Niestety, ta okazja już wygasła
Raspberry Pi 4 Model B 4GB - 223zł
851° Zakończono

Raspberry Pi 4 Model B 4GB - 223zł

222zł260zł-15%Amazon Okazje
56
851° Zakończono
Raspberry Pi 4 Model B 4GB - 223zł
wrz 15. 2020Dostawa z: Wielka Brytania

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Obecnie najniższa cena na malinkę w wersji 4B z 4GB RAM z brytyjskiego Amazon. 42GBP + 3,62GBP dostawa = 45,62GBP --> ~222PLN (Revolut)
Aktualizacje społecznościowe
Amazon OkazjeAmazon promocje
Najlepsze komentarze
Dla wszystkich, którzy myślą, że podepną RPi 4 z KODI do telewizora i zasilą je przez gniazdo USB z niego.
NIE. TE CZASY MINĘŁY.

Poza tym, to jest bestia, czyta wszystko oprócz płyt chodnikowych a czkawkę łapie dopiero na śliwowicy 80%.
Obsługuje się z pilota od telewizora (u mnie) bo działa CEC, nie ma problemu z filmami 3D. Od razu mówię, że nie testowałem formatów 4K bo mój TV i tak tego nie ogarnia.

Ale... Jak lubię razberynki, to 4 to chyba overkill jako dodatek smart TV.

To już jest pełnoprawny minikomputer. Jak ktoś chce odtwarzacz do telewizora, to poroponuję poszukać dwójki po taniości. A jak ktoś lubi się bawić, to kupić dwie i z drugiej zrobić NASa.

Ogólnie to nie wiem, w jaki segment 4-ka celuje...
xxeross15/09/2020 22:25

Korzystasz z jakiejś apki na Androidzie / AndroidTV jako klient …Korzystasz z jakiejś apki na Androidzie / AndroidTV jako klient Plex'a?Szukam dobrego rozwiązania do oglądania multimediów z RPI4 w roli NASa, co będzie w miarę lekkie i nie będzie zajmowało dużo miejsca (również na dane, po ewentualnym skatalogowaniu dużej liczby plików).Do tej pory korzystałem z minidlna i wbudowanego klienta DLNA w AndroidTV, ale coś TV przestał mi widzieć urządzenia DLNA w sieci (puściłem debug logi i widzę, że TV odpytuje i dostaje poprawne odpowiedzi od serwera) i szukam czegoś w zastępstwie.Niestety, w TV mam tylko 8GB flash (zaledwie kilkaset MB wolnego miejsca), 1GB RAMu i kilkuletni 2-rdzeniowy procek, więc mam obawy, że np. Kodi mogłoby być overkill dla niego, jak zacznie całą bibliotekę indeksować, a pendrive na stałe nie chcę podłączać, bo już jeden (niby porządny) mi padł przy częstym wyłączaniu TV.Zastanawiam się nad Plex'em, ale nie wiem, ile roboty z obsługi bazy mediów (włącznie ze scrapingiem metadanych) jest wykonywane i trzymane na serwerze, a ile z tego spoczywa na kliencie.Obciążanie RPI nie byłoby dla mnie problemem, ale nie chcę przeciążyć czy zapchać TV.


Korzystam z os ubuntu server 64bit z zainstalowanym desktopem.

Obecnie podłączony tylko dysk 3TB po usb 3.0. Planuje rozbudować swój "serwer" o kolejne dyski w trybie LVM (jak tylko znajdę gdzieś kable usb Y. Bo raspberry nie pociągnie dwóch zewnętrznych dysków bez zasilania zewnętrznego, a akurat takie mam. Więc radziłbym podłączać z zasilaniem zewnętrznym dyski .Backup robię przez rclone do google drive teams, bo akurat mam. Kopie ustawiłem w pełni szyfrowaną + skrypt uruchamiający kopiowanie do google drive. Obudowę wydrukowałem sobie na drukarce 3d i podłączyłem do niego na usb stary wiatrak od komputera. Wersja 4 potrzebuje chlodzenia. Można kupić obudowę gotową z wiatrakiem, albo pasywnym chłodzeniem.

Plexa mam pare dni (przenosiłem się z 32bit na 64bit) i na razie to dobrze działa. Nie mam desynchro audio/video. Jest dedykowana aplikacja producenta na androida (trzeba zaplacic jeżeli dobrze pamiętam 23zł po pobraniu, aby odblokowac funkcje ogladania). Nie sądzę, aby telewizor nie udźwignął odtwarzania (jeżeli jest aplikacja plex), ale ktos inny niech potwierdzi jak wie. Indeksowanie biblioteki jest po stronie serwera w pełni i działa sprawnie. Mozna ustawić sobie okresy skanowania itp. Miałem problem z jednym serialem, ale miałem źle ustawioną nazwę odcinków (musi byc NAZWAPLIKU S01E01 itp) ale po za tym działa jak złoto. Mam wystawionego nextclouda i plexa do internetu, i jak sprawdzałem na mobilnym to też dało radę oglądać (spadek jakości to wiadomo, ale dać sie da)
macka8916/09/2020 06:48

Jest opcja żeby zrobić z tego konsolę/emulator na romy? (Snes, megadrive, P …Jest opcja żeby zrobić z tego konsolę/emulator na romy? (Snes, megadrive, PSX) do tego pad z PS3/Xbox lub inny kontroler?


Na spokoju.
Tu jest instrukcja krok po kroku: mikrokontroler.pl/202…ie/
Z Plex / Emby / Jellyfin jest w porządku gdy w grę nie wchodzi transkodowanie materiału czyli naszego filmu czy serialu. O ile posiada się filmy przykładowo z bitrate 5 Mbps i Internet z odpowiednim uploadem oraz urządzenie odtwarzające ma też zapewnioną tę prędkość to stream idzie w trybie direct, czyli malina zwyczajnie przesyła plik nic z nim nie robiąc. Jednakże gdy nasza biblioteka to filmy Bluray z bitrate ok. 30 Mbps, upload przykładowo 10 Mbps to żeby odtwarzać poza siecią lokalną należy transkodować materiał z 30 Mbps na wspomniane ok. 10 Mbps żeby nasz Internet dał radę i tu malina sobie z tym tak dobrze nie radzi, obciążenie procesora cały czas 100%, na telewizorze jest w stanie się przyciąć. Oczywiście w sieci lokalnej w trybie direct poradzi sobie z tymi 30 Mbps bez problemu. Warto mieć to na uwadze myśląc o RPi w kontekście serwera multimedialnego.
56 Komentarzy
Ilu rdzeniowy jest procesor?
Robert_mU215/09/2020 21:56

Ilu rdzeniowy jest procesor?


  • 1.5GHz 64-bit quad-core ARM Cortex-A72 CPU ( ARM v8, BCM2711B0)
  • 4GB RAM (LPDDR4)
  • On-board Bluetooth 5.0, low-energy (BLE) & wireless LAN - dual-band 802.11 b/g/n/ac
  • 2x USB 3.0 ports, 2x USB 2.0 ports, Gigabit ethernet
  • 2× micro-HDMI ports (up to 4Kp60 supported)
Edytowane przez: "szymek" wrz 15.
szymek15/09/2020 21:59

1.5GHz 64-bit quad-core ARM Cortex-A72 CPU ( ARM v8, BCM2711B0)4GB RAM …1.5GHz 64-bit quad-core ARM Cortex-A72 CPU ( ARM v8, BCM2711B0)4GB RAM (LPDDR4)On-board Bluetooth 5.0, low-energy (BLE) & wireless LAN - dual-band 802.11 b/g/n/ac2x USB 3.0 ports, 2x USB 2.0 ports, Gigabit ethernet2× micro-HDMI ports (up to 4Kp60 supported)


Będzie lepsze od mi boxa s jako odtwarzacz multimedialny? Poradzi sobie z 4k?
Robert_mU215/09/2020 22:00

Będzie lepsze od mi boxa s jako odtwarzacz multimedialny? Poradzi sobie z …Będzie lepsze od mi boxa s jako odtwarzacz multimedialny? Poradzi sobie z 4k?


Ja na nim hostuje nextclouda i plexa. Odtwarzam przez aplikację na Windowsa (nie przez przeglądarkę) i jest dobrze
Nie lepiej android box do multimediów ?
Prusak15/09/2020 22:06

Ja na nim hostuje nextclouda i plexa. Odtwarzam przez aplikację na …Ja na nim hostuje nextclouda i plexa. Odtwarzam przez aplikację na Windowsa (nie przez przeglądarkę) i jest dobrze


Korzystasz z jakiejś apki na Androidzie / AndroidTV jako klient Plex'a?

