Niestety, ta okazja już wygasła
Robot koszący RLM300 -FS
978° Zakończono

Robot koszący RLM300 -FS

799zł1.499zł-47%OBI Okazje
97
978° Zakończono
Robot koszący RLM300 -FS
lip 21. 2020

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Robot koszący NAC, wyposażony jest w trzy silniki elektryczne bezszczotkowe.
Zasilanieakumulatorowe 18V, 2,2Ah LI-lon, szerokość robocza 170 mm, wysokościkoszenia 30mm, czas ładowani akumulatora 1-1,5h w zestawie znajdujestacja dokująca, ładowarka, śruby do mocowania stacji dokującej, linkado wyznaczenia obszaru roboczego 100mb oraz paliki do jej mocowania100szt.

Cena i dostępność sprawdzona w Obi Kraków - Wielicka. Nie wiem jak inne.
W sieci znalazłam za 1499,00
Aktualizacje społecznościowe
OBI OkazjeOBI gazetka
Najlepsze komentarze
Anty_Panciak22/07/2020 02:04

Mój tata wylicytował na aledrogo 2 kosiarki Husqvarna za łącznie 900 zł dzi …Mój tata wylicytował na aledrogo 2 kosiarki Husqvarna za łącznie 900 zł działają koszą bardzo dobrze( już 3 rok) zamówił sobie ostrza z Ali za 40 sztuk jakoś 29 zł i jest mega zadowolony


Taką cenę to podał Twojej mamie:)
Siedzę trochę w tym temacie więc wyjaśnię kilka kwesti:

1. Nożyki w formie "żyletek" są aktualnie najlepszym rozwiązaniem dla tego typu maszyn - tanie, szybko sie wymieniają, przy trafieniu na coś twardszego chowają się co nie powoduje uszkodzenia całego systemu koszącego. Produkty marek stigi, john deera czy stihla mają nóż trójzębny coś jak nóż w wykaszarce, gdzie uderzenie przenosi całą siłę na trzymacz zespołu koszacego.

2. Maszyna kosi dzienny przyrost trawy, co uniemożliwia aby ta trawa miała ją przerosnąć. W skrócie mówiąc nieważne jaka jest pogoda za oknem, trawnik jest zawsze wykoszony i wygląda idealnie.

3. Kosiarki automatyczne są maszynami mielącymi, ale takimi, które robią to książkowo. Kosza 1/3 wysokości trawy co pozwala skoszonym elementom schować się w rosnącą trawę. W tej sytuacji nie ma możliwości aby miało się coś nosić czy przylegać do stopy przy chodzeniu po takim trawniku. Takiego mielenia nie sposób uzyskać np. kosiarką spalinową czy traktorem, bo po prostu rzadziej kosimy.

4. Trawnik po kosiarce robotycznej wygląda na bardziej zdrowy, bo funkcja mielenia spełnia rolę użyźniającą glebę. Trawa ma większy wzrost i wygląda na lepiej odżywioną. W sytuacji kiedy jest sucho, dźbła skoszonej trawy w pewnym stopniu oddają swoją wilgoć glebie co powoduje, że trawnik koszony kosiarką automatyczną jest dłużej "zielony" niż przy koszeniu konwencjonalną kosiarką. Oczywiście kiedy mamy miesąc suchy, dla kosiarek bez tzw. pogodynki trzeba ograniczyć czas pracy aby nie wyjeżdzała tak często jeśli trawa nie ma obfitego wzrostu.

5. Kosiarki automatyczne działają na zasadzie kabla ograniczającego, mniejsze modele do 15 arów nie wymagają innych czujników. Kablem obtaczamy całą działkę w której ma kosić oraz elementy/obiekty na danym trawniku takie jak drzewa, krzewy, pergolie, baseny itp. itp. Mapowanie terenów wystepuje w maszynach wyposażonych w GPS, natomiast to mapowanie wygląda inaczej niż w odkurzaczach. Tutaj nie mamy kontroli nad samym mapowaniem lecz dla maszyny jest to czujnik, który pozwala mu nakreślać w swoim planie koszenia miejsca których nie jest w stanie skosić - np przy uderzeniu kilkukrotnie przy koszeniu w drzewo, ona go w planie koszenia zaznaczy i nastepnym razem będzie go omijać.

6. Na rynku na tą chwilę najbardziej zaawansowane modele to kosiarki marek Ambrogio, Husqvarna oraz Robomow. Są to producenci które aktualnie wiodą prym w tych maszynach i mają ofertę zarówno na małe ogródki jak i na potężne ogrody.

7. Maszyny przeznaczone na 500m2 zasadniczo do siebie są zbliżone. Zazwyczaj cięcia kosztowe tych modelów są na rodzaju akumulatora (li-on lub ni-mh), marce producenta, technologi (oprogramowanie jest tutaj bardzo istotne), dostępności części, materiałów użytych do produkcji oraz sposobu sprzedaży - nac jest marką, która handluje produktami masowo i może a nawet musi zapewnić mniejsze ceny (coś jak biedronka na tle innych marketów).

8. Kosiarka zasadniczo ma działać jako automatyczna, tzn. po poprawnym zainstalowaniu gdzie nie będzie się zawieszać na jakiś obiektach ona automatycznie kosi i się ładuje. Niektóre modele mają aplikację które informują jedne przez blutetooth, niektóre przez sieć komórkową o problemach - np. ugrzęzła w krzakach, spadła z nachylenia. Wtedy trzeba jej "pomóc" w pracy. Natomiast te problemy pojawiają się głównie gdy źle zostanie ona zainstalowana.

9. Kosiarka automatyczna widzi przeszkodzy, które są większę niż 1/3 jej wysokości. Czyli patyki, jakieś małe kamyki nie jest w stanie swoimi sensorami zobaczyć co powoduje, że ona przez nie przejeżdza. Kiedy mówimy o większym obiekcie wtedy czujnik zderzenia, daje sygnał o problemie przejazdu i kosiarka szuka kolejnej drogi do koszenia.

10. Modele kosiarek automatycznych głównie tych budżetowych kosza chaotycznie, ze względu na fakt, żeby nie udeptywać tych samych torowisk przez które np. wczoraj jechała. Ze względu na koszenie dziennego przyrostu trawy jest to bardzo istotne.

11. Ważnym elementem w tych kosiarkach jest przede wszystkim oprogramowanie. Im dłużej firma produkuje takie kosiarki tym bardziej rozwinięte oprogramowanie posiada. Jest to niezwykle ważne przy odnajdowaniu bazy, dojazdów przy wąskich miejscach ogrodu itp.

12. Trawnik zasadniczo do najrówniejszych nie musi należeć, najważniejsze aby ubytki w nawierzchni nie były większe niż kółka napędowe samej maszyny. Tylko w takich sytuacjach maszyna ugrzęźnie i będzie wołać o pomoc. Kosiarki automatyczne ze względu na swój rodzaj napędu mogą pracować na dość sporych nachyłach, niektóre nawet do 75% nachyłu jak dla najnowszego modelu z marki Husqvarna, 435X AWD.

13. Im bardziej złożony ogórd oraz większy areał tym zakup maszyn pokroju naca, worx itp. mija się niestety z celem. Maszyny niejednokrotnie miały problem z odnalezieniem bazy ładującej i często staje na środku ogrodu bo bateria jej się wyczerpała. Zajmuję się montażem różnych tego typu maszyn stąd wiele widziałem. Znane marki rozwiązują ten problem dodatkowymi kablami tzw. kablami doprowadzającymi, które nakierowują maszyne z dalekiego zakatku ogrodu w celu dojazdu do stacji ładującej.
Edytowane przez: "Look_AtMe" lip 22.
Kosiarka na żyletki

4774870-7UMOk.jpg
Niech xioami coś takiego wypuści, bo te tanie nic nie warte a te dobre strasznie drogie.
97 Komentarzy
Brałbym ale dla mnie co najmniej 2x za mały... Leci plus
Ktoś? Coś? Jakieś opinie?
Cena już taka spoko. Za tyle. To używki nawet warto kupić, a tu nowka.
Edytowane przez: "majk3l" lip 21.
Podobno to coś jeździ ale nie kosi trawy
Może ktoś ma i się wypowie
oskdriver21/07/2020 21:20

Podobno to coś jeździ ale nie kosi trawy


Musi być niska trawa
Jak kosi codziennie to nie zdąży urosnąć:)
Miałem model 1200. Zbyt wąski i miał duże problemy z górkami na trawniku. Kupiłem model 1500. Niesamowita różnica. Nie zamienię go na nic innego. Ogarnia działkę 1000m2. Zapomniałem o koszeniu. Wszystkie mniejsze są słabe, chyba że na super zadbane trawniki.
Maroko21/07/2020 22:15

Miałem model 1200. Zbyt wąski i miał duże problemy z górkami na trawniku. K …Miałem model 1200. Zbyt wąski i miał duże problemy z górkami na trawniku. Kupiłem model 1500. Niesamowita różnica. Nie zamienię go na nic innego. Ogarnia działkę 1000m2. Zapomniałem o koszeniu. Wszystkie mniejsze są słabe, chyba że na super zadbane trawniki.


Za ile ten 1500?
Polecam przerobić smart odkurzacz na taką kosiarkę
Kosiarka na żyletki

4774870-7UMOk.jpg
Maroko21/07/2020 22:27

W leroyu 2000.


A mają te kosiarki ( w ogóle ) jakieś mapowanie terenu czy jeżdżą jak piłka z Arkanoida?
Edytowane przez: "Dario666" lip 21.
Niech xioami coś takiego wypuści, bo te tanie nic nie warte a te dobre strasznie drogie.
Ok zamówiłem ale gdzie to zbiera trawę ???? Tam jest jakiś pojemnik ???
Nie polecam, słabo kosi, wykastrowany model. Dwa razy na gwarancji już był. Głupieje, nie wraca do bazy, wyjeżdża poza obrzeże... Żyletki to pomyłka jeżeli chodzi o kosiarki, ale niestety tanich modeli z normalnym ostrzem nie ma
Dario66621/07/2020 22:31

A mają te kosiarki ( w ogóle ) jakieś mapowanie terenu czy jeżdżą jak piłka …A mają te kosiarki ( w ogóle ) jakieś mapowanie terenu czy jeżdżą jak piłka z Arkanoida?


Jeżdżą jak chcą. Na początku się obawiałem ale jestem bardzo zadowolony. Wyjeżdża w nocy co 48h i nie mam żadnych niewykoszonych miejsc.
seebeek21/07/2020 22:35

Ok zamówiłem ale gdzie to zbiera trawę ???? Tam jest jakiś pojemnik ???Nie ma.
Sekeletu21/07/2020 22:25

Kosiarka na żyletki [Obrazek]


Właśnie te "zyletki" kosza trawnik codziennie. Bardzo małe ścinki trawy stanowią naturalny nawóz, a tobie odchodzi potrzeba zbierania resztek. Trawa gestnieje, prawie nic nie robisz. Chowasz kosiarke na zimę, wymieniasz "zyletki" 3x w sezonie.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst