zwrotna albo dostaniemy na maila)

Proszę wziąć pod uwagę, że cena może w najbliższej przyszłości pobijać dalsze rekordy (w sensie być jeszcze niższa), jednak dla wielu osób ta cena już może być bardzo atrakcyjna. Coraz niższa cena wynika z postępu technologicznego

W polskich ośrodkach sekwencjonowanie kilku genów potrafi kosztować kilka tysięcy zł. Tu mamy nie tylko wszystkie geny, ale też DNA niekodujące. Lepiej się nie da

Jeszcze dla porównania 23andme sekwencjonuje tylko 0,2% ludzkiego genomu

Jeśli wykonujemy to badanie aby wykryć przyczyny jakichś chorób, to można to napisać do Dante Labs, jak będą wyniki to wyślą również pliki z analizą pod kątem tych chorób

Wyniki warto też wrzucić na Promethease, które przeanalizuje cały genom pod kątem wszystkiego co wiadomo na temat poszczególnych wersji genów (w przyszłości można powtarzać analizę, bo cały czas wiedza na temat ludzkiego DNA się zwiększa):

promethease.com/ (do końca roku jest darmowe, wcześniej pierwsza analiza kosztowała 12 $, kolejne były darmowe)
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

Najlepsze komentarze
Jedna z ciekawszych wrzutek tu ostatnio.. Leci plus!
Uwaga! Czas oczekiwania będzie na 99% dłuższy niż 2 miesiące. Nie wszyscy otrzymali jeszcze wyniki z analogicznej promocji sprzed roku! Firma co prawda niedawno chwaliła się zakupem nowych sekwencerów, ale mają ogromny backlog, który teraz jeszcze dodatkowo się rozrośnie. Ta niska cena nie bierze się znikąd.
Super wstawka. W sumie to jedyna sensowna zamiast kolejnej wrzutki telefonów i innych śmieci. Wielki PLUS.
Czyli właściwie SENSOWNIE - czego można się dowiedzieć? Jak może pomóc z wykrywaniu chorób które mogą czekać w przyszłości?
128 Komentarzy
Jedna z ciekawszych wrzutek tu ostatnio.. Leci plus!
Piękna wstawka. W Polsce sekwencjonowanie całego genomu to koszt 7000-8000 zł.
Czyli właściwie SENSOWNIE - czego można się dowiedzieć? Jak może pomóc z wykrywaniu chorób które mogą czekać w przyszłości?
Artue11/11/2019 15:59

Czyli właściwie SENSOWNIE - czego można się dowiedzieć? Jak może pomóc z wy …Czyli właściwie SENSOWNIE - czego można się dowiedzieć? Jak może pomóc z wykrywaniu chorób które mogą czekać w przyszłości?


Poczytaj komentarze do starszej okazji :-) pepper.pl/pro…647
Edytowane przez: "mjkink" lis 11. 2019
Ktoś się wypowie jak wypada ta oferta do badamygeny.pl?
Nieźle
Super wstawka. W sumie to jedyna sensowna zamiast kolejnej wrzutki telefonów i innych śmieci. Wielki PLUS.
sarczi11/11/2019 16:11

Ktoś się wypowie jak wypada ta oferta do badamygeny.pl?


badamygeny.pl sekwencjonuje tylko 70 genów, o pozostałych nic się nie dowiesz. Oferta Dante Labs to "sekwencjonowanie całego genomu" (WGS) czyli sekwencjonowanie wszystkich około 20000 genów oraz odcinków niekodujących pomiędzy genami. To jest badanie raz na całe życie, "bardziej" się nie da zbadać genów ;-)
sarczi11/11/2019 16:11

Ktoś się wypowie jak wypada ta oferta do badamygeny.pl?


W Twoim badanie jest 14+56 genów, w tej wstawce kilkadziesiąt tysięcy (i jak chcesz, to mogą wyniki zanalizować pod kątem czego tam sobie zażyczysz/obawiasz)
mjkink11/11/2019 16:21

badamygeny.pl sekwencjonuje tylko 70 genów, o pozostałych nic się nie do …badamygeny.pl sekwencjonuje tylko 70 genów, o pozostałych nic się nie dowiesz. Oferta Dante Labs to "sekwencjonowanie całego genomu" (WGS) czyli sekwencjonowanie wszystkich około 20000 genów oraz odcinków niekodujących pomiędzy genami. To jest badanie raz na całe życie, "bardziej" się nie da zbadać genów ;-)


Wygląda na to, że się znasz. Czego konkretnie mogę się dowiedzieć z takiego badania? Jeżeli nie mam żadnych podejrzeń i problemów, to czy takie badanie profilaktycznie zrobione może mnie przed czymś ostrzec?
hykker11/11/2019 16:21

Podepne się z pytaniem o tą ofertę: ht …Podepne się z pytaniem o tą ofertę: http://www.genomed.pl/index.php/pl/sekwencjonowanie


Pod tym linkiem który wstawiłaś/eś jest oferta dla laboratoriów/ośrodków które chcą zbadać niewielkie długości DNA. To nie jest oferta dla klientów indywidualnych. Poza tym ceny są bardzo duże, bo płacisz za bardzo małe odcinki
Uwaga! Czas oczekiwania będzie na 99% dłuższy niż 2 miesiące. Nie wszyscy otrzymali jeszcze wyniki z analogicznej promocji sprzed roku! Firma co prawda niedawno chwaliła się zakupem nowych sekwencerów, ale mają ogromny backlog, który teraz jeszcze dodatkowo się rozrośnie. Ta niska cena nie bierze się znikąd.
Brawo za opis.
TheOnionKnight11/11/2019 16:27

Uwaga! Czas oczekiwania będzie na 99% dłuższy niż 2 miesiące. Nie wszyscy o …Uwaga! Czas oczekiwania będzie na 99% dłuższy niż 2 miesiące. Nie wszyscy otrzymali jeszcze wyniki z analogicznej promocji sprzed roku! Firma co prawda niedawno chwaliła się zakupem nowych sekwencerów, ale mają ogromny backlog, który teraz jeszcze dodatkowo się rozrośnie. Ta niska cena nie bierze się znikąd.mjkink11/11/2019 16:27

Pod tym linkiem który wstawiłaś/eś jest oferta dla laboratoriów/ośrodków kt …Pod tym linkiem który wstawiłaś/eś jest oferta dla laboratoriów/ośrodków które chcą zbadać niewielkie długości DNA. To nie jest oferta dla klientów indywidualnych. Poza tym ceny są bardzo duże, bo płacisz za bardzo małe odcinkiDzięki za wyjaśnienie.
mjkink11/11/2019 16:01

Poczytaj komentarze do starszej okazji :-) …Poczytaj komentarze do starszej okazji :-) https://www.pepper.pl/promocje/sekwencjonowanie-calego-genomu-wgs-30x-od-dante-labs-118647


Przeczytałem przed napisaniem tego i niestety NIC tam nie ma ujętego :).
Zgodnie z prośba @Ortho - możesz coś więcej napisać?
Naciąganie ludzi jak w mango, ale i tak zapłacą. Wystarczy tylko ładnie opisać, a laicy uwierzą. Co więcej ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia, będą to reklamować. Działa to od lat na tej samej zasadzie, czyli tworzenie sztucznej potrzeby.
Ortho11/11/2019 16:26

Wygląda na to, że się znasz. Czego konkretnie mogę się dowiedzieć z takie …Wygląda na to, że się znasz. Czego konkretnie mogę się dowiedzieć z takiego badania? Jeżeli nie mam żadnych podejrzeń i problemów, to czy takie badanie profilaktycznie zrobione może mnie przed czymś ostrzec?


Tak, może ostrzec
1. Są poważne choroby które są genetycznie uwarunkowne a rozwiajają się dopiero później w życiu (ale one są bardzo rzadkie, np. choroba Huntingtona)
2. Jak wrzucisz wyniki do Promethease to wyjdzie Ci masę wyników typu masz lekko zwiększego ryzyko takiego nowotworu, choroby, a lekko zmniejszone innego, czy innej choroby. I tysiące takich informacji, z których właściwie ciężko coś odczytać. Ale mimo wszystko możesz trafić na coś ciekawego.
3. Za parę lat WGS będzie kosztować np. 200-300 zł. Jeśli obecna cena nie jest przekonująca biorąc pod uwagę potencjalne korzyści, to może warto się wstrzymać. Dla każdego ta decyzja może być inna w zależności od tego czego oczekujemy po badaniu i ile to dla nas 765 zł.
4. Zachęcam, żeby informację o tej ofercie przekazać zwłaszcza osobom które prawdopodobnie mają jakąś chorobę genetyczną, ale nie są/ nie mogą zostać zdiagnozowani
Edytowane przez: "mjkink" lis 11. 2019
haz11/11/2019 16:33

Naciąganie ludzi jak w mango, ale i tak zapłacą. Wystarczy tylko ładnie opi …Naciąganie ludzi jak w mango, ale i tak zapłacą. Wystarczy tylko ładnie opisać, a laicy uwierzą. Co więcej ludzie, którzy nie mają o tym pojęcia, będą to reklamować. Działa to od lat na tej samej zasadzie, czyli tworzenie sztucznej potrzeby.


W przyszłości medycyna będzie oparta na tym, że każdy będzie miał DNA zsekwencjonowane. Badanie będzie refundowane, tak myślę. Natomiast są ludzie którzy chcieliby z tego skorzystać już wcześniej
Edytowane przez: "mjkink" lis 11. 2019
mjkink11/11/2019 16:34

Tak, może ostrzec1. Są poważne choroby które są genetycznie uwarunkowne a r …Tak, może ostrzec1. Są poważne choroby które są genetycznie uwarunkowne a rozwiajają się dopiero później w życiu (ale one są bardzo rzadkie, np. choroba Huntingtona)2. Jak wrzucisz wyniki do Promethease to wyjdzie Ci masę wyników typu masz lekko zwiększego ryzyko takiego nowotworu, choroby, a lekko zmniejszone innego, czy innej choroby. I tysiące takich informacji, z których właściwie ciężko coś odczytać. Ale mimo wszystko możesz trafić na coś ciekawego. 3. Za parę lat WGS będzie kosztować np. 200-300 zł. Jeśli obecna cena nie jest przekonująca biorąc pod uwagę potencjalne korzyści, to może warto się wstrzymać. Dla każdego ta decyzja może być inna w zależności od tego czego oczekujemy po badaniu i ile to dla nas 765 zł.4. Zachęcam, żeby informację o tej ofercie przekazać zwłaszcza osobom które prawdopodobnie mają jakąś chorobę genetyczną, ale nie są/ nie mogą zostać zdiagnozowani


Jesli jest podejrzenie choroby genetycznej np w rodzinie cos bylo udajemy sie do genetyka, po wywiadzie robia takie badania np mikromacierzy itp itd za free na nfz kosz tego badania prywatnie ok 2k
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst