Niestety, ta okazja już wygasła
Rozwój osobisty oparty na faktach - zestawienie ebookpoint.
495° Zakończono

Rozwój osobisty oparty na faktach - zestawienie ebookpoint.

Darmowa dostawa DarmowaEbookpoint Okazje
16
495° Zakończono
Rozwój osobisty oparty na faktach - zestawienie ebookpoint.
sty 3. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Przychodzę do was z zestawieniem książek około rozwojowych opartych na faktach lub badaniach. Sam nie przepadam za pseudo rozwojem typu 'Sekret', czy innemu coachingowemu paplaniu. Ale zrozumienie jak działa nasz mózg, jak małe interwencje mogą mieć ogromny wpływ na nasze decyzje i zachowania, jest wiedzą naprawdę wartościową. Książki dobierałem subiektywnie, cześć z nich przeczytałem, lub mam w planach, a o innych słyszałem dobre słowa.

Uwagi do formy wstawki:
  • Jako cenę domyślną podaje +- normalną cenę książki na co dzień, rynek ebooków jest taki że na pewno coś kiedyś było tańsze i takie ceny pewnie można wyłapać raz na kilka miesięcy. Więc jeśli nie chcesz kupować czegoś teraz polecam ustawić alert na upolujebooka.pl/ lub ebooki.swiatczytnikow.pl/
  • Kursywą podaję opis z książki.
  • Normalnym tekstem moje uwagi spostrzeżenia.

Samozaparcie i realizacja celów:
Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa uporem.
Książka świetnie pokazująca że intelekt nie jest najważniejszy, a liczy się samozaparcie i dążenie do celu mimo trudnościom. Ale nie warto przepłacać i lepiej obejrzeć wykład dr Bociana który w dużej części opiera się na książce. Polecam szczególnie wszystkim sceptykom wkładających cały rozwój osobisty do worka z napisem ściema.

  • 20.79zł (Wobling)Nowa psychologia sukcesu. Książka nie jest w ofercie ebookpoint i nie ma na nią obecnie fajnego rabatu, ale myślę że warto ustawić sobie alert na około 18zł.
Jak dotąd w żadnej innej książce nie wyjaśniono jeszcze kwestii nastawień i nie pokazano czytelnikom, jak je wykorzystać w życiu codziennym. Teraz zrozumiesz zarówno jednostki wybitne – na polu nauki i sztuki, sportu i biznesu – jak i tych, którzy zmarnowali swoją szansę. Zrozumiesz swojego partnera, szefa, swoich przyjaciół i swoje dzieci. Dowiesz się, jak uwolnić potencjał – własny i najbliższych.
Książka opisuje jak małe zabiegi słowne i nastawienie growth mindset wpływa na nasze podejście do problemów i chęć ich rozwiązywania. Polecam szczególnie rodzicom aby wiedzieli jak podchodzić do swoich pociech aby ich nie zniechęcać i budować chęć do uczenia się. Mały spojler treści w wykładzie powyżej (końcówka wykładu). I proszę olejcie tytuł tej książki, jak widać nie tylko tłumaczenie tytułów filmów może sprawiać problemy.

Komunikacja i Negocjacje:
Marshall B. Rosenberg był twórcą oranizacji pozarządowej Center for Nonviolent Communication. Propagował mediację według zasad Porozumienia bez Przemocy. Uczył, że każdy konflikt można rozwiązać polubownie z osiągnięciem satysfakcji u wszystkich stron konfliktu.
Chyba najbardziej znana książka o komunikacji pokazująca w jaki sposób prawidłowo przekazywać swoje uczucia i potrzeby, aby nie eskalować konfliktu i nie urazić drugiej strony.

Jego książka Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie znakomicie łączy narrację w stylu thrillera z elementami technik negocjacyjnych. Poprowadzi cię do świata negocjacji o wysoką stawkę. Znajdziesz w niej między innymi trzymające w napięciu zakulisowe relacje z dramatycznych wydarzeń rozgrywających się na opanowanych przez gangi ulicach Haiti czy ze stale komplikującej się sytuacji napadu na bank w Brooklynie.
Książka ma 7.5/10 na lubimy czytać i jest klasyczną książką w amerykańskim stylu, treść ubrana w ładną opowieść którą się dobrze czyta.

Podejmowanie decyzji:
Daniel Kahneman – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, psycholog wyróżniony za odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji – nigdy dotąd nie zgromadził w jednym miejscu owoców swoich wieloletnich badań i przemyśleń. Zrobił to dopiero w „Pułapkach myślenia”!
Książka noblisty w przystępny sposób opisuje błędy poznawcze które w absurdalny sposób wpływają na podejmowane przez nas decyzje np. sędziowie którzy wyrzucili większą ilość oczek w rzucie dwiema kośćmi zasądzali wyższy wyrok za to samo przewinienie. Mogę polecić audiobooka dobrze się go słucha, ale treść wymaga skupienia więc podczas np. biegania ciężko utrzymywać ciągłą koncentracje.

Lubimy sądzić, że podejmujemy decyzje w sposób racjonalny i logiczny. Nic bardziej błędnego! Badania naukowe z zakresu psychologii z ostatnich 40 lat dowodzą, że proces podejmowania decyzji jest ofiarą naszych emocji, nieuświadomionych przekonań i uprzedzeń. Dotyczy to zarówno decyzji podejmowanych w życiu codziennym, jak i decyzji podejmowanych w pracy.
Książki jeszcze nie czytałem ale sam kupiłem, sugerując się opiniami o innych książkach, mam nadzieje że nie pokrywa się bardzo z książką wyżej.

Nawyki:
Tu mam problem bo większość książek ma w sobie luki, które zostały załatane w ostatnich latach, a ja sam czerpałem wiedzę z innych źródeł. Ale próbując:

  • 19.90zł Siła nawyku.Audiobook - książka stara to cena nie jest żadną okazją, szczególnie że ostatnimi miesiącami dziwnie podrożała, (ebook+5zł)
Charles Duhigg udowadnia, że odpowiednie pokierowanie wyrobieniem nowych lub zmianą dotychczasowych nawyków może diametralnie odmienić czyjeś życie, ale także funkcjonowanie społeczeństw, przedsiębiorstw, grup zawodowych, państw...
Książka stara, ale fajnie pokazuje podstawowe budowanie nawyków, koncepcja nie jest w 100% zgodna i aktualna z obecnym stanem wiedzy, ale fajnie się ją czytało znowu przez amerykański styl pisania z dużą ilością ciekawych historii.

Zapraszam do komentowania i dodawania swoich proporcji.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
16 Komentarzy
Prześlij Komentarz