Niestety, ta okazja już wygasła
Pulsoksymetr na palec, mierzy puls i saturacje
617° Zakończono

Pulsoksymetr na palec, mierzy puls i saturacje

32złGearBest Okazje
25
617° Zakończono
Pulsoksymetr na palec, mierzy puls i saturacje
paź 7. 2017

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

W dobrej cenie pulsoksymetr - nie wiem na ile to precyzyjna nazwa, kto się zna niech się wypowie, w każdym razie cena 2 razy niższa niż widywałem wcześniej.
Aktualizacje społecznościowe
PLGB10902 daje zniżkę z 8,99USD na 6,49USD

2164-XDKMj.jpg
GearBest OkazjeGearBest kody rabatowe
25 Komentarzy
"po naszemu" to pulsoksymetr mierzy puls i saturacje.
Cena zacna tylko pytanie na ile precyzyjny taki sensor?
Ktoś ma i mógłby powiedzieć jak z dokładnością pomiarów?
speeedopaź 7. 2017

"po naszemu" to pulsoksymetr mierzy puls i saturacje.Cena zacna tylko …"po naszemu" to pulsoksymetr mierzy puls i saturacje.Cena zacna tylko pytanie na ile precyzyjny taki sensor?


Poprawiłem tytuł zgodnie z sugestią. Nie wiem nic o precyzji pomiaru.
Gdzieś w odmętach internetu znalazłem pozytywne opinie - kupione - dzięki. Z użyciem punktów i przesyłką rejestrowaną wyszło 28 zł
Dlaczego miałby być nieprecyzyjny? Takie coś albo działa, albo nie działa. Mam podobny, działa rewelacyjnie - nie tylko pokazuje puls (i nasycenie krwi tlenem), ale również obrazuje na wykresie rytm serca. Fajnie widać nieregularność np. przy migotaniu przedsionków.
KILupaź 7. 2017

Dlaczego miałby być nieprecyzyjny? Takie coś albo działa, albo nie działa. …Dlaczego miałby być nieprecyzyjny? Takie coś albo działa, albo nie działa. Mam podobny, działa rewelacyjnie - nie tylko pokazuje puls (i nasycenie krwi tlenem), ale również obrazuje na wykresie rytm serca. Fajnie widać nieregularność np. przy migotaniu przedsionków.


Wierz mi że z precyzją pomiarów w takich tanich pulsakach bywa różnie, szczególnie gdy pacjent saturuje <90 wówczas zdarza się że różnice względem kardiomonitora są duże. Co nie zmienia faktu że do domowego użytku za takie pieniądze z pewnością się nada.
Takie same z wyglądu widziałem w szpitalach dziecięcych. Czy firma ta sama to nie wiem, ale to raczej dobrze świadczy o dokładności pomiarów jeżeli to ten sam producent.
Dzieki
W Lidlu podobny sprzęt był za 99zł (25.09.2017 - 01.10.2017)393894-8NI7M.jpg
ardy07/10/2017 21:00

Gdzieś w odmętach internetu znalazłem pozytywne opinie - kupione - dzięki. …Gdzieś w odmętach internetu znalazłem pozytywne opinie - kupione - dzięki. Z użyciem punktów i przesyłką rejestrowaną wyszło 28 złSwiatelek07/10/2017 22:17

Dzieki


Czy braliście rejestrowaną przesyłkę, czy nie?
Edytowane przez: "Dario666" paź 8. 2017
Jakie praktyczne zastosowanie ma mierzenie poziomu nasycenia krwi tlenem? Mierzenie tętna podczas wisilku to jeszcze rozumiem ale saturacje tlenem w jakich sytuacjach może sie przydać?
michalw2paź 8. 2017

Jakie praktyczne zastosowanie ma mierzenie poziomu nasycenia krwi tlenem? …Jakie praktyczne zastosowanie ma mierzenie poziomu nasycenia krwi tlenem? Mierzenie tętna podczas wisilku to jeszcze rozumiem ale saturacje tlenem w jakich sytuacjach może sie przydać?


Pomiar saturacji jest niejako podstawą w badaniu np. bezdechu sennego, szczególnie jak ktoś ma tendencje do chrapania a mieszka sam, lub drugiej połówce nie przeszkadza chrapanie. Oczywiście nie sądzę, by te urządzenie nadawało się do stosowania na noc, bo prędzej czy później podczas snu zsunie się z palca, ale mówię ogólnie o praktycznej przydatności pomiaru saturacji w domu, bo innej nie widzę... Poza tym co jakiś czas czujnik musiałby z automatu sprawdzać saturację będąc nałożonym na palec, a nie wiem czy ma taką funkcję... Przy bezdechu, w związku z ograniczonym dostarczaniu tlenu, saturacja dość znacznie spada...
lipekpaź 7. 2017

Ktoś ma i mógłby powiedzieć jak z dokładnością pomiarów?


Miałem takie, kilka takich. Polecam. Są dość dokładne.
Dario666paź 8. 2017

Czy braliście rejestrowaną przesyłkę, czy nie?


Tak, najtanszą rejestrowaną za $1.22
KILu07/10/2017 21:10

Dlaczego miałby być nieprecyzyjny? Takie coś albo działa, albo nie działa. …Dlaczego miałby być nieprecyzyjny? Takie coś albo działa, albo nie działa. Mam podobny, działa rewelacyjnie - nie tylko pokazuje puls (i nasycenie krwi tlenem), ale również obrazuje na wykresie rytm serca. Fajnie widać nieregularność np. przy migotaniu przedsionków.Wykrywanie nieregularnosci rytmu serca w takim urzadzeniu to PESTKA, podobnie zreszta z wykrywaniem pulsu - do czegos takiego nadaje sie nawet maly mikroprocesorek za 8 zl z odpowiednia dioda i detektorem za 2-3 zl - i mamy pulsometr. Gigantycznym problemem jest pomiar natlenienia i to o niego się rozchodzi; tak jak speeedo napisał przy jego niskim poziomie pomiary takiego sprzętu potrafią znacząco się różnić od rzeczywistego stanu, a wszystko zależy od użytych elementów, oprogramowania, sposobu przesyłu danych, kalibracji, ba nawet grubości skóry, lakieru do paznokci, uszkodzeń naczyń krwionośnych (ja przykładowo mam teraz krwiaka pod paznokciem - gdybym próbował mierzyć na tym palcu natlenienie krwi, wyszłyby totalne bzdury)... zmiennych jest mnóstwo i nie bez powodu sprzęt pulsometryczny w szpitalach jest testowany także laboratoryjnie by mieć pewność że wskazania są poprawne.
Dorzucam pewien ładny wykres obrazujący problem z projektu pulsoksymetru firmy Texas Instruments (firma zajmująca się wytwarzaniem elementów elektronicznych).
Nie ma to jak świeżo napisana inżynierka właśnie na ten temat...394284-2ZCxm.jpg
Edytowane przez: "Ealrion" paź 8. 2017
Ealrion08/10/2017 15:42

Wykrywanie nieregularnosci rytmu serca w takim urzadzeniu to PESTKA, …Wykrywanie nieregularnosci rytmu serca w takim urzadzeniu to PESTKA, podobnie zreszta z wykrywaniem pulsu - do czegos takiego nadaje sie nawet maly mikroprocesorek za 8 zl z odpowiednia dioda i detektorem za 2-3 zl - i mamy pulsometr. Gigantycznym problemem jest pomiar natlenienia i to o niego się rozchodzi; tak jak speeedo napisał przy jego niskim poziomie pomiary takiego sprzętu potrafią znacząco się różnić od rzeczywistego stanu, a wszystko zależy od użytych elementów, oprogramowania, sposobu przesyłu danych, kalibracji, ba nawet grubości skóry, lakieru do paznokci, uszkodzeń naczyń krwionośnych (ja przykładowo mam teraz krwiaka pod paznokciem - gdybym próbował mierzyć na tym palcu natlenienie krwi, wyszłyby totalne bzdury)... zmiennych jest mnóstwo i nie bez powodu sprzęt pulsometryczny w szpitalach jest testowany także laboratoryjnie by mieć pewność że wskazania są poprawne. Dorzucam pewien ładny wykres obrazujący problem z projektu pulsoksymetru firmy Texas Instruments (firma zajmująca się wytwarzaniem elementów elektronicznych).Nie ma to jak świeżo napisana inżynierka właśnie na ten temat...[Obrazek]


OK, tylko jako inżynier, to pewnie wiesz, że sam wykres bez legendy jest nic nie warty.
Co oznacza Ratio i jaka może być minimalna saturacja dla żyjącego człowieka?
Ealrionpaź 8. 2017

Wykrywanie nieregularnosci rytmu serca w takim urzadzeniu to PESTKA, …Wykrywanie nieregularnosci rytmu serca w takim urzadzeniu to PESTKA, podobnie zreszta z wykrywaniem pulsu - do czegos takiego nadaje sie nawet maly mikroprocesorek za 8 zl z odpowiednia dioda i detektorem za 2-3 zl - i mamy pulsometr. Gigantycznym problemem jest pomiar natlenienia i to o niego się rozchodzi; tak jak speeedo napisał przy jego niskim poziomie pomiary takiego sprzętu potrafią znacząco się różnić od rzeczywistego stanu, a wszystko zależy od użytych elementów, oprogramowania, sposobu przesyłu danych, kalibracji, ba nawet grubości skóry, lakieru do paznokci, uszkodzeń naczyń krwionośnych (ja przykładowo mam teraz krwiaka pod paznokciem - gdybym próbował mierzyć na tym palcu natlenienie krwi, wyszłyby totalne bzdury)... zmiennych jest mnóstwo i nie bez powodu sprzęt pulsometryczny w szpitalach jest testowany także laboratoryjnie by mieć pewność że wskazania są poprawne. Dorzucam pewien ładny wykres obrazujący problem z projektu pulsoksymetru firmy Texas Instruments (firma zajmująca się wytwarzaniem elementów elektronicznych).Nie ma to jak świeżo napisana inżynierka właśnie na ten temat...[Obrazek]Koleżanka zerżnęła zapewne inżynierkę ze strony morf.lv/imp…100
howequipmentworks.com/pul…er/
Edytowane przez: "POL-AK" paź 8. 2017
Dario666paź 8. 2017

OK, tylko jako inżynier, to pewnie wiesz, że sam wykres bez legendy jest n …OK, tylko jako inżynier, to pewnie wiesz, że sam wykres bez legendy jest nic nie warty.Co oznacza Ratio i jaka może być minimalna saturacja dla żyjącego człowieka?Przy napadzie anafilaktycznym może być nawet i 40%
KILu07/10/2017 21:10

Dlaczego miałby być nieprecyzyjny? Takie coś albo działa, albo nie działa. …Dlaczego miałby być nieprecyzyjny? Takie coś albo działa, albo nie działa. Mam podobny, działa rewelacyjnie - nie tylko pokazuje puls (i nasycenie krwi tlenem), ale również obrazuje na wykresie rytm serca. Fajnie widać nieregularność np. przy migotaniu przedsionków.


Jak coś, co mierzy wartość analogową i pokazuje ją na cyfrowej skali 0-100 [%] może "albo działać, albo nie"? Uwierz mi, pracuję na co dzień ze sprzętem medycznym i te najtańsze pulsoksymetry o ile może w zakresie 97-100% pokazują w miarę wiarygodne wartości z dokładnością +/- 1%, to poniżej ~93% już się mocno rozjeżdżają.
mustasz08/10/2017 20:44

Jak coś, co mierzy wartość analogową i pokazuje ją na cyfrowej skali 0-100 …Jak coś, co mierzy wartość analogową i pokazuje ją na cyfrowej skali 0-100 [%] może "albo działać, albo nie"? Uwierz mi, pracuję na co dzień ze sprzętem medycznym i te najtańsze pulsoksymetry o ile może w zakresie 97-100% pokazują w miarę wiarygodne wartości z dokładnością +/- 1%, to poniżej ~93% już się mocno rozjeżdżają.


czyli ten do użytku domowego będzie OK ponieważ poniżej 93 tu już chyba warto zasięgnąć porady lekarza
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst