Niestety, ta okazja wygasła 10 czerwca 2017.
3435°
Opublikowano 1 stycznia 2017

Promocje Convoy na Banggood (+PORADNIK)

Opublikowane przez
t485
Dołączył w 2015
38
276

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej Latarki

Znajdź więcej okazji Latarki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

EDIT1: z uwagi na ogromną popularność okazji, zmodyfikowany opis opublikowałem jako osobny poradnik. Nie ma tam żadnych refów, ale jakby łamało to regulamin - proszę moderację o usunięcie samego linku.
EDIT2: w przygotowaniu jest podobne kompendium, tym razem na temat żarówek LED

Chociaż ostatnią okazję na temat latarek Convoy wstawiłem kilka miesięcy temu, to nadal otrzymuję na PW pytania o wybór konkretnego modelu... dlatego przy okazji aktualnej promocji z Banggood postanowiłem zebrać wszystkie informacje w jednym poradniku.

Odnośnie promocji - nie wrzucam linków do konkretnych latarek, tylko do całej kategorii, bo w dobrych cenach jest kilka różnych modeli (S2+, S2, C8). Należy jedynie uważać, żeby przypadkowo nie kupić latarki UV lub na ogniwa 18350/16340 (właściwa wersja to 18650).

-----------------------------------------------------

ZESTAW STARTOWY
Jeśli poszukujesz porządnej, wytrzymałej latarki akumulatorowej za około 75zł (razem z ogniwem i ładowarką) i nie masz dodatkowych wymagań... to gotowa lista sprawdzonych produktów znajduje się poniżej
Convoy S2+ U2-1B [$8.99 ≈ 38zł]
Ładowarka Lii-100 [$3.96 ≈ 17zł]
Akumulator NCR18650B [20zł]
opcjonalnie: uchwyt rowerowy [$1.89 ≈ 8zł]

Aktualna okazja na temat promocji z Gearbest:
pepper.pl/pro…997

------------------------------------------------------

WYBÓR ZAAWANSOWANY
Największą zaletą zestawu podstawowego jest oczywiście... cena. Ale jak coś jest dobre do wszystkiego, to nie jest dobre do niczego, dlatego latarki Convoy można kupić w kilkudziesięciu różnych wersjach - niestety odpowiednio droższych.Oferta Gearbest jest niestety dość uboga, natomiast na Banggood dostępne są niemal wszystkie możliwe kombinacje. Co możemy wybrać?
- model bazowy latarki (zasięg i kształt wiązki)
- sterownik latarki (jasność, pobór energii, temperatura)
- diodę latarki (barwa światła, w niewielkim zakresie również jasność)
- reflektor latarki (rozproszenie)
- ogniwa (czas pracy, bezpieczeństwo)
- ładowarkę (ilość ładowanych ogniw, bezpieczeństwo, automatyka)

------------------------------------------------------

MODEL BAZOWY
Najbardziej znane modele latarek Convoy to S2, S2+, M1 oraz C8. Dwie ostatnie to klasyczne "światła długie" - świecą daleko, ale wąsko. S2 można nazwać kompromisową. Najbardziej popularna jest wspomniana wcześniej S2+, która świeci najszerzej (kosztem zasięgu)

STEROWNIK
Tutaj zasada jest prosta, nie radzę niepotrzebnie komplikować - jeśli "to ma po prostu działać", jedynym rozsądnym wyborem jest 7135x6 (natężenie 2.1A). Słabsze nie mają sensu, a najmocniejsze (7135x8) mogą wymagać modyfikacji chłodzenia.

DIODA

Pomiędzy XM-L a XM-L2 wybór jest czytelny - pierwsza zazwyczaj nieco tańsza, druga o kilkanaście procent bardziej efektywna. Natomiast barwa światła to skomplikowane zagadnienie... Zimne diody świecą jaśniej, cieplejsze są uznawane za bardziej komfortowe. Najbardziej popularnym kompromisem jest neutralna T6-4C. Natomiast prawdopodobnie najlepsze porównanie znajduje się na tym zdjęciu.

REFLEKTOR
Rzadko zdarza się możliwość wyboru, ale na wszelki wypadek wyjaśnię. SMO to "smooth", czyli gładki. OP jest skrótem od "orange peel" (po polsku oznaczany jako chropowaty lub teksturowany). Do zastosowań ogólnych polecam drugi - bardziej równomierne światło.

OBUDOWA
Wersje "kolorowe" zazwyczaj mają metalowe wyłączniki, poza tym wszystko identycznie.

------------------------------------------------------

OGNIWA 18650 - INFORMACJE OGÓLNE
Wszystkie latarki Convoy są zasilane ogniwami 18650 (brak w komplecie), które charakteryzują się małymi wymiarami, dużą pojemnością i możliwością wielokrotnego ładowania. Cena jednego akumulatora zazwyczaj wynosi od 5zł do 40zł.

GDZIE KUPIĆ OGNIWA 18650? (subiektywnie od najlepszych do najgorszych)

1.Gearbest, Everbuiyng, Banggood, Fasttech - dawniej przesyłki były problematyczne - obecnie spora poprawa (sprawdzone kilkurotnie), a ceny nadal bezkonkurencyjne.
2.
używane i nowe z forum swiatelka.pl - metoda niekonwencjonalna, rewelacyjna pod względem ekonomicznym (można tanio kupić sprawdzone ogniwa o dużej pojemności).
3. nowe z Allegro - najszybsza opcja, dość pewna, ale zdecydowanie najdroższa. Ceny kilkukrotnie wyższe niż używki, pojemność większa o około połowę. Polecane ogniwa to Panasonic NCR18650B, Sanyo NCR18650, Samsung ICR18650-26F oraz LG INR18650 - inne marki i modele są ryzykowne. Należy też unikać sprzedawców z małą ilością komentarzy oraz nieznanych sklepów (ryzyko otrzymania podróbek).
4. używane z Allegro - ceny niskie, jakość zazwyczaj akceptowalna.
5. samodzielny odzysk z baterii do laptopów - teoretycznie "taniej już się nie da", a pojemność zazwyczaj jest wystarczająca, jednak z uwagi na liczne niebezpieczeństwa wymagane jest spore doświadczenie, żeby się do tego zabrać.
666. Ultrafire, Trustfire, "no-name" z Allegro czy Aliexpress - pojemność kilkukrotnie niższa od deklarowanej; niektóre potrafią nawet eksplodować przy ładowaniu.

------------------------------------------------------

ŁADOWARKA
Tutaj wybór jest nietrudny - Liitokala Li-100 niszczy konkurencję. Za około 16zł można kupić ładowarkę, która jest zasilana z USB i ładuje równie dobrze, jak kilkukrotnie droższe modele. W przypadku konieczności ładowania większej ilości ogniw można kupić wersję rozszerzoną (Liitokala Li-500), natomiast dla pasjonatów pozostaje abstrakcyjnie drogi Opus

------------------------------------------------------

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)
Q: Ile wynosi czas pracy?
A: Ogniwa 18650 mają deklarowaną pojemność od 500mAh (używki) do 3400mAh (NCRy), a dodatkowo nigdy faktyczna pojemność nie jest idealnie zgodna ze znamionową, więc wyniki będą drastycznie różne w zależności od użytego akumulatora. W ogromnym uproszczeniu radziłbym podzielić pojemność akumulatora przez natężenie z opisu latarki (z uwagi na podobne napięcia i całkiem wysoką sprawność), a następnie całość podzielić przez współczynnik trybu (0,05 lub 0,5 lub 1). Wynik będzie zawyżony, ale pozwoli oszacować przynajmniej rząd wielkości. Przykładowo, dla latarki 2.1A oraz ogniwa 3.4Ah wychodzi czas około półtorej godziny.

Q: Co jest potrzebne, by używać latarki jako oświetlenia rowerowego?
A: Oprócz uchwytu - teoretycznie nic. Zalecanym elementem zestawu jest kolimator - pozwala na odpowiednie ukierunkowanie światła oraz zapobiega oślepianiu innych, ale znalezienie odpowiedniego rozmiaru w rozsądnej cenie jest naprawdę trudne.

Q: Jak sprawdzić, czy latarka jest oryginalna?
A: Convoy (w przeciwieństwie do Xiaomi) nie stosuje systemu kodów pozwalających stwierdzić oryginalność, ponieważ przy zakupie w sprawdzonym sklepie (BG, GB lub EB) ryzyko jest niemal zerowe.

Q: O co chodzi z zabezpieczeniami akumulatorów litowo-jonowych?
A: Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje: w ładowarce, w ogniwach, w urządzeniu. Pierwsze bezwzględnie obowiązkowe. Niezależnie od typu ogniwa, ładowarka musi mieć wewnętrzne zabezpieczenie przed przeładowaniem. Natomiast co do dwóch pozostałych, zasada jest prosta - musi być jedno z nich. Jeśli latarka posiada własny układ chroniący przed rozładowaniem (np. Conovy), to można zastosować zwykłe ogniwa (lub ewentualnie zabezpieczone). W przeciwnym wypadku - tylko ogniwa z oznaczeniem protected. Jeśli ogniwo nie posiada oznaczeń,

Q: Jaką cenę można uznać za dobrą okazję?
A: Najtańszy model (S2+ x6 U2-1B) z Gearbest jest tak często przeceniany, że nie ma sensu kupować drożej niż $10 (rekord wynosił $7.39). Natomiast w przypadku C8 i droższych wersji S2+ granica ta wynosi około $15.
Banggood Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika Sylwester_Nadolny
Dla oszczędniejszych jest też opcja zakupu z Everbuying.net. Cena latarki po odjęciu 120 punktów to 8,59$
Zawsze jakiś grosz. Gdyby ktoś miał więcej punktów to można odjąć maksymalnie 164 aby uzyskać szalone 7,71$ !!!
Convoy S2+ everbuying.net

80 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika grz3slaw
    Wow, czapki z głów za ten poradnik!
  2. Awatar użytkownika pawroz
    super, leci plus
  3. Awatar użytkownika Pankracy666
    Kawał dobrej roboty +++ !!!
  4. Awatar użytkownika Dario666
    greg8901/01/2017 18:13

    Kolega ma Bailonga 8800mAh hehe ciekawe ze samsung, sony, lg nie maja …Kolega ma Bailonga 8800mAh hehe ciekawe ze samsung, sony, lg nie maja wiecej niz 3600mAh a takie wynalazki maja wieksza pojemność Co do poradnika bardzo fajnie to zebrałeś do jednego wątku Ciekawi mnie np jak wyglada sprawa ogniw takich jak np Sony VTC5, LG HE2, LG HG2 ogólnie też dobre ogniwa i raczej bez problemu mozna je wsadzic do takiej latarki?


    Bo chyba tylko dziecko wierzy, że ogniwa tzw. "chińskie" maja większą pojemność niż markowe. To tak jak kiedyś z mocą na przenośnych boomboxach - napisy w stylu 250 W - a w rzeczywistości to miało max 5 W.
    Może jak te ogniwa ładuje się prądem 10 mAh to "całkowita pojemność" wyjdzie 8800 mAh, ale to jest ściema na całego.
  5. Awatar użytkownika greg89
    Dariosty 1. 2017

    Bo chyba tylko dziecko wierzy, że ogniwa tzw. "chińskie" maja większą poj …Bo chyba tylko dziecko wierzy, że ogniwa tzw. "chińskie" maja większą pojemność niż markowe. To tak jak kiedyś z mocą na przenośnych boomboxach - napisy w stylu 250 W - a w rzeczywistości to miało max 5 W.Może jak te ogniwa ładuje się prądem 10 mAh to "całkowita pojemność" wyjdzie 8800 mAh, ale to jest ściema na całego.



    albo ma ta pojemność jak ja naładujesz 10x880mAh, później kończy żywot
  6. Awatar użytkownika KILu
    mmpp01/01/2017 20:26

    Wybór uchwytu zależy od indywidualnych preferencji.


    Przerabiałem ten polecony przez Ciebie i uważam, że nadaje się jedynie do spokojnej jazdy po równej nawierzchni. Codziennie dojeżdżam rowerem do pracy, część drogi pokonuję przez las, część to kocie łby w centrum miasta. Latarka wypada, z czasem połączenia nabierają luzów. Ten z rzepem jest bardziej niezawodny, a latarka trzyma się w nim o niebo solidniej. Raz przy minus kilkunastu stopniach lekko pękło tworzywo, z którego wykonany jest uchwyt, więc jeden musiałem wymienić, ale poza tym co jakiś czas (raz na kilkanaście miesięcy?) jedynie zmieniam rzepy (kupuję gotowce w zestawach po 5, np. modelarski eachine do montażu pakietów aku).
  7. Awatar użytkownika t485
    Autor
    Wyjaśnienie:

    Jedna z uwag na Wykopie dotyczyła określenia kolimatorów jako opcji, a nie obowiązkowego elementu. Sam posiadam kilka różnych typów, ale podczas tworzenia poradnika stwierdziłem, że nie mogę dopisać kolimatora jako element obowiązkowy.

    Powodów jest kilka:
    - import z Chin jest obecnie nieopłacalny, a ceny na Allegro zawyżone x20 (kawałek tworzywa droższy niż ładowarka);
    - zakładanie kolimatora wymaga rozkręcenia całej latarki, przy małym doświadczeniu łatwo o uszkodzenie;
    - niewłaściwie dobrany kolimator to więcej szkody niż pożytku;
    - do niektórych latarek (np. S2/S3) zakup kolimatorów graniczy z cudem (nawet przy imporcie z Chin);
    - latarka bez kolimatora formalnie również spełnia wymagania odnośnie oświetlenia rowerowego...

    Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że słowo "opcjonalny" zastąpię przez "zalecany".
  8. Awatar użytkownika Widmo
    dziękuję
  9. Awatar użytkownika IamZielony
    czemu przy takich opisach można dać tylko jeden plus?!
  10. Awatar użytkownika pilot173
    Szacunek za opis! Oby więcej takich ludzi
  11. Awatar użytkownika hubert.rzepecki
    Leci plus. Świetny poradnik
  12. Awatar użytkownika IamZielony
    Sokkersty 1. 2017

    bo 1 plus != 1 punkt

    ​ dziwnym przypadkiem jak daje plusa dochodzi 16/17 punktów. @cad można prosić o opinię?
  13. Awatar użytkownika tylkoDeal
    Pozytyw. Już wiem co dokupić do zamówionej latarki. Dzięki!
  14. Awatar użytkownika arucard18
    bardzo dobry poradnik +
  15. Awatar użytkownika t485
    Autor
    Jarxinhosty 1. 2017

    Czemu zatem dałeś link do ogniw z allegro a nie z gearbest, banggod, e …Czemu zatem dałeś link do ogniw z allegro a nie z gearbest, banggod, everbuying?


    Po pierwsze - import akumulatorów z Chin przy obecnych ofertach opłaca się dopiero od czterech sztuk, natomiast w zestawie podstawowym znajduje się... jedno ogniwo. Po drugie, oferty 18650 na GB, BG, EB często się zmieniają, a ja nie mam zamiaru aktualizować tego co tydzień Na przykład Gearbest niedawno był najlepszą opcją, a obecnie "Cannot ship to Poland".
  16. Awatar użytkownika greg89
    MolibdenowyMateusz01/01/2017 17:51

    Ja tylko potwierdzę z jakością ogniw Ultrafire. Jakoś z z rozpędu kupiłem n …Ja tylko potwierdzę z jakością ogniw Ultrafire. Jakoś z z rozpędu kupiłem na Ali tanie i jedno miało 1200, drugie 850mAh. Nijak się to ma do deklarowanych na opakowaniu 5000mAh. Na szczęście bez efektów piro i powiedzmy, że działają. A Convoy S2+ daje rady.



    Kolega ma Bailonga 8800mAh hehe ciekawe ze samsung, sony, lg nie maja wiecej niz 3600mAh a takie wynalazki maja wieksza pojemność


    Co do poradnika bardzo fajnie to zebrałeś do jednego wątku Ciekawi mnie np jak wyglada sprawa ogniw takich jak np Sony VTC5, LG HE2, LG HG2 ogólnie też dobre ogniwa i raczej bez problemu mozna je wsadzic do takiej latarki?
  17. Awatar użytkownika robibest
    Super poradnik. Szacun za kawal dobrej roboty i to wykonanej 1 stycznia.
  18. Awatar użytkownika Yesiotr
    o 19ponad 1500 stopni po 2ch godzinach, dziwne. (Edytowano)
  19. Awatar użytkownika KILu
    Do roweru poleciłbym coś takiego: banggood.com/LED…tml. W moim odczuciu zdecydowanie lepsze, niż ten z linka z poradnika, przede wszystkim trwałe i odporne na wstrząsy. Z ładowarek zdecydowanie droższy, ale godny uwagi jest:
    Obecnie do kupienia za niespełna 17USD (Gearbest). Odświeża ogniwo, rozładowuje (przechowywanie naładowanych do pełna ogniw bardzo im nie służy), pokazuje pojemność i impendancję (mówi nam ona, ile jesteśmy wstanie wycisnąć z ogniwa - ważne w przypadku bardzo energochłonnych latarek). W zestawie zasilacz, można też użyć dowolnego zasilacza USB.
Awatar użytkownika