Niestety, ta okazja już wygasła
764° Zakończono
61

Rewolwer czarnoprochowy Remington 1858 Texas .44 firmy Pietta z lufą 8 cali

1.014,40zł1.220zł-17%
Darmowa dostawa · Remington Okazje
Avatar
Janek_Ha
Dołączył w 2019
4
23
lis 29. 2019

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Dobra cena za rewolwer czarnoprochowy marki Pietta w wersji Texas w kalibrze .44
Rewolwer z mosiężną ramą (rama zamknięta, nie jak w Coltach otwarta).
Gdyby na stronie pokazywało normalne ceny bez rabatów trzeba wpisać kod podany w okazji w formularzu zamówienia.

Jeśli ktoś chciałby mieć w domu broń palną nie wymagającą zezwolenia Policji, to jak najbardziej polecam.

Zakupy przez PlanetPlus dają 8% Cashback, więc można zejść z ceną na 953zł (8% chasback od ceny netto). Tym bardziej ciekawa oferta.

Cena całkiem w porządku za wersję w mosiądzu, porównując do Remingtona Uberti 1858 w stalowej ramie w jednej z ostatnich promocji w Militaria, gdzie można go było dostać za ok 1230zł (1299zł cena po promocji, do tego 150zł punktów KSK wymienialnych na 75zł rabatu przy kolejnych zakupach).
W Saguaro-arms model Texas stoi aktualnie za 1150zł (obniżka z 1220zł).


Jeśli dla kogoś byłaby to pierwsza replika broni rozdzielnego ładowania trzeba pamiętać, że to nie koniec wydatków.

Absolutne minimum to:
proch (ok 150zł za czeski Vesuvit, Złoty Stok ok 200zł/kg)
kule (.454 lub .457 to ok 40zł/100szt)
kapiszony (po promocji to ok 60zł za 250szt RWS 1075)
kluczyk do kominków (można zrobić samemu, kupny od 40zł wzwyż)
ochronniki słuchu i oczu (od 50 zł za komplet w markecie budowlanym do kilkuset złotych)
kaszka manna jako wypełnienie komór (prawie za free, 2-3zł/kg; wystarczy spokojnie na rok strzelania).
Koszt 1 strzału jak kiedyś liczyłem to ok 1zł. Nie wliczam do tego kosztów dojazdu na strzelnicę i wynajęcia stanowiska.


Strzelanie z tej broni wyłącznie na strzelnicach (ze względu na dym w grę wchodzą głównie strzelnice otwarte, tzn. na świeżym powietrzu).

Dla kogoś, kto już ma jakąś kolekcję, to też całkiem fajna oferta.
Miłej zabawy!
Aktualizacje społecznościowe
Okazje Black Friday 2022
Skomentuj

61 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Do RdR2 podejdzie?
 2. Avatar
  Popieram obecny dostęp do broni czarnoprochowej, jednak tego typu okazje powinny być wyraźnie oznaczane, że jest to broń palna, która może zabić - nie jest to wiatrówka, która nie może zabić lub może zabić przy wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach, a broń, której wystrzał w odpowiednie miejsce ciała zabije na pewno.
  Dla 99% z nas jest to oczywiste, ale na Pepperze siedzi masa tzw. "gimbazy" (przynajmniej umysłowo), która jest na etapie poznawania różnic między rzeczywistością a grą na Playstation.
 3. Avatar
  mravel29/11/2019 20:56

  Na miasto sie nada?


  Jasne, pasuje do mokasynów. (Edytowano)
 4. Avatar
  Zizo_Zazo29/11/2019 13:04

  W ramach wyjaśnienia, taką broń można sobie kupić legalnie("na dowód osobi …W ramach wyjaśnienia, taką broń można sobie kupić legalnie("na dowód osobisty"), używać, przenosić, itd.


  znając nasze realia jeszcze...
  leci plusik
 5. Avatar
  Zabije tym somsiada?
 6. Avatar
  Anonymous User
  Victoremque29/11/2019 21:09

  Raz może się zdarzyć, ale jak się już kupuje pistolet to żeby sobie postr … Raz może się zdarzyć, ale jak się już kupuje pistolet to żeby sobie postrzelać ile się chce


  Możesz komuś sprezentowac w zamian pieniądze a on ci sprezentuje ile chcesz prochu
 7. Avatar
  Aby legalnie w Polsce kupić proch czarny, należy zgodnie z Ustawą, posiadać EKB (pełna nazwa to EKBP – Europejska Karty Broni Palnej). Karta poza zakupem prochu, potrzebna jest kiedy chcemy posiadaną broń, przewieźć poza granice Polski (np. zawody).

  Fenomenem naszego kraju jest to, że nie kupimy prochu czarnego posiadając pozwolenie na broń palną … i tak niezbędne jest EKB. Choć tutaj można kupić proch do wytwarzania amunicji dla myśliwych. Postaram się rozwinąć dokument wraz z komentarzami.


 8. Avatar
  BaZyL429/11/2019 21:22

  Popieram obecny dostęp do broni czarnoprochowej, jednak tego typu okazje …Popieram obecny dostęp do broni czarnoprochowej, jednak tego typu okazje powinny być wyraźnie oznaczane, że jest to broń palna, która może zabić - nie jest to wiatrówka, która nie może zabić lub może zabić przy wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach, a broń, której wystrzał w odpowiednie miejsce ciała zabije na pewno.Dla 99% z nas jest to oczywiste, ale na Pepperze siedzi masa tzw. "gimbazy" (przynajmniej umysłowo), która jest na etapie poznawania różnic między rzeczywistością a grą na Playstation.


  Ale z drogiej strony patrząc jesteśmy narodem skrajnie rozbrojonym. Sprawa wygląda źle gdyż na 100 Polaków przypada 1.2broni palnej posiadanej przez obywatela natomiast np nasi sąsiedzi Czesi na 100 mieszkańców 10.4. Nie wydaje mi się że jesteśmy aż tak nienormali żeby się strzelać czy robić inne gupie rzeczy. Co więcej w tym kraju powinien być łatwiejszy dostęp. oczywiście badania psychologiczne niekaralności jest wymogiem jak najbardziej trafnym jednak ta cała reszta to już przesada. Nie jestem jakim patanoikiem ale wyrazie jakiej kolwiek wojny to kto bd bronił kraju raczej nie rząd kochany i znów wrócimy do czasów walki na koniach przeciw czolgom.
 9. Avatar
  Mar2429/11/2019 13:18

  Lepiej ten czy dołożyć do inoxa ?


  Ja dołożyłem. Kupowałem we Francji, wszystko bez problemu przyszło.
 10. Avatar
  Mat_P29/11/2019 21:13

  Można samemu robić. Nie jest to skomplikowane i też nie jest to ni … Można samemu robić. Nie jest to skomplikowane i też nie jest to nielegalne chyba. Pogrzeb na yt bodz forum


  Już kiedyś patrzyłem:

  Art. 171. § 1 kodeksu karnego:

  Kto, bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, wyrabia, przetwarza, gromadzi, posiada, posługuje się lub handluje substancją lub przyrządem wybuchowym, materiałem radioaktywnym, urządzeniem emitującym promienie jonizujące lub innym przedmiotem lub substancją, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach,

  podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


  Do tego dochodzi kwestia tego, że niewiadomo czy nie wyjdzie z tego coś niebezpiecznego zagrażającego życiu.
 11. Avatar
  Na miasto sie nada?
 12. Avatar
  Victoremque29/11/2019 21:07

  Tylko gdzie kupić do tego czarny proch..


  Wycieczka do czech albo rejestracja broni na policji i zakup z fam pionki.
 13. Avatar
  BaZyL429/11/2019 21:22

  Popieram obecny dostęp do broni czarnoprochowej, jednak tego typu okazje …Popieram obecny dostęp do broni czarnoprochowej, jednak tego typu okazje powinny być wyraźnie oznaczane, że jest to broń palna, która może zabić - nie jest to wiatrówka, która nie może zabić lub może zabić przy wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach, a broń, której wystrzał w odpowiednie miejsce ciała zabije na pewno.Dla 99% z nas jest to oczywiste, ale na Pepperze siedzi masa tzw. "gimbazy" (przynajmniej umysłowo), która jest na etapie poznawania różnic między rzeczywistością a grą na Playstation.


  Szanowny Pan należy do grupy popierającej oznaczanie worków foliowych, jako niebezpieczne?
  Właśnie takie podejście powoduje, że jesteśmy w ogonie Europy z ilością broni...
 14. Avatar
  Autor
  mravel29/11/2019 20:56

  Na miasto sie nada?  Za duży
  Na miasto lepszy Sheriff, Birdshead, albo nawet Pocket.

  Oczywiście żart::)

  Tak poważnie: wiem, że są w Polsce ludzie, którzy taką broń traktują jak broń do ochrony osobistej i noszą ją codziennie przy tyłku. Nie jest to zabronione, chociaż obowiązują nas wtedy takie same przepisy jak posiadaczy broni pozwoleniowej.

