Niestety, ta okazja już wygasła

Revolut - oprocentowane konta oszczędnościowe w PLN, 0,95% za darmo

sty 11. 2022

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Cześć pepperki!

Nie jest to może typowa okazja ale uważam, że warto o niej wspomnieć w tych dość trudnych czasach.

"Revolut udostępnił klientom w Polsce możliwość lokowania oszczędności w rodzimej walucie. Oprocentowanie wynosi od 0,95 proc. do 1,4 proc. w zależności od planu, z którego korzysta klient. Środki znajdują się pod ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego.

Pod koniec ubiegłego roku Revolut wprowadził do oferty depozyty w euro. Ich oprocentowanie w zależności od planu taryfowego wynosi od 0,1 proc. do 0,3 proc. Teraz fintech rozszerza ofertę o konta oszczędnościowe w złotych. Są one dostępne w zakładce „Sejfy” w ramach aplikacji mobilnej. Podobnie jak w przypadku lokat w euro, także i tu stawka oprocentowania zależna jest od planu, z jakiego korzysta klient. W przypadku bezpłatnego planu Standard Revolut proponuje 0,95 proc., dla planu Plus – 1 proc., dla Premium – 1,2 proc., a dla Metal – 1,4 proc.

Konta oszczędnościowe prowadzone w ramach „Sejfów” nie wymagają wpłaty kwoty minimalnej. Nie ma też górnych limitów wpłat. Pieniądze można wycofać w dowolnej chwili, a kapitalizacja następuje codziennie. Gwarancję depozytów zapewnia natomiast belgijski fundusz gwarancyjny (środki lokowane są w Aion Banku, z którym Revolut współpracuje). Podobnie jak w przypadku polskiego BFG, pieniądze do 100 tys. euro na głowę są objęte ochroną w całości."


Źródło: bankier.pl/wia…tml

Inne banki podobne oprocentowanie mają jedynie w ofertach promocyjnych, jednorazowo i na ograniczony okres oraz kwotę.
Standardowe oprocentowania w innych bankach to około 0,01 - 0,2% w skali roku, ale brakuje możliwości wybierania funduszy w każdym momencie jak i naliczania odsetek każdego dnia.

Nie chcę tu wywoływać dyskusji o bezpieczeństwie natomiast w ostatnim akapicie mamy informacje o gwarancji depozytu przez Belgijski fundusz gwarancyjny

Zauważyłem, że link do strony revoluta działa dość opornie, ale możecie przeglądnąć wszystkie opcje w aplikacji mobilnej.

"Użytkownicy aplikacji mogą przekazywać środki do sejfów Vault w sposób automatyczny, na przykład w formie zaokrąglonych do najbliższej kwoty całkowitej końcówek z codziennych płatności. Mogą też ustawić cykliczne doładowanie sejfów, lub wpłacić środki jednorazowo. Klienci Revolut mogą kilkoma kliknięciami przekształcić swoje dotychczasowe sejfy w oprocentowane depozyty."

(jest to też moja pierwsza wstawka, także nie zamroźcie)


Peace!
Aktualizacje społecznościowe
Koszalineo
Uwaga! Trzeba samodzielnie płacić tzw. podatek Belki

"Czy należy odprowadzić podatek od odsetek?
Niestety to na Tobie spoczywa obowiązek sprawdzenia, czy musisz odprowadzić podatek od odsetek od zgromadzonych w Sejfie oszczędności. Revolut nie będzie pobierać podatku od odsetek wpłaconych do Twojego Sejfu na oszczędności. Nie posiadamy uprawnień do udzielania porad podatkowych i ich nie udzielamy
."
revolut.com/pl-…tek
Najlepsze komentarze
332 Komentarze
Prześlij Komentarz