Router Netgear R7000-100PES NIGHTHAWK (a/b/g/n/ac 1900Mb/s) USB DualBand za 532zł @ Amazon.fr
115°Zakończono

Router Netgear R7000-100PES NIGHTHAWK (a/b/g/n/ac 1900Mb/s) USB DualBand za 532zł @ Amazon.fr

Pepper 8
maj 18. 2016
Router Netgear R7000-100PES NIGHTHAWK tylko w dniu dzisiejszym kupimy we francuskim Amazonie w promocyjnej cenie 121,15€ z dostawą do Polski, czyli około 532zł. Wysyłka realizowana jest za pośrednictwem DHLu.

Cena w polskich sklepach waha się od 649 do 800zł ceneo.pl/281…523


Specyfikacja
 • Rodzaj urządzenia Router bezprzewodowy
 • Rodzaje wyjść / wejść USB 3.0 - 1 szt.
 • USB 2.0 - 1 szt.
 • RJ-45 10/100/1000 (WAN) - 1 szt.
 • RJ-45 10/100/1000 (LAN) - 4 szt.
 • Obsługiwane standardy 802.11 a/b/g/n/ac
 • Częstotliwość pracy 2.4GHz/5 GHz (DualBand)
 • Antena Zewnętrzna - 3 szt.
 • Maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej do 1900 Mbps (Wi-Fi)
 • Zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej WPA-PSK
 • WPA2-PSK
 • 64/128-bit WEP
 • Zarządzanie i konfiguracja Strona WWW
 • Dodatkowe funkcje Obsługa VPN
 • Wysokość 50 mm
 • Szerokość 286 mm
 • Głębokość 184 mm
 • Waga 750 g
 • Dołączone akcesoria Zasilacz

8 Komentarzy

Bardzo dobry router, w bardzo zacnej cenie.
Do tego tomato i tylko Asus AC68 i jemu podobne lub lepsze są godne stawać z R7000 w szranki.

Autor Pepper

@mysior masz może w tym temacie rozeznanie? Szukam czegoś, co będzie w stanie obsłużyć np. zewnętrzny dysk podłączony pod USB żeby udostępniać filmy/muzykę/zdjęcia dalej - dla telewizorów i laptopów.

KabanMaj 18.

@mysior masz może w tym temacie rozeznanie? Szukam czegoś, co będzie w stanie obsłużyć np. zewnętrzny dysk podłączony pod USB żeby udostępniać filmy/muzykę/zdjęcia dalej - dla telewizorów i laptopów.Dokładnie takie same były moje kryteria wyboru. Przerobiłem chyba z 10 różnej maści routerów różnych firm.

Wymagałem od routera: DLNA, miracast, minimum jednego USB w standardzie 3.0 oraz standardu AC. Ostatecznie skupiłem sie na dwóch modelach o których mogę Ci duuuużo napisać. Asus RT-AC68U oraz własnie Netgear r7000.

Ostatecznie z racji okazji którą gdzieś wypatrzyłem na olxie kupiłem za psie pieniądze (420 zł) Asusa AC68 z pełną, polską 36 miesięczną gwarancją
Jestem z niego bardzo zadowolony. Jakby nie okazyjna cena, porównywalna do tej z Twojej okazji pewnie bym wybrał R7000.

Zalety AC68: dziecinnie prosty a jednocześnie baaaaaardzo rozbudowany GUI z mnóstwo zaawansowanych opcji (jeśli takie potrzebujesz). Parametry sobie porównaj, są bardzo zbliżone do R7000. Wsparcie nie tylko dla Tomato ale również dla Asus w wersji Merlina (fork oryginalnego softu nastawiony na jeszcze więcej opcji z zachowaniem pełnej stabilności urządzenia - gorąco polecam).
Wady: hmm pewnie jakieś ma - na tą chwilę nie potrafię wymienić, bo jakby nie upgrade'y softu to nie zaliczył ani jednej wpadki. Można do niego podpiąć dysk, pendrive czy cokolwiek i używać jako klienta torrent/eMule po czym bezpośrednio strumieniować do urządzeń lokalnych, np do Kodi z którym super współpracuje. Z racji, że masz dostęp do konsoli możesz cuda tam czynić. Łącznie z postawiniem swojego VPNa, SSH, SFTP, ownCloud i inszych

Zalety R7000: odrobinę lepszy zasięg na 5 GHz, ciut lepszy transfer na oryginalnym sofcie.
Wady: oryginalny interface i soft R7000 jest o wiele mniej przyjazny użytkownikowi.

Za te pieniądze, jeśli bym nie miał AC68 brałbym R7000, bo:

1. wady i niedoróbki GUI można w kilka minut wyeliminować za pomocą alternatywnego softu: polecam wersje by Shibby (nie dość, że Polak to jeszcze bardzo sumiennie utrzymuje swój projekt i często go aktualizuje). Swoją drogą mocno współpracuje z Merlinem, który tworzy soft dla Asusów.
2. mnogość opcji i pierdyliard możliwości konfiguracji na alternatywnym sofcie.
3. CENA, w tej nie znajdziesz nic o porównywalnych parametrach
4. wsparcie społeczności - to bardzo popularny model routera jest.. z liczną, aktywną społecznością.
5. jakość wykonania
6. podobnie jak AC68 ma apki na telefon z których można kilkoma rzeczami sterować.
7. po kilku bardziej zaawansowanych trickach można bezpośrednio na routerze postawić ownCloud. (choć co do tego nie mam już 100% pewności)

Owszem, można znaleźć inne routery, ciut słabsze na których wszystko co potrzebujesz też ustawisz, ale mi zawsze w nich czegoś brakowało, albo mocy, albo portu, albo gigabitowego LANu.. zawsze było coś. Do tych dwóch nie miałem żadnego "ale".

Edyta:

wiem, co mi się jeszcze w R7000 nie spodobało... położenie portów USB.. z przodu. Po co? Komu.. lepiej ukryć z tyłu jak w Asusie. Ale to względy estetyczno-kosmetyczne

do moich światłowodów 1000/100 byłby jak znalazł

mysiorMaj 18.

Dokładnie takie same były moje kryteria wyboru. Przerobiłem chyba z 10 różnej maści routerów różnych firm.Wymagałem od routera: DLNA, miracast, minimum jednego USB w standardzie 3.0 oraz standardu AC. Ostatecznie skupiłem sie na dwóch modelach o których mogę Ci duuuużo napisać. Asus RT-AC68U oraz własnie Netgear r7000.Ostatecznie z racji okazji którą gdzieś wypatrzyłem na olxie kupiłem za psie pieniądze (420 zł) Asusa AC68 z pełną, polską 36 miesięczną gwarancją Jestem z niego bardzo zadowolony. Jakby nie okazyjna cena, porównywalna do tej z Twojej okazji pewnie bym wybrał R7000.Zalety AC68: dziecinnie prosty a jednocześnie baaaaaardzo rozbudowany GUI z mnóstwo zaawansowanych opcji (jeśli takie potrzebujesz). Parametry sobie porównaj, są bardzo zbliżone do R7000. Wsparcie nie tylko dla Tomato ale również dla Asus w wersji Merlina (fork oryginalnego softu nastawiony na jeszcze więcej opcji z zachowaniem pełnej stabilności urządzenia - gorąco polecam).Wady: hmm pewnie jakieś ma - na tą chwilę nie potrafię wymienić, bo jakby nie upgrade'y softu to nie zaliczył ani jednej wpadki. Można do niego podpiąć dysk, pendrive czy cokolwiek i używać jako klienta torrent/eMule po czym bezpośrednio strumieniować do urządzeń lokalnych, np do Kodi z którym super współpracuje. Z racji, że masz dostęp do konsoli możesz cuda tam czynić. Łącznie z postawiniem swojego VPNa, SSH, SFTP, ownCloud i inszychZalety R7000: odrobinę lepszy zasięg na 5 GHz, ciut lepszy transfer na oryginalnym sofcie. Wady: oryginalny interface i soft R7000 jest o wiele mniej przyjazny użytkownikowi.Za te pieniądze, jeśli bym nie miał AC68 brałbym R7000, bo:1. wady i niedoróbki GUI można w kilka minut wyeliminować za pomocą alternatywnego softu: polecam wersje by Shibby (nie dość, że Polak to jeszcze bardzo sumiennie utrzymuje swój projekt i często go aktualizuje). Swoją drogą mocno współpracuje z Merlinem, który tworzy soft dla Asusów. 2. mnogość opcji i pierdyliard możliwości konfiguracji na alternatywnym sofcie.3. CENA, w tej nie znajdziesz nic o porównywalnych parametrach4. wsparcie społeczności - to bardzo popularny model routera jest.. z liczną, aktywną społecznością.5. jakość wykonania6. podobnie jak AC68 ma apki na telefon z których można kilkoma rzeczami sterować.7. po kilku bardziej zaawansowanych trickach można bezpośrednio na routerze postawić ownCloud. (choć co do tego nie mam już 100% pewności)Owszem, można znaleźć inne routery, ciut słabsze na których wszystko co potrzebujesz też ustawisz, ale mi zawsze w nich czegoś brakowało, albo mocy, albo portu, albo gigabitowego LANu.. zawsze było coś. Do tych dwóch nie miałem żadnego "ale".Edyta:wiem, co mi się jeszcze w R7000 nie spodobało... położenie portów USB.. z przodu. Po co? Komu.. lepiej ukryć z tyłu jak w Asusie. Ale to względy estetyczno-kosmetyczne

​A w kontekście urządzeń sporo droższych np. Linksys WRT1900ACS jak te wymienione wypadają? Dużo info po angielsku przeczytałem, ale żadnych twardych deklaracji z gatunku "bierz tańszy, dostajesz to samo" czy "warto dopłacić, jest idealny".

panaut0lordvMaj 18.

​A w kontekście urządzeń sporo droższych np. Linksys WRT1900ACS jak te wymienione wypadają? Dużo info po angielsku przeczytałem, ale żadnych twardych deklaracji z gatunku "bierz tańszy, dostajesz to samo" czy "warto dopłacić, jest idealny".


Imho nie warto, jak wybierałem swój ten był dość nowym produktem na polskim rynku i kosztował znacznie więcej niż zakładał mój budżet. Dlatego go nie testowałem więc się nie wypowiem. Opinie już wtedy miał średnie i jedyne co mi się w nim podobało to kolorystyka żywcem nawiązująca do dawnych, znakomitych zresztą wrt-54gl i innych z tej serii.

Według mnie nie warto też płacić za sztucznie żyłowane transfery w standardzie ac, zwłaszcza jeśli nie ma dużo produktów które w pełni potrafią wykorzystać ich zalety.
Ale to tylko moje zdanie w oparciu o rzeczy które mam w domu, do których potrzebuje siać internet.

Jedyne co bym Ci jeszcze polecił zrobić to poszukać na różnych stronach z ofertami sprzętu Cisco :-) czasami można wyłowić prawdziwe perełki w bardzo dobrych cenach.

mysiorMaj 18.

Dokładnie takie same były moje kryteria wyboru. Przerobiłem chyba z 10 różnej maści routerów różnych firm.Wymagałem od routera: DLNA, miracast, minimum jednego USB w standardzie 3.0 oraz standardu AC. Ostatecznie skupiłem sie na dwóch modelach o których mogę Ci duuuużo napisać. Asus RT-AC68U oraz własnie Netgear r7000.Ostatecznie z racji okazji którą gdzieś wypatrzyłem na olxie kupiłem za psie pieniądze (420 zł) Asusa AC68 z pełną, polską 36 miesięczną gwarancją Jestem z niego bardzo zadowolony. Jakby nie okazyjna cena, porównywalna do tej z Twojej okazji pewnie bym wybrał R7000.Zalety AC68: dziecinnie prosty a jednocześnie baaaaaardzo rozbudowany GUI z mnóstwo zaawansowanych opcji (jeśli takie potrzebujesz). Parametry sobie porównaj, są bardzo zbliżone do R7000. Wsparcie nie tylko dla Tomato ale również dla Asus w wersji Merlina (fork oryginalnego softu nastawiony na jeszcze więcej opcji z zachowaniem pełnej stabilności urządzenia - gorąco polecam).Wady: hmm pewnie jakieś ma - na tą chwilę nie potrafię wymienić, bo jakby nie upgrade'y softu to nie zaliczył ani jednej wpadki. Można do niego podpiąć dysk, pendrive czy cokolwiek i używać jako klienta torrent/eMule po czym bezpośrednio strumieniować do urządzeń lokalnych, np do Kodi z którym super współpracuje. Z racji, że masz dostęp do konsoli możesz cuda tam czynić. Łącznie z postawiniem swojego VPNa, SSH, SFTP, ownCloud i inszychZalety R7000: odrobinę lepszy zasięg na 5 GHz, ciut lepszy transfer na oryginalnym sofcie. Wady: oryginalny interface i soft R7000 jest o wiele mniej przyjazny użytkownikowi.Za te pieniądze, jeśli bym nie miał AC68 brałbym R7000, bo:1. wady i niedoróbki GUI można w kilka minut wyeliminować za pomocą alternatywnego softu: polecam wersje by Shibby (nie dość, że Polak to jeszcze bardzo sumiennie utrzymuje swój projekt i często go aktualizuje). Swoją drogą mocno współpracuje z Merlinem, który tworzy soft dla Asusów. 2. mnogość opcji i pierdyliard możliwości konfiguracji na alternatywnym sofcie.3. CENA, w tej nie znajdziesz nic o porównywalnych parametrach4. wsparcie społeczności - to bardzo popularny model routera jest.. z liczną, aktywną społecznością.5. jakość wykonania6. podobnie jak AC68 ma apki na telefon z których można kilkoma rzeczami sterować.7. po kilku bardziej zaawansowanych trickach można bezpośrednio na routerze postawić ownCloud. (choć co do tego nie mam już 100% pewności)Owszem, można znaleźć inne routery, ciut słabsze na których wszystko co potrzebujesz też ustawisz, ale mi zawsze w nich czegoś brakowało, albo mocy, albo portu, albo gigabitowego LANu.. zawsze było coś. Do tych dwóch nie miałem żadnego "ale".Edyta:wiem, co mi się jeszcze w R7000 nie spodobało... położenie portów USB.. z przodu. Po co? Komu.. lepiej ukryć z tyłu jak w Asusie. Ale to względy estetyczno-kosmetyczne

Mam R7000. @Kaban nie wiem czy mieszkasz w bloku czy w domu ale zasięg R7000 na 5G w bloku wypada bardzo słabo 40% 50% słabiej niż 2.4 z tego samego routera (sprawa opisana obszernie na forach) i u mnie niestety tak jest, więc prędkość jest ale dla sprzętu stojącego blisko routera. Reszta bez zarzutu, WiFi jest stabilne. Ja nam na nim DD-WRT. Co do usb z przodu, ja mam router podwieszony pod sufitem w szafie i dla mnie ten port jest jak skarb . VPN, pliki, DLNA mam akurat posadzone na NASie Synology to nie mogę się wypowiedzieć co do wydajności. Ale jeśli ten AC68 można wychaczyć taniej, to się nie zastanawiaj. Podsumowując z mojej strony jak za tą cenę R7000 jest przyzwoity ale szału nie ma.

marimajMaj 18.

Mam R7000. @Kaban nie wiem czy mieszkasz w bloku czy w domu ale zasięg R7000 na 5G w bloku wypada bardzo słabo 40% 50% słabiej niż 2.4 z tego samego routera (sprawa opisana obszernie na forach) i u mnie niestety tak jest, więc prędkość jest ale dla sprzętu stojącego blisko routera. Reszta bez zarzutu, WiFi jest stabilne. Ja nam na nim DD-WRT. Co do usb z przodu, ja mam router podwieszony pod sufitem w szafie i dla mnie ten port jest jak skarb . VPN, pliki, DLNA mam akurat posadzone na NASie Synology to nie mogę się wypowiedzieć co do wydajności. Ale jeśli ten AC68 można wychaczyć taniej, to się nie zastanawiaj. Podsumowując z mojej strony jak za tą cenę R7000 jest przyzwoity ale szału nie ma.

​cofam w takim razie część o bezzasadności portu z przodu
Prześlij Komentarz
Avatar
@
  Tekst