Niestety, ta okazja już wygasła

Rum Transcontinental Rum Line Fiji 2014 0,7 AUCHAN

lip 21. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Okazja w Auchan Katowice. Bardzo dobra cena na opisany poniżej rum. Była jeszcze jedna butelka.


Rum został zabutelkowany przez Transcontinental Rum Line w 2018 roku, destylowany w 2014. Dojrzewał na Fidżi przez ponad dwa lata, zanim spędził nie mniej niż rok w beczce w Europie. Stad też słuszna nazwa Transcontinental. Destylowany w aparaturze Pot Still, a bazą trunku jest melasa. butelkowany o wartości 48%. Rum bez dosładzania i bez kolorowania karmelem.
Linia rumów Transcontinental została zainspirowana historycznymi transportami beczek miedzy Nowym Światem a Starym Kontynentem. Istniały 3 powody, dla których rum był transportowany do Europy: "żeglarski", ekonomiczny oraz techniczny. "Żeglarski" sprowadzał się do tego, by załoga w czasie długich podróży nie piła stojącej wody, która szybko się psuła i była szkodliwa dla zdrowia.
Aspekt ekonomiczny polegał na tym, że rum w kontynentalnym klimacie wyparowywał wolniej i dojrzewał w łagodniejszy sposób, natomiast argument techniczny opierał się na dostępności różnorodnych beczek oraz niekwestionowanej wiedzy i doświadczeniu europejskich twórców najlepszych na świcie whisky i koniaków, co pozwalało uzyskać wyjątkowy smak.
Każdy rum linii Transcontinental, przeszedł proces międzykontynentalnego starzenia: najpierw na miejscu, gdzie powstał, a potem w Europie, by dokończyć proces starzenia.
Aktualizacje społecznościowe

6 Komentarzy