Ta okazja została opublikowana ponad 2 tygodnie temu i może już nie być dostępna.
Przedwzmacniacz Constellation Audio Pictor z serii Revelation (odbiór w salonach)
-196°

Przedwzmacniacz Constellation Audio Pictor z serii Revelation (odbiór w salonach)

49.999zł89.995zł-44%Top Hi Fi & Video Design Okazje
21
-196°
Przedwzmacniacz Constellation Audio Pictor z serii Revelation (odbiór w salonach)
sty 4. 2021
347222-jkAD3.jpg
Pasmo przenoszenia: 10 Hz - 100 kHz, ±0.5 dB
Zniekształcenia THD: <0.001%, 20 Hz - 20 kHz @ 2V out <0.1%, 20 Hz - 20 kHz @ 10V out
Wejścia analogowe: RCA, XLR
Wejścia cyfrowe: USB


Przedwzmacniacz Constellation Audio Pictor z serii Revelation

Zasilanie dual mono + osobne do zarządzania
W pełni zbalansowana topologia typu dual mono
Sprężyste zawieszenie płytek drukowanych redukujące szkodliwe wibracje
Line Stage Gain Module zapewniające zrównoważony dźwięk
Sztywna konstrukcja z gęstych, obrobionych płyt aluminiowych

Pictor jest uproszczoną wersją uznanego modelu Performance Virgo III. Wykorzystuje te same rozwiązania układowe dla sygnału audio co Virgo III i taki sam oddzielony zasilacz. Różnice sprowadzają się mniejszej liczby wejść i niektórych detali. Dedykowany jest do prostszych systemów z gramofonem i cyfrowym serwerem mediów jako źródłami. Jest tak samo wygodny w obsłudze jak droższe modele.

Constellation Revelation Pictor
Elegancki, przyjazny design

Wszystkie funkcje i regulacje Pictora można kontrolować za pomocą dużego, łatwego do odczytania ekranu dotykowego LCD na przednim panelu. Nawet najbardziej zaawansowane funkcje Pictora, takie jak wstępne wzmocnienie wejścia czy obejście kina domowego (tryb home theater bypass), są dostępne przy pomocy zaledwie kilku dotknięć. Najczęściej używane funkcje Pictora, takie jak głośność, wybór wejścia i wyciszenie, są dostępne za pośrednictwem aluminiowego pilota, który odzwierciedla styl i elegancję samego przedwzmacniacza.
Konstrukcja mechaniczna

Główne elementy obudowy są wykonane z grubych płyt aluminiowych. Duża masa metalu sprawia, że wibracje mają pomijany wpływ na pracę urządzenia i jakość dźwięku. Dodatkowo metal blokuje wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne lub radiowe, często spotykane w domach. Płytki drukowane z układami elektronicznymi umieszczono na grubej metalowej płytce, która "pływa" za sprawą bardzo miękkich izolatorów. Zapobiega to przedostawaniu się zewnętrznych drgań mechanicznych do obwodów audio, co mogłoby degradować sygnał muzyczny.
Ścieżka sygnału

Sercem przedwzmacniacza jest moduł Line Stage Gain Module, zapewniający idealne zrównoważenie sygnału. Pierwotnie był opracowany dla modelu Altair z serii Reference, jako najlepsze rozwiązanie służące do wzmacniania i buforowania sygnałów liniowych. Bazuje na w pełni komplementarnej topologii, z oddzielnymi układami dla dodatniej i ujemnej połówki sygnału. Zastosowano tranzystory polowe (FET) o ultra-niskim poziomie szumów. Aby zapewnić wyraźną reprodukcję nawet najbardziej subtelnych szczegółów, wprowadzono obwód serwomechanizmu, który stale monitoruje i utrzymuje równowagę dla obu połówek sygnału (dodatniej i ujemnej). Ze względu na doskonałą równowagę, sygnał wyjściowy z Pictora można podłączyć do wejść bezpośrednich we wzmacniaczach mocy firmy Constellation, bez konieczności korzystania z ich stopni wstępnych.
Zasilacz

Zasilacz umieszczono w osobnej obudowie z płyt aluminiowych, połączonej z sekcją przedwzmacniacza za pomocą trzech wysokoprądowych kabli PCOCC zakończonych złączami Hypertronics, pierwotnie opracowanymi dla przemysłu lotniczego. Wydzielenie zasilania chroni układy audio przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, pochodzącymi od transformatorów. Wewnątrz obudowy znajdują się trzy osobne zasilacze, po jednym dla lewego kanału, prawego kanału i obwodów sterujących. Dzięki temu uzyskano konstrukcję dual-mono i pełną separację między kanałami. Opcjonalny moduł pojemności filtrujących zwiększa moc szczytową i zapas energii. Zyskuje na tym dynamika dźwięku, przy znacznie niższym poziomie szumu.

Top Hi-Fi & Video Design
Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design:
Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław
Aktualizacje społecznościowe
Top Hi Fi & Video Design Okazje
Najlepsze komentarze
21 Komentarzy
Prześlij Komentarz