Szukam dobrego rozwiązania do oglądania multimediów z RPI4 w roli NASa, co będzie w miarę lekkie i nie będzie zajmowało dużo miejsca (również na dane, po ewentualnym skatalogowaniu dużej liczby plików).

Do tej pory korzystałem z minidlna i wbudowanego klienta DLNA w AndroidTV, ale coś TV przestał mi widzieć urządzenia DLNA w sieci (puściłem debug logi i widzę, że TV odpytuje i dostaje poprawne odpowiedzi od serwera) i szukam czegoś w zastępstwie.

Niestety, w TV mam tylko 8GB flash (zaledwie kilkaset MB wolnego miejsca), 1GB RAMu i kilkuletni 2-rdzeniowy procek, więc mam obawy, że np. Kodi mogłoby być overkill dla niego, jak zacznie całą bibliotekę indeksować, a pendrive na stałe nie chcę podłączać, bo już jeden (niby porządny) mi padł przy częstym wyłączaniu TV.

Zastanawiam się nad Plex'em, ale nie wiem, ile roboty z obsługi bazy mediów (włącznie ze scrapingiem metadanych) jest wykonywane i trzymane na serwerze, a ile z tego spoczywa na kliencie.
Obciążanie RPI nie byłoby dla mnie problemem, ale nie chcę przeciążyć czy zapchać TV.
Edytowane przez: "xxeross" wrz 15.
xxeross15/09/2020 22:25

Niestety, w TV mam tylko 8GB flash (zaledwie kilkaset MB wolnego miejsca), …Niestety, w TV mam tylko 8GB flash (zaledwie kilkaset MB wolnego miejsca), 1GB RAMu i kilkuletni 2-rdzeniowy procek, więc mam obawy, że np. Kodi mogłoby być overkill dla niego, jak zacznie całą bibliotekę indeksować


jakie indeksować, wystarczy samba, w kodi dodajesz źródło jako dysk sieciowy i odtwarzasz normalnie wszystko tak jakby było bezpośrednio do odtwarzacza/tv podpięte??
xxeross15/09/2020 22:25

Korzystasz z jakiejś apki na Androidzie / AndroidTV jako klient … Korzystasz z jakiejś apki na Androidzie / AndroidTV jako klient Plex'a?Szukam dobrego rozwiązania do oglądania multimediów z RPI4 w roli NASa, co będzie w miarę lekkie i nie będzie zajmowało dużo miejsca (również na dane, po ewentualnym skatalogowaniu dużej liczby plików).Do tej pory korzystałem z minidlna i wbudowanego klienta DLNA w AndroidTV, ale coś TV przestał mi widzieć urządzenia DLNA w sieci (puściłem debug logi i widzę, że TV odpytuje i dostaje poprawne odpowiedzi od serwera) i szukam czegoś w zastępstwie.Niestety, w TV mam tylko 8GB flash (zaledwie kilkaset MB wolnego miejsca), 1GB RAMu i kilkuletni 2-rdzeniowy procek, więc mam obawy, że np. Kodi mogłoby być overkill dla niego, jak zacznie całą bibliotekę indeksować, a pendrive na stałe nie chcę podłączać, bo już jeden (niby porządny) mi padł przy częstym wyłączaniu TV.Zastanawiam się nad Plex'em, ale nie wiem, ile roboty z obsługi bazy mediów (włącznie ze scrapingiem metadanych) jest wykonywane i trzymane na serwerze, a ile z tego spoczywa na kliencie.Obciążanie RPI nie byłoby dla mnie problemem, ale nie chcę przeciążyć czy zapchać TV.


Jeżeli rpi będzie hostem plex to client może być w zasadzie dowolny, całą robotę robi rpi

Kwestie pendrive rozwiąże hub USB z osobnym zasilaniem

Alternatywa dla plex to jellyfin, bo aplikacja plex jest płatna
xxeross15/09/2020 22:25

Korzystasz z jakiejś apki na Androidzie / AndroidTV jako klient …Korzystasz z jakiejś apki na Androidzie / AndroidTV jako klient Plex'a?Szukam dobrego rozwiązania do oglądania multimediów z RPI4 w roli NASa, co będzie w miarę lekkie i nie będzie zajmowało dużo miejsca (również na dane, po ewentualnym skatalogowaniu dużej liczby plików).Do tej pory korzystałem z minidlna i wbudowanego klienta DLNA w AndroidTV, ale coś TV przestał mi widzieć urządzenia DLNA w sieci (puściłem debug logi i widzę, że TV odpytuje i dostaje poprawne odpowiedzi od serwera) i szukam czegoś w zastępstwie.Niestety, w TV mam tylko 8GB flash (zaledwie kilkaset MB wolnego miejsca), 1GB RAMu i kilkuletni 2-rdzeniowy procek, więc mam obawy, że np. Kodi mogłoby być overkill dla niego, jak zacznie całą bibliotekę indeksować, a pendrive na stałe nie chcę podłączać, bo już jeden (niby porządny) mi padł przy częstym wyłączaniu TV.Zastanawiam się nad Plex'em, ale nie wiem, ile roboty z obsługi bazy mediów (włącznie ze scrapingiem metadanych) jest wykonywane i trzymane na serwerze, a ile z tego spoczywa na kliencie.Obciążanie RPI nie byłoby dla mnie problemem, ale nie chcę przeciążyć czy zapchać TV.


Korzystam z os ubuntu server 64bit z zainstalowanym desktopem.

Obecnie podłączony tylko dysk 3TB po usb 3.0. Planuje rozbudować swój "serwer" o kolejne dyski w trybie LVM (jak tylko znajdę gdzieś kable usb Y. Bo raspberry nie pociągnie dwóch zewnętrznych dysków bez zasilania zewnętrznego, a akurat takie mam. Więc radziłbym podłączać z zasilaniem zewnętrznym dyski .Backup robię przez rclone do google drive teams, bo akurat mam. Kopie ustawiłem w pełni szyfrowaną + skrypt uruchamiający kopiowanie do google drive. Obudowę wydrukowałem sobie na drukarce 3d i podłączyłem do niego na usb stary wiatrak od komputera. Wersja 4 potrzebuje chlodzenia. Można kupić obudowę gotową z wiatrakiem, albo pasywnym chłodzeniem.

Plexa mam pare dni (przenosiłem się z 32bit na 64bit) i na razie to dobrze działa. Nie mam desynchro audio/video. Jest dedykowana aplikacja producenta na androida (trzeba zaplacic jeżeli dobrze pamiętam 23zł po pobraniu, aby odblokowac funkcje ogladania). Nie sądzę, aby telewizor nie udźwignął odtwarzania (jeżeli jest aplikacja plex), ale ktos inny niech potwierdzi jak wie. Indeksowanie biblioteki jest po stronie serwera w pełni i działa sprawnie. Mozna ustawić sobie okresy skanowania itp. Miałem problem z jednym serialem, ale miałem źle ustawioną nazwę odcinków (musi byc NAZWAPLIKU S01E01 itp) ale po za tym działa jak złoto. Mam wystawionego nextclouda i plexa do internetu, i jak sprawdzałem na mobilnym to też dało radę oglądać (spadek jakości to wiadomo, ale dać sie da)
TronZczaszek15/09/2020 22:39

Jeżeli rpi będzie hostem plex to client może być w zasadzie dowolny, całą r …Jeżeli rpi będzie hostem plex to client może być w zasadzie dowolny, całą robotę robi rpiKwestie pendrive rozwiąże hub USB z osobnym zasilaniemAlternatywa dla plex to jellyfin, bo aplikacja plex jest płatna


Polecam jellyfin. Działa pięknie i jest za darmo
Używam od kilku miesięcy
Dla wszystkich, którzy myślą, że podepną RPi 4 z KODI do telewizora i zasilą je przez gniazdo USB z niego.
NIE. TE CZASY MINĘŁY.

Poza tym, to jest bestia, czyta wszystko oprócz płyt chodnikowych a czkawkę łapie dopiero na śliwowicy 80%.
Obsługuje się z pilota od telewizora (u mnie) bo działa CEC, nie ma problemu z filmami 3D. Od razu mówię, że nie testowałem formatów 4K bo mój TV i tak tego nie ogarnia.

Ale... Jak lubię razberynki, to 4 to chyba overkill jako dodatek smart TV.

To już jest pełnoprawny minikomputer. Jak ktoś chce odtwarzacz do telewizora, to poroponuję poszukać dwójki po taniości. A jak ktoś lubi się bawić, to kupić dwie i z drugiej zrobić NASa.

Ogólnie to nie wiem, w jaki segment 4-ka celuje...
Na peperku była kilka razy okazja na

Kompletny zestaw. Jak doliczymy kartę, zasilacz, kabel HDMI i obudowę wentylator to ten goły zestaw wyjdzie drożej, więc chyba lepiej polować na Labistsa
Mam RPi4 z postawionym OMV5 i containerem. Jak wystawić (po instalacji) nextclouda na zewnątrz LANa czyli do internetu? Ewentualnie może lepiej/łatwiej zrobić to z OMV5? Ma ktoś jakieś praktyczne doświadczenia?
VINCENZO16/09/2020 00:00

Na peperku była kilka razy okazja na [Video] Kompletny zestaw. Jak …Na peperku była kilka razy okazja na [Video] Kompletny zestaw. Jak doliczymy kartę, zasilacz, kabel HDMI i obudowę wentylator to ten goły zestaw wyjdzie drożej, więc chyba lepiej polować na Labistsa


Labists ma tak kijowe akcesoria, że kupiłem u nich 2x: pierwszy i ostatni, dla początkującego taki zestaw może ma rację bytu (jest wszystko, co jest potrzebne na start), ale generalnie jest to przepłacanie, bo akcesoria z zestawu już leżą w śmietniku, a trzeba było kupić jeszcze raz coś porządnego…
Edytowane przez: "szopen" wrz 16.
szopen16/09/2020 02:53

Labists ma tak kijowe akcesoria, że kupiłem u nich 2x: pierwszy i ostatni, …Labists ma tak kijowe akcesoria, że kupiłem u nich 2x: pierwszy i ostatni, dla początkującego taki zestaw może ma rację bytu (jest wszystko, co jest potrzebne na start), ale generalnie jest to przepłacanie, bo akcesoria z zestawu już leżą w śmietniku, a trzeba było kupić jeszcze raz coś porządnego…


Dokładnie. wziąłem obudowę, wymieniłem na radiator body. Miałem wiatrak, za głośny, podłączyłem zephyra
Plan915/09/2020 22:59

Dla wszystkich, którzy myślą, że podepną RPi 4 z KODI do telewizora i zasi …Dla wszystkich, którzy myślą, że podepną RPi 4 z KODI do telewizora i zasilą je przez gniazdo USB z niego.NIE. TE CZASY MINĘŁY.Poza tym, to jest bestia, czyta wszystko oprócz płyt chodnikowych a czkawkę łapie dopiero na śliwowicy 80%.Obsługuje się z pilota od telewizora (u mnie) bo działa CEC, nie ma problemu z filmami 3D. Od razu mówię, że nie testowałem formatów 4K bo mój TV i tak tego nie ogarnia.Ale... Jak lubię razberynki, to 4 to chyba overkill jako dodatek smart TV.To już jest pełnoprawny minikomputer. Jak ktoś chce odtwarzacz do telewizora, to poroponuję poszukać dwójki po taniości. A jak ktoś lubi się bawić, to kupić dwie i z drugiej zrobić NASa.Ogólnie to nie wiem, w jaki segment 4-ka celuje...


W taki sam jak i wszystkie poprzednie generacje - edukacyjne SBC za 35$ chociaz fakt usb 3.0 i gb ethernet to chyba bardziej w torrenciarzy
Jest opcja żeby zrobić z tego konsolę/emulator na romy? (Snes, megadrive, PSX) do tego pad z PS3/Xbox lub inny kontroler?
macka8916/09/2020 06:48

Jest opcja żeby zrobić z tego konsolę/emulator na romy? (Snes, megadrive, P …Jest opcja żeby zrobić z tego konsolę/emulator na romy? (Snes, megadrive, PSX) do tego pad z PS3/Xbox lub inny kontroler?


Na spokoju.
Tu jest instrukcja krok po kroku: mikrokontroler.pl/202…ie/
Plan916/09/2020 06:56

Na spokoju.Tu jest instrukcja krok po kroku: …Na spokoju.Tu jest instrukcja krok po kroku: https://mikrokontroler.pl/2020/02/14/konsola-gier-na-bazie-raspberry-pi-4-i-oprogramowania-retropie/


Super, wielkie dzięki, będę zgłębiać temat
Ja zainstalowałem serwer plexa na malinie i następnie zainstalowałem darmową apke Plexa na Smart TV (Tizen OS). Podałem adres maliny w ustawieniach i bez problemu oglądam co chce. Wszystko automatycznie się synchronizuje jak dodam jakiś nowy film do biblioteki. Polecam
Prześlij Komentarz

Początkujący łowca okazji! To pierwsza okazja od ralph7. Podziel się wskazówkami odnośnie publikowania lub po prostu podziękuj ;)

Avatar
@
    Tekst