  Czy to mądre i bezpieczne? Nie mi oceniać. Ja nie noszę, nawet nie mam załadowanej takiej broni w domu.
  Trzeba tylko pamiętać, że to nie jest tak niezawodna broń jak ta współczesna. Tutaj dużo łatwiej o niewypał, przypadkowy wystrzał lub zacięcie.

  benek.kwiaciarz29/11/2019 21:14

  dlaczego polecasz .44 a nie .36? jest lepszy pod jakimś względem?  To bez różnicy prawie. Rewolwer .36 jest troszkę cięższy (te same wymiary bębna i lufy, jednak mniejsza średnica przewodu lufy i komór bębna, więc potrzeba więcej materiału).

  Strzelanie bardzo podobne, chociaż w .36 idzie Ci ciutkę mniej prochu, niż w .44 (w .36 strzelałem z 0,5g prochu, na .44 wystarczy ok 0,75g do celnego strzelania).

  .44 ma chyba większy FUN FACTOR, bo jak tutaj nasypiesz cały bęben, po same kule (bez skojarzeń, sypiesz tyle prochu, żeby tylko kula wlazła i się schowała w bębnie, bez kaszki, na to smar - przy takiej naważce jest KONIECZNY - zabezpiecza przed ogniem łańcuchowym) - jak to walnie, to i huku i dymu i banan z gęby przez minutę nie zejdzie
  Jest też kopnięcie - podrzut i odrzut. W .36 nie będzie aż takiego efektu WOW.

  No i w shargu sądząc po stanach magazynowych mają więcej .44
  Jak dosyć często strzelam, to jeszcze nie widziałem Remingtona w .36 u żadnego z kolegów. Są po prostu mniej popularne. (Edytowano)
 15. Avatar
  Pete6730/11/2019 15:41

  Dokładnie jak piszesz.Poprzednia władza bardzo bała się pomysłu broń u zwyk …Dokładnie jak piszesz.Poprzednia władza bardzo bała się pomysłu broń u zwykłego obywatela.Obecna też jakoś nie pała entuzjazmem, za duzo można odcisków nadepnać gdyby rozkminiać ten problem.To tutaj rewelacja, bardzo mi się podoba pomysł tego typu broni.ile kosztuje strzelnica? wynajęcie?


  Jestem w trakcie wyrabiania pozwolenia na broń, więc nie wiem ile kosztuje wejście z własną bronią, ale w przypadku wejścia bez pozwolenia, koszta wyglądają tak np. 25zł (~~1h)(+/-) wejście + amunicja, np. bocznego zapłonu 1strzał=1zł, 9mm=2 zł itd. W przypadku czarnoprochowca będzie to zapewne koszt tylko wejścia. Ale miej na uwadze, że kryte strzelnice i nie tylko mogą nie chcieć wpuszczać z tego typu bronią + niektóre strzelnice odkryte i nie tylko, patrzą krzywym wzrokiem na strzelców czarnoprochowych, ponieważ Ci ponoć gorzej przestrzegają zasad bezpieczeństwa.
  Także, wniosek z tego taki, że jeśli chcecie mieć taką broń i móc z niej strzelać, to upewnijcie się najpierw, czy macie do tego w ogóle miejsce (Edytowano)
 16. Avatar
  BaZyL429/11/2019 21:22

  Popieram obecny dostęp do broni czarnoprochowej, jednak tego typu okazje …Popieram obecny dostęp do broni czarnoprochowej, jednak tego typu okazje powinny być wyraźnie oznaczane, że jest to broń palna, która może zabić - nie jest to wiatrówka, która nie może zabić lub może zabić przy wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach, a broń, której wystrzał w odpowiednie miejsce ciała zabije na pewno.Dla 99% z nas jest to oczywiste, ale na Pepperze siedzi masa tzw. "gimbazy" (przynajmniej umysłowo), która jest na etapie poznawania różnic między rzeczywistością a grą na Playstation.


  Bez przesady... Wpisuje się to idealnie w politykę zidiocenia społeczeństwo. Napisy na kawie, że gorąca, próg wysoki, a nóż ostry. Toż to się rozumie samo przez się!
 17. Avatar
  Zawsze to lepsze od kła narwala. Popieram.
 18. Avatar
  kr_fu02/12/2019 11:35

  No tak, tylko czy lepsze od atrapy pasu szachida, każdy kij ma dwa końce.


  Czarnoprochowce to nie atrapy. (Edytowano)
 19. Avatar
  W ramach wyjaśnienia, taką broń można sobie kupić legalnie("na dowód osobisty"), używać, przenosić, itd.
 20. Avatar
  Lepiej ten czy dołożyć do inoxa ?
Avatar