Niestety, ta okazja już wygasła
REVOLUT - DARMOWA KARTA! do 09.03.2018. Rewolucyjna karta walutowa i appka - nienawidzona przez banki. Teraz z BITCOIN
2214° Zakończono

REVOLUT - DARMOWA KARTA! do 09.03.2018. Rewolucyjna karta walutowa i appka - nienawidzona przez banki. Teraz z BITCOIN

Revolut Okazje
669
2214° Zakończono
REVOLUT - DARMOWA KARTA! do 09.03.2018. Rewolucyjna karta walutowa i appka - nienawidzona przez banki. Teraz z BITCOIN
sie 27. 2016

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

@Aktualizacja 01.03.2018
Revolut świętuje 1,5 miliona użytkowników. Każdy nowy (ale przy trikach również i starzy) może zamówić teraz kartę debetową za friko!.

To celebrate hitting 1.5M users, all new customers to Revolut can order their FIRST CARD for FREE until Friday 9 March 2018.
Simply head over to the ‘cards section’ of the app and order your 1st card for free! Already have a Revolut card? Why not tag any friends, family or colleagues who need to see this!
A Top Up is required for verification purposes, but this money is credited to your account and you can spend it instantly or even transfer it back to your old account!


@Aktualizacja
Od grudnia 2017 Revolut wprowadzić dostęp do Bitcoin - ciekawa opcja na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami.


@Aktualizacja
Od czasu dodania oferty sporo się zmieniło więc czas na dodanie aktualnych informacji:


Podzielę się bo tu tego nie było, a jest niesamowite.

TLDR:

Karta ma najmniejsze, najjtańsze (bez spreadów) różnice kursowe dla więszkosci walut - i darmowe (ale z limitem kwoty miesięcznej) wypłaty walut za granicą.

Co to revolut?
Revolut to appka powiązana z wirtualną kartą walutową MASTERCARD.
Nie ma tu konta w banku - mamy tylko kartę. Karta jest pre-paid - czyli musimy zasilać konto środkami z banku lub innych form płatności (np. Applepay)Gdy założymy konto w appce i dostaniemy wirtualną kartę (koszt wydania to 25zł) - możemy zamówić też
fizyczną kartę (9zł)
- przyjdzie do tygodnia czasu.

Gdzie rewolucja?
Ano karta pozwala nam
łupić banki, zamiast odwrotnie.
Ok. trochę mnie poniosło Banków niepołupimy, ale przynajmniej nie damy im się łupić.Korzystając z revoluta - szczególnie w przypadku niestandardowych walut zapłacimy za nie zdecydowanie taniej.


Nie ma tu spreadów na których zarabiają banki - karta sama obsługuje wszystkie waluty po kursach międzybankowych.

Kurs międzybankowy
to w przybliżeniu taki jak w google - jak zapytamy w google "1USD to PLN" to właśnie ten kurs mniej więcej będzie użyty do transakcji

Jak łupie bank?

  • kupujesz coś w jenach kartą prowadzoną w złotówkach. Jeny przeliczane są na euro/usd po kursie visa albo mastercard (z łupem) a potem z eur/usd na pln (z łupem) Zapłaciłeś podwóje przewalutowanie i podwójny często łupieżczy spread. Czasem jeszcze kilka procent prowizji za transakcje za granicą UE.
  • jesteś za granicą i wypłacasz jeny w bankomacie? Bank w dodatku do powyższej kalkulacji złupie Cię jeszcze na opłacie za wypłatę 2-3dolary/euro za samą wypłatę.

Jak działa revolut?
  • appka jest integralną częścią karty
  • karta to prepaid - trzeba ją zasilić
  • karta ma 3 wiele walut - m.in. USD, EUR, GBP oraz PLNy W tym samym czasie możemy mieć wiele sald. Karta sama dobiera odpowiednią walutę do transakcji.
  • Przykład: robimy transakcję w jenie. Karta to wykrywa i sama przelicza JEN do EUR albo PLN po kursie międzybankowym i tyle EUR czy PLN ściąga z Twojego salda. Bez żadnych przewalutowań na poziomie VISA/MC czy banków.
  • dodatkowo na smarfonie każda transakcja wyświetla się w postaci POPUP powiadomienia
  • jeśli chcesz z bankomatu te jeny wypłacić - do równowartości 600EUR 800PLN (200EUR) miesięcznie zrobisz to za darmo.

Do tego dochodzą super funkcje bezpieczeństwa (m.in fizyczna geolokacja - czyli jeśli ktoś wypłaca kasę twoją kartą na Tajwanie, a Twój smartfon w Polsce - transakcja nie zostanie zrealizowana.

Co robimy żeby założyć:1. Ściągamy appkę revolut
2. Zakładamy konto
3. Po założeniu konta - mamy od razu wirtualną kartę (numer, CCV)
4. teraz zasilamy saldo - zasilamy w appce - dowolną kartą debetową (czyli najlepiej żeby nie była wypukła) - karta może być PLN.
5. Jeśli chcemy fizyczną kartę - kilkamy 'zamów"
6. Kasa na saldzie w 1 minute - możemy kupować.

Możesz zasilać w PLN.
Jeśli ktoś nie ma karty debetowej - można zrobić przelew SEPA, ale wtedy kasa będzie szła 1-2 dni robocze.

Zasilenie kredytówką niestety ma prowizję ok 1%.

Używam od paru miesięcy i nie znalazłem nic lepszego.
Revolut + Paypal = Ideał
Polecam!
Aktualizacje społecznościowe
Główną konkurencją jest Alior Kantor, więc jako autor pierwszego poradnika na ten temat, wtrącę tutaj swoje trzy grosze z krótkim porównaniem Kilka miesięcy temu napisałem, że kantor Alioru to najlepsza opcja zarówno w przypadku płatności internetowych, jak też wypłat. Wygląda na to, że wreszcie pojawił się godny konkurent... ale też nie do końca:

Płatności EUR:
REVOLUT - przewalutowanie na EUR po kursie banku
ALIOR - przewalutowanie na EUR po kursie Alior Kantor

Płatności USD/GBP (w tym większość internetowych zagranicznych):

REVOLUT - przewalutowanie na EUR po kursie banku, następnie podczas transakcji na USD po kursie międzybankowym
ALIOR - przewalutowanie na USD/GBP po kursie Alior Kantor

Płatności inne niż USD/EUR/GBP:
REVOLUT - przewalutowanie na EUR po kursie banku, następnie podczas transakcji po kursie międzybankowym
ALIOR - przewalutowanie na USD po kursie Alior Kantor, następnie po kursie MasterCard


Przy płatnościach bezgotówkowych USD/EUR/GBP nadal zdecydowanie wygrywa kantor - nie trzeba nic sprawdzać w tabelach opłat, prowizje są wliczone w cenę, a kursy w większości przypadków będą bardziej korzystne, niż bankowe. REVOLUT obecnie ma sens tylko przy walutach "egzotycznych".

Natomiast w kategorii wypłat bankomatowych nie ma jednoznacznego zwycięzcy. Alior oferuje jedną darmową wypłatę na każdą z trzech kart, ale maksymalna kwota wynosi aż 4000 EUR/GBP/USD. REVOLUT nie limituje ilości, tylko łączną sumę (do 600 EUR).
Revolut OkazjeRevolut Kupony
Najlepsze komentarze
leff27/08/2016 13:21

​serio? przez przypadek mam dwójkę dorosłych


Przez przypadek?
Wpłaciłem z debetowej za 10 ojro (dolary dorzucało taxa, wpłacać można tylko jedną z trzech walut USD/EUR/GBP. Za 10 euro ściągnęło mi z konta 43,78zł. Czyli
Kurs ich 4,378
Google 4,335
Walutomat ~4,33
Cinkciarz 4,350
Coś mi się wydaje, że nie tak miało być. Może ta karta i ma sens, ale chyba tylko jak doładuje się ją dolarami/euro/funtami i będziemy płacić w jakiś jenach. Inaczej szrot.
Dlaczego prepaid to nieporozumienie? Jakies konkretne powody? W revolut zasilenie trwa 15sekund i mozesz to zrobic wszedzie na świecie na ulicy ze smartfona. To załatwia kwestie bezpiecznestwa, wiarygodności itd. Bo nie musicie tam trzymać oszczędności życia. Swoją droga ufasz Chińczykowi ze wysle smartfona za kilkaset złotych a nie ufasz europejskiej firmie audytowanej przez mastercard?
669 Komentarzy
wszystkie karty prepaid to IMO nieporozumienie a karty wielowalutowe to zadna nowość
wygląda nieźle. może ktoś się pokusić żeby napisać ile zł zapłacimy płacąc w zł a ile tym wynalazkiem na jakimś ali.
dodatkowo: kto prowadzi konto? nie jest to jakaś piramida?
zasilanie z konta PLN zasili w eur, a jak chce zapłacić w $ to również przewalutowanie po kosztach miedzybankowych? dopytuje bo nie widzę na czym mieliby zarabiać. prowizja z kart wypuklych to trochę mało (i bankomaty)
leff27/08/2016 12:24

wszystkie karty prepaid to IMO nieporozumienie a karty wielowalutowe to …wszystkie karty prepaid to IMO nieporozumienie a karty wielowalutowe to zadna nowość

​Zmienisz zdanie, jak będziesz miał dzieci.
pepelsie 27. 2016

wygląda nieźle. może ktoś się pokusić żeby napisać ile zł zapłacimy płacąc …wygląda nieźle. może ktoś się pokusić żeby napisać ile zł zapłacimy płacąc w zł a ile tym wynalazkiem na jakimś ali. dodatkowo: kto prowadzi konto? nie jest to jakaś piramida?Jw. ciekawe jak z wiarygodnością właściciela
Nowa karta do utworzenia nowego testowego konta Spotify zawsze sie przyda
Przetestuję.
lukelu27/08/2016 12:36

​Zmienisz zdanie, jak będziesz miał dzieci.

​serio? przez przypadek mam dwójkę dorosłych
Dlaczego prepaid to nieporozumienie? Jakies konkretne powody? W revolut zasilenie trwa 15sekund i mozesz to zrobic wszedzie na świecie na ulicy ze smartfona. To załatwia kwestie bezpiecznestwa, wiarygodności itd. Bo nie musicie tam trzymać oszczędności życia. Swoją droga ufasz Chińczykowi ze wysle smartfona za kilkaset złotych a nie ufasz europejskiej firmie audytowanej przez mastercard?
Przy rejestracji pyta o kod polecenia, można coś zyskać stracić z tym kodem? Może ktoś oczywiście podesłać swój kod na PW z wyjaśnieniem co to daje.
Nie to, że nie ufam, nie lubię pierniczyc się z zasileniami
Avatar
Usunięty10507
Ja mam Alior Kantor karty więc nutę do końca rozumie czemu lepiej.
A geolokacja to akurat złe bo jak będziesz gdzieś gdzie drogi jest Internet w roamingu, czyli prawie wszędzie, to Ci zablokuje płatność
Jesli chcemy zasilić konto w dolarach to na poczatku procesu wybieramy USD i zasilamy złotówkami -bedzie zasilenie po kursie miedybankowym PLN USD. Jesli najpierw zasilimy na saldo EUR a potem będziemy robic transakcje w USD to bedzie konwersja ale znow po miedzybankowym-minimalnie odczuwalna. Polecam popróbować bo to wszystko nic nie kosztuje. Revolut zarabia jak na razie na transakcjach kartami. Ostatnio robili cos w rodzaju IPO i w UK zebrali miliony na dalsze inwestycje i rozwój.
jak to ma się do kantora alior?
gdzie można sprawdzić kursy międzybankowe?
czy karta sama dobierze nam najtańszą opcje przewalutowania?
przykład:
JEN na EUR/USD/GBP
majać środki na każdym z kont, karta wybierze dla nas najkorzystniejszą opcje ?
Edytowane przez: "lizack" sie 27. 2016
w alior 1usd to 3.89 płn a tu?
i kolejne pytanie. konto w revolut jest w obcym banku więc trzeba sprawdzić ile kosztuje przelew miedzynarodowy. trwa też dość długo więc trzeba cos z wyprzedzeniem kupować, chyba że ma jakiś bank w pl
kondzior. ja zrozumiałem tak. jak chcesz coś kupić w usd robisz przelew od razu na usd. a jeśli już masz jakieś usd i robisz zakupy w Europie tło ci później zmienia z usd na eur
To skomplikowane. Albo nam trudno wyjsć z pudełka po tym jak banki z nami współpracują. Kurs międzybankowy nie ma spreadu. To oznacza ze na przykład-mam w rewolucie te trzy waluty. Moge sobie w ramach moich trzech sald dowolnie konwertować pomiedzy nimi moje saldo po bieżącym miedzybankowym kursie. Mam 1 euro i chce zmienić na dolar. Kurs teraz to 1.11 wiec po sekundzie mam 0eur i 1usd. Teraz zmieniam znow, ale w drugim kierunku. Mam 1.11 USD-po zmienię spowrotem mam 1eur. Widac różnice z bankami? Z aliorem?
pkob86sie 27. 2016

w alior 1usd to 3.89 płn a tu?Po tym co autor napisał to $1 = 3,87265172zł.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst