przesyłka kurierska DPD do 10kg (ubezpieczenie do 5000zł) za 15.24zł @ Sendit
Zakończono

przesyłka kurierska DPD do 10kg (ubezpieczenie do 5000zł) za 15.24zł @ Sendit

8
lut 6. 2015
Może nie jest to czasowa promocja, tylko stała oferta, jednak niewątpliwie można zaoszczędzić - i to sporo!

Sendit to pośrednik do zamawiania kurierów kilku firm (DPD, UPS, InPost) należący do grupy Allegro, dzięki któremu ceny są nawet 50-60% niższe niż przy zamówieniu bezpośrednio przez firmę kurierską. Najprawdopodobniej najlepsze na rynku.

Najciekawszą opcją jest przesyłka kurierska do 10kg, z ubezpieczeniem do 5000zł firmą DPD za 15.24zł! Podobna przesyłka bezpośrednio na stronie DPD około 30zł, a w Poczcie Polskiej to koszt ponad 20zł, przy czym dochodzi jeszcze czas który musimy poświęcić na dostanie się do placówki.

Dostępne są też przesyłki firmą InPost, gdzie ceny zaczynają się od około 8zł.

Oczywiście mamy pełną dowolność co do usług dodatkowych, możemy zamówić paczkę za pobraniem, dostarczenie następnego dnia rano, powiadomienia SMS i inne.

Jeśli jesteście użytkownikami Allegro - warto sprawdzać czasem spam w skrzynce mailowej - zdarzają się kody na darmową przesyłkę kurierską właśnie poprzez Sendit!
Aktualizacje społecznościowe

Grupy

8 Komentarzy
Czy ja wiem, czy tak super? FedExem albo K-EX wychodzi taniej, jako broker kurierski sendit.pl jest jednym z droższych plus gdyby ktoś brał pobranie, to przetrzymują pieniądze najdłużej ze wszystkich (10 dni roboczych).
K-ex'a jako kuriera nie poleciłbym nawet wrogowi. Niby kosztuje tyle co zwykła paczka na poczcie, jednak paczki przychodziły do mnie zniszczone, o ile dochodziły, były zostawiane u sąsiadów albo kurier stwierdzał, że nie ma czasu ich dostarczyć więc mam sobie przyjechać do centrali. Dałem im szanse kilkukrotnie ze względu na cenę, jednak opinie negatywne w sieci nie są bezpodstawne. A co do FedExa nie orientuje się jakie mają ceny - kiedyś byli jedni z droższych.

Kogo w takim razie poleciłbyś z brokerów? Kilka serwisów kojarzę i paczki 10kg, wszyscy wysyłają kilka zł drożej.
Trochę masz racji - rzadko otrzymuję paczki K-Exem, ale jak sprzedawałem coś na Allegro to często nim wysyłałem wlasnie ze względu na koszt. Skarg od kupujących jakichś nie było, no ale jednak nawet zachowanie kurierów jest skandaliczne: nigdy nie zadzwonią, przyjeżdżają raz o 9 rano, raz o godzinie 18 po odbiór, z samochodu nawet nie wyjdą, nie chcą podpisać potwierdzenia nadania. Raz jak mnie nie zastali w domu to musiałem jechać 30km do siedziby, bo oczywiście już nie przyjadą więcej...

DPD jest w sumie dobry, 15,24zł nie jest zła cena, ale gdy dodać już pobranie to zaczynają się kłopoty w Sendit. Oni zawsze przetrzymują pieniądze dokładnie 10 dni roboczych, a to już przesada. Niby piszą że "do 10 dni roboczych", ale na 10 wysłanych paczek NIGDY nie dostałem pieniędzy wcześniej.
Fedex jest obecnie właśnie najtańszy - ja korzystałem właśnie ze 2-3 dni temu, broker bluepost.pl, ale inni też są w podobnej cenie. Złotówka taniej, jakość usług podobna do DPD albo i lepsza, da się wybrać szybki zwrot pobrania. Kiedyś to był Opek, ale jak przejął to Fedex to ceny mocno spadły + wzrosła zdecydowanie jakość usług. Mimo wszystko nawet taki sendit jest na pewno dużo lepszy od niektórych usług Poczty Polskiej, czy ich Pocztexu - jak czasem jestem na poczcie i widzę, że ludzie wysyłają paczkę 1kg pocztexem, która kosztuje prawie 50zł to aż mam chęć im powiedzieć, że za 3x niższą cenę mogą wysłać to samo kurierem, który nie dość, że dostarczy to następnego dnia, to i odbierze z samego domu...
do Kexa się dodzwonić na oddział to jak trafić szóstkę w totka. Ja mam z nimi kiepskie wspomnienia, szkoda.
Sprawdzę przy okazji tego brokera. Sam nie wysyłam paczek za pobraniem. Mamy XXI wiek i wychodzę z założenia, że każdy ka w tej chwili konto bankowe, kartę płatniczą albo oddział banku w którym może za darmo wpłacić pieniądze na konto. Za dużo paczek z allegro mi wracało, bo zamawiały dzieciaki i potem nie odbierały.

No a poczta kroi, też czasem się zastanawiam czy nie uświadomić ludzi (zwłaszcza, że są to często osoby starsze, dla których podejrzewam każdy grosz się liczy) ale z drugiej strony nie da się ludzi uszczęśliwić na siłę.
ja ja polecam furgonetka.pl (od dawnego Swistaka) jezeli chodzi o brokera.
Cześć,
w temacie przesyłek pojawiło się ostatnio coś takiego: jadezabiore.pl
Z pobieżnej lektury wnioskuję, że jest to konkurencja dla szybkich przesyłek kurierskich i przesyłek konduktorskich.
Pozdro
Tylko że w jadezabiore.pl jest płatna rejestracja premium w serwisie (5zł za jeden dzień, żeby można było kontaktować się z użytkownikami!), poza tym dawanie przypadkowym ludziom drogiej paczki na terenie polski mija się z celem przy cenach rzędu kilkunastu złotych za paczkę. Przy wysyłkach zagranicznych może i ma to sens, jeśli zależy nam na czasie, ale brokerzy tak poobniżali ceny, że ciężko stwierdzić na tą chwilę bez zagłębienia się w dokładne ceny ludzi oferujących swoje usługi w serwisie.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst