Niestety, ta okazja już wygasła
355° Zakończono
43

Rum Bumbu original 40% karaibski 0,7l, Kaufland

149,90zł174,99zł-14%
Stacjonarnie: Lubuskie · Kaufland Okazje
Avatar
Opublikowane przez Shifted
Dołączył w 2021
1
12
cze 23. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Znalezione w Kauflandzie na ul. Energetyków w Zielonej Górze. Nie wiem czy to regionalna czy globalna.

W internetach najtaniej znalazłem za 159zł + wysyłka, stacjonarnie widzialem tylko po 189zl

Ps. pierwsza wstawka nie linczujcie 😬
Aktualizacje społecznościowe
Skomentuj

43 Komentarze

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  hopes25/06/2022 18:41

  No dobra ale słodszy czy mniej? Bo powiem szczerze ten plantation dark był …No dobra ale słodszy czy mniej? Bo powiem szczerze ten plantation dark był dla mnie za słodki i musiałem maskować limonką colą i lodem. I jeśli można to dlaczego lepiej smakował?


  Jest słodki bardzo, jeśli planation był za słodki dla Ciebie to Bumbu wg. mnie odpada.
 2. Avatar
  panda8623/06/2022 23:07

  A o samym rumie ktoś coś...?

  Przede wszystkim to nie jest rum tylko spirit drink (jak się dobrze przyjrzeć to na opakowaniu nie ma słowa rum, jest np. RUM CO (czyli skrót od Rum Company). Według prawodawstwa UE rum musi mieć min. 37,5 % alkoholu i max. 20 g/l dodatków (w tym np. cukru). Jeżeli ktoś ma ochotę spróbować prawdziwego rumu bez masy cukru to w tym budżecie jest już z czego wybrać (np. Pusser's, Angostura 7, Havana 7 czy Plantation Xaymaca Dry - ten ostatni można dostać w Winnicy Lidla i kumulując rabaty wyjdzie za 110 zł jak z powrotem wróci promocja 20 % na 1 sztukę) - niestety pod tym względem wybór w marketach nie jest przesadnie szeroki, jak ktoś ma w swoim mieście sklep typu DomWhisky (Warszawa) to można przebierać dużo bardziej.
  Wracając do Bumbu, trzeba go traktować raczej jako likier na rumie - jeśli komuś smakuje to jego sprawa, kwestia gustu (choć zwykle masowym odbiorcom najbardziej smakuje to, co ma jak najmniej wspólnego z prawdziwym rumem). Nie chodzi o to, że ktoś ma przestać pić jak mu to pasuje, tylko żeby zdawał sobie sprawę co to za zwierz siedzi mu w kieliszku. Bumbu, Don Papa czy Botucal Reserva Exclusiva maskują nie najlepszy destylat morzem cukru i dodatków, przez co "wchodzą" lekko bez coli itp. Uzyskanie takiej gładkości odpowiednim destylowaniem i starzeniem jest dużo droższe, poza tym po prostu mniej opłacalne dla wielu producentów.
 3. Avatar
  Co do zasady jak na cenówce jest napis "Z naszej promocji" to jest to ogólnopolska promocja z gazetki. "Taniej!" oznacza, że może być ogólnopolska, ale nie koniecznie. Często jest lokalna i sporo korzystniejsza niż te regularne.
 4. Avatar
  panda8623/06/2022 23:07

  A o samym rumie ktoś coś...?


  Barbados, mocno słodzony. Trzeba uważać na opinie i recenzję, bo to znana marka, więc będą bardziej skrajne
 5. Avatar
  hopes25/06/2022 18:41

  No dobra ale słodszy czy mniej? Bo powiem szczerze ten plantation dark był …No dobra ale słodszy czy mniej? Bo powiem szczerze ten plantation dark był dla mnie za słodki i musiałem maskować limonką colą i lodem. I jeśli można to dlaczego lepiej smakował?


  Ten BUMBU jest imo słodszy od plantationa,

  Czemu lepszy ? Nie czuć tak alkoholu, czuć pięknie wanilię, coś pod bursztyn i lekki drzewny posmak. Oryginał Darka na pewno z lodem bym pił, a BUMBU elegancko solo wlatuje
  Ale wiadomo każdy ma inne smaki i co innego będzie lepiej lub gorzej smakować
 6. Avatar
  Autor
  panda8623/06/2022 23:07

  A o samym rumie ktoś coś...?


  generalnie polowałem na niego z polecenia kilku barmanów i nie tylko. Do tej pory moim ulubionym rumem (trunkiem, ogólnie) był Pyrat, a Bumbu ląduje ex aequo na pierwszym miejscu. Po odkręceniu korka piękny zapach, coś nowego, lekka słodycz. Wypiłem na lodzie (a niewiele alkoholi piję bez coli) i bardzo mi podszedł. Nie jestem jakimś koneserem więc nie potrafię wyczuć smaku mokrej gazety z nowojorskich ulic na finiszu, więc powiem tylko - warto spróbować :).
 7. Avatar
  Już było w ogólnej na alkohole w Kauflandzie - promocja z gazetki ogólnopolska.
 8. Avatar
  ziku9029/06/2022 20:42

  Skoro w kraju x coś jest rumem, a w kraju y to samo nie jest, to sobie …Skoro w kraju x coś jest rumem, a w kraju y to samo nie jest, to sobie można do miejsca gdzie światło nie dochodzi wsadzić takie regulacje moim zdaniem. Takie jest moje zdanie.No chyba, że uznamy, że np. rzeczona Unless jest najlepsza i jej wersja jest super.


  Na 99 % nie ma sytuacji by coś określanego w UE jako rum nie zasługiwało na to określenie w kraju pochodzenia, dużo prędzej na odwrót - te normy podwyższają poprzeczkę zamiast ją obniżać (choć oczywiście zdarzają się bardziej rygorystyczne - np. na Jamajce rum nie może mieć w ogóle cukru, jeśli by miał to musiałby ktoś sprowadzić go do Europy, dosłodzić i zabutelkować we własnym zakresie). Pewne normy obowiązują zresztą dla mnóstwa innych alkoholi, gdyby ich nie było to wódka 7 % byłaby sprzedawana na porządku dziennym - o to ma chodzić?
  Obecne od kilku lat (chyba od 2018 czy 19) normy zaostrzyły kryteria i niektóre marki musiały zniwelować ilość cukru (np. część wypustów El Dorado) albo przejść na oznaczenie "spirit drink". Trudno to uznać za złe dla miłośników trunku o jak najmniej zafałszowanym dodatkami smaku (których zresztą i tak jest w marketach niespecjalnie wiele). Sam fakt, że takie marki jak Don Papa, Bumbu czy Kraken mocno ukrywają na etykietach bycie spirit drinkiem i sprawiają wrażenie rumów świadczy, że nie spełniając norm nie ma czym się specjalnie chwalić.
 9. Avatar
  Autor
  ziku9023/06/2022 21:49

  Już było w ogólnej na alkohole w Kauflandzie - promocja z gazetki og …Już było w ogólnej na alkohole w Kauflandzie - promocja z gazetki ogólnopolska.


  niewykluczam, jednak osobiście poluję na Bumbu na alertu nie dostałem , więc mam nadzieję że ktoś skorzysta
 10. Avatar
  Potwierdzam, slodki i w zasadzie mozna by powiedziec ze smakuje jak likier.
 11. Avatar
  baran09024/06/2022 17:05

  Jak wygląda w porównaniu do słodkiego Don Papy?


  Bardzo porównywalny, mniej słodki, mi bardziej siedzi niż papa 👌 (Edytowano)
 12. Avatar
  hopes25/06/2022 12:51

  Dołączam się do pytania jak wygląda w porównaniu do Plantation Rum Orig …Dołączam się do pytania jak wygląda w porównaniu do Plantation Rum Original Dark?


  Dam znać jak kupię tego żee wstawki dzisiaj, bo plantationa już mam, tego w wersji 100ml
 13. Avatar
  gisch26/06/2022 19:27

  Przede wszystkim to nie jest rum tylko spirit drink (jak się dobrze …Przede wszystkim to nie jest rum tylko spirit drink (jak się dobrze przyjrzeć to na opakowaniu nie ma słowa rum, jest np. RUM CO (czyli skrót od Rum Company). Według prawodawstwa UE rum musi mieć min. 37,5 % alkoholu i max. 20 g/l dodatków (w tym np. cukru). Jeżeli ktoś ma ochotę spróbować prawdziwego rumu bez masy cukru to w tym budżecie jest już z czego wybrać (np. Pusser's, Angostura 7, Havana 7 czy Plantation Xaymaca Dry - ten ostatni można dostać w Winnicy Lidla i kumulując rabaty wyjdzie za 110 zł jak z powrotem wróci promocja 20 % na 1 sztukę) - niestety pod tym względem wybór w marketach nie jest przesadnie szeroki, jak ktoś ma w swoim mieście sklep typu DomWhisky (Warszawa) to można przebierać dużo bardziej.Wracając do Bumbu, trzeba go traktować raczej jako likier na rumie - jeśli komuś smakuje to jego sprawa, kwestia gustu (choć zwykle masowym odbiorcom najbardziej smakuje to, co ma jak najmniej wspólnego z prawdziwym rumem). Nie chodzi o to, że ktoś ma przestać pić jak mu to pasuje, tylko żeby zdawał sobie sprawę co to za zwierz siedzi mu w kieliszku. Bumbu, Don Papa czy Botucal Reserva Exclusiva maskują nie najlepszy destylat morzem cukru i dodatków, przez co "wchodzą" lekko bez coli itp. Uzyskanie takiej gładkości odpowiednim destylowaniem i starzeniem jest dużo droższe, poza tym po prostu mniej opłacalne dla wielu producentów.  Bardzo pomocna opinia. Tak samo jest z podróbami miodów. Jedzenie tego co jest oferowane w sklepach to kpina z pszczół. Nie żeby tego nie jeść, tylko ludzie powinni być świadomi, że prawdziwego smak miodu doświadczycie tylko żując pszczoły.
 14. Avatar
  gisch26/06/2022 19:27

  Przede wszystkim to nie jest rum tylko spirit drink (jak się dobrze …Przede wszystkim to nie jest rum tylko spirit drink (jak się dobrze przyjrzeć to na opakowaniu nie ma słowa rum, jest np. RUM CO (czyli skrót od Rum Company). Według prawodawstwa UE rum musi mieć min. 37,5 % alkoholu i max. 20 g/l dodatków (w tym np. cukru). Jeżeli ktoś ma ochotę spróbować prawdziwego rumu bez masy cukru to w tym budżecie jest już z czego wybrać (np. Pusser's, Angostura 7, Havana 7 czy Plantation Xaymaca Dry - ten ostatni można dostać w Winnicy Lidla i kumulując rabaty wyjdzie za 110 zł jak z powrotem wróci promocja 20 % na 1 sztukę) - niestety pod tym względem wybór w marketach nie jest przesadnie szeroki, jak ktoś ma w swoim mieście sklep typu DomWhisky (Warszawa) to można przebierać dużo bardziej.Wracając do Bumbu, trzeba go traktować raczej jako likier na rumie - jeśli komuś smakuje to jego sprawa, kwestia gustu (choć zwykle masowym odbiorcom najbardziej smakuje to, co ma jak najmniej wspólnego z prawdziwym rumem). Nie chodzi o to, że ktoś ma przestać pić jak mu to pasuje, tylko żeby zdawał sobie sprawę co to za zwierz siedzi mu w kieliszku. Bumbu, Don Papa czy Botucal Reserva Exclusiva maskują nie najlepszy destylat morzem cukru i dodatków, przez co "wchodzą" lekko bez coli itp. Uzyskanie takiej gładkości odpowiednim destylowaniem i starzeniem jest dużo droższe, poza tym po prostu mniej opłacalne dla wielu producentów.


  Tak z ciekawości to skąd te 'info'?
  Nie ma napisu 'rum'? Nie ma 40%?

  10133058_1.jpg (Edytowano)
 15. Avatar
  ziku9027/06/2022 14:19

  Tak z ciekawości to skąd te 'info'?Nie ma napisu 'rum'? Nie ma 4 …Tak z ciekawości to skąd te 'info'?Nie ma napisu 'rum'? Nie ma 40%?[Obrazek]  10134341-7b7jp.jpg
  Wystarczy spojrzeć na drugą stronę etykiety. Widać gołym okiem że producent nie odważył się wprost nazwać tego produktu rumem. Jest wymijający napis "RUM COMPANY" który nie wiadomo co ma oznaczać. Tak jakby sugerowali że firma produkuje też rum, ale nie chcą wprost określić czy Bumbu nim jest. Dalej jest definicja mówiąca o tym że "(...) BUMBU is masterfully blended by hand from island rums and native spices (...)", czyli że "Bumbu" jest to mieszanka rumu i przypraw, co automatycznie wyklucza możliwość zaklasyfikowania go jako rum skoro zawiera takie dodatki. Idąc dalej, według pomiarów przeprowadzonych za pomocą areometru Bumbu zawiera aż 40 g cukru na litr. Tymczasem przepisy UE dotyczące produktów sprzedawanych w Europie jako "rum" na dzień dzisiejszy dopuszczają maksymalnie 20 g/L. Dla porównania, Plantation Original Dark do którego ktoś próbował porównać Bumbu zawiera tylko 15 g cukru na litr (czyli prawie 3x mniej) i nie ma w nim żadnych dodatkowych aromatów poza tymi pochodzącymi z fermentacji oraz maturacji.


  10134341-PI2ZR.jpg
  rumratings.com/com…718

  Po co niektórzy producenci dodają cukier do rumu? Żeby złagodzić alkoholowy posmak młodych destylatów kolumnowych. Wystarczy jeszcze tylko dorzucić jakieś przyprawy i aromaty żeby konsument miał wrażenie obcowania z bardzo bogatym i złożonym trunkiem, tylko czy w dalszym ciągu możemy nazwać taki produkt rumem? Czy można na jednej półce stawiać rum na stworzenie którego ktoś poświęcił wiele lat i włożył mnóstwo wysiłku, oraz produkt którego aromat pochodzi z dosypanych przypraw?

  thefatrumpirate.com/bum…nal

  10134341-5TfBn.jpg (Edytowano)
 16. Avatar
  ziku9027/06/2022 18:08

  Argument, że Unia sobie wprowadza jakieś regulacje typu czy banan jest o …Argument, że Unia sobie wprowadza jakieś regulacje typu czy banan jest owocem to akurat do mnie nie przemawia.


  A do mnie tak. Wprowadzanie konsumenta w błąd jest bardzo złą praktyką i powinno się temu przeciwdziałać w miarę możliwości. Zanim powstało Scotch Whisky Association w świecie whisky też panował bałagan i dochodziło do licznych oszustw. Szampan i koniak też niegdyś były produkowane m.in. w Rosji, zanim Francja zaczęła chronić swoje dziedzictwo. Rum jest znacznie szerszą kategorią. Część państw ma swoje regulacje, w innych jest wolna amerykanka. Kontrola importu to jedyny sposób by na rynek nie trafiały rumy które powinny być zaklasyfikowane jako likiery.

  ziku9027/06/2022 18:08

  Tak samo jak czyjaś opinia, że mu nie smakuje - czego to ma dowieść?


  Niczego. To tylko opinia. (Edytowano)
 17. Avatar
  ziku9029/06/2022 20:33

  Jeśli już coś ma być regulowane i definiowane, to niech tak jest globalnie …Jeśli już coś ma być regulowane i definiowane, to niech tak jest globalnie a nie lokalnie, jak komu się podoba.


  Czy ja dobrze rozumiem? Masz wątpliwości co do regulacji dotyczących rumu w obrębie samej Unii Europejskiej, a jednocześnie chciałbyś żeby to było regulowane globalnie na cały świat? Jak można wprowadzić jednolite prawo które będzie obowiązywać w każdym zakątku świata? Kto ma to regulować? ONZ?
 18. Avatar
  hopes25/06/2022 18:41

  No dobra ale słodszy czy mniej? Bo powiem szczerze ten plantation dark był …No dobra ale słodszy czy mniej? Bo powiem szczerze ten plantation dark był dla mnie za słodki i musiałem maskować limonką colą i lodem. I jeśli można to dlaczego lepiej smakował?


  Za słodki i jeszcze Colę dolewasz?
 19. Avatar
  A o samym rumie ktoś coś...?
Avatar
Powiązane dyskusje
Powiązane grupy
Powiązani sprzedawcy